Soutěž Chrámový kvíz / Diskuse

Diskuze na fóru 'Oficiální hry fóra' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 10/3/23.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    kaolíne, já na to šla selským rozumem.... 10% z 50 min. je 5 min. z toho půlka (5%) je 2,5 a dohromady je to 7 a půl minuty, což je těch 15% a když odečteme od padesáti minut, pak výsledek je 42:30min

    Já se paradoxně (má celkem velkou úspěšnost uhádnutí) nejvíc zasekla na poslední otázce, pořád jsem v ní hledala nějakou záludnost xD
     
  2. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    kaolín11

    Tady je to jednoduché, bonus platí po celou dobu mletí krmiva, takže 50 minut - 15% = 42:30
     
  3. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    kaolín, vem to dedukcí, 50 min.je 100%
     
  4. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    No právě
    100% je 50
    85% mi vyšlo 42,5 .(50x85):100
    Zřejmě křížové pravidlo zde neplatí.:cry:
    Nebo sem zadal špatné hodnoty.:wuerg:
     
    bačkora85 a dinoalesi tohle ocenili.
  5. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    No vždyť to máš dobře, jen to přepočítat na čas... půlka (0,5) je přece 30 vteřin z 60 ;)
     
  6. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Achjo:cry:
    Sem asi zrovna nebyl ve formě!:wuerg:xD
     
  7. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Neřeš, každého to občas potká ;)


    Mmch, modíci naši zlatí.... když se tady narazilo na vzdušné pozdravy, nešlo by nějak podsunout, aby se aspoň sem tam daly do odměn v akcích? Při tom jak jeden lvl trvá X měsíců, tak by bylo fajn je získat i jinak než za postup nebo za floreny :)
     
  8. činčilka12

    činčilka12 Mistr fóra

    Ahoj, jak se dají prosím získávat řemeslné body u spa manažera i jinak než výrobou a využitím produktů?
     
    kamienka a maribeja tohle ocenili.
  9. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

  10. činčilka12

    činčilka12 Mistr fóra

    Děkuji, to jsem nevěděla, řádek bohužel nemám, ale otázku jsem uhodla správně
     
  11. kamienka

    kamienka Perspektivní autor

    V 9. otázke som ku dňu grošov, recyklomatu a ovocnému trhu prihodila aj Renzov jarmok, nemám jasno v tom čo je mini akcia ;)
     
    maribeja tohle ocenil(a).
  12. Dob

    Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    kamienka u otázky 9 se jednalo o mini akce, které aktuálně slouží pouze k zisku farmářských mincí a těmi jsou Recyklomat, Ovocný trh a Slavnostní dny farmářských mincí. U Renza je i spousta jiných odměn, proto se nepočítal. ;)
     
    kamienka tohle ocenil(a).
  13. badaji

    badaji Obyvatel fóra

    Myslím, že v tom případě byla otázka č. 9 špatně položena. Mělo být uvedeno, že se jedná o mini akce, ve kterých je možno získat pouze farmářské mince.
     
    -Jara05-, Peto121 a kamienka tohle ocenili.
  14. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    To už tam můžete přihodit i šlechtění, nedělejte z kvízu kovbojku ;).

    Pardón to jsou vlastně Slavnostní dny.
    příspěvek nelze zapsat do předchozího.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 21/3/23
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  15. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Pitrýsek47 - ja som teda prihodil,môžeš tam získať farmamince? Môžeš.
     
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  16. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Peto, ano, to jsi přihodil dobře, ale máš jednu navíc.
     
    -Jara05- a Peto121 tohle ocenili.
  17. Dob

    Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Formulace otázek je u kvízů vždy nejnáročnější částí celé přípravy. A i přes několik kol testování a jejich úprav se může stát, že se do finální verze dostane otázka, kterou si někdo vyloží trochu jinak, než byla původně zamýšlena. Náchylnější jsou k tomu většinou náročnější otázky, jelikož ty jsou často položeny takovým způsobem, aby jejich odpovědi poskytly co nejmenší nápovědu.

    Z naší strany není problém dodatečně připsat body za odpověď, která nebyla původně označena za správnou. Podmínkou však je, abychom souhlasili s tím, že navrhovaná odpověď může být považována za jedinou správnou.

    U otázky s číslem 9 jsme se ptali na pravidelné mini akce sloužící k zisku farmářských mincí. Jinými slovy se má jednat o mini akce, které byly zavedeny v jejich aktuální podobě za účelem poskytnout hráčům pravidelný zdroj farmářských mincí. Jak už zde bylo zmíněno, těmito mini akcemi je Ovocný trh, Recyklomat a Slavnostní dny farmářských mincí. Ovocný trh a Recyklomat se pravidelně opakují co 2 měsíce. Slavnostní dny farmářských mincí máme každý měsíc.

    Pokud by někdo danou otázku pochopil ve smyslu, že se má jednat o mini akce, ve kterých jdou získat farmářské mince, tak bychom jich určitě napočítali více než 5 a správná odpověď by se v kvízu vůbec nenacházela. Je pravda, že Renzův jarmark má aktuálně v nabídce farmářské mince, ale to je spíše náhoda, jelikož obecně je obsahovat nemusí. V tomto ohledu by se stejně jako Renzův jarmark mohla započítat Tombola s bednami, protože z některých beden mohou také vypadnout farmářské mince.

    V případě, že bychom měli otázku č. 9 formulovat znova, tak bychom nejspíše zvolili trochu jinou variantu. Ale na druhou stranu momentálně nevidíme důvod pro úpravu jejího hodnocení. Každopádně děkujeme všem za připomínky. ;)


    Mám pocit, že už jsem je někdy navrhoval. Akorát je potřeba brát v úvahu, že se jedná o placený prvek, tudíž by to bylo na úkor SK, SH, PL atd. A nejsem si jistý, že by takovou změnu ocenilo dostatečně velké množství hráčů. ;)
     
  18. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Já mám těch leteckých dopisů 186. Občas pošlu jako gratulaci k postupu, jinak jsou k čemu? :oops: Pošta funguje, tak proč posílat letadlo? :)
     
    bačkora85, Pitrýsek47 a -Jara05- tohle ocenili.
  19. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    No tak na úkor SK, SH či PL by to většina určitě neocenila.... no tak nic no.... ale zkusit jsem to mohla xD
    Díky Dobe :)

    Y_n_O, pošta funguje, to máš jistě pravdu, ale právě na tu gratulaci se to letadlo mnohem víc hodí ;)
     
  20. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Zdravím, je vidět, že některé otázky byly zapeklité a tudíž i výsledky. Minule rychlostí blesku a nyní šnečím tempem.;) Kdo na nich pracuje, ať si to nebere osobně, jen jsem zvědavý.
     
    fujtajblinka, bačkora85 a -Jara05- tohle ocenili.