Návrhy Aktualizace a nápady - určeno k archivaci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem haník30, 5/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. šebejda

    šebejda Baron fóra

    Já dám ano. Akorát bych nezakázal kuřeti se znovu do mentor systému přihlásit. Ale maximálně 3 x. Tím by se eliminovala nehrající a mrtvá kuřata a taky "podpůrní vyčůránci". Mentor systém je již více méně pro mentory nezajímavý. Tím chci říct, že déle hrající hráči bez mentorství o moc nepřijdou a oni, i my mentoři si můžeme ušetřit nervy nad tou částí hry, která se ocitla za zenitem.
     
    janíček, evainfo a k.vitek tohle ocenili.
  2. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    hlasovala jsem NE a jako mentor raději budu trpět nehrající kuřátka, než byť třeba omylem vyřadit nováčka, který potřebuje radu a pomoc. Račte si uvědomit, že dnešní nováček nemá na výběr, školní docházka je tu povinná, a je i na mentorovi, jak kuřátku vysvětlit, že pokud nechce chodit do školy, stačí jednou kliknout....
    Chtěla jsem být mentorem proto, abych pomáhala nováčkům, tak jako kdysi můj mentor a několik hráčů na foru naučili hrát mne.....odměny za mentoring jsou pro mne na posledním místě.

    Spíš bych preferovala, aby se RT pokusil najít systém, jak z tohoto eliminovat multiúčty - ono totiž leckdy kuře ani nemůže za to, že nekomunikuje, protože pošta i dárky od mentora dojdou úplně jinam....
     
  3. Gabraia

    Gabraia Pilný autor

    Taky jsem začala hrát novou farmu a vystoupení ze systému není možné, protože přestože jsem dala "opustit systém", šup, už jsem byla u jiného mentora. Není možné ani zrušit účet (smazat farmu), přestože hráč ví, že pokračovat nebude. Určitě po měsíční neaktivitě by hráč měl automaticky ze systému vypadnout.
     
  4. hanynkach

    hanynkach Pilný autor

    Taky souhlasím!!!!!
     
  5. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím, já se obávám, že se tady řeší něco, u čehož princip nezná nikdo z nás, jak tu jsme, zcela přesně. Nebudu hlasovat vůbec, protože...

    1. Jak můžete s jistotou říci, že kuře je opravdu neaktivní? Podle ujištění BP jsou neaktivní kuřata vyhazována, takže tohle jsou kuřata, která před umřením zřejmě jednou za uherák aktivitu vykážou, takže je podle měřítek BP zřejmě za neaktivní brát nelze. Navíc jejich aktivitu ve hře vidí jen BP, možná herní podpora.

    2. Vyřeší se tím opravdu problém nebo prostě nastane jen situace, že si nebudete mít koho přidat? Ne problém se nevyřeší, mentoring je za zenitem, z pomoci nováčkům se stal hon na body pro mentora a někteří v honu za body jsou schopni nováčka utlouct zprávama, hlavně když dostanou své body.

    3. Kolik mentorů chce opravdu pomáhat nováčkům s hrou a kolik mentorů chce jen získat odměny a vadí jim málo aktivní hráči? a teď upřímně si sáhněme do svědomí...

    4. Od technického problému v mentoringu a vyřešení problému na základě testování na třech účtech (různé databáze) vidím .. okamžité přidělení kuřete a téměř 90% kuřat je zelených a nějak vážně nechápu, jak je možné, že jinde je to jinak. Chápejte mě, nechce se mi tomu skoro věřit. Kdyby byly na stejné databázi, pak ano.. ale to nejsou. Rozšířila jsem tedy testování na 5 účtů různých databází a mohu sdělit, že opravdu nemůžu potvrdit, to co uvádíte o neaktivních kuřatech (těch opravdu neaktivních). A pokud nemám adekvátní důkaz, který bych předložila BP, aby se problém řešil, pak problém nikdo řešit nebude.
    Dost často si však všímám, že kuřata prostě přestanou hrát. Pro začátečníka je totiž velmi složité dohnat takto rozsáhlou a již dneska náročnou hru.

    5. A ještě musím doplnit .. hodnotím samozřejmě CZ lokaci, protože jakmile změním jazyk, tak okamžitě musím v mentoringu znova potvrdit vyhledávání.

    danda

    PS: toto jsou velmi čerstvá kuřata na poslední pátý účet nabraná, .. abyste opravdu pochopili, co zde uvádím

    [​IMG]
    [​IMG]

    a tenhle vzorek sem vám nabrala teď - ještě voní novotou a opravdu není neaktivní...

    [​IMG]
    [​IMG]

    zkoušela sem různě mixovat SK a CZ,. ale převážně výsledky testování mám zejména z CZ
     
  6. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Sice to nemám zdokumentované, ale protože doma hrajeme v pozici mentora oba (Kristýnka a já), všiml jsem si jednou, že kuře, které bylo u mě s červeným teploměrem (neaktivní, ale měl jsem ho u sebe "v kukani" opravdu dlouho), po propuštění shodou okolností chytla vzápětí Kristýnka. A jaký to div, snad mávnutím kouzelného proutku mělo toto kuře teploměr zelený se rtutí úplně nahoře! Jakoby zázrakem ožilo! Nemělo by mít ten teploměr červený?

    Jinak řečeno: Chytneš kuře např. v levelu 3, má zelený teploměr. Přivítáš ho, snažíš se s ním komunikovat, posíláš dárky. Odezva žádná. Posuv teploměru směrem dolů pochopitelně zanedbatelný čili téměř nezřetelný, posun v dosažených BZ kuřete nulový. Stále se snažíš každý den je nějakým způsobem "probudit" a po 5 dnech (někdy po 10 či 15) to nevydržíš, slušně se s ním rozloučíš (i když to nejspíše nikdo na druhé straně nečte) a zkoušíš najít někoho dalšího, kdo by tuto hru hrál. A propuštěné kuře se dál (asi ne dlouho) toulá volnou krajinou, než se ocitne v "kukani" dalšího (někdy téhož!) mentora. A jeho hráč (či lépe řečeno zakladatel, protože hráč se vyznačuje tím, že hraje) o tom pochopitelně neví. Takové kuře skutečně je "spící" a nikdo kromě snad RT neví, že místo kuřete ho poctil návštěvou spíše "pukavec".

    Mě k návrhu motivovalo především to, že člověk vždy s nadějí očekává, že na druhé straně je někdo, kdo si nejen založil herní účet, ale začne (i kdyby na pár dnů) hrát. Takovému hráči velice rád pomáhám a někdy i po dosažení 40. levelu. Mrtvolky kuřat hráče spíše demotivují. To už by snad bylo lepší, aby mentor čekal na přidělení kuřete déle (samozřejmě by přitom musel oželet možnost získat body náklonnosti za zasílané dárky a jednu zprávu denně /10 bodů/).

    Ideální stav pochopitelně neexistuje a existovat nebude. Mimochodem - když se loučím s kuřetem ve 39. levelu, které prokazatelně brzo přejde symbolicky na druhou stranu řeky (mezi potenciální mentory), vždy mu přeji, aby bylo co nejrychleji mezi mentory skutečně přijato. Čím dál tím častěji však mám pocit, že splnění takového přání by pro nového mentora představovalo spíše důvod ke zlosti než k radosti. A to je škoda, velká škoda.

    Farmerama je má nejoblíbenější hra, se kterou jsem se dosud setkal. Žádnou jinou (nejen počítačovou) hru jsem nehrál souvisle tak dlouho, jako Farmeramu. Kéž se RT podaří alespoň udržet atraktivitu hry pro co nejvíce hráčů, když už ji nedokáže zvyšovat!

    pro danda-vnovis:
    Svůj návrh jsem mínil jako návrh na možné zlepšení nikoli jako stížnost.
    Chápe-li někdo návrh jako stížnost či kritiku, pak by asi bylo lepší se jím opravdu vůbec nezabývat.
    Jako hráč pochopitelně nemohu (nemusím) znát veškeré nuance programu samotného, mohu jen navrhnout, jak by mohl vypadat možný (lepší) postup či stav. Pokud to je nerealizovatelné nebo příliš náročné na provedení, pak pochopitelně návrh nebude přijat. Koneckonců to je snad význam vlákna s návrhy, jak vylepšit či upravit Farmeramu. Nikdo nemá patent na rozum a ani sebelepší nápad se pochopitelně nemusí realizovat. Zda cokoli, co zde (nejen v tomto vláknu) bude navrženo, odhlasováno a následně předáno RT k posouzení, bude někdy v budoucnu realizováno, závisí jen a jen na organizátorech této báječné hry.
     
    Naposledy upraveno: 18/1/17
  7. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím jan.svatek, já věřím, že to určitě myslíš dobře, leč situace tak jednoduchá není. To, že mentor komunikuje s kuřetem ještě bohužel neznamená, že kuře zprávy dostává. To považuji celkově za největší kámen úrazu a ani upřímně moc nerozumím tomu, proč někdo dovolil, aby vůbec tato situace nastala.
    Jenže tento problém se táhne z roku 2010, kdy systém nebyl správně ošetřen a vznikly duplicitní nicky ve hře. Dneska již není technicky možné jen tak zrušit všechny duplicitní účty, protože by to pro spousty hráčů znamenalo zrušení jejich herního účtu, což je naprosto nepřípustné. Jediné, co můžeme udělat, je poslat tyto hráče na herní podporu, aby jejich problém vyřešila. Jenže jak dát vědět někomu, komu nemohu napsat, protože mu zprávy nechodí a on o problému tudíž ani neví? Upřímně je to zděděná pandořina skříňka, která nemá jednoduché řešení.
    Jak sám uvádíš, ideální stav prostě neexistuje, přesto je tu snaha problémy řešit, ale tím, že tento problém vůbec vznikl, dochází i k dezinformování mentor systému a načte se aktivita hráče duplicitního nicku (sekundární technické problémy) a nemusí se to stát vždycky. Systém má problém rozeznat, která informace je správná, protože dostane víc informací a jednu vybere.
    Kdybych chtěla docílit ideálního stavu, tak musím uzavřít celou hru, nastavit zákaz duplicity a nechat hráče založit nové herní účty, .. tohle určitě nechcete.
    Takže se pracuje s tím, co je. Proto BP zvažovalo i samotné zrušení celého mentor systému. Nakonec ho ponechalo, protože ve většině si ho hráči oblíbili a prosili o jeho zachování.
    A ještě bych chtěla dodat, že čím víc stížností budeme v tomto směru dodávat, tím víc docílíme toho nejjednoduššího řešení a to je zrušení mentoringu. Protože BP považuje to nejjednodušší řešení za nejefektivnější.

    EDIT: jan. svatek - jak už sem psala výše, já přeci vím, že to myslíš dobře, ale to, co je prakticky v nadpisu návrhu tak fungovat má, kvůli duplicitě to nefunguje 100% a ani nemůže kvůli chybě z roku 2010 (od počátku spuštění hry) - takže BP si návrh vyloží jako stížnost a chybu, ne jako návrh. Rozumíme si? Tady není podstatné, jak si to vyložím já. Já jen vím, jak to dopadne a věř mi, že nejsi první, kdo chtěl, aby neaktivní hráči byli z mentoringu automaticky systémem vyřazováni. BP by v tomto případě velice rádo vyhovělo, ale výše ti píši, proč to není technicky možné na 100%.

    danda
     
    Naposledy upraveno: 19/1/17
  8. AgathaCh

    AgathaCh Veterán fóra

    Ahoj jan.svatek
    návrh splnil předepsané podmínky, a tak ho předáme dál RT, který rozhodne, co s ním - ovšem jak tě již kolegové varovali, o jeho zavedení lze pochybovat.
    Díky a příjemnou hru
    Téma zamykám.
     
  9. Ivanitko

    Ivanitko Zelenáč fóra

    Název: Funkce rychlého hnojení/superhnojení

    PRO: 128 hlasů (99,2 %)
    PROTI: 1 hlas (0,8 %)

    Všichni využíváme funkci rychlé satby a rychlého zalití polí. Mě osobně by se líbila i možnost rychlého hnojení ať klasickým hnojivem nebo superhnojivem. Je to ulehčení péče o naše rostliny, a zároveň to není konkurence vůči kombajnu, takže by vývojáři nestrádali. Pořád hráč musí kliknout na všechna pole, ať chce nebo ne.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 10/4/17
  10. kytka50

    kytka50 Expert fóra

    Ten kdo má kombajn,tak tuto funkci používá.Bylo by to ulehčení pro nižší LV a pro ruční sázení.
    Dám tedy ANO,protože nízké LV hromadně opouští farmaření a zůstávají "závisláci" viz já.
     
  11. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Rychlohnojeni rozhodne ANO! Nehnojim sice casto (hlavne z duvodu nekonecneho klikani), ale kdyz ma clovek obcas roznaset na vidlich hnuj po celej farme, je to jak u blbych na dvorecku (cvakani jak na semaforu u prechodu) :)
     
  12. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Souhlasím s ohledem na nižší Lvl
     
  13. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Souhlasím. Přesto že kombajn pravidelně kupuju, občas potřebuju pohnojit jen část polí a to kombajnem né vždy lze. Například když mám plochu osetou dvěma či více druhy rostlin a pohnojit chci jen tu s nejdelším časem. Samozřejmě se to dá vyřešit když tou rostlinou začínám, pohnojí mi to pak jen ji, jenže někdy ji jen dosívám k těm již stávajícím nepohnojeným nebo ji zapomenu na začátku pohnojit a pak musím pěkně ručně u každého políčka zvlášť. Takže za mně i přes kombajn: ANO.
     
  14. zejdy66

    zejdy66 Stará škola

    Teď budu za joudu,ale vůbec nevím jak aktivovat rychlozalévání:pxD,jinak jsem dala ano,páč si myslím,že je to asi dobrá funkce pro ty,co nemají kombajn;)
     
    aljanu a Apachie1 tohle ocenili.
  15. Ivanitko

    Ivanitko Zelenáč fóra

    Jouda nebo ne stačí se optat :D Taky mi chvíli trvalo než jsem přišla na to, jak se to používá. Stačí když klikneš na pole najedeš na kapku a vrátíš se zpátky doprostřed výběru a měla by ti naskočit kapka s bleskem. To ti aktivuje rychlo zalévání a funguje to i na výběhy.
     
  16. AgathaCh

    AgathaCh Veterán fóra

    aljanu, Apachie1 a Květa54 tohle ocenili.
  17. zejdy66

    zejdy66 Stará škola

    AqathaCh a Ivanitko ,jste zlatí:inlove:Tak pokud bych mohla,tak dávám 100 hlasů;)Moc díky
     
    aljanu, Květa54 a evainfo tohle ocenili.
  18. KulíšekBrouček

    KulíšekBrouček Perspektivní autor

    Určitě ano, je to funkce, která opravdu chybí :)
     
  19. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Hezký den a i když se bez kombajnu nehnu, vyskytnou se chvilky, kdy bych tuto rychlo-sadbu bobků a SH uvítala. Například před akcí, kdy postupně likviduji zralé chlívky i hangáry a chci s hnojením dohnat už zaseté dlouhodobky na celé ploše. Ťukat to ručně není problém, ale ty pidi políčka jsou někdy zakryté třeba obr stromky a něco vynechám. Rychlo-satba mi tak ukáže všechny pidi políčka, které chci urychlit. Dávám ANO za sebe a rozhodně pro nové hráče :)
     
  20. martas1991

    martas1991 Perspektivní autor

    Ten, kdo nemá kombajn a pro nižší lv určitě ANO ;) ;)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.