Návrhy Aktualizace a nápady - určeno k archivaci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem haník30, 5/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. tydýtková

  tydýtková Veterán fóra

  Nic proti Měsíci, ale taky myslím že by to v podstatě kopírovalo Děsivku... a nový způsob akcí je nejspíše už těžké vymyslet, takže Měsíc by to určitě nezachránil. Takže za mně ne.
   
  kytka50 a -Kuteno- tohle ocenili.
 2. mamča50

  mamča50 Imperátor fóra

  Za sebe také dávám ne! A proč ne, už tady bylo skoro vše popsáno, tak se nebudu opakovat! Uvidíme, co nový začínající rok přinese! Budeme si přát, abychom s novinkami byli co možná nejvíce spokojeni!;););)
   
  danielka0000 a kytka50 tohle ocenili.
 3. kytka50

  kytka50 Vážený autor

  Už jsme kdysi hlasovali o "Korálovím ostrově". Ten je stále v nedohlednu
  Je hezké,že mají farmáři nápady,ale na farmě je stále dost práce a pracovat ve stavu beztíže.. ne!
   
  švestinka tohle ocenil(a).
 4. KulíšekBrouček

  KulíšekBrouček Perspektivní autor

  Dávám ne, opravdu je to jen modifikovaná děsivka.
   
 5. AgathaCh

  AgathaCh Veterán fóra

  Ahoj borec225
  pominu-li negativní názor hráčů, podle mého názoru je tento návrh (i když to není jedna věta) spíše výkřikem "co kdyby" a není dostatečně propracovaný. Chybí podrobnější rozpracování toho, kdy a co by se získalo, stavělo atd.
  Pokud se podíváš do vlákna předaných návrhů, uvidíš, jak by podobný návrh měl vypadat.
  Toto vlákno tedy podle pravidel sekce zamykám.
  Díky za pochopení a přeji příjemnou hru
   
 6. jan.svatek

  jan.svatek Titán fóra

  Název: Mentoring - eliminace neaktivních žáčků z mentor systému

  PRO: 78 hlasů (83 %)
  PROTI: 16 hlasů (17 %)


  Odůvodnění:
  Mnohý z nás - mentorů - jistě zažil (nejen jednou) situaci, kdy měl mezi svými "kuřaty" několik nehrajících. Čas od času pak nezbývá, než takového žáčka "propustit" a pokusit se sehnat dalšího. Někdy se pak přitom stane, že jednu takovou "mrtvolku" vyhodíte dveřmi a ona se vám vrátí (i přes svou prokazatelně dlouhodobou ztuhlost) oknem.
  Protože takové "spící účty" jen překáží a neumožňují stát se kuřetem hráčům, kteří chtějí hrát a stát se tak aktivním kuřátkem - žáčkem, bylo by vhodné nalézt nějaký rychlý způsob, jak takový "spící účet" vyřadit z mentor systému.
  Nabízí se proto možnost, že by buď jednorázové (nebo opakované) propuštění "spícího žáčka" z kukaně mentora (mentorů) mělo stejnou funkci, jako kdyby začínající hráč stiskl aktivně tlačítko "Opustit systém".
  Pokud jde skutečně o "spící účet", potom jeho opuštění mentor systému nikoho nepoškodí. Pokud by snad šlo o pouze zdánlivě "spící účet", pak by takový hráč v případě obnovení herní aktivity mohl být v úvodním okně upozorněn, že má možnost se zapojit do Mentor systému pomocí tlačítka "zapojit se". Poškozen by takový hráč stejně nebyl, protože jeho původně dlouhodobá pasivita (stagnace v postupu) znamená, že v dané době stejně neměl zájem o hru. V případě obnovy herní aktivity by pak měl jednoduchou možnost, jak se zapojit opětovně do Mentor systému.

  Výhody navrhovaného řešení:

  1) Rychlá eliminace tzv. mrtvých či spících účtů a jejich vyřazení z mentor systému.
  2) Zvýšená pravděpodobnost, že mentor získá hrajícího žáčka.
  3) Hrající žáček má větší šanci dostat se k mentorovi, protože se o mentoring bude postupně ucházet menší počet (neaktivních) hráčů.

  Nevýhody:

  1) Omyl při propuštění žáčka by mohl mít za následek jeho opuštění mentor systému (snadno napravitelné samotným žáčkem pomocí tlačítka "Zapojit se" v mentor systému).
  2) Počet potenciálních žáčků se akutně sníží (aspoň bude nejen hráčům - mentorům, ale i RT jasné, jaký je skutečný zájem o hru mezi začínajícími hráči), což může vést k tomu, že mentor bude déle čekat na žáčka (ale když ho získá, má větší šanci, že bude žáček hrát).
  3) Nevýhoda pro dlouhohrající hráče, kteří dosud nejsou mentory - možná nižší pravděpodobnost zahrnutí do systému coby mentor (doplněno na základě příspěvku od hráče doben).

  Pokud se chcete k danému problému vyjádřit, rád si o tom přečtu v diskuzi. Případné návrhy na zdokonalení způsobu eliminace nehrajících žáčků z mentor systému vítám. Tyto návrhy sice pochopitelně nemohou mít vliv na otázku, o které se bude hlasovat, nicméně třeba někoho napadne elegantnější způsob, jak z mentor systému vyřadit prokazatelně neaktivní účty. Pak by jistě bylo možno se souhlasem moderátorů navrhnout takový (lepší) způsob eliminace neaktivních účtů z mentoringu a předložit jej k následnému posouzení pomocí anketní otázky.

  Doplnění (na základě připomínky od AgathaCh):
  spící hráč = neaktivní hráč = hráč, který nepřipíše během 7 dní o byť jen jeden jediný BZ
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 10/4/17
  janíček, k.vitek a Madvo tohle ocenili.
 7. mirakoud

  mirakoud Expert fóra

  Sama sice nejsem mentorem, ale když čtu nářky mentorů na stagnující kuřata, musím s tvým návrhem souhlasit.
   
  janíček a Madvo tohle ocenili.
 8. Johnny

  Johnny Polobůh fóra

  Souhlasím
   
 9. Loublancmajeste

  Loublancmajeste Pisálek fóra

  souhlasím
   
 10. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Ahoj Jan.svatek,
  návrh je to sice užitečný, ale nemá moc šancí. Mentoring tu totiž není pro nahánění odměn ze strany mentorů, ale pro pomoc začínajícím hráčům, pokud tedy o tuto pomoc mají zájem. Bohužel stejně jako u všeho se z toho stalo spíše další místo pro ždímání odměn a to do takové míry, že mnoho mentorů radí samo sobě. Tedy přes xy účtů jsou sami sobě žáčkem i mentorem.

  PS: Johnny a Loublancmajeste, to snad lze říci hlasování a není potřeba téma zbytečně zahlcovat.
   
  bbowling, anickamalirka a krakoramaja tohle ocenili.
 11. hubabuba1968

  hubabuba1968 Velvyslanec fóra

  Jsem pro Ano.:)Jinak si myslím že mentoring ve této hře je o ničem o_Oa je jen otázka kdy bude ukončen:p
   
 12. jan.svatek

  jan.svatek Titán fóra

  Tak souhlasím s tím, že mentoring není určen primárně pro nahánění odměn pro mentory, nicméně když člověk prakticky nemá šanci získat hrající kuře, je to dost demotivující i pro mentora. Myslím, že mnozí z mých bývalých žáčků potvrdí, že jsem se jim vždy snažil všemožně pomáhat, někteří se dokonce stali mými sousedy a mohu tak sledovat jejich další postup ve hře. A že je pro mentora odměnou např. nějaké to BZ? Nepředstavuje to přínos ani 1% z BZ denně, takže vliv na hru to nemá až tak velký. Ale samozřejmě každá "odměna" pochopitelně hráče potěší. Pokud ovšem někdo (RT?) nechápe množství nehrajících účtů zahrnutých do mentor systému jako dobrý a nenásilný způsob, jak znesnadnit případné získávání odměn pro mentory... jistě to je účinné, ale prostřednictvím následných nářků mentorů na nehrající kuřata značně demotivující nejen pro mentory, ale i pro začínající hráče.
  Koneckonců platí obecně: budou-li na diskuzním fóru převládat pozitivní příspěvky, hráče to spíše povzbudí, budou-li převládat samé nářky a stížnosti, některé hráče (potenciální budoucí platiče) to může odradit.
  Je to snad to, oč RT jde?
  PS: Samozřejmě netvrdím, že návrh je dokonalý, a vím, že i kdyby náhodou získal jednomyslnou podporu, nemusí být realizován. Lze ho chápat i jako jakýsi "průzkum". Konečné rozhodnutí o (ne)realizaci návrhu na zlepšení má stejně RT.

  Byli jsme před mentoringem, budeme i po něm.

  Pro Doben (nevýhody pro dlouho hrající hráče, kteří nejsou mentory - viz níže):
  Toto jsem si opravdu neuvědomil (sám jsem přitom čekal více než 1,5 roku, než jsem se nějakým zázrakem ocitl "mezi vyvolenými" = mentory). V tom máš pravdu.

  Pro -pechfógl-: Ano, osobní nebo zdravotní překážky hráče (kuřete) mohou představovat důvod, proč hráč není aktivní.
  Nicméně mám pocit, že jediná nevýhoda pro takové kuře oproti stávajícímu stavu, kdy po "propuštění" nehrajícího kuřete je toto neaktivní kuře opět "předhozeno" na pomyslný trh s kuřátky a přijato coby neaktivní dalším (nebo tím samým) mentorem, spočívá v tom, že při "opuštění" mentor systému nebude dostávat od mentora dárky (sám posílám dárky po dobu minimálně 5 dní, později zvažuji propuštění kuřete do volného prostoru). Je pravda, že pokud by např. rekonvalescence nemocného hráče trvala dejme tomu 100 dnů, mohl by dostat během této doby např. 100 jabloní případně nějaké to SH apod. To je jediná možná ztráta. Vždy by se však takové kuře mohlo z
  novu přihlásit do mentor systému, a nepochybuji o tom, že by brzy našlo nového (jistě šťastného) mentora.
   
  Naposledy upraveno: 17/1/17
 13. evoku57

  evoku57 Živoucí legenda fóra

  Také bych byla pro, stává se mi to dost často, že opakovaně dostanu nehrající kuře, třeba i po 14 dnech. Ale dala bych jim větší šanci, stačilo by to omezit 3-5x vyřazení žáčka od mentora, pak by mohl vypadnout :inlove:
   
  janíček a evainfo tohle ocenili.
 14. bropyk

  bropyk Hrabě fóra

  Ahoj,
  dávám Ne. Nevěřím, že výhody uváděné pod body 2 a 3 budou skutečnými výhodami - dle mého názoru žádné změny nenastanou. Hra už je za zenitem a hráčů prostě přibývat nebude. Řada hráčů je do mentoringu zapojena jen kvůli bodům a pokud s by se kuře dostalo k nim tak stejně moc rad nezíská. Musíme se smířit, že hra je za zenitem a hráčů bude jenom ubývat. I když by tato změna nastala, tak osobně bych se nechoval jinak než dosud - tzn. i neaktivní kuře bych držel kvůli bodům. Beru 1x týdně SK, takže každý týden se mi průměrně konto sníží o 15 bodů. Což při současném stavu 3431 by trvalo 4 roky než bych se dostal na 0 a tak dlouho asi hra fungovat nebude.
   
 15. flexka

  flexka Hrabě fóra

  Já se plácám ve třetím stupni, kuřátka, co jsem dovedla do dospělosti, bych spočítala na prstech jedné ruky. Není to o odměnách, je to o tom někomu udělat radost a pomoct. Bavilo mě radit, obdarovávat a sledovat vývoj. Takhle jenom sbírám body za posílání jabloní a kurníků a obměňuju mrtvá kuřata. Zprávy neposílám, zas tak ty body nepotřebuju. Proto bych změnu uvítala, raději se jen sem tam postarala o jedno kuřátko, než stabilně měnit červená za červená.
   
 16. doben

  doben Ikona fóra

  V návrhu mi chybí nevýhody pro dlouhohrající farmáře, kteří se dosud do mentorsystému nedostali. Patřím mezi ně i já, sice už to beru tak, že se tam nikdy nedostanu, ale pokud by tento návrh uspěl, tak už se tam nemám šanci dostat vůbec. Tento návrh by měl smysl, pokud by stále přibývalo velké množství hráčů. Takže by měli mentoři místo červených kuřat aktivní. Jenomže všichni víme, že tomu tak není. Pokud by byl tento návrh realizován dnes, tak by byl kuřat nedostatek a všichni mentoři by byli rádi i za ta červená. Prostě počet aktivních hráčů se tímto způsobem stejně nezvýší.
   
 17. -pechfógl-

  -pechfógl- Živoucí legenda fóra

  Ani já nepatřím mezi mentorující natož kuřecí farmáře. Hlasovala jsem záporně především z toho důvodu, že může být poškozeno kuře, které nehraje déle z osobních nebo zdravotních důvodů... Což se mi v průběhu dvou let stalo dvakrát a měla jsem pak dost práce s tím, "nahodit" farmu znovu.
   
  janíček tohle ocenil(a).
 18. .macca.

  .macca. Baron fóra

  já jsem v mentoringu už na konci takže body už tak nepotřebuji ale přesto bych chtěla hrající kuřátka měla jsem pár kuřátek které jsem vyprovodila i když ani jedno nehraje když byli šikovné tak jsem si je dala mezi přátele abych je mohla sledovat jak pokračují všechny asi skončili nejdál byl 60 LVL
  teď dostáváme kuřátka hned které jsou ve 3 stupni založili si farmu a několik dní se nepřihlásili a ani se nepřihlásí to by měli změnit není to tak dlouho co jsme na kuřátka čekali několik dnů ale muselo být přihlášené a to bylo lepší.
   
  janíček, k.vitek a evainfo tohle ocenili.
 19. anvan

  anvan Dozorce fóra

  Je to rozumný nápad - ráda bych došla do posledního stupně jako mentor, ale neustále dostávám kuřata, která už delší dobu nehrají (podle "teploměru"). Tihle žáčci určitě vůbec nestojí o to, aby byli někomu přiděleni...a já nestojím o ně. Body samozřejmě sbírám, ale svým kuřatům, pokud pracují, dávám i ze svého navíc, posílám řem. produkty na postup, takže v žádném případě nesouhlasím s tím, že bych jako mentor myslela jen na sebe. Bohužel však někteří noví hráči nedokáží ani otevřít poštu....
  V konečném důsledku budu raděj déle čekat na nového žáčka (když jich bude méně), než neustále přehazovat ty nehrající, nekomunikující..(pokud jej vyhodím, je hned přidělen někam jinam, což je nesmysl)
   
  janíček, mirakoud a evainfo tohle ocenili.
 20. AgathaCh

  AgathaCh Veterán fóra

  Ahoj jan.svatek
  jen mi v návrhu trochu chybí informace, kdy označit účet za spící...
   
  janíček tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.