FAQ Zvětšení RAM PC/NTB pomocí USB flash disku

Diskuze na fóru 'Technické FAQ' zahájená uživatelem FAQ, 13/1/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. FAQ

  FAQ S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

  Zvětšení RAM PC/NTB pomocí USB flash disku

  Návod jak zrychlit PC/NTB s Windows 7 a 8 při použití USB flash disku.

  Windows si totiž na toto zařízení může odkládat často používané programy a méně často pak využívá pomalý pevný disk. Jedná se o funkci ReadyBoost. Kde využije paměť flash disku ke zrychlení PC/NTB.

  Důležité: USB flash disk by měl mít minimálně dvojnásobek paměti co má váš PC/NTB a zapisovací rychlost alespoň 5 MB/s. Je dobré si tedy pečlivě zkontrolovat jaký USB flash disk použijete.

  Vložte USB flash disk do PC. Ve složce Tento počítač se vám objeví nový disk.

  [​IMG]


  Pravým tlačítkem myši vyvoláte nabídku a v ní klikněte na Vlastnosti.

  [​IMG]

  Poté zvolte záložku ReadyBoost. Pokud se vám objeví informace že není možné flash disk pro tuto funkci použít, je možné že máte dostatečně rychlý HDD, že by se změna neprojevila. Informace bude vypadat takto. A návod tedy pro vás nemá žádné zvýhodnění.

  [​IMG]
  Pokud se vám, ale objeví tabulka s informací že zařízení nemá pro urychlení systému požadované charakteristiky. Klikněte v dolní části Znovu vyzkoušet.

  [​IMG]

  Po úspěšném načtení USB flash disku to bude vypadat takto. Zvolte možnost Vyhradit toto zařízení pro technologii ReadyBoost (1) a nastavte požadovaný prostor (2). Mějte na paměti že pro správné fungování by mělo zůstat 1GB paměti volné a stiskněte OK (3).

  [​IMG]

  Poté už uvidíte jak USB flash disk využívá paměť PC/NTB.

  [​IMG]   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.