Zrzinka11 aneb Zrzinčin pokus o deníček

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Zrzinka11, 21/4/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Děsivá noc
    30.1.2013 - 31.1.2013


    Odhodlala jsem se a vydala za úplňku na cintorín s malým mňau v patách... Všude kolem nás byla tma.. Kdesi blízko zahoukala sova a já jsem se pořádně lekla.. Malé mňau se mi pověsilo na nohu, vzala jsem ho do náručí a pokračovala odvážně dál... Po cestě se míhaly stíny cosi šustilo v křoví... Chvilkami mi cesta připadala nekonečná... Konečně mé oko spatřilo bránu cintorína. Vydala jsem se pomalu k ní, malé mňau se strachy třáslo a tak jsem ho trošku k sobě přitiskla... Došla jsem k bráně, otevřela ji a vešla... To co jsem spatřila, bylo krásné a úchvatné zároveň.. Všude svítily svíčky - plamínky se mihotaly... Popošla jsem kousek dál abych se pokochala tou krásou... Po chvilce jsem se chtěla otočit a jít, když tu zpoza rohu pomníku přede mnou se zvedla silueta a namířila si to ke mě... Stála jsem jako přikovaná k zemi - neschopna pohnout ani jediným svalem.. Silueta se přibližovala a mě pomalu stály vlasy hrůzou na hlavě... Malé mňau se třáslo stále více... Tu silueta zastavila pár metrů přede mnou a promluvila... Děs běs odpadl a já se mohla pohnout, poznala jsem v ní mou drahou sousedku...

    Po zhruba necelém roce se mi konečně podařilo odemknout chov netopýrů za což jsem velmi ráda a při příštím BB hned vyzkouším... Přibylo nám šlechtění vran a tak je můj další cíl více než jasný...


    Odvaha je strach, který se modlí...
     
    mamča50 a Jonsdorf tohle ocenili.
  2. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Karneval 2013
    6.2. - 11.2.


    Sedím pod mandloní, zlobím malé mňau stéblem dlouhé trávy.. Vidím pošťačku jak cosi barevného hází do schránky.. Napadá mě, že to bude asi nějaká pozvánka... Po chvilce se zvedám a jdu to zjistit... Dojdu ke schránce, otvírám jí a vyndavám cosi barevného... Čtu a zjistím, že to je pozvánka na Karneval, juchůůů... To bude zase nepřeberné množství masek...

    Ve stodůlce nacházím stříkající květinu Má políčka budou pod vodou... a při sklizni na mě padá make - up Teda to se s malým mňau zamaskujeme a nikdo nás nepozná... Toto vše dodáváme do úkolu v Družstvu... Nakonec mě to stojí velké úsilí, ale splňuji akci celou...

    Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo...
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  3. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Valentýn 2013
    14.2. - 20.2.


    Odpočívám pod jabloní s kávičkou a kouskem tiramisu. Čtu si program co zajímavého dávají - zjišťuji, že je sv. Valentýn tak je to jasné Romeo a Julie mě nemine... Rozhodla jsem se, že zajdeme s malým mňau na představení, které se koná ve městě na náměstíčku... Konečně je odpoledne a my vyrážíme do města... Představení je vtipně pojato a my se celou dobu nepřestáváme smát...

    Ve stodůlce nacházím pryskyřník a ve městě nacházím různé velikosti bonboniér rychle je sbírám, aby mi je nikdo nevyfoukl...
    Toto vše dodávám do úkolu na náměstíčku..[​IMG]

    Akci se mi podaří splnit celou a získávám tak řádek v nebi + 3 dekorky...

    Přizpůsobení se jeden druhému není ani tak láska, jako spíše ztráta osobnosti...
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  4. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Děsivá noc
    21.2. - 22.2.2013


    Copak to tu dnes máme? To co tu dlouho nebylo...
    Stojím na zápraží se skleničkou červeného vína a koukám na jasný úplněk na nebi... Malé mňau si hraje před domem v trávě, na cosi číhá... Tato idylka vydrží jen chvíli... Kde se vzaly tu se vzaly na obloze černé mraky, že by se schylovalo k pořádné bouřce? Postavím skleničku na stolek a běžím pro malé mňau... Je ticho, jen sem tam se ozve nějaký zvuk z tmavých konců mé farmy kam světlo nedosvitne... Cosi kdesi zašustí... Leknu se jako vždy tohle, i když čekám tak to nečekám... Malé mňau není tam kde bylo, kam mohlo jít? Volám malé mňau, ale ozývají se škodolibé zvuky a začínají se míhat stíny... Co to k čertu je? Pomyslím si... Tu cosi za mnou zadupe - přejede mi mráz po zádech a nejsem schopná se pohnout... Najednou se mi něco pověsí na nohu, vidím malé vystrašené mňau, beru ho do náruče, otáčím se... Mé oči spočinou na siluetě přede mnou... Nevím co mám dělat, ale sbírám všechnu odvahu, která mi ještě zůstala a rozběhnu se proti tomu... Když jsem skoro blizoučko a hrozí střetnutí... Najednou silueta se škodolibým smíchem zmizí... Utíkám dál, nezastuvuji se ani neotáčím, vpadnu do domu a hned vše zavírám a zamykám...

    Pěstuji stále plodinky na odemčení chovu vran... Ať ho mám co nejdříve... Ne jako chov netopýrů...


    To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach...
     
    mamča50 a Jonsdorf tohle ocenili.
  5. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Oxkar 2013
    22.2. - 28.2.


    Vzbudí mě jakýsi šramot... Jdu se podívat a vidím jak padá květináč z parapetu dolů... Malé mňau utíká pryč... Vařím vodu na čaj a vycházím ven... Kolem mě to už žije... sousedka sedí v traktoru a pilně pracuje - mávám jí... Tu malé mňau vyběhne a kamsi peláší... No vydávám se za ním, zjistit co ho tak zaujalo, dojdu ke schránce a vidím jak z ní cosi vykukuje... Posléze zjišťuji, že je to pozvánka na Oxkara... Uvidíme jestli vůbec půjdu... Večer mi to nedá a s malým mňau se vyrážím do města podívat se kdo letošní cenu vyhraje..
    V Družstvu nacházím úkol o třech Oxkarových misích... Když zjistím kolik produktů je potřeba a kolik kr přitom spotřebuji málem mi klepne... Tak velké zásoby nemám... Po doplnění všech mých nasyslených produktů, doplním jednu celou Oxkarovou misi a půl druhé Oxkarové mise aspoň, že tak... pomyslím si... Na další plnění prodávám co se dá... a kupuji kravské mléko + vajíčka + pštrosí vejce, která mi dost pomohou a já s vypětím sil dokončuji všechny Oxkarové mise... Padám únavou do trávy....


    Bojíme se jenom, že ztratíme to, co máme. Ten strach ale přejde, když pochopíme, že náš příběh a příběh světa psala táž Ruka....
     
  6. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Bulharsko 2013
    25.2. - 1.3.


    S malým mňau jsme se ráno vydali do města trh... Jen na průzkum kolik co stojí a eventuelně něco pořídit... Mají tu všeho nebřeberné množství a celkem za solidní ceny.... Teda pěkně velký trh než ho projdeme tak hodiny odbíjí 12.00 h. Něco málo jsme pořídili, pokochali se pěknými věcmi a míříme směr farmička... Vymotáme se ven a na Náměstí se cosi děje, k nosu si najde cestičku libá vůně a mě kručí hlady v bříšku... S malým mňau v patách vyrážím směr Náměstí, kde zjišťuji, že jsou Bulharské slavnosti...

    Při sklizni na mě padají martenit prostě po našem jakési pletené panenky a jedny nechávám malému mňau - moc se mu totiž líbí... Dodáváme je do úkolu v Družstvu, kde získávám Bulharskou květinovou vlajku do sbírky...


    Strach z nebezpečí je tisíckrát větší, než nebezpečí samo.....
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  7. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Dne 28.2. 2013 -Juchůůů juchuchůůů, postup do nového lvl... Více BZ nevadí třeba nasadím mílové botičky a budu coby dup výše a výše....

    [​IMG]


    Není jediné lásky, jediného přátelství, které by prošlo naším osudem a navěky ho neovlivnilo....
     
    mamča50 a Jonsdorf tohle ocenili.
  8. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Plný dům
    4.3. - 11.3.2013


    Mé oči spočinou na Náměstíčku, kde se opět něco děje... S malým mňau se vydáváme na průzkum... Áááá, akce Plný dům, to zní dobře... Uvidíme co se z toho vyklube, lze pořídit cokoliv...

    Při sklizni na mě padají cihly a šindele... Auuu auuu, zase to odnesu boulema na hlavě... S malým mňau se jim vyhýbáme seč to jde... Pořád lepší než pěstovat x plodin... Dodáváme je do úkolu v Družstvu, který splňuji celý - získávám tak dekorku + nálepku...


    Toho, kdo chce jít, osud vede, toho kdo nechce, vleče....
     
    lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  9. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Dne 6.3. 2013 -Sláva a 3x hurááá, postup na Baha je tu, tady by se mi mílové botičky hodily ze všeho nejvíce asi si je na nožkách ještě nějaký čas ponechám...

    [​IMG]

    Fakt, že budík nezazvonil, změnil už mnoho lidských osudů....
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  10. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Jednoho dne s malým mňau lítáme po farmičce, sázíme a sklízíme... pořád dokola a dokolečka... Až mé nohy zatoulají po cestičce z písku na forum, kam mě mé nohy zavedou do sekce Sousedé, dárky, hodnocení farem... Zpozorním u nápisu Top 3..., nakouknu a vidím téma Zahrádka babky kořenářky a tak i já vykouzlím na mýtince zahrádku a soutěžím ode dne 20.3. 2013.... Tuto fotečku mám uloženou ve svém albu fotek....

    Obrázek na uvítanou v Topce 3 od mé sousedky piginky - moc děkuji

    [​IMG]

    Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme....
     
  11. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Řecko
    13.3. - 19.3.2013


    Otvírám dveře a mířím si to ke schránce na dopisy s malým mňau v patách. Co to nevidím? Pozvánku na Řeckou akci.... - juchůůů, mám radost... Musím se jít podívat do města hned jak vypiju kávičku a sním snídani... Utíkám zpět do domu ani malé mňau mi nestačí a mňouká abych na něj počkala, počkám až mě doběhne, beru ho do náruče a rychlými kroky jsme u domu... Přímo hltám a než se naděju, míříme do města po linoucí se cestičce lemované kvítky... Dorazíme do města a na náměstíčku vidíme dav lidí jak kdyby dávali něco zadarmo... Prodírám se davem s malým mňau v náručí a skoro pokaždé musím říci s dovolením - sleduji jak s neochotou lidé uhýbají a někteří si ani tu poznámku ironickou neodpustí... Nejradši bych šla jak slon... Vzdávám to, přijdeme později až bude klid...
    V kouzelné stodůlce nacházím kopretinu a vlčí mák...Velmi povedené kytičky. Při sklizni uhýbám před mramorem, který padá všude kolem... Toto vše dodávám do úkolu na náměstí....



    Nakonec akci stíhám se sousedskou pomocí celou a získávám dekorky + křečky takže si musím dát pozor, aby se mi nedostali do stodůlky...


    Život lze chápat jen zpětně, žít jej však musíme dopředu...
     
    lacrima, Jonsdorf a Janké861 tohle ocenili.
  12. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Děsivá noc
    20.3. - 21.3.2013


    Kampak se dnes s malým mňau přec vydáme? Strašidelné věci se nám dějí i doma... Minule jsme navštívili cintorín za úplňku s odbytou půlnocí až nám žíly tuhly v krvi...
    Rozhodla jsem se, že si večer posedím v jabloňovém sadě a budu odpočívat, hodím nohy na stůl a malé mňau bude venku běhat. Sedím si pohodlně, v jedné ruce držím hrnek s kávičkou a v druhé bílou fidorečku... Mňam, pravidelné noční mlsání... Koukám na mňau jak cosi loví a radostně běhá kolem toho... Slyším jak ve městě na věži odbyla půlnoc.. O Ouuu, pomyslím si.. Chvilku je klid a pak se začnou míhat stíny i malé mňau zbystří a zaposlouchá se do okolních zvuků... Sundám nohy ze stolu a vydám se pro malé mňau.. Sehnu se pro něj abych ho vzala do náruče, když tu mé oči upoutá výjev, který jsem nečekala...Padá mi čelist nad tím jak ze země vyrostla postava... V duchu se zasměju, vždyť je to nemožné, mám halušky - usoudím... No nic vydáme se zpět pod jabloň...

    [​IMG]
    Vedle mě vyroste další... Říkám si, že blázním..., to není skutečné - nemůže být... Zastavuji a asi po stém štípnutí je mi jasné, že je to skutečné a halušky nemám... Malé mňau vyděšeně zamňouká a já zjišťuji, že za dobu, ve které si vesele polemizuji, jsem obklíčena těmi postavami ze země... Co budu dělat, mám stát nehybně a čekat nebo se vydat k jedné? Postavy se pohnou směrem ke mě, tak to stojím dál a čekám... Stále čekám... Přibližují se a mě se zmocní strach... Jsou 30 cm ode mě a natahují ruce... Sehnu se a propletu se mezi nimi a utíkám, utíkám pryč ani se neohlížím... Slyším jak cosi říkají, ale já je neslyším, běžím dál dokud za sebou nezavřu dveře a neklesám k zemi...
    Úspěšně pěstuji dál na chov vran a při příští děsivce se mi to už povede...


    Žádná bolest se nesnáší hůř než vzpomínky na štěstí v době neštěstí....
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  13. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Světový den vody 2013
    22.3. - 26.3.



    Koukám z okna a co to nevidím vyprahlou farmičku jak Saharu kde nic tu nic... Má zvířátka se kamsi poděla a nad mrtvou myší krouží supi - co to je? Chci se napít a štípnout se abych se probrala z toho ošklivého snu, ale voda neteče a třetí štípnutí nefunguje... Nakonec usoudím, že to není sen, ale holá realita... Popadnu malé mňau a běžím do města koupit vodu... Jenže lidé jsou jak šílení - perou se o vodu a já se prát nehodlám... Vydám se raději vodu hledat.... Mé nohy mě zavedou zpátky na farmičku jak otvírám bránu - zjeví se mi má farmička ta tam je poušť...

    Vydávám se sklidit a jsem velmi překvapená... Objevují se mi kyblíky s vodou a já je pomalu nestíhám sbírat. Misi plním celou a na památku získávám nálepku...S malým mňau odpočíváváme pod rozkvetlou třešní u kyblíku s vodou...


    Miluj, jako by Tě nikdo nikdy nezranil ! Pracuj, jako bys nepotřeboval peníze ! Tancuj, jako by se nikdo nedíval ! Zpívej, jako by Tě nikdo neposlouchal ! Žij, jako bys žil v ráji!...
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  14. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Od piginky - pro Zrzinku jen tak pro potěšení a oku pro pohlazení.

    [​IMG]

    Studánková vílo moc ti za něj děkuji...

    Život je jako květina...Je jen na nás,jestli ji utrhneme nebo ji necháme dál kvést....
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  15. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Velikonoce 2013
    26.3. - 3.4.


    Konečně jsme se s malým mňau dočkali... Juchůůů, Velikonoce jsou tu...! Musíme ve městě najít co nejvíce vajíček (jsou 4 druhy).... Po obědě vyrazíme do města na lov... Zítra od 9.00 h. budou chodit koledníci tak abych jim měla co dáti... Poslední rok chtějí více vajíčka než alkohol Juj, ještě musím napěstovat sedmikrásky samozřejmě obyčejné žádné deluxe nebereme... Uvázat z nich hezké kytice v daném počtu a dát je do soutěže o pěkné ceny... Malé mňau mi vesele hledá vajíčka a hraje si s provázkem... Nakonec plníme soutěž celou, vše se hodí a není nikdy všeho dost.... Uléhám do trávy pod rozkvetlé mandličky s malým mňau šťastně skotačícím...


    Délka života závisí na vnějších věcech a nikoli na mně. Na mně jen záleží, jak prožiji čas, který mi byl určen....
     
    mamča50 a Jonsdorf tohle ocenili.
  16. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Týden umění 2013
    4.4. - 10.4.


    Zaslechla jsem nějaké zvěsti, že by nás měl čekat týden umění. Má fantazie začíná pracovat. Vidím v dáli stojan s bílým papírem jak kdosi kolem něj s paletou a štětcem poskakuje... Že by Da Vinci zrovna maloval Monu Lisu? Jaj, vidím vzdálenou minulost.... Říkám si jak je toto jen možné? Sním či bdím? Vypila jsem snad pohár zapomnění? Oči mi sklouznou k malému mňau nějak mňouká, hraje si s jakousi smotanou ruličkou převázanou mašlí... Sbírám ruličku a vidím, že je to pozvánka na Týden umění, níže jsou vypsané úkoly... Je rozhodnuto večer se zajdeme podívat na zahájení... Mé kroky míří do stodoly, kde beru mořidlo a jdu sázet. Malé mňau chytá při sklizni štětce- malý štětcový deštík... V průběhu týdne umění dáváme do akcí, co je potřeba a za odměnu získáváme různé předměty jak dekorační tak i hodící se k spotřebě. S malým mňau usínáme za ptačího cvrlikání pod rozkvetlou švestkou... Jen dekorku černou kočku jsme nezískali...

    O radost se člověk dělí, zatímco smutek nosí sám...
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  17. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Dne 9.4.2013 bylo zavedeno nové zpestření s názvem Zušlechťování rostlin.. Na výběr máme ze tří skleníků a z plodin na farmičce... Možnost získat bonus pro danou rostlinu...

    Po navštívení Farmářského domu se rozmýšlím jestli novou funkci zkusím... Přeci razím motto - vyzkouším, uvidím poté odsoudím... První zkouším růže ve velkém skleníku, několikrát je otočím, ale získávám jen Bz + krejcary... Bonus se žádný nekoná... Skleník zapečeťuji a ádié...

    Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne....
     
    lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  18. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    RENZO´S Jarmark
    11.4.2013 - 15.4.2013


    Vzbudí mě[​IMG] nějaký rámus, vylézám z postele a běžím se podívat z okna... Renzo se vrací z cest a na pár dní tu zůstane za městem (jako cirkus).. Malé mňau si vesele skotačí v trávě s myškou plyšovou... Oblékám se a běžím za ním ven... Na večer se půjdeme podívat na jarmark, bohužel teď musíme obstarat naše hospodářství... Po celodenní honičce konečně večer nastal a tak míříme s malým mňau na jarmark, podívat se co je nového a co můžeme získat... Naše volba je jasná pořád se snažíme o dráčka a duhovou slepičku.. Malé mňau by chtělo nové kamarády Jsem jim aspoň o pár kroků blíže, ale je to běh na moc dlouhou trať... Snad někdy doběhneme do cíle...

    Přátelství nám nebe posílá proto, abychom se mohli vyzpovídat a zachránit se před tajemstvími, která nás tíží....
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  19. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Tajemničky
    13.4.2013 - 15.4.2013


    Jedna z mnoha akcí, kterou mám ráda... Abych to upřesnila tak jsem k sobě byla moc tvrdá a zhruba rok jsem si ani jednu tajemničku nekoupila... Odříkání bylo celkem těžké, ale vyplatilo se... Teď si říkám jestli mám či nemám zkusit štěstí - taková nerozhodnost... Áááá, vykouzlila jsem si kopretinu, její okvětní lístky mi poví mám či nemám... Ha, a příště si mohu hodit krejcarem a ne jedním Trhala jsem okvětní lístky kolem dokola až nezbyl na kopretince žádný a se slůvkem mám... Tak tedy nastupuji do vzducholodi a mířím na prolítku (projížďka-prolítka) Koupila jsem si 5x tajemničku[​IMG] Jsem zvědavá, co skrývají za překvapení, že bych byla napnutá jako struna? Jen abych nebyla napnutá až moc pak bych po 5 hodinách čekání praskla...

    Drazí zúčastnění či milí přátelé, sešli jsme se zde v hojném počtu abychom společně odhalili, co se skrývá pod 5 tajemničkami... Následuje chvilka napětí doprovázená bubnováním na bubínek bum bum bum otřásá se celý dům..., přípravy k odhalení vrcholííí.... Áááá, je to tu!!!! Z tajemniček tu máme meruňku, mléčný stromek, jeřáb, slivoň mirabelku a cukrouška... Juchůůů a jdeme to oslavit!![​IMG]

    Štěstíčko se na nás přece jen usmálo... Co si člověk může více přát?


    Ani nejmoudřejší člověk není bez hloupých nápadů...
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
  20. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Poté co jsem objevila soutěž TOP 3, rozhodla jsem se jí zúčastnit a pravidelně tvořit obrázky... Druhé téma, kterého jsem se zúčastnila, neslo název Zoo na farmě... Ze začátku jsem byla rozhodnutá toto téma vynechat, protože jsem stále neměla nápad, ale čím více jsem chodila na mýtinku a přemýšlela jaká zvířátka a kam posadit, bylo více než jasné, že se zúčastním... Trvalo mi celé dopoledne než jsem byla s fotečkou hotová pořád se mi něco nezdálo... Další den den jsem se s fotečkou přihlásila do Topky. Když probíhalo o víkendu hlasování, nebyla jsem tam - jezdím na víkendy pryč...

    O to bylo pro mě překvapení, když jsem v pondělí 15.4. zjistila, že jsem se umístila se svou zoo na 3. místě... Na farmičce mě vítalo letadélko od mé kočky pokud si to správně pamatuji, které se jen tak tak neztratilo mezi holoubky od ostatních gratulantů... Mé pocity: Musím se přiznat byla jsem šokovaná a vůbec tomu nevěřila, připadala jsem si jako v hezkém snu... Asi po desátém štípnutí do ruky jsem usoudila, že se o sen nejedná... Mé kroky ještě vedly na forum, kde mě gratulace ostatních jen utvrdila v tom, že tento hezký sen se nerozplyne... Všem děkuji za dárečky a gratulky...

    Obrázek od Naomi.Scott

    [​IMG]

    Obrázek od zzzw

    Bohužel už tu není...

    Ještě jednou oběma moc děkuji, obrázky jsou nádherné...

    Život je těžká zkouška a jen ten, kdo jeho výzvu přijme, opravdu ví, co znamená žít..
     
    mamča50, lacrima a Jonsdorf tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.