Zrzinka11 aneb Zrzinčin pokus o deníček

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Zrzinka11, 21/4/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Velikonoce ve Farmeramě
    4.4. - 10.4. 2012


    Po roce máme zase Velikonoce ( málem jsem napsala Vánoce) - náš tradiční svátek. Tak copak nás čeká a nemine? Určitě si budu muset namastit svaly a obout holínky kdybych se brodila v políčkách po kolena...

    Ve městě nás čekala schovaná vajíčka a město se nám obléklo do velikonočního
    oděvu. Čekala na nás nová plodina narciska, [​IMG]
    která se dodávala do úkolu na náměstí spolu s vajíčky.


    [​IMG]

    Já jsem asi udělala jen jeden úkol a získala krásné narcisky [​IMG]
    Ty střípečky jsou moc pomíchané nebo mi jich více chybí... No aspoň něco jsem dala dohromady...


    Kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
     
    Naposledy upraveno: 29/6/17
  2. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Fairtrade týden
    12.4. - 23.4. 2012


    Sázeli jsme stromky pro naši spokojenost a pro udržení našeho čistého životního prostředí...
    Pro začátek jsme dostali novou plodi bavlník [​IMG]a při sklizni nám
    vyskakovala mulčovací kůra [​IMG] z políček, která nám zkracovala čas růstu o 25% u stromků jménem Katalpa. Byla ve čtyřech úrovních.

    [​IMG]

    Dala se získat v úkolech v Družstvu poté se vysadila na farmu a po uzrátí se sklidila a dala do úkolu na náměstí.

    [​IMG]

    Došla jsem až k 5. bedýnce leč čas mi nezbyl ji splnit... Získala jsem 2 dekorky
    divoký tkací stroj[​IMG] a rozvlněný chomáček bavlny [​IMG]Kam jsem došla v úkolu v družstvu, nemohu najít. Tento střípek je na tisíc malých střípečků rozbit...


    Věci lásky jsou věci života. Po čase zimním přicházívá jaro, po beznaději vzniká naděje, po hrůzách noci zasvítává den...
     
    Naposledy upraveno: 29/6/17
  3. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Farmerama slaví Den královny
    27.4. - 30.4. 2012


    Přáli jsme nizozemské královně Beatrix všechno nejlepší k jejímu korunovačnímu dni.. Na její počest jsme ze své farmičky udělali tulipánovou zahradu...
    Dostali jsme k pěstování květinu oranžový tulipán[​IMG] a při sklizni nám vyskakovala oranžová barva, která zkracovala dobu růstu o 10%.[​IMG] Jako tradičně jsme je dodávali do úkolu v Družstvu. Splnila pouze jeden úkol... Jela jsem na víkend pryč a po návratu jsem neměla náladu na nic takže tuto akci jsem nedodělala... Březen a duben nebyly zrovna mé šťastné měsíce....


    Evansův zákon: Jestliže zůstáváš klidný, zatímco ostatní ztrácejí hlavu, je to neklamná známka toho, že jsi problém nepochopil...
     
  4. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Den matek
    13.5. - 14.5. 2012

    Den matek jsme oslavili jedním úkolem v Družstvu, dodávali jsme zboží plodiny, plody, zvířata a materiál do úkolu v požadované protihodnotě.

    Kupodivu jsem tuto akci splnila celou a získala nálepku do alba[​IMG]+ dekorku papírové srdce[​IMG] Stodola se mi tímto poměrně ztenčila, ale po delší době jsem jí zase naplnila...


    Láska ženám oči otvírá, mužům zavírá...
     
  5. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    S kávičkou na stole a fidorečkou v ruce se marně pokouším přijít na to jak nejjednodušeji složit střípečky akce Zelené týdny... Nejdříve jsem nad tím seděla ve Wordu, myslela jsem si, že to tam napíšu a pak sem dám jenže nad tím sedím 2 hodiny a nic mě nenapadá... což je jedním slovem strašné...!!! Nikdy jsem neměla problém sednout si a psát... A tak volám pomoc pomoc jako tonoucí se stébla chytááá...

    Pokus o řešení: Pročistím mysl svou... Otázečkou zůstává zda se mi to povede, ale budu věřit, že ju...


    Život není jak linka narýsovaná...


    Jak dopadl pokus - pročištění mysli? Povedlo se mi jí jen částečně pročistit, ale jen jeden jediný zaručený recept na to funguje... Ze střípečků pomalu skládám akcičku Zelené týdny, chce to klid a hlavně čas, který je ovšem vzácný v této uspěchané době... Vše tak neskutečně utíká a pak něco mám chytit... Nebudu to brát přespolákem, ale sprintem třeba to bude lepší a určo rychlejší... Deníčku, nikdy bych si nemyslela, že jsou střípečky tak komplikované a zaberou mi tolik času... Já se nevzdám a střípečky porazím...!

    Láska je jako sladký sen,ze kterého se snadno může stát noční můra...
     
    Naposledy upraveno: 29/6/17
  6. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Zelené týdny
    4.5.2012 - 21.5.2012


    Akce byla složena za 3 částí. V první části jsme pěstovali lotos[​IMG] Políčka si oblékla vodní plášť a po 3hod. nám vyrostl krásný lotos.., který jsme dodávali do úkolu v Družstvu a sbírali tak zelené body - později jsme je uplatnili právě v obchůdku (k získání zajímavých cen).

    Ve městě kousek od Kola štěstí stál obchůdek.
    [​IMG]
    Ve druhé části jsme pěstovali heřmánek[​IMG] Má farmička mi připomínala spíše heřmánkovou zahradu... Jako bych pěstovala heřmánek kvůli jeho léčivým účinkům... Opět se dodával do úkolu v Družstvu a též se získávaly zelené body...

    Ve třetí části si městečko obléklo špinavý tmavý plášť, bylo zamořeno a nedýchatelno v něm...

    [​IMG]

    Pěstovali jak lotos tak i heřmánek a k tomu nám z políček vypadával kyslík - kdepak máme kyslík?[​IMG] což jsme dodávali do úkolu na náměstí. Jako správní farmáři jsme spojili své síly a městečko od špinavého tmavého pláště vyčistili...

    [​IMG]


    Za získané zelené body jsem si v obchůdku pořídila 2 dekorky[​IMG] a[​IMG] + SH a SK toho není nikdy dost...


    Jestliže se chováme k lidem podle toho, kdo jsou, škodíme jim. Jestliže se k nim chováme podle toho, jací by mohli být, pomáháme jim dosáhnout na jejich limity...
     
  7. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Diamantové jubileum Anglické královny
    1.6.2012 - 6.6.2012


    Oslavovali jsme diamanotové jubileum Anglické královny a při té příležitosti pěstovali tužebník jilmový[​IMG] a políčka nám posypal diamantový prach[​IMG] Jako vždy jsme to vše dodávali do úkolu na Náměstí... Ze střípků mých vzpomínek se stal prach sice ne diamantový, ale skleněný... Žádnou dekorku z této akce nemám tak mohu jen předpokládat, že jsem splnila jen jeden úkol...

    Šťasten, kdo odvahu má svou lásku skutečně hájit....
     
  8. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Z velké hromady střípků se pomalu stává menší a menší a menší hromádka... Na samém dně se bude lesknout a třpytit jen skleněný prach... Střípky padají a cinkají jak se jimi opatrně probírám... Další akce čeká až jí ulovím svými prstíky...

    Na podlaze se třpytí hvězdný prach,
    z výšky nám padá skleněný prach...

    Tato představa dál plyne
    až se po chvíli zcela rozplyne...

    Jak absurdně to jen zní...
     
  9. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Fotbal ve Farmeramě
    8.6.2012 - 25.6.2012


    Tak i nás na farmě zastihl fotbal. Velké přípravy a i něčí nervy nás to stálo... Jestli někdo vyhrál to už nevím jelikož střípek s tímto údajem už bohužel není..
    Akce byla rozdělena opět do 3 částí.
    V první části jsme pěstovali akční plodinu proso[​IMG]jako vždy ve velkém, při sklizni na mě padaly modré trikoty,[​IMG]které jsem si pro lepší skladnost oblékala abych neměla po políčkách hromady trikotů...

    [​IMG]

    Dodávali jsme je do úkolu na náměstí. Získala jsem akorát dekorku správce zařízení[​IMG] snad jsem jí pojmenovala správně.

    Ve druhé části jsme dostali na pěstování 2 akční plodiny bambus[​IMG] a lipnici[​IMG] Na políčkách se nám vytvářel kompost,[​IMG] který nám při použití zkracoval dobu růstu plodin o 10%. Šikovná to věc...
    V Družstvu jsme plnili mise na čas. Kam jsem došla mi mé střípky odmítly povědět... Pár užitečných věcí jsem určitě získala


    Přemoudřelost je jeden z druhů moudrosti hodný největšího opovržení...
     
  10. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Ve třetí části na nás čekalo pěstování arašídů[​IMG] a na políčkách jsem nacházela po sklizni sportovní nápoj[​IMG] Párkrát jsem ho využila abych pěstovala jako fretka.. Vřele doporučuji!!!
    Dále byli potřeba povzbuzující fanoušci - počet z jednoho byl 3 ks (z jednoho fanouška rovnou 3?! Radši nechcu vědět jak se množili přec je to nejbláznivější farma... Tak mě napadá, že se možná množili stylem zasadím kousek jednoho a vyroste mi druhý jako u strýčka Pompa v Arabele...)[​IMG] jejich cena byla 200 kr - dávali se na plochu a nechávali se uzrát. Po uzrátí jsme je dávali do úkolu na náměstíčku. Též jsme si mohli pořídit skupinu fanoušků[​IMG] v jedné skupině jich bylo 10 ks. Též jsme je po uzrátí dávali do úkolu. Stála 5 fl.

    [​IMG]

    Úkol byl společný a tak jsme všichni farmáři spojili své síly. Jeden úkol byl samostatný a z toho jsem získala vzpomínkovou nálepku do alba. Ve společném jsme získali trofej 2012 [​IMG]

    Být na obtíž je úlohou hlupáka. Jemný člověk vycítí, zda je vhod či ne a umí zmizet v okamžiku, který ještě předchází onomu, kdy se stane zbytečným...
     
  11. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Děsivé noce/noci o těch jsem se úplně zapomněla zmínit. Má první děsivá noc snad byla až v roce 2011, kdy přesně to už netuším, ale v prachu to nelze hledat a čísti z prachu neumím.. Možná se to někdy přec naučím... Pěstovala jsem plodiny na získání Mumifikovaného medvídka a toho jsem získala. Když bylo zavedeno šlechtění netopýrů tak jsem o každou děsivou noc pěstovala na chov netopýrů - přesněji řečeno k odemčení v Jack shopu...

    Láska je líbezný květ, ale je třeba odvahy, abychom si jej šli utrhnout na kraj strašné propasti...
     
  12. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Ruská rodinná slavnost
    10.7.2012 - 24.7.2012


    [​IMG]

    S nadšením jsem tuto akci přivítala, byla jiná než akce, které byly doposud. Hlavně, když jde o šlechtění - strašně ráda šlechtím...Šlechtění šialených slepiček Matrjošek jsem přivítala proto s otevřenou náručí

    Z jedné obyčejné slepičky - byly rázem 4 slepičky Matrjošky jak k tomu docílily to netuším, ale jako jediné vysvětlení mě napadá, že v tom budou kouzla... Dále se šlechtily ve speciálních tulidomcích - moje obyčejné jim prostě nebyly moc dobré, zhýčkané Matrjošky!!! Následně se dodávaly do úkolu na Náměstíčku...

    [​IMG]

    Jako krmivo bylo zapotřebí napěstovat sojové boby[​IMG] Z 15 sojových bobů se vyrobilo jedno krmivo pro slepičky... To jsem se vyřádila...

    Došla jsem do 4. lvl a postupně získala dekorky [​IMG]
    a [​IMG]


    Špatný přítel je jako stín. Za slunečného počasí se ho nezbavíš, ale když se zamračí, nenajdeš ho.
     
  13. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Sportovní festival
    27.7.2012 - 13.8.2012


    Vypadala v celku dobře až na to opětné závratné množství akčních plodin... Což mě už ani neudivilo ani nepřekvapilo jen ponechalo chladnou.... Velká akce rozdělená na 3 části.

    1.část nesla název Starověká sportovní slavnost. Proto jsem ve stodole našla akční plodiny jako vavřín[​IMG] a ostružinu[​IMG] Z políček na mě padal vavřínový věnec[​IMG] Musím říci, že se nosil báječně a vyzkoušela jsem si i stupínek vítězů a byl to nepřekonatelně krásný pocit imaginární chvilkové výhry Opustit stupínek se mi moc nechtělo, ale musela jsem...

    Napěstované věnce a plodiny jsem dodávala do úkolu na Náměstíčku.

    [​IMG]

    Došla jsem akorát do 3. lvl a získala tak dekorku[​IMG] Těch skunčíků ve 4. lvl mi bylo líto, ale pár věnců mi přec jen chybělo...


    Ohradit se proti pochvale, znamená chtít ji slyšet ještě jednou...
     
  14. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    2. část se chlubila názvem Dvojitá dávka zábavy. Upřímně řečeno na tu jsem byla zvědavá, že bych se konečně zasmála po tom věčném pachtění se po políčkách a obíhání mých drahých zvířátek? Divila jsem se, že mi nenarostly ještě křídla, oběhnout to mé velké hospodářství dá přec jen fušku...

    Ve stodole jsem našla akční plodinu hrášek[​IMG] Ten se dodával do úkolu v Družstvu, střípek s historií mého úsilí v této akci nějak chybí, nepředpokládám, že jsem ji splnila celou, ale půlku určitě...


    Muž není nikdy tak slabý, jako tehdy, když mu žena říká, jaký je silný...
     
  15. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    3.část hlásala Intenzivní sportovní souboje! To už jsem si říkala jak to bude vypadat... Do teď jsem pěstovala jako o život a byla pořád v jednom kole... Potem nasáklé tričko - splavená jsem seděla na trávě u políček pod třešní... Jako po nějakém maratonu...V jedné ruce půl litrovou sklenici s vodou a v druhé hrst třešní...
    Akční plodina na sebe nenechala dlouho čekat. Byla jí máta peprná[​IMG] Při sklizni na mě padaly medaile[​IMG] takže jsem jimi byla ověšena já i zvířátka. Dodávala jsem je do úkolu na našem Náměstíčku.

    [​IMG]

    Mou závěrečnou pouť jsem dotáhla do 3. kola a získala tak dekorku [​IMG] Nakonec jsem usnula vysílením pod mou již zmiňovanou třešní...


    Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím...
     
  16. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    RENZO´S Jarmark
    27. 8.2012 - 3. 9.2012


    [​IMG]Již po několikáté k nám zavítal jarmark a jako vždy jsem se na něj těšila. Měřit sílu s Lukášem mi moc nejde - je pořád silnější než já asi budu muset používat špenát jako Pepek Námořník a pak možná Lukáše překvapím, v Pirátových truhličkách jsem se dostala akorát do 3. úrovně a výše prostě ne a ne a ne... - Pirát má větší štěstí než já - to abych nastražila sítě po celé farmičce a konečně chytila zlatou mušku, protože co je muška zlatá? Přece jenom kousek štěstí, v bouchání krtků je to o něco lepší, ale nejvíce žetonů či něčeho takového jsem měla 5 a 6...[​IMG] Ve stánku mám vyhlídnuté dračí vejce a vejce duhové slepičky, dostat se k nim je pro mě běh po moc dlouhé trati... Je to jako honba za pokladem akorát musím setrvat a nevzdávat se... A tak po velmi malých krůčcích zvyšuji své žetonové konto...

    Lidské štěstí se skládá z tolika kousků, že stále některý chybí...
     
  17. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    UFO 2012, návrat Nublonů
    4.9.2012 - 12.9.2012


    [​IMG]Stála jsem pod hvězdnou oblohou a počítala hvězdičky. Napočítala jsem jich 10 500 jako kdysi Aristoteles. Komu se počet hvězdiček nezdá, může si je přepočítat.. Pak jsem hledala souhvězdí Velkou medvědici, když tu náhle jsem spatřila neidentifikovatelný objekt, který plul po obloze, neváhala jsem a běžela si pro dalekohled jenže než jsem se vrátila, byl pryč... S dalekohledem v ruce jsem ještě chvilku stála venku a přemýšlela co to mohlo být... Objekt se podobal létajícímu talíři?! S touto myšlenkou jsem se odebrala spát...
    Ráno jsem našla ve stodole 2 nové plodiny. Byly jimi čtverce v obilí[​IMG] a kruhy v obilí [​IMG]Tak to už mi bylo jasné vždyť k nám na farmičku zase po roce na návštěvu přiletěli naši známí Nubloňané... Ze sklizní na mě padaly popcornové věnce[​IMG] pár jsem jich ochutnala a musím říci, že mi chutnaly.

    Napěstované kruhy, čtverce a věnce jsme dodávali na Náměstíčku do úkolu. Pak na nás opět čekal společný úkol kam jsme dodávali toto vše napěstované a sesbírané... + naše zásoby ze stodoly...
    [​IMG]
    V samostaném úkolu jsem získala jen tuto dekorku[​IMG] a ve společném kam jsme došli mi střípky odmítají sdělit... Odpočívala jsem se sklenicí vody pod švestkou...


    Na každé stéblo trávy připadá kapička rosy...
     
  18. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    UFO 2012, Stroj z vesmíru
    13.9.2012 - 19.9.2012


    Nublonci nás opustili a zámířili směrem domů, ale ponechali nám tu svůj stroj Recyklomat. Po pravdě řečeno byla jsem na tento zázračný stroj zvědavá...
    Při sklizni na mě padaly nublonské baterie, [​IMG]utržila jsem pár modřin, ale sbírala jsem je dále. O další sklizeň jsem se jim už vyhýbala pokud zrovna nepršely...

    Získané baterie jsem dávala do stroje na Náměstíčku. Měla jsem možnost vybrat si ze 3 velikostí:
    velikost small = odevzdané zboží v protihodnotě 5 000 + 10x Nublonské baterie
    velikost medium = odevzdané zboží v protihodnotě 25 000 + 25x Nublonské baterie
    velikost large = odevzdané zboží v protihodnotě 50 000 + 35x Nublonské baterie
    [​IMG]

    Já jsem zkusila každou velikost několikrát, co v každé velikosti bylo možno získat, vypisovat nebudu na to bych potřebovala moře prostoru... Mé střípky si pamatují, že jsem dostala nějaké licence, jinany i jarní stromky, ananasové pečivo, nějaké to BZ, dýňovou marmeládu a dál je to na obloze ve hvězdách...

    Vnější dokonalost má většinou zastřít vnitřní nedostatky...
     
  19. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Dožínky 2012
    20.9.2012 - 28.9.2012


    Dožínky, dožínky a dožínky na ty jsem se moc těšila... Minulý rok se mi akce velmi líbila a ta letošní vypadá dobře...
    V této akci uplatním vše co jsem si za rok nasyslila do stodoly ještěže nemám ve stodole nějaké vetřelce v podobě hlodavců jinak by se mi zásoby rapidně zmenšily.Netrpělivě na mě čekala akční plodina - brusinky[​IMG] kterou jsem dodávala spolu se zlatými lískovými oříšky[​IMG]do úkolu na Náměstíčku.
    Z oříšků jsem měla na farmičce zlatý déšť a pilně jsem je sbírala a dodávala. Ještě byla možnost po splnění všech úkolů, přidávat do sudu a dostat se do TOP 500.

    [​IMG]
    Došla jsem až do 8. úkolu - devátý jsem bohužel nestihla, chybělo mi toho pár dle střípků... Získala jsem aspoň 3 dekorky [​IMG] [​IMG] [​IMG]


    Je možné si vybrat cestu, ale ne lidi, které potkáme...
     
  20. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Spatřila jsem siluetu.... Zahalená v černém stála cosi ukazovala....
    4.10.2012 - Přidávám sem vzkaz od piginky akorát obrázky mi daly sbohem, ale to nevadí i tak to mluví za vše...

    Pro Zrzinku
    Zrzinko moje milá,lásku můžeš brát i dávat,plnými doušky sát.Láska může
    odejít a nová přijít,zas,ale přítel navždy zůstane,ať je teplo nebo chlad.přítel nechce nic a umí dát.Takový přítel je pokladem,takového si střež,takového si važ a když příjde ona chvíle,kdy život promění se vlet,ať navždy v srdci tvém plamínek zůstane.Ani můj přítel už tu není,tak moc dobře vím,jaké je to utrpení.Hluboko v srdci ho skrývám a ve chvíli nejtěžší vzpomínám,plamínek pořád mám a dopisek ukrývám, vím jakou by mi radu dal.Druhý takový se už nenašel.Mohl snad,ale plamínek zhas.

    A teď přišla ona chvíle kdy tvému kamarádoví těžká havárie život vzala.
    A můj bratr byl otraven metanolem,něčí chamtivost zbohatnout život mu vzala Zrzinko moje milá nechť vzpomínka nám naně zůstane a když budeš chtít na mě se můžeš kdykoli obrátit.

    Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství...
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.