VT: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 25/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Balíčky na zvýšení Baha levelu nechávám bez povšimnutí, ale někomu se určitě hodí.
  Ale třeba se dočkáme "již brzy" :p

  Za to zvýšení levelu, to přehlídnout nejde :D

  Screenshot_1.png
   
 2. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Orákulum fóra

  Tak to beru, když se TBZ ukládají pro strýčka Příhodu, hned se mi veseleji kliká ;) až to vrchnost vymyslí, tak budeme mít splněno jedním přičtením :D.
   
 3. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Hmmmmm....na některé ''již brzy'' čekáme do dneška!:cry:xD
  Jinak sem se na baha trocha zasekl,bo ze stromů a ziskových dekorací BBZ ,tak nepřibejvaj.
   
 4. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Již brzy můžeme očekávat, že se na nás vypjudnou, tak akorát... Snad ne.

  Na Baha body utěšeně přibývají, dekorace na bedny mají docela dobrý zisk, u vodopádů chovám manty a vážky, vyrábím tukové koule a tiki totemy, tudíž k tomu chovám tuleně a tukany. V pralese jsou žakarandy, ravenaly, dračince rumělkové a asik k nim přidám láhevníky, taky dobře sypou. Protihodnotu. Na plantáži doplňuju stavy všeho, co mi sežere zvěř a akce.
   
 5. Peto121

  Peto121 Polobůh fóra

 6. Baroland

  Baroland Ikona fóra

  čaukýýýý bando, pár pátků jsem zde sice nebyl...,ale kdo ví třeba si někdo pamatuje.....No,asi tak. na forum sem trefil (jak vidno),ale jinam nic moc,trochu mě ty cestičky asi zarostly :D koukám ale mrkfa se pěstuje stále dokola,...Tak se mějte a kdyby jste zabloudili na FOE,najdete mě v městě na D.
   
 7. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj Baroland
  No né koho to tu nevidím :)
  Příspěvek jsem přesunul sem, když se to netýká akce.
  Vítám tě mezi námi ;)

  Fajn hru pezt
   
 8. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Jak jsem si všimla v oznámeních o postupech, ašada se po vynucené pauze chystá na Aljašku. Děvče, jak já Ti závidím :inlove: Já mám sice dovolenou vypsanou každý měsíc, ale v rámci DPČ ji trávím opět v práci. Snad mi vyjde alespoň volno na Trnkobraní, na Master stejně nepřijedou kapely, které bych chtěla vidět... Tak pozdravuj medvědy i losy a užívej zaslouženého odpočinku :)
   
  Naposledy upraveno: 12/6/22
 9. ašada01

  ašada01 Velvyslanec fóra

  Yono, diky. Už jsem měla absťák. Sice tentokrát jedeme jen na tři týdny (kvůli druhé dvojici, kterým v zaměstnání více volna nedali), ale moc se těším. Ještě si ale musím počkat, odlétáme 16. srpna. V půlce července jedu jako vedoucí na tábor a pak týden s rodinou, takže i tak se na farmu moc nedostanu.
   
 10. dedek1947CSA

  dedek1947CSA Velmistr fóra

  jako vždy při baby boomu dychtím po 10,tentokrát jsem upotil 4,z toho želvu ze základu,ostatní genetika z devítek,jednou z 8 přeskok
   
 11. modro.ocko22

  modro.ocko22 Dozorce fóra

  Záchrana sýkorky 2
  pře nedávnem jsem tu psala,že jsem zachránila sýkorku z pasti (lojová koule v košilce)takhle přesně jako na fotce.
  Od božího rána tak kolem 5 hod,mi něco buší do krmítka už je to tak 14 dní zpět,tak jsem potichu vešla na terasu a tam sýkorka,já vážně nevím jestli je to ta zachráněná(pták,jako pták)včera mi dokonce vletěla do pokoje.
  :D
   
 12. k.vitek

  k.vitek Hvězda fóra

  To neříkej (nepiš) ani z legrace... co já bych s tou závislostí dělala? 8)
   
 13. jan.svatek

  jan.svatek Titán fóra

  Taky váš štve, když máte osazovat několikrát za sebou upgrady některých dekorací na základní dekoraci?
  Reálně máme dvě možnosti (uvedu na příkladu nové dekorace Sídlo).
  1) Použiji Stavitele, tedy nejprve osadím základní dekoraci Sídlo (do kolonky pro vyhledávání dekorace napíši textový řetězec "síd"). Následně použiji několikrát za sebou upgrade dekorace Sídlo (bohužel nelze v textovém vyhledávači Stavitele uchovat řetězec "síd", takže musím buď napsat opakovaně řetězec "síd" nebo použít Ctrl+C Ctrl-V). Tento postup je tedy při velkém počtu upgradů poněkud zdlouhavý.
  nebo
  2) Odhodlám se použít manuální výkon (bez Stavitele). Čili osadím základní dekoraci Sídlo a následně napíši do vyhledávače přes osazení dekorací z levé lišty řetězec "síd", osadím první upgrade, chvíli počkám na "dozrání upgradu" a při současné stisku Ctrl mohu myší osadit další upgrade. Opět poněkud zdlouhavé...
  a nebo použiji následující postup:
  3) Osadím základní dekoraci (jedno či manuálně nebo Stavitelem), následně použiji manuální osazení prvního upgradu dekorace - a teď přijde to vylepšení - stisknu tlačítko pro sklizeň na Kombajnu a mohu následně okamžitě stisknout Ctrl a současně s tím osadit manuálně (ihned!) další upgrade.
  Jde zřejmě o zatím nejrychlejší způsob opakovaného osazení upgrade na dekoraci!

  Poznámka:
  Prosím mentory, zdali by tento příspěvek případně nepřesunuli do nějakého vlákna s radami pro usnadnění (nikoli Zlepšovací návrhy) ovládání hry, existuje-li takové vlákno, nebo případně i do FAQ, protože to občas může člověku pomoci. Děkuji.
   
 14. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj jan.svatek

  Nechci ti kazit "zázračný objev"
  Nicméně klávesa Ctrl je klávesa která umožňuje opakování akce, kterou jsi naposledy provedl, viz. klávesy ve faq

  Screenshot_1.png

  Takže stačí položit jeden upgrade, a potom následně pomocí klávesy Ctrl opakovat tak dlouho dokud máš potřebné předměty.
  A není potřeba klikat na kombajn, to s tím nemá nic společného.
  Nic nového pod sluncem ;), využívám neustále.
  Spíše to chce přečíst si FAQ ;)

  Fajn hru pezt
   
 15. jan.svatek

  jan.svatek Titán fóra

  pro pezt:
  Dovolím si poznamenat, že pokud použiji CTRL jen s manuálním způsobem osazení upgrade, musím nepatrnou prodlevu čekat - oficiálně snad 1 minutu, nicméně je to kratší doba, leč nejde to okamžitě. Pozná se to tak, že při použití CTRL a při snaze umístit upgrade na místo určení je tento Upgrade červený. Až po určité časové prodlevě je místo určení uvolněno pro další upgrade...
  Zprvu jsem zkoušel variantu, kdy jsem střídavě osazoval upgrade manuálně a Stavitelem (Stavitel osadí dekoraci upgradem okamžitě, takže lze následně stisknout CTRL a osadit další dekoraci manuálně ihned a další použití Stavitele vázne na tom, že nejprve musím vyhledat ten upgrade, během kteréžto doby se uvolní dekorace pro upgrade Stavitelem atd.), leč náhodně jsem zjistil, že stisknutí tlačítka pro sklizeň Kombajnem způsobí opravdu okamžité uvolnění dekorace, kterou chci upgradovat, pro manuální upgrade.
  Reálně je prostě tento způsob nejrychlejší, jaký jsem našel. Rozhodně je rychlejší, nežli čekat na uvolnění dekorace pro další manuální upgrade.
  V této věci mě napadá, zdali by nebylo možné upgradovat dekorace Stavitelem najednou. Když bude mít hráč třeba 6 upgradů (1 z akce a 5 z nákupu), označí výběr 6 při použití upgrade ve Staviteli a je to. Toto není umožněno (chápu ovšem proč, protože upgrade lze použít jen 1 na dekoraci).
  Nebo by stačilo, kdyby při výběru určitého textového řetězce ve Staviteli (zde např. "síd"), zůstal tento řetězec aktivní i pro další použití. V takovém případě by nemusel hráč neustále vyhledávat daný upgrade, protože by jej měl neustále viditelný ve výběru dekorací, a mohl tak několikrát rychle za sebou stisknout použití daného upgradu. Proč to jde u stromů (když napíšu řetězec "třeš" a vysadím Stavitelem určitý počet Třešní, mám i nadále při dalším použití k dispozici výběr pomocí řetězce "třeš", čili mohu ihned použít výsadbu Třešní XXL) a ne u dekorací?

  A FAQ čtu neustále a celkem pravidelně (všechno si nepamatuji, ono to ani nelze při počtu komodit, co jich na Farmeramě existuje)...

  Hledal jsem jen způsob, jak docílit reálného okamžitého upgradování dekorací bez jakéhokoli čekání... Chápu, že člověk neupgraduje dekorace každý den, takže je snadné si počkat a použít tradiční CTRL při manuálním způsobu upgradování, nicméně jsem od přírody hloubavý člověk a hledal jsem způsob, jak to urychlit a jak vlastně tak trochu obelstít Farmeramu. Mimochodem kdysi, kdy nebylo možné používat rychlozalévání stájí, jsem zjistil, že pokud budu mít vedle stájí alespoň jedno pole, stačí spustit rychlozalévání na tom poli a mám k dispozici rychlozalévání i pro stáje.
  Jinak (coby dlouholetý hráč) jsem kdysi objevil, že do úkolu Soutěž zemědělců lze dodávat Kukaččí vejce, která tehdy nebyla produktem stáje, ale vyskakovala téměř zdarma ze sklizně jiných stájí. Tak jsem to zveřejnil a umožnil tak spoluhráčům rychlejší plnění daného úkolu (kvůli padátkům)... Úspěch se dostavil - BP skončil s vyskakováním kukaččích vajec a zavedl Kukaččí domovy. Ještě dlouho jsem však nemusel kukačky chovat, protože jsem měl neskutečné zásoby z dob vyskakování.
  Co tím chci říci? Že ze zásady budu vždycky přemýšlet, jak si ulehčit práci a čas a jak se podělit se svými (náhodnými) objevy s ostatními hráči.
  Nikomu svou nově objevenou metodu použití upgradů nevnucuji.
  Ono to taková úspora času není. Ale když to jde rychleji, tak proč to nezveřejnit?;)

  kaolín11
  Tak na mobilu to je problém. Kdysi v Puffinu byla dostupná i tlačítka (dokonce programovatelná), čili i Ctrl. Občas jsem to zkusil v tom Puffinu na mobilu, ale i tehdy to byl vopruz. V Edge či jiném prohlížeči možnost současného stisku klávesy Ctrl na mobilu prostě nemám...
  A použití Zoom v mobilu je možné, leč musíš mít viditelnou hranici Farmeramy. Za touto hranici funguje gesto pro Zoom zcela běžně, nejde to jen uvnitř hracího pole Farmeramy...
   
  Naposledy upraveno: 14/6/22
 16. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Kde najdu tlačítko ctrl na telefonu?!?:wuerg:
  Jinak teda,když upgraduju dekoraci na mobilu,tak nejprve vyhledám podle abecedy a poté dám podle času.Upgrady jsou naštěstí na předních stranách.Bohužel na mobilu je neustále problém se zoom,tak píši do vyhledávače pouze vyjímečně.:cry:
  Jan.svatek
  Bohužel na telefonu,při pokusu změnit název hledané věci v liště,dojde ke zvětšení farmy mimo rám a klasické poklepání už bohužel nefunguje,tudíž musím restartovat farmu.Na problém se zoom už jsem v minulosti poukazoval víckrát.Je zajímavý že v Puffinu žádnej problém nemám.Vyloženě je to problém prohlížeče Edge.:oops:
   
  Naposledy upraveno: 14/6/22
  vilm4, moncicak7070 a -Jara05- tohle ocenili.
 17. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  jan.svatek

  Nerozuměl jsem ti s tím kombajnem, ale už to chápu, ty usadíš upgrade a klikneš na kombajn, tím se dokončí upgradování.
  To zase, až tak neřeším, ty 3 - 5 upgradů, mě tolik nezdržuje.
  Jinak je samozřejmě chyba, že nezůstane ve vyhledávání po umístění upgradu stavitelem, hledaný výraz.

  EDIT: ano je na každém, jestli tvou metodu někdo bude používat, také nemám problém se podělit s ostatními o nějaké postřehy.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ahoj kaolín11
  No co na to říci, s telefonem to asi neuděláš, ale pokud připojíš klávesnici, tak to půjde :p
  Byl jsem teď na víkend pryč, notebook jsem nebral, tak jsem si sklízel na telefonu, ale pořídil jsem si bluetooth myšku a šlo to jak po másle. Takže klávesnice je také řešením, když jsi třeba doma nebo někde v klidu kde je možnost to vytáhnout. Když teda nepoužíváš nějaké PC nebo NTB.
   
  Naposledy upraveno: 14/6/22
 18. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  jan.svatek

  Problém jsem natočil a předal vývojářům, uvidíme jak se s tím popasují a jak dlouho jim bude řešení trvat.

  Fajn hru pezt
   
 19. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Orákulum fóra

  Neštve :D protože jich není tolik aby to za to stálo za výzkum, položené je mám raz dva ;).
   
 20. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj Pitrýsek47

  Také jsem to nikdy neřešil, těch pár upgradů vždy položím ručně, stavitele jsem na to nikdy nevyužíval, protože bych si ho musel koupit nebo aktivovat kupón :D