VT: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem m2707, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Peto121

  Peto121 Ikona fóra

  Jednu na dobrú noc dám aj ja,aby vlákno neviazlo. ;)

   
 2. GordonSargent

  GordonSargent Imperátor fóra

  No a co jsi čekala na konci léta? Za ty roky sis už mohla všimnout, že poslední prázdninový týden s velkou pravděpodobností proprší. Teď ještě babí léto a pak zima, ovšem s Pokáčem xD
   
 3. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Je to tak. Já si toho všimla už jako školou povinná a říkala si, že je to proto, aby nám nebylo tolik líto, že jdeme zpátky do školy.:D
   
 4. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Pokáč dokáže zábavnou formou sdělit to, co nám představitelé institucí a státu vysvětlují složitými slovy, která občas ani neumí správně v kontextu zapasovat do proslovu. Mno, asi vytáhnu jehlice, rozpářu staré svetry a budu štrykovat válečky pro utěsnění na netěsnící okna, balkonové dveře a vchodové dveře. U vstupu jsou nakřivo futra, takže se nic napřesno osadit nepovede ani specialistovi... Díky těm, co stavěli a schvalovali tenhle barák na odstřel, si můžu od podzimu do jara akorát notovat s Valdemarem Matuškou: "Mám malý stan, mně na nohy táhne, snad ze všech stran." :) A moje placené teplo letí do centra města... ;)
   
  Naposledy upraveno: 10/9/22
 5. smoulinek123

  smoulinek123 Hrabě fóra

  Zdravím, což takhle Apesa

   
 6. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Psala jsem ve vláknu k akci, ze mi umřel mo nitor. Dnes přišel novy, ale chyběla tam taková maličkost - přívodní šňůra do eletriky xD No, snad zítra přijde i ta šňůra, dcera ma klíče, přístupové údaje na vyzvednutí ji poslu a budu fungovat normálně. Tučňák me co chvila vyhodí ze hry, je to mrňavý...
   
 7. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Šišmarja, za pět dnů nikaj nič? Chjo...
  Mám konečně nový monitor. Dcera vyzvedla s vnučkou šňůru, ale tak nějak se jim nepovedlo mi to dovézt a já jsem neměla čas si dojet vyzvednout. Nicméně bomba, pecka, raketa, mám obří monitor, nepotřebuju brýle, to je úleva. Akorát ještě budu muset najít způsob, jak poštelovat barvičky a jas, moc to na mne křičí. Ale zatím dobrý, hlavně, že nejsem odkázaná na prehistorického founa s pidiPuffinem a rychlostí šneka po obrně :sleepy:

  A jak na tu českou muziku fakt nejsem, po Veroně s Modelínou se předvedly Holki:

   
 8. ašada01

  ašada01 Polobůh fóra

  Ahoj, šťastně jsem dorazila domů. Příroda nádherná, řeka tekla, tak jsme se moc nenadřeli. Počasí hodně překvapilo. Před třemi lety touhle dobou v noci mrzlo, teď první týden slunce, teplota kolem 30°, v noci tak 20°, druhý týden už bylo oblačno, ale teplota přes den pod 20° neklesla, v noci kolem 15°.
  Jak vybalím, šoupnu sem nějaký obrázek.

  P.S.
  Nezobrazují se mi odkazy na písničky. Je problém u mě, nebo to nefunguje obecně?
   
 9. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Vítej doma, děvče :) To je bezva, že jste si to po té vynucené pauze pěkně užili :)

  Já mám všechnu muziku viditelnou a spustitelnou, netuším, kde může být chyba. Napiš peztovi do technických, to je poradce párexeláns ;)
   
 10. ašada01

  ašada01 Polobůh fóra

  Tak počítači se po měsíci klidu nechtělo pracovat, dnes už muziku vidím i slyším :p.
   
 11. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Trvale si teď s novým monitorem připadám jak pes od Pavlova. Potřebuju si protřít oči a snažím se sundat si neexistující brýle xD No, snad si časem vytvořím nový podmíněný reflex a budu oči mnout napřímo 8)

  EDIT 13. 9. : Dnes mělo moje pradítě dva roky. Odpoledne proběhla oslava. Koupila jsem jí obrovskou nafukovací balonkovou dvojku, nádobí do kuchyňky, kterou jí na přání rodičů pořídil dědeček, povlečení s dalmatiny, které miluje, dostala spoustu dalších dárků. Až to všechno rozbalila a prohlédla, začala mezi těmi dárky pobíhat a výskat. To byl pohled pro bohy, taková úplně čistá radost. Pak popadla tu balonkovou dvojku, která je tak o dvacet čísel větší než ona, a lehla si do ní. Bomba. Ona miluje měkké a hebké věci.
   
  Naposledy upraveno: 13/9/22
 12. GordonSargent

  GordonSargent Imperátor fóra

  Cože?o_O Miluje měkké dárky? Holt nová generace. Jen se přiznejte jak jsme u dárků omakem zjišťovali, které jsou tvrdé a které měkké. Kdo nikdy nedostal k vánocům (a já i k narozeninám, jsem lednová) rukavice, ponožky a čepici? A světřík z chemlonu ručně upletý taky jednou bylxD
   
 13. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Napsala jsem, že miluje měkké a hebké věci. O dárcích řeč nebyla ;)
  Ale když jsi to nakousla, já jsem třeba nic zjišťovat nemusela. Když jsem byla menší, bylo mi šumák, co dostanu, hlavně že něco bylo xD Ty rukavice, ponožky, svetry, čepice a šály jsem si tak od šesté třídy štrykovala a háčkovala sama (a pro zbytek rodiny :p), jediné dárky, na které jsem čekala, byly knížky. A pak kazety do kazeťáku, co mi koupil strejda z Polska. Všichni věděli, že nemá cenu mi kupovat cokoliv jiného.
   
 14. GordonSargent

  GordonSargent Imperátor fóra

  To víš Inuš, evokovalo to ve mně to sváteční atmosféru, dnes jsem se s dojetím dívala na 10 palet vánočního zboží.Na dotaz, jestli to není poněkud předčasné jsem se dozvěděla, že co kdyby byl zase lockdown. Poznamenala jsem, že tento stát si nemůže dovolit lockdown a zastropování energí zároveň.Protože pak by lidi seděli za státní peníze ve vymrzlých bytech, kde by stejně něco chytili. Kecají, obklíčili loď, vybrakovali zásoby a teď to posílají po půlce Evropy, aby se to nedalo dohledat.;)
   
 15. ašada01

  ašada01 Polobůh fóra

  Taky jsem jednou dostala uštrykovanou chemlonovou soupravu, kalhoty a svetr. Nic horšího si nedovedu představit, kousalo to jak blázen. Nosit to bylo za trest.
   
 16. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Já jsem z chemlonu dělala jen kabátky a ponča. Ta umělá hmota dobře izolovala a přes první vrstvu oblečení se to prokousat neumělo xD A pak jsem chemlonem vyšívala polštářky na gauče a nástěnné obrázky, dal se použít místo nedostatkového sisalu na drhané závěsné květináče a závěsy do dveří... I když já jsem měla i toho sisalu dost, několik maminek mých spolužáků pracovalo v Jutě... Jo, to byly časy, nebyl počítač, u kterého bych trávila každou volnou chvilku a tak jsem tvořila...

  EDIT: ty maminky poskytly tak půl klubka, protože zbytek jsem musela spotřebovat na protislužby na ty závěsné květináče a tak... Ale stálo to za to, chemlon se po čase vytahal, sisal držel tvar i délku a já jsem mohla s dobrým svědomím věnovat dárek...
   
  Naposledy upraveno: 16/9/22
 17. ašada01

  ašada01 Polobůh fóra

  Pravda, nedostatek peněz, zboží, ale dostatek času. Já zase šila na stroji oblečení pro sebe i mého muže. Dokonce jsem se pouštěla do takových věcí jako kostým se skládanou sukní nebo zimná bunda. Svatební šaty jsem si taky ušila sama, vzor jsem si našla v Burdě, kterou kdosi nosil pravidelně do práce a tam pak kolovala mezi spolupracovníky.
  Dokonce jsem si i šitím přivydělávala. Když byly v módě bavlněné lacláče, barvila jsem prostěradla po babičce, šila jak divá a prodávala na tolerovaném černém trhu v Brně na Římáku.
  Teď se zmůžu akorát na výrobu třídících pytlíků na Aljašku. Když jsem naposledy někdy před 15 lety chtěla ušít nové povlečení a zjistila jsem, že látka je 2x dražší než hotový výrobek, šití jsem vzdala. Stroj už slouží v podstatě na udržovací práce, jen na začátku covidu dostal zabrat při šití roušek.

  Osobní věci před zabalením
  [​IMG]

  Jídlo nakoupené ve Whitehorse před zabalením
  [​IMG]
   
  Naposledy upraveno: 16/9/22
 18. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

  ašada1: Pěkné, jen by mě zajímalo k jakému účelu to slouží, jistě cestování, ale zachraňuješ planetu nebo si plníš sny? Myslím, že jsem se to nikde nedočetl nebo přehlídl, jen info o tom, že jsi v letadle atd.
  Jonsdorf se ze splněného snu asi ještě vzpamatovává nebo si ho stále užívá, neozval se.
   
 19. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  To si umím představit, musel to být děs. Moje kreativní a zdatná babička z chemlonu dělala takové docela praktické bačkory, moc krásy nepobraly, ale užily se. Jednou se ale nadchla, že sousedka si vytvořila kožíšek - netuším jak, rozchlupatit se ta hrůza dala, ale jak to vytvarovala do podoby kožichu, nevím. Pak si babička ten "kožíšek" jednou vyzkoušela a už o něm nikdy nemluvila. xD

  S tím šitím mám podobnou zkušenost, kdysi jsem si šila kdeco, teď už jen opravuji, případně tvořím roušky (doufejme, že to už nebudu). Naposledy jsem šila společenské šaty pro kamarádku, taky už je to pěkných pár let. A z ceny látky jsem málem dostala infarkt. Dávala jsem jí to jako dárek, tak mě to nemrzelo, ale kdybych jí bývala koupila už hotové šaty, výrazně bych na tom ušetřila.
   
 20. ašada01

  ašada01 Polobůh fóra

  Jsme vodáci a když po revoluci začali splouvání řek na západ a na jih od nás zpoplatňovat, zkusili jsme Norsko. Tam to ale na nás už bylo moc divoké, tak někdo dostal nápad zkusit to na Yukonu. Tam jsme objevili kouzlo neobydlené divočiny Aljašky a Kanady a od té doby tam jezdíme, letos po osmé. Máme spluto kolem 20 řek, na kterých jsme byli jen my a divoká zvěř. Krásně to pročistí hlavu, najednou nemáš jinou potřebu než plout krásnou přírodou, postavit stan, uvařit, posedět u ohýnku a další den nanovo. Kdo to nezažil, těžko pochopí.

  [​IMG]