VT: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem m2707, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Kuřátka jsou takový žlutooranžový mech. Rostou v trsech. Většinou také v těch listnatých nebo smíšených lesích. Už nemám čas hledat obrázek, za chvíli musím na trajfl do práce. Vygůgli :)
   
 2. moncicak7070

  moncicak7070 Vévoda fóra

  Y_n_O
  Kouknu, díky. A hezký den, i když v rachotě ;). Já mám 3 dny dovču a jdu zavařovat okurky, takže se také nudit nebudu.
  Tak už vím, ale já bych se je sbírat bála :(
   
 3. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Vracím se ještě k té cibuli. Tu já zas můžu. Nevím, jestli znáte ten film, Vůně cibule, tak Franco Nero jsem já :) Klidně ji pokřoupu jako jabko. A obalované smažené cibulové kroužky jsou moje další závislost (po slaných preclících v čokoládě). Taky jsou podstatně levnější, ale protože mám jen dvanáctilitrový mražáček, musím celé balení, jeden kilogram, spást na posezení, případně max nadvakrát, abych mohla uskladnit další suroviny. Mno, jak říkal můj tata: "Chuť je sviňa, ať je na cokoliv." 8)
   
  Naposledy upraveno: 20/7/22
 4. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

   
  vilm4, moncicak7070 a -Jara05- tohle ocenili.
 5. Peto121

  Peto121 Ikona fóra

  Tak toto je bomba! Takto to zvykne vypadať aj u nás,ALE ! Za posledné dva mesiace u nás pršalo asi 4 hodiny spolu,no a tak sa hríby (huby) zbierať nedajú.U vás asi popršalo!
   
 6. moncicak7070

  moncicak7070 Vévoda fóra

  Peto121
  Ano, občas zaprší, ale v lese je už zase sucho :(, stačí to tak na zalití zahrady. Naposledy jsme byli minulou sobotu a to už byla asi polovina co předtím. Ale na zpracování to stačí. Za ty dvě návštěvy lesa jsem nasušila tři třílitrové sklenice jen hříbků, něco málo dala na mrazák a hodně se toho rozdalo.
   
 7. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Já chodím na houby taky ráda, jenže u nás to nikdo nejí. Ani já, mimochodem. Dřív jsem je sbírala pro mamču, ale ta už je nějak zmlsaná a chce jen lišky, prý jí ty ostatní už taky nejedou. Tak chodím do lesa na lišky, které u nás nerostou a jen tak si tam bloumám a přemýšlím... a za chvíli zjistím, že už ani nepřemýšlím a jen se kochám, jak je tam krásně. :)
   
 8. moncicak7070

  moncicak7070 Vévoda fóra

  kiki2305
  Procházka lesem je super, pokud ho ovšem nevykácí :cry:. Loni jsme objevili super les, ovšem každý týden o něco zmizel. Letos je tam už jen planina :cry:.
   
 9. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Dnes u nás pršelo skoro celý den. Kdybych se chtěla vydat na hřiby, musela bych si hodně přivstat, do lesů určitě vyrazí celý region xD Ale zas jdu zítra do rachoty. Tak si asi ve finále u nás v práci koupím kilovou mraženou směs lesních hub, uvařím si polívku, omáčku, udělám smaženici a bude vymalováno :cry: 8)
   
  Naposledy upraveno: 26/7/22
 10. -Jara05-

  -Jara05- Hvězda fóra

  U nás ani kapka, ráno větrno a nyní už zase svítí sluníčko. Tak to houby těžko budou, ale snad na podzim...
   
 11. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Tak jsem to pořešila těma mraženýma hřibama. Vstávat jsem líná, ale polífka a omáčka je hotová i snězená. Zbytek hub počká na prvního srpna, kdy mám volno, a já si uvařím halušky s houbičkama :)
   
 12. k.vitek

  k.vitek Polobůh fóra

  Nedělej mi chutě! ;) Už maminka s fazolkama, na které měla chuť dobré 3 týdny, jestli ne víc... Ale protože tatínek takovou zeleninu nejí, tak stále odkládala... A ty teď, sousedko, s hříbkama!?! Slint 8)
   
 13. moncicak7070

  moncicak7070 Vévoda fóra

  Y_n_O
  Kde se prodává mražená houbová směs ???? Tu jsem ještě nikde neviděla :sleepy:. Kdysi jsem je viděla naložené ve skle (nekřesťansky drahé), ale jinak ne. Né, že bych je potřebovala, nasušené mám ještě z loňska, takže celkem 7 třílitrovek (jen hřiby nebo směs) a dvě láhve kovářů - ty mám raději samostatně. Chvilku na ně koukám a nakonec se stejně většina rozdá nebo za něco vymění.
  A halušky miluju, ale jsem masožravec, takže s uzeným, zelím a osmaženou cibulkou. Ty potom nenápadně užírám z mísy, aby nikdo neviděl, kolik jsem jich zase spořádala xD
   
 14. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Zdravím
  Se tu tak bavíte o houbách tak máme na ně s manželkou velkou chuť, ta je má ráda ještě víc :)
  Nějak nemáme čas a ani prostor kam bychom se na hřiby vydali, tak jen tiše závidíme.
  To ani manželce nemůžu říci, že máš tolik nasušeno :music:

  Kupovali jsme v jednom obchodním řetězci, ten co má i mobilního operátora;)
   
 15. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  No, já specialitky nakupuju u nás, v tom modrožlutém velkoobchodě pro podnikatele, kde pracuju...
   
 16. moncicak7070

  moncicak7070 Vévoda fóra

  Y_n_O
  Modrožlutý obchod mi nějak nic neříká .....nebo je to **** ??? Tam jsem nebyla sto let, neboť bydlím skoro na vsi :), ale do matičky Prahy jezdím za robotou. Tam a hned zpět 8)
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 29/7/22
 17. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Jj, to je ono, nechtěla jsem jmenovat ;)
   
  vilm4 a k.vitek tohle ocenili.
 18. moncicak7070

  moncicak7070 Vévoda fóra

  Kdysi jsem tam něco nakupovala se synem .... V Praze sice je, ale i tak ho mám hodně z ruky :(. Kupovala jsem tam voňavou vodu do žehličky, protože nikde jinde nebyla.
   
  vilm4, -Jara05- a Y_n_O tohle ocenili.
 19. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  V Práglu jsou tři - Stodůlky, Průhonice, Černý Most. Nemáš ani jedno poblíž? Taky si můžeš zjistit, jestli nemáš v okolí nějakou prodejnu ze sítě Můj obchod (hodně z těch obchodů jsou vietnamské večerky), tam si můžeš zkusit objednat cokoliv, protože je to síť zásobovaná od nás... Ale určitě by ti neprodali za nákupku ;)
   
  Naposledy upraveno: 29/7/22
  vilm4, -Jara05- a moncicak7070 tohle ocenili.
 20. moncicak7070

  moncicak7070 Vévoda fóra

  Y_n_O
  Stodůlky mám na trase metrem, ty znám, ale od metra je to pěšky dost daleko. Můj obchod je v okolních vsích a zase mimo mou trasu. Nejsem řidič a musím se "doprošovat" manžela nebo dcery ..... samozřejmě mě dovezou kam potřebuju, ale taky mě to pak stojí více peněz ;), protože najednou je potřeba víc, než jsem chtěla xD. Jinak moc díky za info, 25 let jsem žila v Praze a vím jen o Stodůlkách 8)