VT: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem m2707, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    k.vitek: Za vyzkoušení to stojí a je to zadarmo, přijde dárek nepřijde? uvidíte hned. Na druhou stranu, dobrých 200 km, snad tatínek nekamarádí s tím pánem z Německa začínající na A. ;).
     
  2. k.vitek

    k.vitek Polobůh fóra

    Nu... příští týden budeme slavit jeho 74. narozeniny... možné je všechno 8) ...sice německy napočítá akorát do 10, ví co je "gutentag" a "achtung", ale s kým vším se kamarádí :music: to nevím
     
  3. moncicak7070

    moncicak7070 Vévoda fóra

    Dobré ránko vespolek, konečně trochu času na přečtení Debatního koutku. Po pěti měsících jsem se musela zapojit do pracovního procesu a to moc veselé není. Hlavně to dojíždějí :(, v půl 5 sednout na bus a vrátit se ve čtyři odpoledne mě už nějak vysiluje. Tak se alespoň pochlubím svou sekanou [​IMG] . Mohla být víc opečená slanina, ale jinak výborná.
     
  4. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    :DDobrýý a já si říkám, že ta bábovka má zvláštní polevu ;)
     
  5. -Jara05-

    -Jara05- Hvězda fóra

    moncicak7070 - určitě chutnala výborně. Moc hezká bábovka, povedla se Ti, já dělám jenom klasiku, moje praděti bych touto neuctila.
    Jenom to s tou prací nepřeháněj, zdraví je určitě přednější a možná, že i Tvůj MUDr. pochopí, že Ti bude opět lépe doma.
     
  6. k.vitek

    k.vitek Polobůh fóra

    -Jara05-
    :D označení vnoučat jako pradítě zní luxusně!
     
  7. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Pradítě je skvělé, Sonja na to bude slyšet rychleji, než na ten nesmysl, co jí dali rodiče xD
    Vracím se k perličkám. Většina čtenářů asi ví, že pracuju v takové prodejně - velkoskladu. Zlobíme se všichni se zákazníky, kteří nečtou popisky na regálech. Jelikož dnes jsem byla v procesu již osmý den, došla mi trpělivost. Nakupoval MVDr, tam je předpoklad nějaké té inteligence. Hodlal si koupit jeden bramborový škrob. Beru z pásu a oznamuji, že se prodává po osmi v balení. Pan veterinář odvětil, že je to tam volně. Já na to: "Ano, krabice nejsou ve folii, ale na regálové cenovce to je." Pan doktor mi odvětil, ať si to narvu do špic, když nevím, jak se co prodává. Tož jsem se už fakt vytočila, odložila jsem nákup na pokladně, takže nemohli zaplatit a vzala jsem ho k tomu regálu. Mno, viděl, neomluvil se, mrskl bankovky na pult a šel. Zase vítěz...
     
    Naposledy upraveno: 10/7/22
  8. moncicak7070

    moncicak7070 Vévoda fóra

    -Jara05-
    Jaruško, ona je klasická, jen má jiný tvar ;) - ta už mě nebavila, je s ní více práce, protože u nás musí být plněná vajíčky, párkem ... Někdy ji plním kysaným zelím, na studenou si kydnu tatarku a to je prasárna xD. No, já mám zvláštní chutě -.-
     
  9. -Jara05-

    -Jara05- Hvězda fóra

    Moničko, určitě přijdu na radu - exzeť to miluje a přijede se na nás podívat, tak mu chci udělat radost, když ta má nezdárná dcera to tak vymňoukla.
     
  10. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    moncicak7070, já si natírám tatarku na chleba pod salám, slaninu, co je na tom divného, že si ji dáš na plněnou sekanou? A moje spolužačka ze střední si mazala hořčici na vánočku. A to se říká, že divný chutě sou jen po THC... xD
     
    Naposledy upraveno: 10/7/22
  11. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Môj syn,keď bol menší,jedával chipsy s nutelou.Divná chuť,no a cibuľu by našiel aj v tej sekanej :D, dokázal z jedla povyberať na kraj taniera takmer každú!
     
  12. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Moje holky zase vybíraly z koláčů, mazanců a vánoček hrozinky. Ale namočit si je v horké vodě a spást na posezení celý balíček, to uměly. Nevím, proč jim vadily v tom pečivu a nádivkách xD
    A chipsy s nutelou beru, ulítám na slaných preclících v čokoládě... Musím si koupit celé balení, po kuse to nevedem. Je to drahý, ale chuť je silnější než rozum xD


     
    Naposledy upraveno: 18/7/22
  13. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Multipost, ale Vy všichni mlčíte jak ryby v bublinové akci. xD
    Jak na tu českou muziku nejsem, tohle je absolutně dokonalý. ;) Verona nezklame :inlove: Ten text sedne jak zadnice na hrnec spoustě slečen i rozvedených paniček 8)

     
    Naposledy upraveno: 18/7/22
  14. moncicak7070

    moncicak7070 Vévoda fóra

    Peto121
    Syna naprosto chápu, já totiž cibuli také nesnáším :(. Na vaření ji samozřejmě používám, bez ní by to ani nešlo, ale je tak strašně najemno nakrájená, že se vždy rozvaří. Takže třeba na guláš mi krájení zabere hooodně času :D. Do br salátu ji dávám jen manželovi, já mám svůj bez cibule. Ale třeba osmaženou cibulku miluji :inlove:. Se mnou je to vůbec divný, v ničem nesním mrkev, ale dušená mi moc chutná xD.
    Ale koukám, že zde asi nejsou žádní houbaři :sleepy: tak se pochlubím já [​IMG] To bylo minulou středu a v sobotu o něco méně. Samozřejmě byly i babky a růžovky - z těch byla plná velká pánev "škvarků" a to byla mňamka :inlove:.
     
  15. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Jé, růžovky, co jsem se jich nasbírala u bratrance v lesích za chalupou. Nebo když jsem tam nejela, dovezl plné tašky. To bylo řízků :) Ani nevím, jestli u nás houby rostou, buď jsem v práci nebo u kompu, na procházky nemám čas :cry: xD
     
  16. danielka0000

    danielka0000 Stará škola

    moncicak7070:
    Krásný den, ale jsou tu houbaři, jen se není jaksi čím chlubit. 5 dní v lese a jenom kuřátka. Houbu sem neviděla ani z rychlíku. Rostou všude jenom né u nás :cry:.Snad se dočkám na dovolené za 14 dní.
     
  17. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Já už na houby nechodím, co se moje kamarádka (roky nosila plno hub) přiotrávila. Moc je neznám a taky "houby" najdu xD

    Ale dříve jsem chodila se sousedem v důchodě, znal snad všechny na světě, můj plný košík probral a vyházel do předposledního kusu, občas tam bylo něco jedlého :p a pak
    mě dal vždy ze svého. Už tu není, ale určitě chodí i tam nahoře na houby a na ryby :)


     
  18. moncicak7070

    moncicak7070 Vévoda fóra

    evainfo
    Evi, dá se říct, že ty tvrdé na otravu nikdy nejsou ;) a taky co neznám, to nesbírám. Manžel mi vždy z košíku vyhazoval ty fialové a zelené, ale zjistil, že bych nic jedovatého nesebrala, abych ho otrávila - já je jím taky xD.

    Y_n_O
    Já byla letos 2x a už jsem nasušila 3 třílitrové láhve hříbků, něco zamrazila a minimálně třetinu jsme rozdali. Času také nemám moc, když chodím do práce, ale když dostanu echo, že rostou, vezmeme si den dovolené a tři, čtyři hodiny couráme po lese. Horší je to zpracování, to je jenom na mě :oops:. Ale ta radost, když se nachází .....

    Všem houbařům přeji zdárný úlovek, ony se ty potvory objevují jen místy, ale na každého dojde řada. Jen by to chtělo zase trochu vody, u nás ve Středočeském kraji je už zase sucho :(
     
  19. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Moni, asi to zkusím, navodila jsi mi houbochuť xD Dvacátého mám volno, vemu košík a zajedu do Luhačovic. Kdysi jsem tam bydlela, tak znám pár míst, kde by se dalo něco najít. Včetně těch kuřátek, co zmiňovala danielka, ta rostla na stráni nad Vincentkou. Ne že mi je někdo posbíráte xD Pečené kuře s přidáním těch rezatých trpajzlíků nemá chybu 8)
     
    Naposledy upraveno: 18/7/22
  20. moncicak7070

    moncicak7070 Vévoda fóra

    Y_n_O
    Tak ti budu moc držet palce ;). Zatím mám letos zkušenost jen s listnatými lesy, v jehličí absolutně nic :(. A kuřátka - to jsou lišky nebo jiná houba ? Lišek bylo jen minimálně, což mě moc mrzí, protože takové ragú s liškama je dobrota.