Velký lov kaštanů (8.11. - 14.11.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem Hlásná trouba, 7/11/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. žufánek

    žufánek Rádoby autor

    Ahojky farmáři,tak já jsem se to snažila také spočítat a vyšlo mi toto:akční plodina-17160 +mlýn 9620=26780 kusů,padátko-530+mlýn 814=1344 kusů.Spočítáno na kompletní.Kaštanové polévky je potřeba umlet 37 kusů. Dále plodiny: ostružina 230, chrpa 245, chmel 235, seno 260, okurka 250, meloun 280, šalvěj 220, levandule 290, angrešt 250, celer 245, kruhy v obilí 235, bazalka 270, mrkev 225, kukuřice 370, brambora 240, jahoda 260. Zvířata: kukačka 18, vrána 9, koza 10, žába 8, prase 9, sob 9, ovce 9, netopýr 7. Stromy: datle 96, hruška 12, mirabelka 48, žalud 44, broskev 20, bezinka 32. Produkty: houpací síť 4, hit 5. Mělo by to být na kompletní splnění všechno, ale nevím zda-li to mám dobře, mohla jsem se splést. Se začátkem akce váhám,jestli do toho jít, anebo ne, toť otázka. Ten kdo do akce půjde,tak přeji hodně úspěchů.
     
    Naposledy upraveno: 7/11/18
  2. -Kuteno-

    -Kuteno- Ikona fóra

    Do akcie idem,ale iba tak poľahučky koľko urobím toľko bude.Stonka nič moc a to skrátenie pštrosích a oslích stajní tak to pekne zabili.BZ nenaháňam a skrátenie stajní pre oslov a pštrosov to ma z biedy nevytrhne.Tak že ju mať nemusím a basta fidli;);).
     
  3. bropyk

    bropyk Hrabě fóra

    Ahoj,
    zatím nevím zda vše nebo minimalistickou variantu, která je stonek + grilovačka. Na to je třeba 18160 akčního + 1085 padátek. Jinak si myslím, že florenů bude jen 5 - když jsem naposledy měl 2 stejné dekorky co dávaly něco navíc, tak druhá nedala nic a dávala ihned jen BZ.
    Jinak zase akce jen na farmě - škoda
     
    Naposledy upraveno: 7/11/18
  4. elen45

    elen45 Expert fóra

    já se vůbec nedivím, že nám počet akčních stále zvyšují - jsou tady tací, co se druhý den chlubí, že mají hotovo - tak nám příště zase přidají a hotovo /někdo hnojí jako diví superhnojivem, jiný kupuje párty lístky nebo vstává v noci/ tak co se všichni divíme? Jinak se divím, že tam je dodávka Hitu, myslím si, že losí podium nikdy nebylo v odměnách a nováčci ho vůbec nemají - já mám např. 1 a to z OaD
     
    Naposledy upraveno: 7/11/18
  5. Poki1409

    Poki1409 Aktivní autor

    Človeku je normálne do plaču keď sa pozrie na tie odmeny :sleepy:
     
    Naposledy upraveno: 7/11/18
  6. Nefertiti

    Nefertiti Rádoby autor

    jan.svatek - vyšlo mi to stejně: 26780 ošlejch a 1344 kaštanů. Taky používám excel, spočítám si dopředu, zda se mám honit, zda když se mi chce spát a do sklizně zbývá třeba 30 minut, jestli mám čekat nebo mohu už sladce usnout. Od minulé akce mám na farmě v provozu 386 pidipolí a zbytek obyč. stromy na padátka. Jejich až dost, po končící akci mi zbylo 174 podií. Po rozpěstování zjistím přesně, kdy kolik sklidím a když je potřeba přidat pole, vyházím ještě nějaké stromy a pak už jedu na pohodu s MSJ a vodou. Je pravda, že odměny nejsou tedy nic moc, ale do akce jdu. Tak přeji všem nevzdávajícím se, ať to jde a dobře padá ! :)
     
    Zrzinka11, myš59 a vilm4 tohle ocenili.
  7. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Když vidím seznam dodávek co sem hodil žufánek, tak to skoro vypadá na likvidaci farmy.To nemohu nikdy zvládnout a budu asi muset také vynechat.o_O Možná kdyby vynechali těch 225 mrkví,nechal bych se zvyklat.:cry:
     
  8. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Stálé zdraví vespolek, vzhledem k tomu, že jsem pustil Nubloňany k vodě, tak mám čas na sběr kaštanů ( nepočítá se i s Velkým sběrem žaludů, třeba na BAHA a Velkým sběrem kostí a lebek na děsivkových plochách? - ať se nenudíme a rychlíci nehlásí, že mají splněno ještě ten samý den, co akce začala :)) a do akce se pustím. Trošku by mohli přitlačit i na odměny i řádek v nebi vylepšit, protože když se neustále zvyšují nároky na akční kvítí i na počet pajdátek, tak bychom měli být náročnější i na odměny, aby to bylo pěkně v rovnováze a barevné papírky na jedné straně byly oceněny barevnými papírky na straně druhé.
    Jen malá připomínka - pro elen45 - to, že se někdo chlubí, že má druhý den hotovo, ještě neznamená, že má dopravdy hotovo... ale proč někdy nepodráždit publikum, které čte toto fórum. A to, že někdo hnojí jako divý, někdo kupuje párty lístky do kola neštěstí či vstává o půlnoci - to je, myslím, každého hráče osobní věc a určitě se tím neřídí RT ( kdyby se řídilo podle mě, a možná podle většiny z nás, tak máme na dodání tak 10.000 akčního a tak 550 pajdátek). Každý hrajeme podle sebe a investujeme do hry podle svých možnosti, nálady a chuti. Každopádně přeji všem, ať to padá a ať si každý užije kaštanů dosytosti. No a já si jdu udělat inventuru stodoly, abych věděl, jak na tom jsem. ;):)xDxD Děkuji žufánkovi, že mi svým výpisem potřebného ušetřila čas a zrak.
    EDIT: Tak nakonec chyběly kozy ( a už jsem pochopil, odkud je pořád Jakub Kohák bere) a hity, ale do zahájení akce je ještě dost času na doplnění.... losí pódia mám a kozí chlívky taky.
     
    Naposledy upraveno: 7/11/18
  9. Reginleif.nella

    Reginleif.nella Pisálek fóra

    neviem si pomoct a zbavit sa pocitu ze uz to nie je hra na sprijemnenie volneho casu ale ciste otrocnie a klikanie do bezvedomia. jasne ked clovek zaplati trochu si to ulahci ale aj tak to ide od 10 k 5. Na splnenie akcie musi clovek neustale prestavavat farmu stromy/polia/pidipolia.....ficat 24-48 hodin na pidipoliach, potom to mliet, a este hrat niekedy az prilis zdlhave minihry. a odmeny? cista bieda. kde su časy ked fungovalo kino a clovek ziskal za pozeranie reklam nejake tie floreny a farmarcenie bolo zabavne? teraz mame 6 ploch obcas dokonca 8 a musime dodavat desiatky tisic plodin.....naco? aby sme skoncili so syndomom karpalneho tunela? dakujem neprosim. a kvoli 5 florenom ci par usetrenym minutam pri chovani pstrosov a oslov sa na to mozem viete co
     
  10. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Milý Mikešku, víš jak je skvělé napsat třeba: tentokrát vynechávám nebo tentokrát pauzíruji nebo proč nepřidají BZ a BBZ nebo odměny nanic tak proč si trhat játra? Pokud bychom si tady každý vychvalovali a byly s tou prach bídou spokojení, tak by nám těžko RT přidával, jako minule třeba BZ a BBZ. Bylo to mé přání, tak jsem nakonec přehodnotila. Většinou se do akce nakonec pustím, pokud je nějaká změna k lepšímu. Ale opravdu si vychvalovat pěstování tisíců plodin a shánění tisíce padátek kvůli 5 FL a starému tajemnu? nebo SK kterého mám přes 4000 a vypotřebuji minimum? Teď jsem odkrývala tajemno a i nové s vícero starších akcí a byla to fakt bída, z celé plochy zvěře a stromů nic, co by se trošku hodilo, jen to, čeho je plná lišta.
    Tak buď prosím spokojený s akcemi a neber jiným jejich přístup. Jsem ráda, že je nás už hodně, kteří se nenechají oblbovat malovanými odměnami ve směšném množství za neskutečné protihodnoty i když ty jsi tentokrát se mnou zajedno

    :music:;):)
     
    Naposledy upraveno: 7/11/18
  11. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj, podle obdržených informací by všechny dekorky z této akce měly dávat i ty bonusy - SK, Fl....- takže i ty duplicitní dekorky ;)
     
  12. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Milá evoku57, ale co tě nemá, já ti přece nic neberu, ale naprosto s tebou souhlasím.
    Neporozuměla jsi mi. S akcemi vůbec nejsem spokojený a řeším to tak, že jich čím dál, tím víc vynechávám.
    A protože hledám v tom většinou nadšeném davu spřízněnou duši, že v tom nejsem sám, všiml jsem si (a hned zajásám),
    že hned na začátku vyhodnotíš akci tak, že do ní nejdeš, ale pak ji nakonec splníš. Já pak svěsím uši, protože žádná další
    spřízněná duše už není. Nic víc v tom není.
    :DxD
     
  13. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Minulou jsem přehodnotila jen protože splnil RT mé přání, jestli tentokrát nepřidají 100 Fl nebo aspoň 80, neuberou 6 hodinovou plodinu, tak s tebou držím basu :music:
     
  14. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Tak tohle je, milá evoku57 moc hezký pokus, který ale nevyjde. S RT to máš jako s mojí kočkou. Poprvé jsem jí narvala do zobáku prášek, protože to nečekala. Podruhé a vůbec už nikdy, se mi to nepovedlo - a je to už pět let.:p
     
  15. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Pechfóglinko, zdá se mi, že RT nějak měkne a dost často přidává. Jen se nenechat a všechno jim to tu od plic napsat, ať se s takovejma akcema jdou bodnout :eek::p;) jooo s tou kočkou a psem je to přesně jak píšeš, ty si to na rozdíl od RT pamatují i víc jak 5 let :DxD
     
  16. sergejko

    sergejko Perspektivní autor

    Ahojte ako a kde ziskam ten Hit Dakujem za odpoved
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  17. larelay

    larelay Analytik fóra

    Co pořád máte s těmi odměnami? Osobně hraji akce proto, že je prostě hraji (nemyslím akce typu Nubloni, která je do počtu) - nebaví mne expertní úkoly a vůbec úkoly v družstvu, nepotřebuji si vše vypěstovat/vychovat sama, trh je rychlejší a kolikrát výhodnější, na krásu na farmě také nehraji...A pak koukám na BZ, protože nechci setrvat v jednom levelu rok. Kdyby byla jako odměna stáj s morčetem, tak to bude dobrá odměna? Proč? Za půl roku to bude ta plevel, na kterou se nadává. A pokud si někdo chce odchovat morčata do nějakého úkolu, tak si je odchová za půl roku...a když ho dostanou všichni, tak se na něm nevydělá na trhu...jen mne to zajímá, protože dnes je to tu samá odměna, odměna.
    Chápu, když někdo nemá čas, a investuje pak do akcí SH apod. (to nedělám, kromě nejnutnějšího), že se podívá na odměny. Jinak by mě asi spíš zajímala mechanika té akce, jak je zábavná, co přinese sem na fórum...než odměny. Ale asi mi fakt něco uniká.
     
  18. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    sergejko - hity jsou produkty výrobny Losí pódium. Dají se koupit i na trhu jako ostatní produkty.
     
    puntík50, vilm4 a burds tohle ocenili.
  19. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    pechfógl - prosím tě, jak to, že tvá kočka má zobák? To má od narození, chudinka?
    :DxD
    evoku - už sis všimla, jak bude ta pěstovačka zábavná i bez kvalitních odměn?
    Pozor, dávám mnoho smajlíků
    :D:D:D:D:D:D:DxDxDxDxDxDxD
     
    Zrzinka11, vilm4 a evoku57 tohle ocenili.
  20. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    evoku57 - srdečně Tě zdravím, ono to je pouze zdání, že RT měkne.... ano, ono sice měkne, ale to se musí ozvat některá z velkých hráčských komunit ( zejména ta německá) a pak koukněme se, heleďme se... ono to jde, ale na druhou stranu se nepředá.
    larelay - asi to je prostě ten materialismus v nás, když už té hře věnuji nějaký čas ( mnozí i reálné peníze), tak z toho chtějí něco mít - tedy odměnu, tak se jim, prosím, nediv a ber to tak, jak to je. Víš, proč jsem začal hrát farmu. Líbilo se mi na ní, že je pěkně malovaná, taková mírumilovná - není třeba nikoho zabíjet a pořizovat stále novou výstroj a výzbroj, případně nějakou novou komoditu, že které se dá vyrobit vylepšení.... tady byl klid a pohoda. Na fórech byla zábava, lidi se bavili, jednak sami sebe a navzájem, radilo se, co a jak dělat lépe - ještě tady mnozí jsou a na fóru se zasměji z plna hrdla - zejména, když příjdou "místní komici"..... pořád se tou hrou bavím, ale trošku začíná upadat do toho jednotvárného cyklu " napěstuj, nechej napadat, semel ve mlýně a dodej" a stále častěji - jak kdyby se RT nechtělo přemýšlet jak to hru udělat pestřejší, více variabilní, zajímavou, tvůrčí, promyšlenější, klidně i trošku více provázanou mezi plochami - kombinace "něco na BAHA, něco na Farmě, něco na děsivkových plochách" a klidně i na delší čas než jen těch 7 dnů.
    Asi sama tušíš, že když mi z "tajemnice" vyleze kozí chlívek žlutý, tak asi nejásám a hledím se do brzy zbavit, ale když vyleze morče, tak mám radost a v tom momentě neřeším, co bude za půl roku. Proto bych třeba chtěl, aby akce byly vícerychlostní, více úrovňové, protože, co v tajemnici nenadchne mě, to může udělat radost někomu, kdo ještě začíná.... prostě vyjít požadavkům hráčů vstříc.... ale znechutit je tím, že jsou jak ten křeček, co běhá pořád dokola v kolečku... nedivím se mnohým, že už vynechávají akce a jedou si jen pro nálepku a nechtějí ztrácet čas. Ne nadarmo se říká "Vox populi, vox Dei" a nebude-li mu RT naslouchat, tak bude stále a stále více lidí vynechávat akce a jednoho dne si řeknou dost a vrátí se do reálu, začnou třeba číst, hrát šachy anebo s vnuky "Člověče, nezlob se" anebo si najdou jinou hru.... takovou, která jim nabídne to, co RT tak zdatně a vytrvale začíná pohřbívat.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.