Vánoční večery (22.12. - 28.12.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 21/12/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. ladybird38

    ladybird38 Expert fóra

    akce už od včera hotová.
    Vypadávka užasně dopadaly na růže,
    takže pohodička.
     
  2. alunk

    alunk Aktivní autor

    Hotovo :D s přebytkem 119 kusů :p
     
  3. iDavis

    iDavis Baron fóra

    Chýbajú mi síce nejaké políčka, ale tie sú pre mňa menej cenné, takže mi je to šumafuk. Zajtra nasleduje zimná dovolenka v Tatrách, takže to považujem za hotové a ešte raz musím pochváliť túto graficky vydarenú akciu. :)

    Všetkým prajem šťastný nový rok 2017. xD
     
  4. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Tak už jsou odhalené TCH - musím říct, že oranžoví orli opravdu potěšili, ty jsem ještě neměla. I obyčejné mám jen 2. Dál se objevili pásovec, ledňáček a labuť. Ty už tedy mám několikrát, ale člověk nikdy neví, kdy se můžou hodit další. Když pak 3x po sobě vykoukli žlutí medvědi, pocítila jsem nejprve maličký osten zklamání, ale rychle jsem ten pocit zaplašila, když TCH byli zadarmiko ;)
     
  5. pompo68

    pompo68 Znalec fóra

    Vyčerpán ale plný radosti jsem se dokolébal do cíle také. Jak sem se díval na kalendář tak mi nebudou stačit splasknout puchýře a vyrážíme zase.
     
  6. anajavonuj

    anajavonuj Magnát fóra

    ahojky,
    akce tentokrát pohodová, hotovo mám už 2 dny a ještě mi napadalo zatím asi 600 vypadávátek.
    Z TS a TCH nic, co by stálo za pozastavení. Škoda, těšila jsem se, že třeba vykoukne chroch, když už nevykoukl za floreny. No co jedeme dál, tak snad příště!!!
    Hezký zbytek večera všem.
     
  7. Sovinka

    Sovinka Velvyslanec fóra

    Krakoramaja, reagovala jsem na srovnání padátek ze stromů s Pajdou, v dřívějších příspěvcích jsi účel svého pokusu popsala, o to mi nešlo, reagovala jsem čistě na to srovnání. Já na farmě mívám běžně výkyvy o třetinu padátek na plochu, někdy i víc. Při jedné střední až delší plodině mám např. z jedné plochy 30, z druhé 19, z třetí pak třeba 29. Pokud nezprůměruju, vychází mi diametrálně odlišná srovnání. Pokud zprůměruju, ukazuje se, že jednotlivé sklizně pak oscilují např. jen plus mínus několik padátek na celou farmu při stejné plodině. Doufám, že jsem srozumitelnější. Pajda měl z uvedených ploch ořešáků dle tvého údaje 52+50=102 padátek bez Legendy, ty jsi získala 50+66=116 padátek. Pajdův průměr z plochy je 51, toto navýšeno Legendou o 27% by mělo ideálně dát zaokrouhleno 65 padátek z plochy. Na jedné ploše máš ideál, na druhé ne, a to je to, co jsem chtěla poznamenat já, že tyto výkyvy na jedné ploše při sklizni mám běžně a pokud nezprůměruju na celou farmu, vychází to zkresleně. Uznávám, že sama nemůžu udělat pokus s ořešáky, mám jich jen na jednu plochu, ale děje se mi to běžně u dlouhodobek, které mám na všech plochách stejně. Vždy se najde plocha, která vyhodí (znateln ě)méně padátek, než by činil ideál s mým procentem dle Legendy.
     
  8. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    sovinko, to je jako s průměrným platem, 2 plochy jsou skvělé na vypadávání a 3 plochy jsou pod čarou, ale v průměru je na tom celá farma dobřexD
     
    Naposledy upraveno: 27/12/16
  9. .Marti.82

    .Marti.82 Pisálek fóra

    Po dlouhé době pohodová akce. Díky za ni a krásný a úspěšný následující rok všem. :)
     
  10. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    Myslela jsem to přesně jak psala skalara.v a Sovinka - jednalo se mi o vypadávatka a to na farmě, kde ještě není hotová Legenda. Napěstovat akční rostlinu šlo (ještě s bonusem z kalendáře) velice dobře, ale vypadávátka jsou docela oříšek. Chápu že pro pokročilé pěstitele už vypadávátka žádný problém nepředstavují, ale pro ty co tu teprve začínají to tak nepadá. Proto jsem psala další info o mé farmě, že mám Legendu teprve 21/30. Deštný prales sice otevřený mám, ale na Plantáži mi ještě chybí poslední pole (to je o dalších 54 polí míň). Do toho nemám žádné další plochy jako je arboretum, zvěřinec, úžasnou výrobnu či ostrov pokladů), takže pro mě je to i o rozhodování zda dát pryč všechny dekorky (krom Divošky), stáje (1 vypadávátko ze 4 polí se nevyplatí) a stromy (nemám tolik ponožek na hromadné zkracování času jako u rostlin). A na Baha mám nejdelší kytku s dobou růstu 5 hodin, což je hodně málo, takže tam jela jen akční ve dne v noci. A na nakoupení stromů na celou jednu plochu nechci dát krejcary, neb jich mám tak akorát. Do toho si padátka nemám jak zvýšit pomocí dalších bonusů - nemám ani kaštanový řádek, ani Citróna. (Neberte to prosím jako stěžování si, je to jen pouhé konstatování pro dovysvětlení mého názoru, že je nutné mít v provozu všechny plochy.) Takže já jsem opravdu přesvědčená, že bez otevřeného Pralesa bych tuhle akci nedodělala (kvůli vypadávátkům) nebo když, tak jen velmi těsně. Každopádně jsem celý svůj příspěvek myslela spíš jako dobrou radu pro ty, kterým to tolik nepadá a ty plochy ještě nemají otevřené.
     
  11. bursuk59

    bursuk59 Veterán fóra

    tak já čekám na ranní sklízen a poslední padátka, ty vypadnou, akční už nepěstuji, dala jsem podiv.stromy i chlévy, tak se ráno u kávičky kouknu co přijde, že by opožděně Ježíšek a přinesl něco, co ještě nemám?;)
     
  12. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Z tajemna stála za něco snad jen žlutá liška (neměla jsem) a další vydra. Ostatní už se na nádraží řadí do fronty a počkají na příjezd vláčku.

    Sovinka
    - zřejmě sis v tom vánočním shonu nevšimla, že nešlo o ořechy na dvou plochách, ale srovnání dvou komodit s rozdílným počtem BZ při stejné době růstu - ořechů na hlavní a cukrových javorů na divoké (pajda strana 20).
     
  13. Boty

    Boty Magnát fóra

    Už mám navíc 460 padátek, není ještě někde nějaký kolotoč???? :))), :))), :)))
     
  14. jana563

    jana563 Dozorce fóra

    Taky mám od včera hotovo.Padátek navíc 654.Akce pohodová i s tou délkou pěstování.V tajemných žádná díra do zdi......všechno lišta.Lasičce se ke mě nechce.
     
  15. myskacarodejka

    myskacarodejka Rádoby autor

    Ahoj, kolotoč nám zůstane nebo zmizí?
     
    dana9494 a STYBI tohle ocenili.
  16. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Myskacarodejka,
    určitě zmizí spolu s akcí. Je to jen grafická součást akce.
     
    dana9494, petaM2001 a STYBI tohle ocenili.
  17. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Prepperka Pochopila jsem, jak to bylo mysleno, jen nejsem presvedcena, ze 5 ploch pro dokonceni teto akce bylo klicovym faktorem. Faktorem uspechu, podle meho soudu, bylo samotne nastaveni akce - jak svatecne povolene kohoutky oproti predchozim akcim nekolika poslednich mesicu (momentalne mam 755 padatek navic - skace to i z ruzovek, coz neni obvykle), tak bonus +1 v kalendari. Klicova pro me zustava legenda. Boj s padatky v zacatku si jeste pamatuju.... nicmene pohledem zpet bych dnes urcite zacala hrat jinak (pokud chci plnit akce bez nervu o padatka) a veskerou energii bych vlozila v prvni rade do legendy. Uz treba jen proto, ze tuto akci na plochach vyhradne farmy (bez Baha) bys podle svych slov s legendou 21/30 nedodelala?
     
    Naposledy upraveno: 28/12/16
  18. myskacarodejka

    myskacarodejka Rádoby autor

    Děkuji. Je to škoda, je takový vymazlený.:(
     
  19. Kolomajzník

    Kolomajzník Obyvatel fóra

    V tom je to kouzlo Vánoc, že tu nejsou pořád... :))
     
  20. 9klárka9

    9klárka9 Vycházející hvězda fóra

    Tajemnice komentovat nebudu, škoda slov, ale jinak akce pěkná, s roztomilou grafikou, ale hlavně splnitelná. Za mne plus:)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.