Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Září, Říjen 2017

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Bella74, 27/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Souhlasíte s novým mazlíčkem na zkrácení doby růstu stromů na farmě ?

  1. ANO

    90.7%
  2. NE

    9.3%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Tady určitě není místo pro polemiku o volném trhu, ale jen upřesním, že tento pojem jsem ve svém předchozím příspěvku myslela jako "definici". Tedy jako trh bez zásahů "shora". V našem případě tedy bez zásahu RT, pouze se stanovením základních pravidel - opět pro náš prostor například, že maximální počet je nabídek je 10. :)
     
    matlafous123 a zejdy66 tohle ocenili.
  2. maria2666

    maria2666 Zelenáč fóra

    Tiež patrím k tým,ktorí nemajú všetky nové stromy,a verte,že veľmi po nich túžim. Niektoré mám,a tak som sa rozhodla,že napriek nízkej cene ich budem pomaly predávať. Sama sa neuveriteľne poteším,keď kúpim čo i len jeden plod Totémového stromu,tak si vravím,že snáď poteším niekoho aj ja,tým že predám,aj keď lacno,veď to nie sú skutočné peniaze,ide o zábavu. A tak navrhujem,predávajte ľudkovia,nech sa potešíme,príde mi to ako vzrušujúci lov hoci aj na jeden plod akéhokoľvek nového stromu,veď je to hra a hra má prinášať radosť. Ak som to napísala na nevhodnom mieste,tak sa dopredu ospravedlňujem.
     
    -Amalka tohle ocenil(a).
  3. sasasa

    sasasa Stálice fóra

    tak jsem zkoukla trh,mám AG a např. nejvyšší šlechtěnec velblouda je za 50 melounů, což se mě zdá dost vysoká cena.Ceny předposledních šlechtěnců se pohybují mezi 20 až 31 mega, a k dostání jsou skoro u všech šlechtěných zvířat.
     
    kiki2305 tohle ocenil(a).
  4. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Teď mě napadlo, že by se mohla maximální cena, za kterou se může nabízet vyšší šlechtěnec, odvíjet od čtyřnásobku maximální ceny, za kterou se může nabízet o jednotku nižší šlechtěnec. V okamžiku dosažení pro prodávající "zajímavé" ceny, za kterou je možné vyššího šlechtěnce nabízet, by se na trhu tito šlechtěnci jistě objevili a dál by se v podstatě mohlo jet podle stávajících pravidel, kdy se maximální cena, za kterou lze komoditu nabídnout, odvíjí nějakým způsobem od zobchodovaných nabídek dané komodity.
    Jde o to, že by se tím skutečně mohl rozhýbat trh. Je skutečně nesmysl, aby nejvyššího šlechtěnce bylo možné nabízet za maximální cenu nižší, než se obchoduje nižší šlechtěnec.
    Navíc je zřejmé, že tato vazba mezi maximální možnou cenou jednotlivých šlechtěnců by byla aplikovatelná právě pouze u šlechtěnců, protože mezi třeba ovsem a chrpou žádná taková vazba neexistuje (tedy nevím, zda náhodou se některé z nepřeberného množství druhu zvířat nekrmí právě touto kombinací...).
    Právě způsob získání vyššího šlechtěnce pomocí šlechtění ze šlechtěnců nižších je důvodem pro ideu zavedení určité vazby mezi cenou nižšího a vyššího šlechtěnce.
    Jinak jsem hlasoval ano, jakkoli sám možná momentálně žádného nejvyššího šlechtěnce nemám.

    Takhle mají někteří hráči (pro ně "nepotřebného") vysokého šlechtěnce v zásobě takříkajíc jen jako "ve vitríně", protože reálně ho neuplatní (malá odměna Bz) a na trh za současné "cenové politiky" nenabídnou (rovněž malá odměna, tentokrát Kr) - oboje tedy z důvodu, že nejsou hloupí.
     
    Naposledy upraveno: 4/9/17
    -Amalka a matlafous123 tohle ocenili.
  5. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Poctivě jsem prošla trh AR a ani u jednoho druhu zvířete která jsou mi dostupná ani jeden nejvyšší šlechtěnec. A často nejsou ani další 1-3 pod ním.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Volným trhem jsem stejně jako kiki myslela trh bez zásahu shora, ovlivněno jen ze strany poptávka-nabídka. Pravda je, že lepší název než volný trh, by byl přirozený trh.

    Jinak ale co píšeš je otázka jestli by to dopadlo jak předpokládáš. Ono ne každý hráč myslí ekonomicky, ne každý hráč má věk pro odhad ceny za zboží, ne každý hráč střádá penízky. Aspoň teda na našem trhu se objevují nabídky cenově až nesmyslné (myslím směrem dolů). A stejný efekt by se určitě objevoval dál a ten trh by to určitě ovlivňovalo, a já právě doufám že víc než teď.

    Je ale pravda, že u šlechtěnců je to složitější než s komoditami z pěstování či chovu. Dostat se na vysoké šlechtěnce chce buď stálé štěstí nebo stovky (tisíce?) SK. A to hned tak někdo nemá. A když má, tak bude mít nejspíš věk i rozum na stanovení adekvátní ceny. Vypěstovat pšenku nic nestojí, jde to zadarmo. Ale šlechtěnec tě bude vždycky něco stát (pominu-li ty zanedbatelné počty z kola štěstí). A dobrat se těch, dejme tomu, posledních 3, na to už obyčejný hráč (myšleno krátce hrající, neinvestující, mládě) nemá (ani krejcary, ani SK, ani zvířata). Takže ty podhodnocené nabídky u vyšších šlechtěnců nejsou a nejspíš ani nebudou.
    Na druhou stranu by přirozeně volný trh mohl obchod se šlechtěnci rozhýbat. Ten stav co je teď například mě osobně vede k tomu, že do jejich sekce ani nechodím. Nízké šlechtěnce si zajistím sama a ve vysokých není nikdy žádná nabídka. I kdyby mi takový náhodou padl, nenabídnu ho, protože nevím za kolik by se prodal. A zkoušet to by se mi nechtělo, poplatek je už přes moji míru - co kdyby se neprodal. A já předpokládám že tu s tímhle postojem nejsem jediná. Kdyby v těch vysokých šlechtěncích byl aspoň nějaký pohyb, víc by mě to lákalo to sledovat, udržovat si představu o cenách, a tím i vědět za kolik tak můžu nakoupit, ale také prodat. A možná by to přesvědčilo pustit ty léty mumifikované sušinky ze stodoly nebo je aspoň neházet jako protihodnotu do akcí, ale vydělat na nich slušný obnos na trhu. A čím víc by do téhle sekce chodili, snad by je to i víc lákalo šlechtit a snažit se dobrat těch vyšších met nejen pro sebe, ale i pro trh.

    S tím bych samozřejmě podpořila šebejdův návrh zvýšit šanci na přeskoky, to by rozhýbání trhu pomohlo hodně. Ale to by mě RT hóóódně překvapilo kdyby to odsouhlasilo.

    Proč myslíš že by se po nasycení trhu už neobchodovalo? Já třeba penízky ráda syslím na kontě. Ony se vždycky hodí. A zase takových hráčů bude víc. Zvlášť kdyby si prodávající mohl sám stanovit cenu. A že já na to zrovna nemám? To je v pořádku, to by mě hra moc nebavila kdybych se nemusela snažit. Když nemám, našetřím. Jen musím mít co kupovat. A hráči s přebytkem by mi to jistě na přirozeně volném trhu poskytli. Vždyť ve všech ostatních komoditách ten trh už dlouhodobě funguje, což znamená, že lidi nejen kupují, ale taky nabízejí. Tak proč ne tady? Jen tomu dát ty správné podmínky.
     
  6. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Ceny ať jsou jakékoli jsou přehnané.
    A proč?
    Není to hráči ale nastavením hry (RT)
    Nechte RT také najíst...

    Já hlasuji za velké žížaly pro rybáře!
     
    -Kuteno-, nanyblacks a zejdy66 tohle ocenili.
  7. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    jan.svatek Napadlo me predevcirem uplne to same - ceny slechtencu by se mohly odvijet od nasobku 4 slechtencu predchozich, jenze to ma jeden hacek: od ceho se budou odvijet ceny prvnich slechtencu? Od zakladnich zvirat? Napr. obycejna slepice se u nas trhu prodava soucasne za 1.350 kr. tzn., ze 1. slechtenec tj. hneda slipka by se mohl prodavat za 1.350 kr x 4 kusy potrebne ke krizeni = 5.400 kr. Vysoke slechtence by tahle politika urcite cenove (tudiz i dostupnosti) zvedla tak, aby se konecne dostali na trh, ale co s temi nizsimi? Hneda slipka se momentalne na trhu AN prodava za 18.510 kr, 2. hedvabna za 86 tis. kr.

    PS: Pamatuju casy, kdy se obyc slepice prodavaly za 50 - 90 kr.
     
    Naposledy upraveno: 4/9/17
    -Kuteno- tohle ocenil(a).
  8. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    matlafous123: vzhledem k nastavení trhu bych doporučoval 6-ti až 8-mi násobek
     
    kiki2305 a matlafous123 tohle ocenili.
  9. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pajda361 Jj, osminasobek ceny zakladniho zvirete je rozumny... jak vzhledem k vlozene pocatecni investici, tak vzhledem k navyseni ceny slechtence o pouzite SK.
    Takze otazka? Byla by, dle tveho nazoru, technicky realizovatelna tato operace v oblasti chovatelstvi? Zbytek komodit nema (krom krmiva, a to z toho vynechme) se slechtenci zadnou souvislost, takze nevidim duvod, proc ji neimplementovat jen na tuto uzkou, ale vzajemne silne provazanou cast trhu. Nepredpokladam, ze by prosel navrh uplne volneho trhu (vzhledem k jeho kontroverznosti mam dojem, ze nema vubec smysl ho predkladat), ale s cenami slechtencu a jejich dostupnosti by to opravdu chtelo neco delat.
     
    zejdy66 tohle ocenil(a).
  10. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Bylo by to tak, že nejprve by se maximální cena šlechtěnce odvíjela od čtyřnásobku aktuální maximální možné ceny o stupeň nižšího šlechtěnce. Je předpoklad, že nejprve by hráči nabízeli šlechtěnce za maximální možnou cenu. Po provedení úspěšného obchodu, kdy je obchod zrealizován, by se tento fakt odrazil na tvorbě maximální možné ceny, za kterou lze šlechtěnce nabídnout. Takže výpočet maximální možné ceny by vycházel z maximální možné ceny nižších šlechtěnců jen v počátku a po provedení určitého mmnožství obchodů by se prosazoval stále více stávající způsob výpočtu maximální možné nabízené ceny. Šlo by vlastně o kombinaci dvou způsobů výpočtu, kdy maximální možná cena by byla rovna maximu z maximání možné ceny vypočtené z maximální možné ceny nižšího šlechtěnce a maximální možné ceny vypočtené z maximální možné ceny vypočtené z ceny zrealizovaných obchodů s daným šlechtěncem.
    Výpočet maximální možné ceny šlechtěnců prvního stupně by přitom zůstal stejný, protože počet nabízených šlechtěnců nízkého stupně je dostatečný pro poměrně rychlé navýšení jejich maximální možné ceny. Možná by pochopitelně byla i varianta, kdy by se výpočet maximální možné ceny nabízeného šlechtěnce prvního stupně odvíjel rovněž z maxima z aktuální maximální možné ceny za základní zvíře (v době "prvního" šlechtění zaručeně dost vysoké) a maximální možné ceny vypočtené z maximální možné ceny vypočtené z ceny zrealizovaných obchodů s daným šlechtěncem prvního stupně.
     
    zejdy66 tohle ocenil(a).
  11. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    matlafous123: to bohužel nevím, tohle záležitost výhradně RT, ale je to řešení které považuji za rozhodně rozumnější a přijatelnější než regulaci trhu jen u vysokých šlechtěnců.
     
    kiki2305 a matlafous123 tohle ocenili.
  12. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    zlatá hus a jej podobné hybridy s nízkou protihodnotou na trhu nie sú, ani dlho nebudú, veď, kto by to šľachtil? a načo? so šťastím a riskom pri mixoch potrebujem na najvyššieho cca 1000 SK, ak sa darí, dokončím úlohu v hale, možno postavím výrobňu (len na parádu;)nebudem vyrábať batožinu za 200 ph.:D) alebo na výmenu a tým s husami a im podobnými končím. A kto by kúpil zlatú hus za 60 mil.? (keď tú cenu navýšime bez protihodnoty?) - ako sa na AR predáva Picasso, Prízrak...+ iné, napr. potrebné do polievky, a ktorými sa dá plniť dodávka na rozšírenie skladov....
    ono by stačila akcia kde by sa háveď s nízkou protihodnotou "musela" šľachtiť, trh by sa pohol:music:8)

    malý príklad [​IMG]
     
    -Kuteno-, GordonSargent a Danielaa25 tohle ocenili.
  13. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    jan.svatek Druha varianta se mi zda lepsi, jak z duvodu jednodussiho a rychlejsiho zpusobu vypoctu, tak kvuli faktu, ze by se cena slechtencu pohybovala po shodne ose (v souladu) s cenou zakladnich zvirat, coz mi prijde logictejsi. Kdyz obcas vidim, jak se zakladni zvirata prodavaji za 10 tis. kr. kus a prvni slechtenec pak za cenu nizsi nez 10 tis. kr., proste nechapu (at uz padaji ze stonku, kola stesti atd. nebo ne).
    V pripade druhe varianty by v okamziku, kdy pujdou zakladni zvirata s cenou dolu, sli soucasne dolu i slechtenci a obracene.

    DANKA722 Nedostatek vysokych slechtencu mi ani tak nevadi z pohledu protihodnoty (s ni bych navrh nespojovala, protoze hybat protihodnotou je podle meho soudu na 95% u RT tabu), jako spis tebou zminovanych upgradu chlivku, vyroben a nasledne jejich obchodovatelnosti pri OaD + plneni druzstevnich ukolu, ktere nemam, ani po skoro 3 letech hrani, splnene a nebudu urcite v mensine.
     
    DANKA722 tohle ocenil(a).
  14. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    taky by snad byla možnost, že by se u těch dvou nejvyšších neodvíjela cena podle nabídky, která pochopitelně není a takto ani nebude, ale podle už zavedených dvojek a jedniček na trhu,u žádanějších by cena rostla, u méně klesala. Nestanovit minimální, ale spíš maximální cenu. Pokud bych třeba dvojku mohla hned v počátku prodat za 20, tak by se asi našli jak prodejci, tak i kupci.Trh by to časem srovnal, ale pokud je omezení, že se musí najít dostatek prodejců, kteří je budou prodávat "za hubičku" aby dostalo cenu na alespoň přijatelnou úroveň, tak mají stodolu prázdnou a těch pár krejcarů pak stejně vydělá někdo jiný, nebo třeba u zlaté husy asi nikdo.

    [​IMG] a takto u mě končí, na trhu by se dlouho neohřáli, ale u mně je čeká asi dlouhá budoucnost:)

    Danko, buď dej tu husu na charitu, třeba zase nějaká farmářská bude, nebo ten jeden sólo výběh vytáhni, na obrázku ze stodoly nevypadá ta husa tak špatně:)
     
    Naposledy upraveno: 4/9/17
    DANKA722 tohle ocenil(a).
  15. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    GordonSargent, pravdu máš, na obrázku su pekné, ani moje korky som nezrušila, ešte chvíľu a Astrid nezachápe;);)xD

    [​IMG]
     
    zejdy66, -Kuteno- a GordonSargent tohle ocenili.
  16. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    GordonSargent Ale maximalni cena v tuto chvili omezena prave je. Za minimalni (0,10 kr.) nabidnout muzes, ale maximalni se zveda zrovna v oblasti vysokych slechtencu tak pomalu (resp. prakticky se nehybe), protoze se neprodavaji ve vetsim objemu a tak cena nema, pri tomto zpusobu nastaveni trhu, sanci vylezt a zustava na RT omezenem maximu, ktere je ale tak nizke, ze zas nikdo neproda. A kdyz nikdo neproda, tak se cena nahoru nedostane.
     
    zejdy66 a kiki2305 tohle ocenili.
  17. -Amalka

    -Amalka Magnát fóra

    Mohl byste někdo chytrej spočítat, kolik základních zvířat je zapotřebí k vyšlechtění nejvyššího šlechtěnce? :sleepy: Já to zkoušela, ale pokaždý mi vyjde jiný (děsivý!) číslo. :music:
    Chtěla jsem tu metodu čtyřnásobku vyzkoušet na medvědech, kde mám nejvyššího šlechtěnce. Nejlevnější obyč medvěd je na trhu AY za 6900 Kr., toho druidího medvěda můžu prodat za max. 12 707 419, 29 Kr. Ještě jsem zkusila koně, základní cena za koně je 1400 Kr. a Picassův kůň jde prodat za 54 592 742 Kr. Dost drsnej nepoměr... :cry:
     
  18. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    -Amalka Nemusis pocitat... kuk sem. Doctes se kolik potrebujes ceho na vyslechteni ceho tzn. napr. na bobra neadrtalce potrebujes 65.536 zakladnich bobru 8)
     
    zejdy66, Prepperka a -Amalka tohle ocenili.
  19. -Amalka

    -Amalka Magnát fóra

    Díky, matlafous123! Tak mi to manžel spočítal dobře! :D To ale vycházej astronomický čísla... :wuerg: Myslím na ten prodej...
    To mě uklidňuje, že nemám ani na zaplacení poplatku na trhu! xD xD xD
     
  20. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    malafous, ale já myslela zvednout právě u nových šlechtěnců maximální cenu - strop, tedy možnost, hned při prvním zavedení do chovu prodávat třeba dvojky v rozmezí 0,01 až třeba 20 milionů, za to se u nás už prodávají vyběhlejší typy. Po někoho už by to bylo přijatelnější a snad by nějaké na trh hodil a až pak by se mohla cenová nabídka pohybovat nahoru nebo dolů.
     
    zejdy66 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.