Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Září, Říjen 2017

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Bella74, 27/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Souhlasíte s novým mazlíčkem na zkrácení doby růstu stromů na farmě ?

  1. ANO

    90.7%
  2. NE

    9.3%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Davam NE. Jsem typ hrace, ktery kdyby mel vsechno "hned", prestala by mne hra bavit. Uz ted mi pripada, ze je cim dal snazsi (napr. ziskavani hvezdicek, ZB atd., ktere padaji prakticky zadarmo z beden, z kola stesti a Buh vi odkud jeste). Do uplneho vytuneni velkochlivku mi chybi asi 15 tis. cihel pro vyrobnu na Baha a radsi se pujdu bavit do skleniku slechtenim a budu se mit na co tesit, nez aby mi padaly cihly na hlavu ze vsech stran.
     
    vilm4, arget31 a kiki2305 tohle ocenili.
  2. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Řešením celého problému by podle mne byl klasický volný trh. To, co je zde, volný trh není - kdyby neexistovalo omezení shora, mohla bych dát nejvyššího šlechtěnce třeba za 100 mil. Že se za tu cenu neprodá? No, to je ale můj problém, že jsem prodejní cenu neodhadla a zbytečně zaplatila poplatek. Příště už budu vědět, že je to takto neprodejné a dám cenu nižší.
    Každá regulace trhu je škodlivá (pro ten trh). Ve skutečném světě je sice nezbytná, ale tady ve světě obrázků by to být nemuselo. Právě z toho důvodu dávám "ne".
     
  3. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Dávám taky ne. Živě si totiž pamatuji, jak mi potřebné množství materiálu zpočátku připadalo naprosto nedostupné a zkrátka jsem počítala napevno s tím, že budu mít velechlívky jen v základní verzi. Teď mám velechlívky rozšířené na maximum, arboreta taky a velkovýrobny nemám jen proto, že produkty nevyrábím - buď mám produktový strom anebo je kupuji.
    Navíc ta arboreta mi i přišla zbytečná, jen se mi líbila, tak jsem si je pořídila jen tak, pro radost.
    Tedy shrnuto - to, co se nyní jeví jako prakticky nedostupné, v další fázi hraní bude dostupnější a později si možná dokonce budeš vybírat, kam ta kvanta materiálu vložit ;)
    P.S. Vítej zpátky, Matlafousku. :)
     
    matlafous123, vilm4 a arget31 tohle ocenili.
  4. arget31

    arget31 Obyvatel fóra

    Taky dávám ne, myslím, že všechny tyhle "vymoženosti" jsou jako bonus navíc. Bonus který je třeba si zasloužit a vynaložit úsilí k jeho získání. Navíc je to zábava a mnohem větší radost. Výzva. Mít všechno hned a za hubičku - to za chvíli nikoho nebaví a neváží si toho.
     
    kiki2305, matlafous123 a vilm4 tohle ocenili.
  5. doben

    doben Ikona fóra

    Taky jsem dal NE. Sice skladiště moc nepoužívám, tudíž je ani nemám moc vylepšené, ale nevidím důvod, proč by se mělo jejich rozšiřování zjednodušit.
     
  6. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Na jednu stranu chápu proč by to (pro některé lidi) bylo potřeba, na stranu druhou je mi to jedno.
    Když mi Mořský koník vypadne z kola štěstí za lístky které se na mě hrnou ze všech stran (a já musím každý den točit kolem aby mi zbytečně nepropadávaly) tak je mi cena úplně ukradená a klidně ho na trh hodím i za 300 000.

    Souhlasit by se dalo jen s tím že by cena byla dána jen mým vlastním rozhodnutím jak píše kiki2305.
    Dávat pevně dané ceny (minimum) je hloupost protože kolikrát jde cena dolů i proto aby člověk prostě prodal. Nedovedu si představit že bych na trh chtěl dát třeba Ovci ale protože je cena pevně daná na minimální hodnotu 500 Kr. (pod kterou logicky už jít nemohu protože je pevně daná) tak nic neprodám protože takových nabídek už tam bude 8 000.
    Neříkám že by to bylo u nejvyšších šlechtěnců, tam to asi těžko bude někdy hrozit, ale když chceš dát pevnou cenu, tak by se to asi týkalo všech druhů a všech typů, což by ovlivnilo trh nejen se zvířaty a šlechtěnci ale i z ostatnímy položkami, protože když už je pevná cena u zvířat, proč není pevná cena i u všeho ostatního ?

    Hlasovat nebudu, protože je mi to vážně úplně ukradené a nikdy to nemá šanci projít. Pokud by to někdy snad bylo dáno do hry, věř že by nadávaly hráči z celého světa. 99% lidí by začalo nadávat a těch pár lidí kteří by z toho byly nadšení by brzy pochopily že to je fakt hloupost kvůli tomu co píšu výš. Nemohly by prodávat nižšší šlechtěnce a základní zvířata, kvůli pevně dané ceně.

    A ještě než tu začneš psát něco o tom že nechceš pevně danou cenu ale jen ji na chvíly uměle navýšit, tak uměle navýšit nejde nic. Musíš od něčeho vždy začít. To je pevně daná cena se kterou nesmíš hýbat.To co popisuješ ty je pevně daná cena pod kterou by se nedalo jít. To je prostě pevná cena. Nemůžeš jít pod něco co pevně stanovíš.
     
    Naposledy upraveno: 1/9/17
    vilm4, krakoramaja a kiki2305 tohle ocenili.
  7. -Amalka

    -Amalka Magnát fóra

    Hlasovala jsem pro možnost výměny a darů. Trh to samozřejmě pozitivně neovlivní, trh je použitelný pouze pro komodity běžně obchodované. Jakákoli novinka na trhu je tak podceněná, že se nikomu nechce začínat s prodejem. Stejný problém je se vším, co běžně na trhu není - za cenu umožněnou systémem to tam prostě nikdo radši nedá. Kdyby šly tyto komodity darovat a měnit, zvýšila by se možnost k jejich získání, i když jen párkrát do roka...
     
    kytka50 tohle ocenil(a).
  8. anvan

    anvan Dozorce fóra

    Určitě ano!!!! Někteří se na trhu prostě vůbec neprodávají, nebo prodat nedají. A co pak s tím? Mám třeba tři perské kočky - prodat se dají jedině za směšnou částku (na mém trhu) - ale ráda bych zas jiné - takže tohle by bylo vážně super. Nějaká směnárna - genobanka - co já vím...
     
    -Amalka a kytka50 tohle ocenili.
  9. bropyk

    bropyk Hrabě fóra

    Název : Cena nových komodit na trhu

    ANO : 18 hlasů 38.3%
    NE : 29 hlasů 61.7%


    Navrhuji, aby cena nových komodit (všech bez rozdílu) nebyla stanovena podle protihodnoty, ale fixně - 10 mil kr. Myslím, že trh by tímto fungoval normálně.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 9/9/17
    kytka50 tohle ocenil(a).
  10. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Nerozumím tomu. Nechceš to trochu víc rozepsat nebo zdělit o co přesně jde ?
     
    kytka50 tohle ocenil(a).
  11. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Tak jasně že ano...
    :D
    Ale RT bude jasně že ne!
    :sleepy:

    A navíc, ono to ve hře už jde i když jinou formou...

     
  12. kytka50

    kytka50 Expert fóra

    Take mi to neni jasne,ale zaplatit treba za novy plod nebo bazanta 10 000 000 je trochu prehnane
    davam ..ne
     
  13. šebejda

    šebejda Baron fóra

    Bropyku, mně to jasné je, ale ani trochu se mi tvůj návrh nelíbí.......
     
  14. šebejda

    šebejda Baron fóra

    Danielaa-> já ti rozumím a chápu tě. Nechtěl jsem tvůj návrh úplně roztrhat.
     
  15. šebejda

    šebejda Baron fóra

    Nesouhlasím se zjednodušením. Bral bych Maxi baráčky jako odměnu, kterou si musíme zasloužit pílí. Používám je hodně, většinou je nebourám ani při akcích a těším se na jejich rozšíření, ale ne za nižší cenu.
     
  16. bropyk

    bropyk Hrabě fóra

    Nyní pokud je nová komodita na trhu tak průměrná cena se odvíjí od protihodnoty. Tzn. je to cena, která je vidět, když chci prodat. Následně si určuji za jako cenu chci prodat od 0,01 do průměrné ceny +50% (tady si nejsem 100% jistý). Většinou však cena je nízká a nikdo nechce prodávat, takže to trvá dlouho než se cena dostane do normálu a trh se rozběhne. 10 mil kr jsem zvolil, aby to bylo i pro šlechtěnce.
     
  17. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Já chci řeřichu za deset megááá :inlove:

    Trh není dobře vyřešený, ale tohle opravdu nee 8)
     
  18. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Ale jestli tomu dobře rozumím, u hnoje se stanovilo, že jeho průměrná cena neklesne pod 120 Kč. A nevadí to. Naopak je to k užitku. Proč by něco takového mělo vadit u jiných komodit? Zvlášť u těch, kde prodeje kusů nejsou po stovkách, ani po desítkách, ale po jednotkách (myslím v rámci jedné nabídky)? Jestli Vám vadí, že by tím byl trh regulovaný, tak ať se cena hýbe aspoň s každým prodaným kusem, a ne až když se prodá více kusů za vyšší cenu. Ten trh už totiž regulovaný je, takže je to prašť jako uhoď. Tak ať ta regulace má aspoň smysl.... A nebo jak píše kiki2305 - volný trh. To bych viděla jako nejschůdnější, nejpřirozenější a ke spokojenosti všech.
     
    zejdy66, Danielaa25 a matlafous123 tohle ocenili.
  19. -Amalka

    -Amalka Magnát fóra

    Hlasovala jsem pro návrh, ale myslím si, že celý trh je blbě nastavený. Aktuálně teď, po zavedení mnoha nových plodů je zřejmé, že nikdo nechce prodávat, když si nemůže určit cenu... Zkoušela jsem to například u bažantů, prodávala bych, ale kdo se obětuje, aby se cena nastavila na nějakou rozumnou? Já ne, tolik jich zase nemám... Stejné je to s plody stromů, některé novinky bych prodala, jiné koupila. Ale na trhu prostě nejsou. A tím pádem jsou ceny nereálné. Za 300 Kr. mýdelník neprodám. A míšek tisu si nekoupím pěkně dlouho. A nedivím se, že ho nikdo neprodává, jestli může jen za 300 Kr.
    Něco s tím udělejte, budu hlasovat pro každý návrh, který chce změnit nastavení trhu...
     
    zejdy66, Prepperka a Danielaa25 tohle ocenili.
  20. -Amalka

    -Amalka Magnát fóra

    Ještě jsem nehlasovala, ale budu hlasovat pro. I když si myslím, že je to blbě. U nových komodit by měl mít prodávající možnost určit si cenu, za kterou je ochoten prodávat a basta.
     
    .Sten17., zejdy66 a Danielaa25 tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.