Určeno k archivaci Zlepšovací návrhy Říjen 2019

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 1/9/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Byly by pro Vás přínosem nové filtry na magickém stonku?

  1. ano

    53 hlasy(ů)
    98.1%
  2. ne

    1 hlasy(ů)
    1.9%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. vilm4

    vilm4 Dozorce fóra

    Hlasovala jsem ANO,ale stejně na stonku odkliknu naráz všechno,kdykoli jdu kolem.Je mi to šumák. Každý nápad ale vítám,i kdyby ho využívalo 20 hráčů,má to smysl.
    matlafousko,konečně jsi dokrmila broučky a vrátila se.3x hurá!
     
    evainfo, MatysekKamilek a matlafous123 tohle ocenili.
  2. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    Ke stonku, no nějaké další členění by to chtělo :)
    Ale osobně bych spíše uvítala možnost zamčení větví, které nepůjdou sklidit kombajnem....

    jelikož mám v oblíbených pár větví ze všech možných kategorií, tak mě osobně postrádá smysl je i filtrovat do oblíbených, jelikož když je nechci sklidit, stejně musím prolést všechny kategorie a polovinu sklidit ručně, čili na to házím bobek a sklidím to jedním vrzem...

    Ale mít možnost vybrat větve co půjdou sklidit pouze růčo to by bylo (drobné zakletí) něco :))
    (řešení bych i měla, všechny větve v oblíbených by se sklízeli jako mazlíci)
     
  3. [Rhina]

    [Rhina] Pisálek fóra

    Název: Obrovské arboretum

    ANO: 52 hlasů 83.9%
    NE: 10 hlasů 16.1%



    Zdravím,

    takový nápad - arboretum pro obrovské stromy. Velikost 2x2. V základu 4 pozice stromy, po upgradu 6 pozic. Vlastní plány, na plány nový stálý úkol. Případně v základu 2 pozice a potom 2 upgrady po dvou pozicích.

    Cena 399 florenů, v případě že by v základu byly pouze 2 pozice, tak 299.

    Bylo by krásné, kdyby jich mohlo být víc a jedno by se dalo získat za hvězdičky na stromu moudrosti - potom asi za 500 hvězdiček. Případně za farmářské mince, ale tam si netroufám navrhnout cenu.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/10/19
    zahradnice4, evainfo a vilm4 tohle ocenili.
  4. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Děkuji, raději si ponechám stromy na mýtině a ušetřím floreny.
     
  5. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Hezký večer :) tak já mám všechno v oblíbených s tím, že hlavní sklizeň je pravidelně ráno, kromě kaštánku, který je mimo a dá se lehko předpokládat uzrání. Nemám vážně čas proklikávat rostlinné, nebo zvířecí, protože jich je docela dost, tak to jde vše jedním vrzem, ať už pěstuji zeleninu, nebo květinky. Mám při příchodu na stonek pohromadě stonky na zkrácení dekorek a stonky dávající +1 z rostlinné řady, které sklízím pravidelně (kromě dlouhého zrání) a podle nich se snažím řídit.
    Přesto bych nový filtr určitě brala a stačil by vážně jeden jediný, který se lépe ohlídá a to pro stonečky s dlouhým zráním třeba prioritní, ať už je to rostlinné +1 na baha obilí, nebo sága na farmě +1 zelenina, nebo zvířecí - sklizně různých chlévů, či v řadě ostatních, kde se nedají uhlídat vysoké BZ/TBZ a % na dekorace - všichni víme, jak dlouhé je zrání. Si tam dám to, co mám možnost proklikat ručně a tolik toho asi nebude. Řeším to tak, že
    přes den, když jsem na farmičce, sklízím postupové a dárkové, kde bývá čas krátký, takže je jich tam každou chvilku plno a jak se ukáže něco v ostatních, nechávám to na ráno, ale přicházím o kvalitní sklizně a taky bézetka pro různé časy stonků.
    Tak taky dávám ANO a matlafousku vítej :) jsem si nedávno na tebe vzpomněla, ses dlouho neozvala a že už je vážně čas, sem nahnat svoje zubaté hyeny, aby se to tu trošku rozhýbalo xD
     
    Naposledy upraveno: 28/9/19
    kiki2305, matlafous123 a zejdy66 tohle ocenili.
  6. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Taky jsem hlasovala ano, ale brala jsem to opravdu jako odpověď na položenou otázku. Tak, jak naznačila matlafous to řešení, mi to nepřipadá příliš praktické (promiň, nemyslím to zle, jenže já bych právě tohle řešení nejspíš využila stejně málo jako současné filtry :))

    Mnohem víc by se mi líbilo to řešení od anickamalirka nebo ten způsob, co naznačila evainfo. Zkrátka, když to zjednoduším, tak nějaký filtr, který by omezil třeba pouze BZ/TBZ, zkrácené výnosy, bedna, +1.
    Samozřejmě, takhle jak to píšu, by asi nešlo (často mají kombinace víc bonusů), chtělo by to víc promyslet.
     
    evainfo a matlafous123 tohle ocenili.
  7. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Nemyslím, že to má budoucnost. Obrovské stromy se teď dají získat jen jednotlivě, čili kromě opravdových matadorů jich farmáři obecně mají málo a ani by to nenaplnili.
    Tedy těch, kdo by eventuálně byli ochotni takové arboretum koupit je rovněž málo, aby byli zajímavou cílovou skupinou.
     
  8. [Rhina]

    [Rhina] Pisálek fóra

    No, já právě minulý týden dostala skvělou nabídku a za 25,- jsem si mohla koupit 9 obrovských sazeniček, ze kterých mi vyrostlo 5 nových obrovských stromů plus jsou 3 v úkolech...takže teoreticky by mohlo být hráčů, kteří ty stromy mají, celkem dost. Ale zabírají moc místa. Vím, že jsem je měla dlouho ve skladu a nebyly vysazené právě kvůli tomu, kolik zabírají místa. Teď jich mám na louce 6 a zrušila jsem kvůli tomu spoustu stromů, které nepotřebuji do krmiva a které už se mi nevejdou do arboret....prostě je málo místa :)
     
    kiki2305 a vilm4 tohle ocenili.
  9. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Dal jsem ANO, protože by se to hodilo.
    Nicméně by to chtělo drobnou úpravu - "obrovské arboretum" by v základě bylo velké 2x2 a mohlo obsahovat 2 obrovské stromy. Po prvním upgrade (zdokonalení) by pak obsahovalo 3 obrovské stromy a v maximálním upgrade pak 4 obrovské stromy.
    Pokud by totiž v základu zabíralo prostor 4x4 a mohlo pojmout 4 obrovské stromy, nepředstavovalo by to žádnou prostorovou úsporu, a zdokonalení na maximum by ušetřilo oproti běžnému stavu jen 2 pozice o velikosti 2x2 (to odpovídá úspoře 33% prostoru, 6 obrstromů by totiž zabíralo místo 6 pozic 2x2 jen 4 pozice 2x2).
    Pokud by náhodou prošla varianta velikost obrovského arboreta 2x2, potom by v základu hráč ušetřil 100% prostoru, v 1. upgrade 200% prostoru a v maximu 300% prostoru (na pozici 2x2 by se místo jednoho obrstromu o velikosti 2x2 vešly až 4 obrstromy o velikosti 2x2).
    Bohužel si myslím, že RT nebude "obrovskému arboretu" nakloněna (ani v jedné z variant), protože už po jejich zavedení se pánové a dámy z Bigpointu asi rozpačitě drbali v zátylku při pohledu na zmenšující se množství nákupu SH, ZH a UH za floreny či reálnou měnu...
     
  10. vilm4

    vilm4 Dozorce fóra

    Nápad není špatný,ale mám obrstromů na 3 taková arboreta,vyšlo by mne to setsakra draho.Všechny je mám na ploše a v ničem mi nepřekážejí.Místo,které zabírají,kompenzují svou užitečností.(Mám jich 19)
     
  11. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    [Rhina] to že Ti přišla nabídka neznamená, že se bude v budoucnosti opakovat. Spíš se tím vyšlo vstříc hráčům,kteří začali hrát později a dost často na tuto "nespravedlnost" poukazovali. Nedávno to tak bylo s JC. Vyřadili je z odměn za nákup florenů a pak dali jednorázovou příležitost si JC koupit, aby byl alespoň jeden do stromu. Kaštanový řádek, stejná lapálie. Nemám,měla jsem roční odstávku. Tak můžeme podle Dobenovy metody shánět medvědy, nebo podle Maurehaty šlechtit šafrán. Obě jsou zdlouhavé a náročné. Ale nikdy jsem si nestýskala, že bez kaštanového řádku to nejde. Zařídila jsem se jinak a když přišla možnost, tak jsem ji využila. Nikdo z nás, kdo má šafrán nemůže říct, že to bez řádku nejde. Nedávám ani ano nebo ne. Nějak se domnívám, že velkosadaři si už dávno poradili ;):)
     
  12. [Rhina]

    [Rhina] Pisálek fóra

    no, já mám obr stromy z doby, kde jsem začínala hrát, tenkrát jsem se k nim dostala přes farmářský expres...ale nevyrostl mi ultra strom...a nebo jsem se ultra stromů nerozvážně zbavila opět v expresu, to už si moc nepamatuju...potom jsem měla pauzu asi 3 roky...po opětovném rozehrání jsem objevila kouzlo arboret a zvěřinců..a stýskala jsem si, že nemám ultra stromy....a teď přišla tahle nabídka...a nikde nebyla ani zmínka o nějaké akci, takže si myslím, že to je takové cílené ale netuším podle čeho se to cílí...jo...o kaštanovém stonku jsem jenom slyšela a vůbec netuším co myslíš tím šafránem :)

    4 místa znamená 2x2....tvůj návrh drasticky snižuje úsporu místa....já to brala podle částečně zvěřinců....chlívky jsou taky 2x2 a vejde se jich tam až 8, tedy úspora 700%....a částečně podle arboret, kde 8 stromů znamená úsporu jenom 50%...takže takový kompromis...
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 28/9/19
    evainfo a GordonSargent tohle ocenili.
  13. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Kdyby se do arboreta daly i jen 2 obrstromy ;), tak to stojí za to, je fakt ušetřené místo. A líbilo by se mi to i pro megachlívky a megavýrobny
    :p:music:
     
    [Rhina], Trilian55 a karbar tohle ocenili.
  14. [Rhina]

    [Rhina] Pisálek fóra

    existují megavýrobny? co to je? megachlívky mám 3 .. 2x kozy a jednou koně...ale je fakt, že z beden teď mám těhle šlechtěnců dost, takže už ani nepřemýšlím, že bych je zase někdy vysadila.....
     
  15. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Rhino, to jsou jiné megachlívky a megavýrobny ;), ty získáš za hvězdičky a zlaté banány po jednom jako arboreta a ostatní za floreny a dávají se do nich zvířata a výrobny, z toho šlechtěnci nepadají, to jsou druhé megachlívky a takové megavýrobny nejsou
     
    [Rhina] tohle ocenil(a).
  16. [Rhina]

    [Rhina] Pisálek fóra

    ech? za hvězdičky na stromě je arboretum, zvěřinec a výrobna...to vím...ale za banány nic nebylo...ale dobrá,,,asi jiná terminologie :)
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  17. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Hezký dník :) proč ne? - mě se to líbí a časem bych uvolnila nějaké prostory na lesní mýtině, kde mám jenom obr stromky. Dalších pár občas vyhodím na divoké, ale pro stálé akce je musím vytrhávat :oops: No ty čtyři místa na základ určitě myslíš 2x2, není to přesné, tak se ptám a asi by to šlo po dvou pozicích základ, při dvou upgradech taky po dvou, protože nevěřím, že by schválili celkem 8 míst a kdyby ano, byla by to pecka xD. Líbí se mi i vlastní plány se samostatným úkolem, ať se to nemíchá s prvotními arborety, které mám rozdělané kvůli plánům a vlastně je moc nepoužívám, raději nakoupím na trhu, protože to vyjde levněji a chtělo by to teď po mě u nového hangáru ty vyšší dodávky kvůli dalším plánům :D
    No myslím, že tu v minulosti byli náznaky arboreta pro obr stromky, tak proč ta negativa. Nemám co dodávat, tak si ho přece nebudu pořizovat ;). Dávám ANO ať už si ho pořídím, nebo počkám, až na to budu mít.



     
    [Rhina] tohle ocenil(a).
  18. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Sice nemám ani jeden a v mezičase pěstuji žlutý hrášek jak o život na první (chce ho to snad "miliardu")... Ale třeba přijde ta super nabídka za 25,- a z ní něco vypadne, by se hned hodilo :)
     
    [Rhina] a jindrasofr tohle ocenili.
  19. kytka50

    kytka50 Expert fóra

    Nabidka na nakup stromu mi nahodou prisla a dostala jsem 6 obr stromu a nejake XXL.Mega arborboretum by nebylo spatne,ale tolik Fl bych nedala.Mam 15 stromu a to by byla pro mne velka dira v rozpoctu.Ale dam ano,jsou hraci,kterym to urcite pomuze co se tyce volneho mista.
     
    [Rhina] a evainfo tohle ocenili.
  20. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    kytka50 to stačí i ten jeden za hvězdičky a je to k užitku, já bych také nic nekupovala :)
     
    [Rhina] tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.