Tombola s nářadím (22.8. - 23.8.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 21/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. .Henrieta.

    .Henrieta. Pisálek fóra

    [​IMG]
    Děkuji za odpověď. Ano sčítaj, takže když tam je v okénku 300x cihel (to modré)... tak 2x300 je 600. Ale já dostala jenom 300. Budu kontaktovat herní podporu. Děkuji a přeji všem úspěšnou hru.
     
    Naposledy upraveno: 22/8/17
  2. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    .Henrieta.
    Kontaktuj, za to nic nedáš :)
    Hezký den
     
  3. šebejda

    šebejda Baron fóra

    Mno, tohle vidím úplně jasně. Měsíčně ode mne do hry odletí asi 1000 Kč za mou a manželčinu farmu dohromady. Chybí mi hromada prken a cihel, ale tuhle akci rozhodně dotovat nehodlám. Nářadí pomaloučku kape ze všech sklizní. Pro rozšíření sice príma, ale ne tak důležitých domečků, nehodlám utrácet těžce nabyté floreny. Akci stejně jako minule zcela ignoruji.
     
    spuntka, kiki2305 a Janina0971 tohle ocenili.
  4. RiddyCaser

    RiddyCaser Pisálek fóra

    Když jsem se podíval na nadpis akce a úvodní obrázek, naivně jsem si myslel, že se nářadí bude měnit - dodáš takovou a takovou protihodnotu a vypadne ti něco z toho, co si vybereš.

    Jakmile jsem si to důkladně pročetl, došlo mi, že floreny použiju radši na recepty či mazlíčky. Akce by mohla mít potenciál, nebýt těch požadovaných florenů...

    Ohledně náhody - v jisté míře je náhoda strašně fajn věc. Dodává hrám trošku napětí a zrovna v hrách jako je tahle, bez napínavých příběhů a strhujících tajemných životů hlavních postav, je vážně potřebná. Náhoda drží hráče u těchto her. Kolo štěstí, Babyboom, tomboly, recyklace u marťanů a tak dále, to všechno má v sobě onu náhodu. Všichni jsme od přírody zvědaví. A na tom se staví.

    Kdyby každý věděl, do čeho jde, z této hry by se stala velmi dobře odhadnutelná fraška. Většina lidí by na tom byla úplně stejně, protože se předpokládá, že nějaká větší část z hráčů bude pro jednu určitou možnost z několika. Neplatilo by to u všeho, ale dokážete si představit, že by nebyly tajemné sazeničky, ale jenom prostě všechny stromy, každý za 10 florenů? Hráči by si vybírali přirozeně asi ty, které nemají, či o jejichž plody je nouze/velký zájem na trhu. A takhle by hra degenerovala. Každý by mohl mít všechno, co chce. Vždycky a všude. Záleželo by jenom na tom, kolik investuje.

    S tím souvisí další problém - RT by si mohl dávat neskutečně vysoké taxy. Kdyby věděl, o co je velký zájem a zprostředkoval by to v surové podobě, měl by také jisté zisky, oblíbené věci by zdražoval, méně oblíbené nechal tak. Teď je tu i šance (byť malá), že vám za minimální vklad padne více, než byste si mohli dovolit koupit "v surové podobě".

    Nepříjemná je i jistá míra "odpadávání" zájmu o nákupy. Musely by se vymýšlet nové věci, které by k nákupu motivovaly. Například takové tajemné sazeničky a stáje fungují stále - nikdy nevíte, co vám kdy padne, doufáte, že teď/příště to snad vyjde -> motivace k nákupu. Kdyby nebyly, hráči by si kupovali jen v prvním kole -> velké zisky, ale potom by zisky byly zase mnohem menší.

    Krása je právě v tom, že i přes dokonale vyšperkovanou strategii můžete částečně pohořet a naopak - člověk, kterému se nezadaří při plánování, může mít zase štěstí určené náhodou. Dochází tak k motivaci pozitivní (teď to vyšlo, vyjde to i příště) i do jisté míry negativní (teď to nevyšlo, tak to zkusím příště).

    Vše se točí kolem peněz, tak už to je. Ale přiznejme si, Farmerama by na tom mohla být o něco hůř - premium by třeba mohlo být povinné po třech dnech hraní, hra by mhola být napěchována reklamami atp. Tohle tu ještě nemáme. Povinné "VIP členství" je dobrou dojnou krávou, kdyby se zavedlo až teď, po úspěšné kariéře F2P farmářské hry by nastalo období placení jen za to, že hrajete. A pro některé hráče by tohle mohla být katastrofa, nastalo by dilema "Zahodit ten čas a peníze, které jsem do toho vložil/a, nebo zůstat a platit dál jen za to, že zůstanu?"

    V praxi to ale již vidíme - sice ne přímo, ale do určité míry ano. Šlechtění je asi největším hráčem. Lidi přitahuje náhoda, pocity naděje a překvapení, a za SK v době BB se prostě ochotně platí. Četnost šlechtění je, myslím, přehnaná, jak jsem se díval na předešlé akce. A to je právě špatně. RT již se dostalo do fáze, kdy "jenom" dělat radost hráčům nestačí. Museli si nastavit pravidelnou dotaci. To je pochopitelné. Ale taktéž je to věc, která Farmeramu časem položí. Četnost se bude zvyšovat, a když už nebude možnost pokračovat, nebude k dispozici žádná jiná alternativa, hráčský zájem vkládat peníze opadne a Farmerama se zřítí do záhuby.

    V současné době má nepopiratelnou výhodu monopolu. Farmerama nemá (ve své skupině) konkurenci. Takovou grafiku, kvalitní český překlad, obrovské množství možností a herních funkcí, neomezené skladiště... to všechno je pozorovatelné v tak dokonalé formě hlavně tady, v jiných hrách se dílčí funkce vyskytují, ale málokde jsou tak vyšperkované.


    Každý se na to dívá jinak, obzvlášť vkládá-li do hry reálné peníze. Já to v plánu nemám, a tak si vlastně užívám cokoli mi "padne", protože to mám stále zadarmo a můžu se maximálně rozčilovat, že jsem na mizině s krejcary, které dohoním na trhu. Bez jakýchkoli vkladů mám necelé dvě stovky florenů a zatím jsem se bez nich obešel.

    Takže abych to uzavřel, o nářadí mám zatím pro své vlastní potřeby postaráno z úkolů a sklizní. A když něco pochybne, nedělá mi problém počkat. Však hraju pro radost, ne pro soutěž. :)

    Všem ostatním přeju hodně štěstí, ať jim padne právě to, v co doufají. ;)
     
  5. flexka

    flexka Hrabě fóra

    .Henrieta. - ono můžeš dostat cokoli z výběru a pokud vidím, tak máš vybránu i variantu 150 cihel v horním řádku a pokud ti padne 2x, tak je to 300 cihel. Nebo jsi viděla to modré okénko s 300 cihlama zářit hvězdičkama? Nebo jak se konečný náhodný výběr projevuje...

    RiddyCaser - v jisté míře - to je, oč tu běží. Hraju už 5. rokem a pamatuju se dobře, jak jsem se těšila na tajemné sazeničky nebo chlívky, jestli mě paměť neklame, tak byly asi co 3 měsíce? Máš naprostou pravdu, troška napětí a zpestření je moc fajn.
    Jenže i ten skořápkář ví, že musí hejla napřed namlsat, pak obrat a je konec. Takže u mě se už projevuje znechucení nad tím, že náhoda není zpestřením, ale hlavním tématem farmeramy. A ještě mi navíc nepřeje. xD
    To jsou krom tajemných chlívků a sazeniček z řádků padající bedny s něčím, bedny v odměnách, tajemno v odměnách, recyklomaty, házení kostkou, klíče do chrámu, vypadávátka při akcích, nově byly ke koupi bedny jako alternativa ke košům, šlechtění, expres s chlívky a stromy atd. atd.

    Jsme zahlceni náhodou a pomalu je úplně jedno, kolik peněz kdo vloží a kolik vypěstuje plodin, nebo do úkolu naháže protihodnoty, protože každému padne něco náhodného. A to je od určité míry tak nefér, že to spíš na...zlobí, než potěší.

    Proto šlechtím jen při BB a na minimální počet potřebných odznaků - protože nemám za 5 let takový přeskok, že by mě to namotivovalo to zkusit víc. Jsem už znechucená a nikdy nešlechtím jen tak mimo akce.
    Proto kupuju tajemné balíčky, protože předem počítám a vyplní se mi, že vlastně celou sumu mám za tu jistou novinku a 30 překvapení na...zlobeně uklidím do lišty.
    Proto nechávám propadnout zelené lístky na kolo štěstí, protože mi nic hezkého nepřinášejí. A těch premiových mám 150, zatočím 10x, 20x a padnou jenom a pouze blbosti a jdu od toho.

    Hrajeme docela dost doma různé hry. A na krabici je napsáno z kolika procent to je náhoda a z kolika strategie. Nelze se mnou hrát nic, kde převažuje náhoda - odcházím, vztekám se, zahazuju propriety a kleju jak pohan. Malé dítě hadra, akorát nebrečím. Farmeramu jsem začala jako strategickou hru a pomalu se přehoupává, možná už přehoupla do té náhodové kategorie. Možná ze sentimentu, možná, že nemám náhradu, možná, že už jsem dost daleko (102 farma, 355 Baha), tak hraju. Ale už ne s tou chutí a je jen otázka času, kdy už se nepřihlásím. Protože to není ta hra, kterou jsem hrála. Je jiná a v této podobě se mi líbí čím dál míň.
     
  6. zetorka25

    zetorka25 Aktivní autor

    Míče nepadají!!!.... Farmařím už roky a roky a roky a o náhodě byla tato hra vždy. Mnozí určitě pamatují první mistrovství ve fotbale, první vánoční akci atd. Tenkrát byla náhoda ve vypadávkách, za ty roky se hra posunula a těch náhodných prvků je mnohem víc. Ale štvalo nás to už tenkrát. Jen toho čekání třeba na kladivo, o dřevěném kladivu nebo zachytávači pírek ani nemluvím.
    Já osobně tuto tombolu vynechávám, celé roky nářadí beru tak, že co padne to mám. Je to prostě o nabídce a poptávce. RT nabídl tombolu, někoho osloví, někoho ne. Podstatné je, že ve hře nijak nebrání, horší by bylo nastavení stylem: udělej tři nákupy v tombole, pak můžeš teprve sklízet a sázet...
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.