Strombola (3.6. - 5.6.) / Diskuze

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem pajda361, 2/6/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. rosik01

    rosik01 Perspektivní autor

    Ahoj, sice na několik pokusů,ale novinky padly všechny ;),když něco chci musím i něco obětovat :) všem přeji hodně štěstí při padání stromů a radosti ze hry;)
     
  2. kotule

    kotule Pilný autor

    Ahoj, odzkoušeno 10 pokusů: slivoň 2x, nektarinka 2 xl, magnolie 2x, amherstie, garcinie, baobab a lokvát :)
     
  3. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Na strombole mi nejvíc vadí to, že nemá možnost svobodného výběru stromů.
    Nechci, nesnáším a nemám rád stromy XL, přesto z nich musím vybírat, když
    se chci pokusit o novinku. Proto tuto akci nevelebím.
    Bylo by něco úplně jiného, kdyby jen dávala možnost těm, kteří ještě
    nemají všechny stromy, k jejich získání, ale bez přidání novinek.
    rosik01 - co s těmi, kteří obětují, ale přesto nikdy nedostanou to kvůli čemu obětují?
     
  4. Auvajsik

    Auvajsik Pilný autor

    Moc se omlouvám, jestli už to někdo hlásil, nemůžu to nikde najít a nemůžu ani najít jiné místo, kde to říct - v chybách mají oprávnění pouze administrátoři. Nemohla jsem v liště nikde najít slivoň trnitou XL, která mi ze stromboly několikrát padla. A čirou náhodou jsem ji pak objevila - jenže je nepřeložená, mám ji jako XL Blackthorn tree.
    [​IMG]
     
    ldivacka tohle ocenil(a).
  5. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Auvajsik,

    díky o situaci víme a je nahlášena k řešení viz. tento příspěvek
     
  6. Auvajsik

    Auvajsik Pilný autor

    Pajdo, díky, nemohla jsem to nikde najít, hledala jsem to opačně, přes ten angl. název. :) Děkuju.
     
  7. flexka

    flexka Hrabě fóra

    No nevím, dando - každopádně na pouti už nesmí prodávat "štěstíčka" a v každém pytlíčku něco bylo, ani jeden nebyl prázdný - což je stejný příklad.
    Určitě je to výhodné, v porovnání s nákupem stromů za floreny, ovšem mi jde jen o novinku - přijde mi divné, že neznám pravděpodobnost, tu by mi asi před nákupem měli sdělit, ne? Já nevím, takhle můžu koupit nekonečně mnoho sazeniček a nepřijde mi novinka?
    Vadí mi, že nevím, jaké je moje číslo náhody a šance na konkrétní strom - to je důvod, proč jsem začala kupovat balíčky s jistotou a teď přestala nakupovat tajemnosti úplně. Vůbec nevím, do čeho jdu (to že můžu dostat nějakou množinu prvků mi nestačí, chci vědět, jak si stojím s konkrétní věcí, kterou chci).
    I když mi někdo sleví věc, kterou nechci, tak ji nekoupím, takže prostě stromek, co mám 20x, už nechci kupovat, i když je "levný" a "výhodný".
    Férové mi to přijde, až budu moci koupit přímo novinku třeba za 250 florenů, nebo tajemnou sazeničku za 5. Takhle, pokud jsem závislá a chci novinku, tak nevím, jakou cenu budu muset zaplatit. A to je to, co mi vadí. Nevím, kolik ta sazenice stojí a navíc každého stojí jinak.
     
  8. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Ahoj, no vlastně tu pravděpodobnost znáš - je to 1:8 (tedy 12,5%), že ti padne 1 konkrétní strom. Pokud je ti jedno, která z novinek to bude, je ta pravděpodobnost úspěchu ještě vyšší - 1:4 (25%). To je ale v porovnání s normálními TS opravdu velice výhodné.

    Mimochodem, pravděpodobnost je dost potvora - i kdybys měla 1000 pokusů, stejně se může stát, že i při pravděpodobnosti třeba 90% ti nepadne to, co chceš ;)

    EDIT: Omluva, teď jsem si uvědomila, že ty dvě novinky nemůžeš navolit současně, takže zůstává na 1:8
     
    evainfo, danda-vnovis a krakoramaja tohle ocenili.
  9. Lazicka

    Lazicka Pisálek fóra

    0 bodov!! Totálna blbosť, len ako vylákať od hráčov peniaze :mad:
     
  10. ptakoun

    ptakoun Perspektivní autor

    samec :co by sledovali?? kupujte, kupujte, kupujte !!!!! Minulá Strombola byla příjemná, bylo možné získat vytoužené stromy po pár pokusech. Tahle už je dost přiškrcená, co se týká novinek. Příště Strombolu ignoruju
     
    denny1985 a Arleta22 tohle ocenili.
  11. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    kiki2305 jenže ono to nemusí být 1:8, stromy v každé kategorii (a jsou tři) mohou mít nastavenou pravděpodobnost výskytu jinak a já osobně si myslím, že to tak je ;), pochybuju, že je to rovnoměrné
     
    aljanu, Trepifajksl a kiki2305 tohle ocenili.
  12. Robinela1

    Robinela1 Obyvatel fóra

    Moc se mi líbila Strombola 1, protože tu jsem brala jako možnost doplnit staré stromky, které mi chybí nebo mám jen po 1 kousku, ale u novinek mi také vyhovují více klasické tajemnice, byť balíčky nekupuji. Nebo kdyby byla možnost alespoň navolit stromky jak chci, tj. když třeba z první skupiny chci 3, tak dám 3 a ne 5 a ať to klidně do pravděpodobnosti započítají jako 5 stromů...nebo alespoň možnost dát ve skupině stromy opakovaně. Stejně by tam šla navolit jen jedna novinka, ale někdo by si dal 5 lokvátů, když mu chybí a zvýšil by si tím pravděpodobnost a necpal by tam další stromky, které nechce.
     
    ptakoun a denny1985 tohle ocenili.
  13. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Asi z předchozí akce kde byly odmněnou i TS jsem získal mimo jiné:Jeřáb Břek,Žluté Lapacho,2x Clausena!!:) Takže se dá opravdu hrát "zadarmo",jenom to chvíli trvá! Dokud jim ty jejich nesmysly budou hráči bohatě dotovat, nemaj žádnej důvod té své náhodě trochu pomoci!:eek: Nejvíce je to vidět u šlechtění zvěře. Jenže 90% hráčů chrochtá blahem a už se nemůže šlechtění dočkat,tak proč něco měnit.Zde už se opravdu spíše jedná o závislost a je úplně jedno co z tulidomků vyleze,hlavně že něco vůbec vyleze, na kvalitu se nehledí,spíše na kvantitu! Pár naštvaných se zapřísáhne,že už dotoho nevrazej ani kačku a pak hoděj screen hned na první stranu další diskuze!:p Takže je to pořád stejný.
    Zase někdy u Stromboly číslo 3 a podobných nezbytných akcí nashledanou!o_O
     
  14. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím flexka, tohle je prostě nastavená akce tak, že se jedná o výhodnější nákup novinek, ale s rizikem, že mi nemusí padnout novinka. Podmínky znám - je to o náhodě a pokud na to nechci přistupovat a chci raději počkat na jistotu, tak počkám a nebo si plody rovnou koupím na trhu. Všichni víme, že dřív nebo později těch stromů budeme mít plnou lištu, ale zde je to nastavené záměrně tak, že pokud chci novinku za každou cenu mezi prvními, tak za těchto rizikových podmínek, s tím, že mi ale ta novinka, kterou chci, padnout nemusí.
    Taky nakupuju balíčky jistoty, když jde novinka, protože se mi nechce už riskovat, zda novinka padne nebo ne. Jdu do toho s tím, že mě to bude stát víc, ale já vím, podle svojí farmy, že nebude.
    U první stromboly (přišla mi lepší) nebyla skupina XL stromů jako je to tady. To mi vadí asi daleko víc než získat základní strom, který už mám víckrát. XL stromy totiž v principu nemám ráda. Ale to jsem psala už v prvním hodnocení, když byl zaslán návrh na druhou strombolu. Taky mi jako naschvál padla nektarinka XL z jednoho nákupu 5x z 10 stromů. Ale to je můj průser, já sem do toho šla a tudíž sem souhlasila s podmínkami.
    Byla to moje chtivost novinky, která mě dotlačila k nákupu, ne BP ani nikdo jiný. Moje vlastní závislost na pocitu mít všechno mezi prvními. Ta mě dotlačila k nákupu.

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 5/6/16
  15. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    čarodějka007: To ano, když do toho počtu pravděpodobnosti ještě zahrneš rozdělení na kategorie, tak máš pravdu. Když si tu osmici rozdělíš na 5, 2 a 1 kus, tak je opravdu větší pravděpodobnost, že ti padne něco z pětice, o něco menší, že z té trojice a samozřejmě nejmenší že padne ten 1. Jestli to počítám správně, je to 62,5% - 25% - 12,5%. Ale pořád myslím, že je to lepší, než u běžných TS - tedy když nepočítám balíčky s jistotou;)
     
    evainfo, Trepifajksl a danda-vnovis tohle ocenili.
  16. Robinela1

    Robinela1 Obyvatel fóra

    Tak jsem si řekla, že zkusím 10 kousků jako bych kupovala tajemnice...no a výsledný pocit ještě horší než předtím. XL stromy sice také nemám ráda, ale říkala jsem si, že u nových XL variant to zkousnu stejně jako u tajemnic. Ale že mi z 10 pokusů padne 10 základních stromů, to mě rozladilo. A navíc jsem fakt nevěděla, co tam mám navolit, protože stromky, kterých mám méně než 5 kusů tam byly dva a něco co mám 10x fakt znova nepotřebuji. Takže za mě, zkusila jsem a radost žádná. Ani body za "vylíhnutí" ani možnost získat XXL variantu běžných stromů jako v tajemnicích, takže příště se akce zdržím, pokud tam nenahází něco, co mi opravdu chybí.
     
    ptakoun, denny1985 a Trepifajksl tohle ocenili.
  17. rybička

    rybička Rádoby autor

    jak tak čtu,tak si nemůžu stěžovat. Celkem 36 pokusů a mám obě novinky. Pro mě to levnější, než TS
     
  18. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Prosím prominte,ale tato diskuse mi připadá mlácení prázdné slámy,chci-koupím,nechci nekoupím.Víc to snad ani není potřeba rozebrat.Nenádávejte mi,je to jenom můj pocit :inlove:
     
  19. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    pro Ptakoun a čarodějka007
    Je to o náhodě
    - Náš synek vybral stromy za 5 florenů (jen to chtěl zkusit) a dostal štědřenec.
    Prostě když pán Bůh dopustí, i motyka spustí...
     
  20. flexka

    flexka Hrabě fóra

    kiki2305 - ty si to představuješ jak házení kostkou (vyváženou) a já jako jednorukého banditu ;)
    V podstatě mi to tak odpovídá, přesně jak hrací automat, začnu, nechá mi "výhru", pak utahuje a utahuje a chce víc peněz, já se šprajcnu a tak mi po pauze zase trošku "pustí" (psala čarodějka) a můžem si tak laškovat.
    Je to program a nevím, jak je naprogramovaný, ale asi jak ty hrací automaty a čas od času ho i stejně asi mění, aby člověk nenašel systém.
    Nicméně mi je to už jedno, já jsem člověk prchlivý a k tomu zásadový - takže to, že za víc peněz mám čím dál míň muziky mě vytočilo nedávno do běla a jelikož jsem zásadová, tak už prostě nekoupím.

    Nicméně pro ty, co hrají zdarma, je to super, já, jelikož kupovala balíčky, tak bych potřebovala jen a pouze ty novinky, ovšem třeba za rok to bude i pro mě velice atraktivní, když nebudu mít hodně stromů z tajemniček...
    Souhlasím s dandou, časem to přijde, stačí počkat, je to brnkání na naši závislost a chtění novinek.

    mituli - v zásadě máš úplnou pravdu, jenže třeba mi nedělá problém zaplatit za hru a chci koupit, ovšem proti tomu stojí systém "Kup si zajíce v pytli, neřeknu ti, jak to funguje, prostě buď kup, nebo ne, já jsem ti navolil nějakou pravděpodobnost, kterou ti ale neřeknu"... Promiň, prostě náhoda je jedna věc a když ji někdo řídí a neřekne mi jak, to si připadám jak hejl, který zkouší vyhrát ve skořápkách.
    Proto to tady vypisuju a mlátím prázdnou slámu, já bych moooc chtěla kupovat, jenže se začínám obávat, že hraju automaty...
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.