ST: Jak na "vypadávátka" - rady a zkušenosti

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem evalumar, 15/9/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Moje zatím krátkodobá zkušenost.
  Z deštného pralesa plného dvacetihodinových stromů (mango, kokos, pár z TS) 34 - 38 básní. Ze stejné plochy akčních pětihodinovek 14 - 17 básní. Když ji na stejné ploše otočím 4x s vodou (v noci spím), je zisk vyšší než ze stromů. Dorovnávám stromy tím, že je vždy na jednu sklizeň akčních zruším, po sklizni opět zasadím. Přes první noc akce stromy nedávám, pěstuji pouze akční.
  Překvapil banán XXL, který jsem tam zapomněla z TS, při sklizni dal báseň i formu.
   
  KiQuSiQ, tydýtková a Iwuska tohle ocenili.
 2. 11lolitka11

  11lolitka11 Zelenáč fóra

  ahojte mám 1 noky citrona a chcela by som sa opýtat že kam ho mám umiestnit či ho treba prekladat na práve zberané pole u mna najmenej vypadávaju básne.
   
 3. vendula1954

  vendula1954 Pisálek fóra

  • Citace bez vlastního obsahu je považována za spam. sopti
   
 4. tydýtková

  tydýtková Veterán fóra

  Ahojte, jedu akce průměrně rychle, spíše i rychleji než bych chtěla, ale už se asi nezpomalím :)
  Tady je popis toho, co dělám a nedělám před a při akci, třeba to někomu pomůže (a až se to naučím, dám sem obrázky, jak vypadá moje farma):
  * Mám jeden obr strom na SH - od RT jako kompenzaci za něco nepovedeného - SH ale šetřím, jen rozpěstovávám první den - to je takový počet SH, který lze získat v odměnách (a kdysi to šlo i bez SH).
  * Mám dva JC - při akcích je stěhuju, mám je krátce (dva měsíce) a nevidím moc rozdíl, asi je jich málo.
  * Mazlíky někdy zapnu, někdy ne, spíše jak se mi chce (na vypadávátka ale mazlíci nemají vliv - vypozorovali zkušení hráči!).
  * Na baha mám teď asi 12x pandu obyč a 6 bloudů obyč. (to je asi moje největší příprava na akci) = když to padá ze všeho = stromy, výrobny, chlívky, pole...
  * Jediné co mi opravdu pomáhá při akcích je kombajn a MJS, voda a hnůj (když ho seženu).
  * Většinou jsem on-line skoro celý den, ale sázím tak, abych měla pořád co na poli, a abych sklidila když se dostanu k počítači, prostoje si netoleruju :)
  * Mám růže a karafiáty ze skleníku s láskou k SH (a dalšími dvěmi bonusy na vodu a čas), nemám kaštanový řádek. V případě, že chci skončit dříve, než mi padátka napadají tak použiju tyhle vytuněné rostliny spolu s vánočkou, bílou nevinností a SH. Ale v podstatě jen vyjímečně.
  * Stěhovala jsem poháry, pokud jsem je ještě neměla v legendě, a protože to bylo dost otravné tak jsem se snažila nejdřív došplhat po stromě k těm 300 hvězdičkám.
  * Když jsem ještě neměla KR a zásoby, snažila jsem se před akcí prodat co jde, abych měla na dokoupení věcí do akce (když se ještě nevědělo co se bude dodávat).
  * Nikdy jsem nekupovala koše, ani jednou, kdysi jsem koupila jen 2ks padátek za 4 floreny z kina...

  Jelikož jsem chaotik, tak ani nemám strategii na přípravu (resp. už jsem to vzdala), a na farmě je ze všeho něco - asi 5 výroben, nějaký chlívky, 5x obrchlívek, stromy obyč i xxl, něco pole. Na lesní mýtině si pěstuju i během akce svoje, na doplnění stavu stodoly a na výdělek.

  Fak je, že jsem bývala taky nešťastná, že mi padátka nepadaly, a zdálo se mi nemožné akci dodělat. (To ale až ve chvíli, kdy jsem si myslela že jsem dost připravená, dříve jsem věděla že to prostě nepůjde, to jsou prostě začátky!) Ale pak se to jednou zlomilo a najednou to šlo...od té doby už pořád... Pomohli mi farmáři tady na foru, posílali mi padátka a MJS, hlavně radili a mně to dost pomohlo!
  Když vám to nejde, čtěte na foru ty největší šampiony a až vám to půjde lépe, sami si vyberete co vám vyhovuje.
  Teď mám oba žabáky na 21 úkolu ze 75 (akce To pravé osvěžení), neuplynul ani den od začátku a moc se nesnažím.
  Tak hodně štěstí a trpělivosti farmáři !
   
  Naposledy upraveno: 1/8/16
  Pavla, bukotesko a KiQuSiQ tohle ocenili.
 5. Skodule

  Skodule Rádoby autor

  Když potřebuji vypadávátka do soutěže, tak to růže jistí
   
 6. sarinka29

  sarinka29 Pisálek fóra

  Ahoj, mě se to teda nepodařilo, z jedné plochy a zklizní růží (runa i Johny Citron)-- slovy 4vypadávátka :(
   
 7. Medvánek

  Medvánek Ikona fóra

  ;) v této akci je vše poněkud jinak - protože vypadávátek je potřeba méně, tak i méně padají, mě z vytuněných růží a se zapnutím okamžitého dozrání vypadlo 7 padátek - tak jsem přešla na pomalé klasické sbírání, škoda SH
   
 8. notes72

  notes72 Perspektivní autor

  staci sazet cibuli nebo liskove orisky a je take dobre je mit vyslechteny ve skleniku mam udelanou celou rujnu a vzdicky mi zbyde tak 50 ks. hodne stesti.
   
  KiQuSiQ tohle ocenil(a).
 9. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  No nevím,zdá se mně při téhle akci, kdybych na ty pole sprominutím nas... tak stejně nevypadne nic! Hlavně točit plodiny ostošest, na délce zrání tentokrát moc nezáleží. Právě dlouhodobky se mně zdají neefektivní.
   
  Brumík, kiki2305 a KiQuSiQ tohle ocenili.
 10. KiQuSiQ

  KiQuSiQ Znalec fóra

  U mňa konkrétne pri tejto akcii najviac bodovali chlievy a stromy takže som sa nemusela zapodievať tým, či budem sadiť mrkvu či karafiáty :p
   
  kaolín11 tohle ocenil(a).
 11. Brumík

  Brumík Aktivní autor

  To je debata skoro o ničem. Rozčiluju se tu už hodně dlouho, co jen akcí jsem nesplnila kvůli vypadávátkům. Kdo to nezažije nepochopí. Moje dcera byla v o hodně nižším levelu a vypadávátek měla, že by je mohla rozdávat. Nějaké dlouhodobé, či růže mě nechávají zcela chladnou. Netvrdím, že dělám všechno úplně správně, nejsem přirostlá k farmě, ale kolikrát veškerá snaha přišla vniveč. Co jen mám poloprázdných míst na stonku. Je pravda,že se mi kolikrát nepovedlo zahájit hru hned v samém začátku,ale i tak by neměl být až tak velký problém,úkol včas dokončit. Mockrát jsem si pomohla díky koupi posledních vypadávátek,jinak bych neměla už vůbec nic. Kolikrát jsem si zoufala,když mi z dlouhodobek vypadlo usmolených pár kousků. Pak se snažte jak dovedete...Je fakt,že dělám co umím...Tady se jen potvrzuje, že když dva dělají totéž,nikdy to není totéž...
   
  tydýtková tohle ocenil(a).
 12. Xenie6161

  Xenie6161 Komisař fóra

  Následující, prosím, berte spíš jen jako úvahu: nemůže být nedostatek vapadávátek také setím akční plodiny na noc? Z šestihodinové nám jich prostě nevypadne tolik jako z dvanáctihodinové. Taky často nesklidím včas ale pak se snažím alespoň něco dohnat alespoň třeba hnojem nebo i superhnojivem. Vypadávátka jsem dokoupila jen jednou, asi po půl roce hraní, legendu dodělala po víc jak dvouletém hraní, nemám JC ani kaštanový řádek, a přesto mám dost velké přebytky. Takže bych řekla, že počet padátek je spočítaný pro čas akce a čas je třeba co nejvíce využít, a je vlastně jedno jestli pěstujeme akční nebo odchováváme zvířátka.
  Brumík: myslím, že právě prostoje budou důvodem rozdílu mezi Tebou a Tvou dcerou - ona má přirozeně prostě víc času a možností hrát i si sklizeň naplánovat.
   
  tydýtková tohle ocenil(a).
 13. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  U mě to vyloženě nastartovaly poháry - dokud jsem neměla součet pohárů alespoň 20% (myslím tím, že v součtu zvyšují alespoň o 20% pravděpodobnost), nedokončila jsem žádnou akci. Pak se to najednou zlomilo, sice jsem třeba nesplnila úplně všechno, ale už to šlo naplánovat na zisk toho, co jsem opravdu chtěla.
  Souhlasím ale, že každá farma je jiná a i každá akce je jiná - jde zkrátka o pravděpodobnost, takže i když to je velká náhoda, Brumík může mít skutečně smůlu a ten pravděpodobnostní počet jí vyjde vždycky na tu špatnou stranu.

  Brumík: přesto ale myslím, že jsou poháry dost důležité. Ty o nich nepíšeš, tak nevím, jak je máš splněné, ale pokud ne, snaž se s nimi přehoupnout alespoň přes polovinu. Uvidíš, že to fakt pomůže. U těch ostatních tipů - člověk si to musí odzkoušet, co bude fungovat zrovna jemu. Mně se osvědčily růže (ty tady chválí kdekdo), ale naprosto propadla bavlna, řepa, maliny a ani špenát se moc neosvědčil. Naopak brokolice má skvělé výsledky, přestože má kratší dobu růstu.
   
  tydýtková tohle ocenil(a).
 14. Brumík

  Brumík Aktivní autor

  • Nepiš prosím více příspěvků bezprostředně za sebou. Stačí příspěvek upravit. Děkuji, Jituna
  Xenie,právě jsem tím chtěla říci, že dcera tomu moc nedávala.Chodila občas. Já u toho vysedávala a bylo mi to houby platné. A s těmi dlouhodobkami a růžemi jsem měla na mysli to,že až tak skvělé s vypadávátkama ani s nimi nebylo.

  Poháry mám,i když nepravidelně přispívám...
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 1/4/16
  Xenie6161 tohle ocenil(a).
 15. mr.lordi87

  mr.lordi87 Znalec fóra

  Zdravím,

  a přicházím také se svou troškou do mlýna. Vzhledem k tomu, že se často řešilo, jak farmit "Padátka" s pomocí superhnojiva, dovolil jsem si vypracovat takový krátký video návod:
   
 16. tataber

  tataber Zelenáč fóra

  Dobrý den farmáři,
  nemá někdo odzkoušeno, jestli dávají více vypadávátek neupgradeované stromy:
  1. s více BZ (TBZ) nebo protihodnotou?
  2. pokud protihodnota, tak plodů nebo i jiná – vonící strom, vajíčkový, medový…
  3. jsou lepší stromy ze školky nebo speciální – pokud ze školky, tak je asi nejlepší javor cukrový .
  Jedná se o přípravu na akci a ne s obr stromy.
  Samozřejmě nastavení při akcích může být různé a náhodné číslo… má také vliv.
  Děkuji
   
 17. tavos7

  tavos7 Expert fóra

  tataber, z příspěvků uživatele hansicek v tomto vlákně jsem si vyvodil a mé zkušenosti z praxe mi potvrdily že tvrzení mondoshawanů
  že čas není důležitý (důležitý je jenom život) se v případě vypadávátek musí brát s rezervou a jednoznačně platí: čas JE důležitý nedůležité jsou jenom body zkušeností, mylně uváděné jako "podstatné" i v úvodním článku vlákna. Pokud chci použít na přípravu stromy, tak jakékoliv s dobou růstu 20 hod. Dubové korky, kaštany, jabloně, XXL, XL nebrat a když tak nasadit až v průběhu akce ne pro přípravu před akcí. U akce kde byla oddělena padátka na stromy a rostliny jsem se rozhodl nasadit všude jenom stromy a neměl jich dost, tak jsem přikoupil plochu banánovníků a plochu ořešáků (nejlevnější, málinko BZ) a padátek bylo stejně jako na plochách plněných tajemnými a vysoko BéZetkovými stromy. Často používám pro přípravu na akci 20 hod. stromy na všech plochách kdy je den předem nasadím do 18:00 a pak sklízím všechno najednou na rozdíl od použití ještě delších výroben a chlívků u kterých je odhadováno že nemůže vypadnout víc než jedno vypadávátko z jednoho chlívku a tak se u hlavní plochy např. nedostaneš přes cca 45 vypadávátek a z plochy stromů ti jich může padnout více i když jsou "kratší". Když chci pěstovat na farmě déle než do 18:00 před akcí, nasadím nejdelší plodinu karafiáty před půlnocí a taky to vyjde do 14:00 příštího dne, pokud jsou obrstromy anóbrž dostatek fuseklí lze to provést i se stromy. Dále používám variantu pěstování do cca 13:20 před akcí a pak na pohopole dám šlechtěné růže bez kaštanového řádku, s vánočkou a bílou nevinností + případně alchymistovy produkty na kytky rostou cca 28 (bez alchymistu 32) minut - dá se zkrátit ještě květinovým řádkem a ten nemám komplet. Při rozpěstování akční plodiny ještě růže párkrát otočím a udělám si startovní balíček padátek. S růžemi to ale nemůžu přehánět protože kromě zmíněného řádku nemám ani obrstromy, takže přiměřeně, přiměřeně.
   
 18. hansicek

  hansicek Vážený autor

  zas som sa cez akciu nudil, tak som trochu zaexperimentoval, a tu su vysledky
  pestovatelske podmienky: legenda 29/30, odkliknuty lasicovy riadok v nebi +15% a 1JC
  pre dosiahnutie 100% vypadnutia padatka postacuje vyrobna s 36 hod. dobou _ z 39 nasadenych bolo 39 akcnych padatok (nasdene vsetky druhy s tymto casom od kacacich pierok po zlte kotlarne) - pri vyuziti runy, poliati a remesiel (10%+5%) dozreli za 22hod.
  na moje velke prekvapenie na pohopoliach s 9 hod. plodinou teda cas dozrievania tiez 36 hod. bola uspesnost iba cca 75%,t.j. 31-35padatok zo 44 pohopoli
  mozte tu niekto napisat svoje skusenosti pri akej najkratsej rastline dosiahnete z pohopola 100% vypadnutie?

  jedna sa mi o pripravu na akciu:
  momentalne mi totiz zo stromov (komplet vsetky plochy) vypadne 180-200 padatok. (minimum bolo 148, maximum 205)
  na farmu sa da umiestnit 210 velkych poli (plus par navyse z tovarne) co by hodilo istych 210 padatok a zo stromov (cca 125ks) okolo by mohlo padnut dalsich 20-30 padatok)
   
  tydýtková a kiki2305 tohle ocenili.
 19. tydýtková

  tydýtková Veterán fóra

  hansicek: Nevím jestli mám celých 100%, ale když dám vyšlechtěné karafiáty + SH (+vánočku a nevinnost) nebo 12-ti hodinové lilie na noc, tak to vyjde nastejno - odhaduju že 100% se to velmi blíží (97-99%). Kratší než 12-ti hodinovky už nedávám - když chci padátka.
  ...
  aha...ty ses ptal na pohopole... tak to nevím, skoro nevyužívám... musím vyzkoušet.
  Třeba to info někomu taky pomůže :)
  Legenda 30/30, 2x JC, lasicový řádek nevím asi co je, ale asi ho mám taky zapnutý
   
 20. tavos7

  tavos7 Expert fóra

  Hansicek měl "Lasičkama" možná na mysli řádek 77. řada obláčků - FARMERAMA komiks #8 - Náš zákazník, náš pán Tento řádek bohužel nemá vliv na akční vypadávátka, jenom klasické nářadí a řemeslné suroviny.

  S akčními vypadávátky by nám mohly pomoct 62. řada obláčků - Magický stonek - zimní výprodej pro celou farmu a 65. řada obláčků - Novoroční párty 2015 - tato řada působí jenom na Baharamě. Víte někdo o nějakém dalším?

  Ten 62. se dal získat i "komerčně" za FL. Má dobu aktivace 48 hodin a tak jeho účinek využiju při první akční ("přípravové") velké sklizni a pak ještě jednou až dvakrát za akci a na tu dobu si naplánuji zase "velkou" sklizeň - dlouhodobky a tak - pro popošťouchnutí akčních padátek.

  Já zatím na pohopolích využil jenom Růže s časem 10:40 a odhadoval jsem to na podobnou úspěšnost jakou si změřil Hansicek u 9:00 hodinovky (má Legenda 30/30; 0 JC) -> takze Hansicek, je potreba jít s časem jěště nahoru. Relevantní zprávu by snad mohli podat "kaštankáři" kteří toho mají našlechtěno více a nepoužívají jenom Karafiáty u kterých je 99,9999% vypadávání potvrzeno :)
   
  Naposledy upraveno: 16/4/17
  tydýtková tohle ocenil(a).