ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    Ahojky, Prosím poraďte co mám udělat , aby padl některý z bonusů na pravé straně to snad není možný
    na cibuli čekám několik měsíců při denním točení - přidala jsem pórek a to samé pak artyčok a zase se blížím
    ke stejnému stavu . To je hrozně divný , že mi to to nechce dát žádný bonus na pravo :cry:
    Na karafiát jsem čekala snad rok a padl jako předposlední.
    Má někdo radu z jakého skleníku nejvíce padají bonusy na pravé straně?:music:Děkuji za rady

    [​IMG]
     
    tomokoco tohle ocenil(a).
  2. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Danielaa25: Ahoj... asi nebudeš chtít slyšet co napíšu, ale jediný co můžu poradit je vydržet. Taky jsem četl, že někomu padnou "pravé" bonusy mezi prvníma a u mě to je stejný jak u tebe.... zase asi jen o "náhodě" jako u BB a pod. Šlo mně o bonus láska k SH a u všeho co ho mám padl poslední nebo předposlední.... a že to bylo pokusů ,-) Teď třeba čekám na pórek několik měsíců a ještě to různě prokládám ječmenem.... různý skleníky, urychlení atd... Jediný čeho jsem si u mě všiml, že když dojde jeden bonus, tak se vyplatí ten den zkusit urychlit a dát další pokusy.... většinou padnou ten den i další např 2 a pak zase hooodně dlouho nic. Ale přesnou radu ti asi nikdo nedá ,-)
     
  3. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Tedy já pevně doufám, že projde ten návrh, aby se ukazovala ikonka dokončení šlechtění. Já už zase zapomněla asi 3 dny ve skleníku maliny >:(;)
    Ale musím říct, že u mě se nijak neprojevily ty různé postupy jako střídání skleníků, střídání plodin atd. Asi nešlechtím tak dlouho, aby to bylo nějak vidět, ale zatím mi připadá, že jde skutečně čistě o náhodu :sleepy: Ale nevzdávám to :)
     
  4. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    Casay27- jé tak jsem ráda, že se to neděje jenom mě, já už jsem z toho šílená:wuerg: mám karafiát - trval skoro rok
    a padl jako předposlední ...tak sem si říkala a teď v klídku na to další - cibuli šlechtím tak 9 měsíců a ty zbývající bonusy tak 4 poslední měsíce nepadl vůbec žádný bonus - zkusila jsem střídat velikost skleníků, floreny k dokončení a suprhnojivo - nic
    přešla jsem na pórek - dostala jsem se na to úplně samé a minulých 14 dní jsem začla artyčok - bonusy napadaly - ovšem
    pravé zase ne - teď mě čeká bonus u artyčoku k obyč. hnojivu xD
    Já to opravdu zkouším denně i několikrát..tu cibul opravdu 9 měsíců- nic -to už není možný a pak napíše někdo,
    že má bonus lásku SH napoprvé anebo během týdne u dvou plodin :cry::cry:
    Před 14 dny , jsem tu psala o trpělivosti , ale zase žádná změna u cibule :cry::cry:
    Dnes mi asi došla:oops::oops:,ale skočila jsem do levelu 97:Dtak třeba nastane zlom.
     
    Janké861, kaolín11 a Shanigan tohle ocenili.
  5. Shanigan

    Shanigan Pilný autor

    mno ja ešte nešľahtím tak dlho , teda ak to trvá okolo 1 roka,tak neviem ,neviem či budem trpezlivá. khm, vlastne neviem či vtedy ešte vôbec budem hrať xD
    ja som skúšala rôzne rastlinky, ale nic moc. teraz skúšam ruže , no už mi na to padlo niekoľko stoviek ruží / dostala som miesto nich grajciare, alebo BS >:( , no ale ja som chcela lásku k SH :D a nič ... / zatiaľ u mňa to vyzerá takto :p no tie percentná čo by pomohli sú mizivé .... ešte kus vydržím. aj teraz mám aktivovaný skleník... uvidíme ako ďalej ....
    [​IMG]


    Edit 15:34 tak zase nič :mad: ruže už nemám, tak skleník si odo mňa oddýchne:D
     
    Naposledy upraveno: 27/2/16
    ell1956 tohle ocenil(a).
  6. farmarka_e

    farmarka_e Stálice fóra

    Já na to mám ten názor, že poté, co se "proflákla" skutečná výhoda lásky k SH, tedy okamžitá sklizeň, tak že utáhli u šlechtění kohoutky... já si vyšlechtila růže a karafiáty a protože od každého už mám hafo rostlin, tak jsem chtěla i další, zkouším pórek... a tedy těch pokusů co padlo a nic! ale nepadaj žádný bonusy, prostě nic, jako výhru jsem brala vrácený rostliny, ale jako na potvoru mi to dává BZ.. tak jsem se na to vykašlala
     
  7. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Fakt to nějak strouhli, jinak to není možný!Takhle vypadá šlechtění mrkve, po dalších několika dnech! [​IMG] :p
    Přesně tak, nepadaj ani ty špatný bonusy! S takovým skleníkem ať se de RT bodnout!:p
     
  8. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    já se už na pórek a cibul vykašlala a dělám jen artyčok, ale přesně o ty 2 bonusy o které mi jde - tak zase NIC :oops:

    [​IMG]
     
  9. duna.duna1

    duna.duna1 Mistr fóra

    Ahojte, idem sa s Vami podelit o moju novu skusenost. Ruze a cibulu som mala vyslachtene celkom rychlo a dala som sa na karafiaty. Suhlasim s nazorom, ze RT pravdepodobne aj tu utiahlo kohutiky, pretoze posledny a ten najdolezitejsi bonus u karafiatov nie a nie padnut. Skusala som vselico, prekladala som to mrkvou, psenicou, kukuricou a uz ani neviem cim dalsim, proste coho som mala viac tak som to supla do sklenika. Mam denne zopar florenov z letneho kina, tak aj tie som pouzivala na okamzite ukoncenie...nic!!! Vracalo mi to karafiaty a prekladali to BZ. Odhadujem to na niekolko mesiacov. A dnes, neviem co ma to napadlo, pouzila som SH na skratenie doby o polovicu, urobila som to takto az na 6 minut a isli mi oci vypadnut z jamok, ked mi po prehladani kvetinacov konecne padol ten dlho ocakavny bonus Laska k SH. Neskutocna radost. A hned som to skusila aj u kosatcov a rovnaky vysledok. Som si vedoma toho, ze to nebude platit pre kazdu farmu, je to asi fakt o nahode, ale skutit sa to moze.....

    ...A teraz len vymysliet, co vsetko ponuknut pri OaD aby som ziskala posledneho Gastanka-Farmara a snad konecne aj na vlastne oci videla ten zazrak nulovej doby rastu.....:p

    Ak mozem este povedat vlastnu skusenost s ruzami, tak tam je samozrejme potrebne vyslachtit obe bonusy k SH, ak som pouzivala ruze, tak som mala v slotoch okrem spominanych bonusov k SH este skratenie doby rastu a Ekologicku lasku, to skracuje cas pre vodu a obycajne hnojivo. Sadila som na poho pole, pouzivala vianocku a bielu nevinnost, kvetinovy riadok v nebi a dalo mi to cas tusim 29 minut. Ako som spominala, nemam gastanovy riadok. Ale podstatne co som chcela povedat, z ruzi som nemala nikdy 100% uspesnost na vypadavatka. Z asi 42 pohopoli mi zvacsa vypadlo 37-40 vypadavatok. Samozrejme sa nestazujem, aj to vzdy pomohlo, ale proste s ruzami to na 100% neslo. Neviem ci na to ma vplyv aj ten gastanovy riadok, hadam na to raz pridem....

    Tak prajem vsetkym nech sa dari v slachteni a nech padaju najma tie najdolezitejsie bonusy...;)
     
  10. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    duna.duna1 - myslím , že místo kašt. řádku by šlo využít zdroj života 6% a elixír života 4% - zrychlí růst rostlin,
    je to stříbrný slot.

    Jinak ve skleníku urychluji denně suprhnojivem - floreny už neplýtvám - to nemá smysl - denně mám tak
    20 pokusů minimálně, láska SH zatím v nedohlednu:wuerg:
     
    duna.duna1 a ell1956 tohle ocenili.
  11. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Danielaa25 - zkusila jsi dát střední skleník, neurychlovat, naopak nechat to tam dva tři dny? Stávalo se mi, že jsem na skleník zapomněla a to i v případě, že jsem první fázi urychlila, ovšem vždy jen na poloviční dobu, víc jsem nezkracovala.
     
  12. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    krakoramaja - i takové jsem měla dny v začátcícch , sem tam bonus vypadl , ale ty o které nestojím ....
    teď dávám jen ten artyčok snad to vypadne - mám tam poslední dva:oops::oops: - přes víkend 2 spadly ;)!

    čekám a čekám - jak říkám mám ten karafiát, ale chtěla bych teď artyčok i kvůli mandragoře a zítra je akce - točím to co to dá :D
     
    evainfo, Shanigan a ell1956 tohle ocenili.
  13. ell1956

    ell1956 Komisař fóra

    schramstlo mi to všechny růže a bonusy žádný, no nic, na skleník zatím zanevřu, přeci jenom tam dávám tu mrkev, kde mi chybí jen láska k hnojivu, ale pak to nechám, než napěstuji minimálně 20000 všeho..........to už ale budu dávno v nebi, nebo v pekle>:(:p;):)
     
    tomokoco a Shanigan tohle ocenili.
  14. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    Třikrát hurá a sláva ..konečně další láska k SH se podařila..a teď bych ráda ještě mandragoru z artyčoku:inlove::p

    a vrátím se k pórku a cibuli snad už to tam taky padne ...

    [​IMG]
     
  15. Shanigan

    Shanigan Pilný autor

    Daniela25 to ti teda gratulujem:inlove:. Ja momentálne si trhám vlasy :mad: už mi pošlo okolo 5000 ruží / no dobre niečo som dostala späť alebo to boli grajciare -.-/ ale tá láska k hnojivu nie a nie padnúť .
    :sleepy: no možno by som mala skúsiť aj iné rastlinky / také čo nepotrebujem do úloh / a striedať , možno sa nakoniec dočkám xD
     
    tomokoco tohle ocenil(a).
  16. 71Romca22

    71Romca22 Pisálek fóra

    Ahojky...nějak šel skleník mimo mě, kdysi když začal, tak jsem něco vyšlechtila... a pak jsem to stejně nevyužívala, tak nač se s tím crcat...po dlouhé době jsem tam tedy mrskla kedlubny, když už je tam "láska" k SH a hupsss... jasně, že se mi to tam válelo v květináčích, protože jsem to jako vždy zapomněla prohrabat..xD a výsledek potěšil...teď jsem dala cibuli:)[​IMG]
     
  17. Shanigan

    Shanigan Pilný autor

    no prosím a nemá ma trafiť šľak :wuerg: ja prečo neviem dostať tú lásku k SH ? :oops: asi to veľmi chcem . Hm, keby som to nechala trošku stáť, tak by aj ku mne prišla :p tak to nechám aj ja odstáť ;)
     
    tomokoco tohle ocenil(a).
  18. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Shanigan - neboj, to přijde. Já mám komplet vyšlechtěnej pórek, ale na lásku k SH jsem čekala strááááááášně dlouho ;)
     
    evik1016, evainfo a tomokoco tohle ocenili.
  19. .pampelina.

    .pampelina. Pisálek fóra

    Tak jsem zkusila dát cibuli na normální pole, mám ve slotu lásku k SH, dala jsem vánočku, bílou nevinnost, kámen mudrců, elixír osudu, zalila, pohnojila hnojem a SH a výsledný čas byl kolem 40 minut. Takže alchymistické produkty kaštanový řádek nenahradí.
     
    evik1016 tohle ocenil(a).
  20. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    .pampelina. ono ten bonus láska k SH spolu s ostatními bonusy má význam na pohopolích, když potřebuješ nasbírat akční vypadávátka...a i když nemáš kaštanový řádek, je to hodně znát