ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    janaj na polích bude fungovat to, co máš ve slotech
     
  2. janaj

    janaj Velvyslanec fóra

  3. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    [​IMG] Tak jak jsem nadšená, že zušlechťování rostlinek jde docela rychle ... mám už cibulku, růži, bavlnu a ten kosatec mě zlobí a zlobí :D .. chybí láska k SH a vrtulky (to nemusím) a čekám už třetí týden o_O. Mě to dává zpět KR, nebo BZ a rostlinky sem tam, tak musím rychle pěstovat, nebo jít na trh. Hlavně, že mám zkrácení růstu, protože s ostudou nemám ještě v družstvu dodělanou "výstavní zahradu" .. tak jsem si slíbila, že ji co nejdříve dodělám a skleník mi v tom určitě pomůže :p
    čarodějko .. taky to dělám, ale teď musím trochu nastřádat KR ... koupením šlechtěnce na růžovku mě trochu vyčerpalo zdejší konto xD
     
    Naposledy upraveno: 31/1/16
  4. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    evainfo Výstavní zahrada se nejlíp plní na trhu ;):D
     
    babako, evainfo a tomokoco tohle ocenili.
  5. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Sem netušil jak těžké je šlechtit pšenici!:p Získat nějakej pořádnej bonus, je horší jak vyšlechtit lásku k SH !:sleepy:
    [​IMG]

    Takhle to vypadá po desti dnech!Fakt nevím co sem komu udělal!:eek:
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 26/1/16
  6. myš59

    myš59 Vévoda fóra

    tak já jsem začla se skleníkem teprv letos v lednu :(jednou jsem tam vlezla a "nepochopila jsem" to ...asi jsem musela dozrát xDšlechtím růže a karafiáty napřeskáčku..
     
    skalara.v, babako a tomokoco tohle ocenili.
  7. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    já mám hotový karafiát - trvalo to snad 9 měsíců ! - teď se pokouším o cibuli
    a tento stav trvá asi půl roku , možná i víc ! - poslední ze 3 bonusů prostě nedá ! vrací jen cibuli pořád dokola :mad::cry::oops: a pracuji na tom denně !


    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 13/2/16
  8. slonisko

    slonisko Pisálek fóra

    ahoj už skoro od začátku hraji farmu ale dodnes jsem nepochopila šlechtění rostlin a když už tam něco dám a chci to vyzkoušet tak to dopadne prachbídně tak to raději nedělám to je snad jediná věc co se mi opravdu nedaří je fak že jsem farmu jednu dobu nehrála aktivně jen to nejnutnější a dost ale zase jsem se k ní vrátila ale nijak to nehrozím v rámci možností a hlavně času tak pěkné šlechtění těm co to umí ať se daří
     
    babako a tomokoco tohle ocenili.
  9. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Danielaa25 prostřídej to něčím jiným....a pak se vrať k té cibuli a půjde to ;). Já si takto popohnala karafiáty mrkví
     
  10. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    čarodějka007- já to ale i občas něčím prostřídám - jiné bonusy padají. jen ty napravo ne - opravdu i ten poslední v karafiátu
    trval snad 9 měsíců!..dávám , malý, střední, velký skleník -semtam, i suprhnojivo na urychlení - a vrací to jen cibuli a bonus padne
    z jiné plodiny - uklidňuji se ,že mám aspoň ten karafiát - to jsem se taky načekala :mad: - až když jsem si postěžovala oficiálně tak mi bylo vysvětleno , že to chce trpělivost ;) a pak to padlo po 9 měsících každodenního sázení - je to otrava - když vyhazuješ tisíce plodin a vrací ti to zase jen 360 plodiny nejčastěji..
    Tak musím být trpělivá - do roka o do dne :D;) to třeba padne[​IMG] , prosím tento:p
     
  11. Skeewe

    Skeewe Stálice fóra

    Mám takovou radost, že se musím podělit.
    Zkusil jsem karafiáty a po přečtení příspěvků zde jsem očekával dlooouhou dobu na úspěch (jestli vůbec).
    Většinou se mi nepovedlo vyšlechtit nic a nebo jen zbytečnosti (častěji nic).
    Dneska ale asi omylem to tam je:

    [​IMG]

    Na to, jak jsem čekal nějaký pokrok v řádech měsíců je týden neuvěřitelně krátká doba.
    Snad budete mít také štěstí a třeba to dnes RT k tomu Valentýnu povolil schválně :inlove:

    p.s. tak tohle by snad stačilo :D

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 18/2/16
  12. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Že by dárek od svatého Valentýna?
    Včera jsem zkusila dát šlechtit růže, mám jich zatím nejvíc napěstováno. První malý skleník nic. Druhý střední dal 18 SH. Dnes ráno jsem dala opět střední, urychlila SH a zapomněla na něj. Teď se jdu podívat a koukám jako vrána, tedy spíš jak ta krákora co krákoře na dvoře - je tam! Láska k SH! No jo, vždyť je toho Valentýna xD

    Edit: Skeewe, gratuluji!

    [​IMG]
     
  13. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    krakoramaja perfektní výsledek, ještě tam ty růže dej - láska k vodě se taky hodí ;) ... a pak si naplánuj i cibuli
     
    ell1956, Skeewe a tomokoco tohle ocenili.
  14. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    čarodějka007 - jo jo, budu v růžích pokračovat. Ale cibuli musím nejdřív napěstovat, na trhu je docela drahá. I když - několikeré otočení slepic a prodej hnoje (musela jsem si už zvětšit hnojiště) něco hodilo, tak dám vydělat zas někomu jinému :D
     
  15. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    mě teda růže zklamali tam není na poho polích 100% vypadávání to už jsou lepší karafiáty nic jiného nemám
     
    evainfo a ell1956 tohle ocenili.
  16. janaj

    janaj Velvyslanec fóra

    .macca. taky mi to z růží nenapadalo... Ze 44 komfortních polí jen 22 padátek. :oops:
     
    evainfo a ell1956 tohle ocenili.
  17. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Na karafiáty si musím ještě 7 lv počkat, tak jsem šťastná i za růže. Jde také o zrychlení sklizně, nejen o padátka. Stejně nic dalšího na urychlení nemám, tak aspoň něco.
     
  18. satelit

    satelit Hvězda fóra

    Mě to trvalo asi 1/2 roku, ale vyplatí se to. Občas jsem použil SH na urychlení a vše potřebné je vyšlechtěné.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    A dával jsem většinou střední skleník a samozřejmě jsem si nechával i nepotřebné bonusy aby nepadly znovu.
    Hezké šlechtění a hodně trpělivosti.
     
  19. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Včera jsem dala cibuli do středního. Dnes ráno mi padl bonus na hřebík a nespotřebování vody, ten jsem ale odmítla a šlechtila druhou fázi. No a z té odpoledne padla láska k vodě. Sice je to málo procent, ale i málo pak na pohopolích s případnými dalšími udělá dobré zkrácení času. Teď jsou tam zase růže.
    Zatím mám strašně málo zkušeností, ale i tak se domnívám, že by šlechtěné plodiny mohly hrát významnou roli u těch farmářů, kteří mají málo času farmařit. Přeci jen asi bude rozdíl ve vypadávátkách, jestli dá třeba na 6 hodin dýni nebo zkrácenou cibuli či něco jiného dlouho rostoucího. Dost možná, že právě pro časově vytížené farmáře byl skleník vymyšlen. Že lze získat okamžitou sklizeň díky kaštanům a SH už je takový jakoby bonus.
     
  20. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    krakoramaja ty bonusy neodmítej, nechej si je, nemusíš je nikdy využít - ale už se ti nebudou moct objevit znovu ;). Ono někdy to trvá hrozně dlouho, než trefíš to, co potřebuješ a ty bonusy, co odmítneš, se vrací jak tchyně....