ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Tak snad to bude fungovat xD Sotva jsem dopsala svůj příspěvek k akci, že budu dohánět pajdátka s nedošlechtěným šafránem, šla jsem do skleníku. A jo, konečně mám všechno :)

    [​IMG]

    Jdu zrušit květák, co zabírá místo poslednímu vylepšení Šafránkovi...
     
  2. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Ahoj, info o přesném čase zkrácení u KOZLÍKU - [​IMG]
    za použití těchto řádků a bonusů, vody a bobků:
    Výsledný čas:
    [​IMG]

    [​IMG]
    1) řádek:
    [​IMG] [​IMG]

    2) bonusy ze šlechtění:
    [​IMG]

    3) bonusy do slotu - stříbrné:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    4) + voda a bobky
     
    Naposledy upraveno: 17/2/20
  3. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Ahoj, info o přesném čase zkrácení u CHRYZANTÉMY - [​IMG]
    za použití těchto řádků a bonusů, vody a bobků:
    Výsledný čas:
    [​IMG]
    [​IMG]
    1) řádek:
    [​IMG]

    2) bonusy ze šlechtění:
    [​IMG]

    3) bonusy do slotu - stříbrné:
    [​IMG]. [​IMG] [​IMG]

    4) + voda a bobky



     
    Naposledy upraveno: 17/2/20
  4. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Ahoj, info o přesném čase zkrácení u LNU - [​IMG]
    za použití bonusů, vody a bobků:
    Výsledný čas:
    [​IMG]

    [​IMG]

    1) bonusy ze šlechtění:
    [​IMG]
    3) bonusy do slotu - stříbrné:
    [​IMG] [​IMG] .................. [​IMG] [​IMG]
    4) + voda a bobky

     
    Naposledy upraveno: 17/2/20
  5. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    Jupí - konečně: [​IMG] :inlove:
     
  6. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Tak šlechtím karafiáty, ještě jeden bonus a bude hotovo... moc se mu nechce ......
     
    -migos- a Apachie1 tohle ocenili.
  7. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    Cizrna došlechtěná. S použitím všech zrychlovacích bonusů ze skleníku + dvě řemesla a voda a hnůj, je výsledný čas 1h07m (základní 2h30m).

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 18/2/20
  8. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    HURÁ: karafiát kompletně došlechtěn... jdu na květák...
     
    -migos- a Apachie1 tohle ocenili.
  9. rastaman19

    rastaman19 Velmistr fóra

    Zdravím která plodina je nejlepší na vypadávatka ? jsem level 99. poslední plodinu mám šípek.
    Karafiát mám vyšlechtění pro okamžitou sklizeň. Je něco lepšího než tato kombinace? děkuji za rady.
     
    GordonSargent tohle ocenil(a).
  10. -migos-

    -migos- Veterán fóra

    rastaman19: Zdravím, obecně platí čím delší plodina, tím více vypadávátek z pole 1x1. V každé akci je vypadávání nastaveno jinak, takže ani takto dlouhorostoucí plodina ti nemusí zaručit 100% vypadnutí padátek. Na zvýšení procenta na vypadnutí se používá Johny Citrón (5%), čím více jich použiješ, tím zvyšuješ šanci na více padátek. Co se týče karafiátu, tak na pohopoli s okamžitou sklizní budeš mít 100% vypadnutí. Takže lepší kombinace ve tvém lvl není.


    Hezkou hru ...
     
    Naposledy upraveno: 10/3/20
    .SilverAngel. a GordonSargent tohle ocenili.
  11. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    rastman, rovněž bych řekla že není. Pokud máš okamžitou sklizeň karafiátu, tak buď jsi neprošvihl kaštanovou akci, nebo nedávno stejně jako já dokoupil řádek. Proto jsem tak "zarputile" šlechtila šafrán, tam těch 5% není potřeba. Bez JC a řádku mně nejlépe vycházely růže. S dostatkem SH jsem je měla na obyčejných polích za pár minut, na poho půl hodiny. Úspěšnost kolem 5O% obyčejné a 75% na poho. Karafiát byl za 2,5 hodinky a úspěšnost tam byla 100%. Tak zatím nehledej nic lepšího, za nedlouho přijde kytka, aby z ní bylo i něco bodově hodnotnějšího do stodoly:)
    S JC si nejsem tak jista, pořídila si je až nedávno, u dlouhé kytky na poho nehrají velkou roli, ale u doprovodného bonusu určitě. Například dřevěná kladiva ;)
     
    Naposledy upraveno: 10/3/20
  12. rastaman19

    rastaman19 Velmistr fóra

    GordonSargent a -migos- tohle ocenili.
  13. Orliček

    Orliček Magnát fóra

    ahojky, co šlechtit na padání zachycovačů pírek?

    A kde najdu přehled toho jakou rostlinu šlechtit pro jednotlivá padátka?
     
    Y_n_O tohle ocenil(a).
  14. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Orlíčku, budeš muset hodně číst v nabídkách ve skleníku u jednotlivých rostlin...
     
    Naposledy upraveno: 10/3/20
    GordonSargent tohle ocenil(a).
  15. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    0rlíčku, jednoznačně růže. Krátká doba růstu. A při tom vyšlechtíš i další "zajímavé " bonusy. A co jednotlivé rostliny dávají, si také raději ověřuji ve skleníku.:)
     
    radyn.m, -migos- a Y_n_O tohle ocenili.
  16. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    U okamžité sklizně na pohopolích je skoro celkem jedno co na ně člověk dá.Mně se tedy zdá,že karafiát je jinak neefektivní! Raději jsem v minulosti používal kosatec ,kvůli dřevěným kladivům.Když už musím vyplácat kvanta SH, ať to stojí zato! Nyní stejnou taktiku zatím používám u pohanky!:)

    Funguje vám skleník?!? Pustil jsem se do šlechtění macešky a nepadaj ani ty špatný bonusy.Se mi zdá,že je to strouhnutý ještě víc než obvykle!:wuerg:
    Po několika hodinách usilovného šlechtění,asi o 25.000 ks rostlin a 600 ks SH chudší o 5 bonusů bohatší(jeden už byl) http://i.prntscr.com/jCGslMr0QRelvUjSDb3jmQ.png
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 19/4/20
    radyn.m, GordonSargent a -migos- tohle ocenili.
  17. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    Všetci, ktorí nemáte Johny Citróny(CZ)/Noky Citróny(SK) a máte problém s padátkami tak prosím prečítajte si to :)

    Väčšina spôsobov na padátka vyžaduje SH toto však nie, je veľmi efektívne a nie je ani zložité tak poďme na to :)

    Kapradí :) (túto rastlinu musíte kúpiť na tržnici)

    U tejto rastliny Vám stačí mať aktivovaný iba tento bonus (ilustračný obrázok)

    [​IMG]


    [​IMG]

    Nič viac k tomu nepotrebujete. Ak máte túto rastlinu a máte vyšľachtený tento bonus + ste poliali vodou doba rastu je 4.15h. Ak nemáte žiadne Johny Citróny a stále Vám chýbajú padátka tak toto je pre Vás ideálne riešenie a nevyžaduje ani žiadne SH (superhnojivo), ktoré je veľmi drahé.

    Na strome múdrosti si aktivujte túto runu aby sa Vám zvýšili % na vypadnutie padátiek.
    [​IMG]

    Je vidieť, že sám nemám ani tuto runu dokončenú a aj tak percento vypadnutia padátiek pri použití polí 1x1 je okolo 50 - 60% vypadnutia na jednotlivé pole, čiže pri poliach 1x1 t.j. 202 polí Vám vypadne okolo 110 padátiek. Za 4H a bez žiadneho SH dobré nie :)

    Ak Vám ich chýba dosť, prípadne nestíhate tak sa nič nedeje. Stačí si NAJskôr aktivovať 2 zlaté bonusy:
    1. Vianočka
    2. Biela nevinnosť.

    Keď aktivujete tieto bonusy, nasaďte rastlinu na polia 1x1. Zalejte vodou a SH. Doba rastu 1:05. Tento spôsob vyžaduje SH ale to už je naozaj iba v krajných prípadoch. Osobne sa mi ešte nestalo aby mi chýbali padátka po zavedení tohto vylepšováku :) Tí, čo majú JC tí to majú ešte lepšie ale to už je iný prípad. Ešte aby som nezabudol kapradie má obrovskú protihodnotu :D takže ďalšie +

    [​IMG]

    Je len na Vás, čo si zvolíte ale táto cesta je efektívna a hlavne lacná takže s chuťou do toho.

    PS: Dúfam, že sa každému zobrazia obrázky :)
     
    Naposledy upraveno: 20/4/20
    ankajanko1, k.vitek a radyn.m tohle ocenili.
  18. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Kapradí má jen 6h růstu, takže by takovou "výtěžnost" mít nemělo. Ale ono se celkově vymyká běžným pravidlům, tak proč ne i v tomto? V každém případě díky za tip a rozhodně to jdu zkoušet - i bez toho vyšlechtěného bonusu by to bylo zajímavé.
     
    radyn.m tohle ocenil(a).
  19. Dob

    Dob Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    tronaldo55 šance na vypadnutí padátek se při různých akcích mění. Proto nedoporučuji zde uvádět počet 110 padátek z 202 polí, protože si tu pak budou někteří hráči stěžovat, že jim vypadlo třeba jen 50 padátek.
     
  20. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    To je síce pravda, že pri každej akcii je % možného vypadnutia padátiek odlišné, konečný výsledok sa však moc nelíši. V priemere to padá po 70, 90, 130 alebo dokonca 50 ks. Toto mám dlhodobo otestované a určite je táto metóda lepšia ako sadenie dlhodobiek. Z príkladu, ktorý som dal do príspevku by sa podľa týchto presných údajov vyskakovania padátiek mal zmenšiť len priemer: 70+90+130+50:4= 85. Pozor! Jedná sa o náhodný algoritmus výsledný efekt nemusí vždy výjsť ale šance na farmenie padátiek je (teda aspoň za mňa) najvyššia. Dlhodobky si hráči dávajú cez noc. Fajn :D ale túto rastlinu môžete sadiť regulérne cez deň pokiaľ hráčom samozrejme chýbajú padátka a nie akčná rastlina. Tato celková téma ohľadom padátiek a ich najvyššieho pravdepodobného zisku je veľmi dlhá na debatu. Samozrejme, že najlepšia varianta sú poho polia a doba rastu 0 ale úprimne túto možnosť nemá veľa hráčov a moje riešenie je v celku dobré a hlavné mnou odskúšané čiže aj keby sa hráčom "pošťastilo" a vypadlo by málo vypadávatiek, doba rastu je krátka a dá sa ešte skrátiť. Sú iné bonusy, runy,... Toto bol len najzákladnejší model a už pritom to veľmi dobre funguje. ideálne riešenie pre hráčov ktorí nemajú veľa možností.
     
    radyn.m a Veselka tohle ocenili.