ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Obdivuji tvoji trpělivost :)
  Dnes jsem získala karafiáty a hned jsem na trhu nakoupila na první šlechtění - padl bonus na spreye. Se divím, že vůbec nějaký hned napoprvé. Uvidím, jak rychle mi to půjde, ale rok jako Danielaa bych je tedy šlechtit nechtěla :)
   
  Iwuska a Danielaa25 tohle ocenili.
 2. Danielaa25

  Danielaa25 Osvícený autor

  Přestala jsem urychlovat , ono to nějak dopadá a trpělivá rozhodně nejsem :mad::wuerg:

  Tak ať nám to padá;)

  edit: Dnes 13 pátek :) konečně padl vytoužený bonus u cibule ...sláva!
  škoda , že nejde zjistit kolik cibule jsem prosázela..ale min.milion kusů to bylo:)
   
  Naposledy upraveno: 13/5/16
  Mahira72 a krakoramaja tohle ocenili.
 3. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Při šlechtění zvířat mi náhoda nepřeje, ale při šlechtění ve skleníku mám opravdu štěstí. Po třinácti dnech od zisku karafiátů mám u nich všechny potřebné bonusy.
  [​IMG]
   
  Iwuska a kiki2305 tohle ocenili.
 4. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  krakoramaja: Gratuluji, já se do karafiátů pustila dnes, tak snad na mě trochu štěstí zbylo :) Mimochodem, ještě že jsi napsala, já mám už týden ve skleníku žito a opět jsem na něj zapomněla. Opravdu nutně bych potřebovala tu ikonku dokončení i u skleníku o_O
   
  krakoramaja tohle ocenil(a).
 5. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  kiki2305 - mně padaly bonusy právě v těch momentech, kdy jsem na skleník zapomněla. Když jsem zkusila urychlit, nikdy nic z toho nebylo.

  Když jsem včera dávala poslední karafiáty do středního skleníku a zbylo pár kousků, řekla jsem si, že to je zatím poslední šlechtění, protože jsem je nestíhala napěstovat a pořád je kupovat leze do peněz. První fáze dala něco přes 400 kusů zpět, no a dnes po vyzvednutí jsem zkonstatovala, že to bylo opravdu jejich poslední šlechtění :D

  Nemám žádné další vychytávky, jejich růst bude na pohopolích 5x delší než u růží, ale růže dávaly nevalný zisk padátek, kdežto u karafiátů je zisk 100% (jak jsem u mnohých farmářů četla). Při náročné akci na padátka to určitě bude velká pomoc.
   
  nanyblacks a Iwuska tohle ocenili.
 6. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Tak já mám s růžemi lepší zkušenost, mám ve slotech zkrácení a lásku k vodě a seju je v těch případech, kdy nemám tolik času, abych čekala na artyčoky (mé nejoblíbenější na padátka) - v porovnání s normálními rostlinami o stejné délce zrání mám růže tak 2x výnosnější. Na ty karafiáty se ale těším, v porovnání s ostatními jsou o třídu výš, jak jsem zjistila teď při vikingské akci (to jsem se k nim teprve dohrabala), jen ta doba je dlouhá. A SH nemám pravidelný přísun, takže tím bych na ně neplýtvala :p
   
  nanyblacks tohle ocenil(a).
 7. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  SH mám taky jen z akcí a od Kuby nebo z KŠ. Používám ho prakticky jen na rozpěstování při akci a případně právě kvůli padátkům. Než se rozpěstuje, tak na jednu či dvě plochy dám na pohopole skleníkovky. Někdy to dělám i tak, že i celé dopoledne před akcí točím krátkodobky nebo slepice na mýtině a včas před začátkem dám pohopole, skleníkovky a SH. Růžím stačilo půl hodiny, karafiát bude potřebovat skoro 3.
  S SH rozhodně neplýtvám, ale je to taková dobrá pojistka pro případ, že by ke konci chybělo pár desítek padátek. Pak se to dobře nechá dohonit právě přes skleníkovky. Jinak při akci ho spotřebuji cca 200 kusů.
   
  kiki2305 a nanyblacks tohle ocenili.
 8. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Tak to já asi taky tak - no, spíš trochu míň. Záleží na tom, jak dlouhá je akční kytka, když 8hod, tak použiju SH alespoň do plného stavu na osivo (plochy s pidipolemi). U těch kratších si zase raději počkám - ona tam ta úspora času taky není tak významná.:)
  Ty pohopole s vyšlechtěným něčím a SH jsem ještě nezkusila, ale jestli se mi podaří u karafiátů ta láska k SH, tak to možná prubnu.
   
 9. Sovinka

  Sovinka Velvyslanec fóra

  Jdu si sem ulevit, už nevím, z které strany tu cibuli geneticky postrčit, aby se ty origoš geny nebránily a konečně zmutovaly. Dneska jsem po 3 týdnech ze zoufalství střihla jeden skleník bavlny, protože ty týdny bez jediného bonusu jsou takovým tréningem trpělivosti, že se nyní cítím jako jedinec stále nedostatečně trénovaný.
  Velkým pozitivem této situace je, že se mi opravdu nestává, že bych zapomněla došlechtěnou várku ve skleníku. Cca 3x denně otevírám skleník už zcela automaticky, srovnatelně, jako ráno docházím za Kubou. Často rozkliknu skleník ještě nedokončený, jak nemám přehled, jestli "už", velikost skleníku střídám a nastavená zůstávám víceméně stále na šestihodinovku, tak občas tam klikám xkrát denně, skleníku je to putna a zatvrzele mi hází krejcary, BZ, občas SH a velmi zřídka vrátí zpět cibuli. Bonusy nevydá.
  Na noc jde zase cibule, odreagování jednou várkou bavlny mi pomohlo, tak jedeme dál, já a cibule věrní souputníci... Není to v mém věku už fakt známka počínajícího nervově degenerativního onemocnění??
   
  kiki2305 a krakoramaja tohle ocenili.
 10. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Protože sdělená starost je poloviční starost, potěším tě svými úspěchy při šlechtění špaldy. Jsou dost podobné ;).
  Střídám velikosti skleníků, hnojivo dávám i nedávám, hlídám si dobu šlechtění i na ni zapomínám - špaldě je všechno jedno, zatvrzele vzdoruje mé snaze ji zušlechtit. Zřejmě má dojem, že co se uvaří v kuchyni matky přírody je nejlepší a proč tedy to dál vylepšovat?
  Přitom karafiáty nebo růže (i ta cibule :p) byly skoro hned, ale špalda prostě odolává. Nebude to tím, že je to vlastně plevel? :D
   
  Sovinka tohle ocenil(a).
 11. Sovinka

  Sovinka Velvyslanec fóra

  To by se ti poděkovali zastánci zdravějšího stravování, špalda = plevel :DxD:D
  Ono to bude asi na každé farmě různými podmínkami, v mých podmínkách je zřejmě plevel cibule... Sázka na špatného koně asi, pravda odemyká se z těch přijatelných plodin první, tak to na ni padlo čistě postupově, z toho ta potvora těží.
  Děkuju za povzbuzení. Ráda bych měla aspoň jednu plodinu použitelnou v případě nutnosti k útoku na padátka.
  Moje vůle je ale to poslední, co hru zajímá, tak co už, aspoň můžu říct, že skleník dokonale ovládám. :mad:
   
 12. Medvánek

  Medvánek Ikona fóra

  ;) já začala na růžích a povedlo se - se všemi podpůrnými prostředky dosáhnu na okamžitou sklizeň, tak to občas využívám pro zvýšení počtu padátek ... u cibule mám zkrácenou dobu růstu, takže na noc je to fajn ... teď už moc nešlechtím, stejně je málo slotů na použití a zapomínám včas do nich nacpat to, co by bylo potřeba ...
   
  Sovinka tohle ocenil(a).
 13. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Mně se dost osvědčily i lískáče, ve vypadávání i šlechtění. A asi vůbec nejlepší byly artyčoky, zušlechťování padalo jedno za druhým a výnosy akčních padátek byly téměř na úrovni karafiátů.
  To, že je málo slotů bych ani neviděla jako problém, kdyby netrvalo celý den, než se mohou změnit. Vlastně přesnější je říct, že celý den po vyřazení jedné plodiny jsou úplně plonkové. Důvod toho mi zcela uniká.o_O
   
 14. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Já šla hlavně po karafiátech, růže byly jen mezistupeň. Co jsem je získala a vyšlechtila, jsou ve slotech pořád, mám je hlavně a především kvůli padátkům, dávají 100 % ze sklizně. Nic dalšího nešlechtím.
  Plánovat, co budu sázet zítra nebo další dny a podle toho měnit plodiny ve slotech, tak z toho by mně hráblo. A platit za rušení, to se mi fakt nechce. Vlastně ani nevím, protože to nepotřebuji, zda po rušení se vždy musí čekat nebo zda se to dá uplatit. Plodin je tolik, že se časově vždy s nějakou vejdu.
  Možná někdy, až se budu hodně nudit a budu mít všeho hodně (plodin, SH i florenů), třeba to pak začnu do skleníku házet.
   
 15. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Takhle bych to neplánovala taky, to by bylo na návštěvu u doc.Chocholouška :p
  Navíc už mě to přestalo bavit, takže se na ní vydloubnu - a vlastně na celé šlechtění, protože to, co jsem potřebovala, už mám. Zpočátku, když to šlo dobře, tak mě to bavilo, proto jsem v tom asi pokračovala.
   
 16. DANKA722

  DANKA722 Titán fóra

  Ahoj, ja už som v tej fáze, v skleníku šľachtím stále, všetko, je mi už jedno čo8) , pri strednom kvetináči prichádzaš len o 5 ks rastliny, ak nezískaš bonus;)

  -.- a akurát kukám, že mi treba ešte ten hnoj na šalátxDxD

  [​IMG]

  edit
  krakoramaja
  mrkvu, tú ja mám vyšľachtenú dávnoxD, to ešte kaolín ani netušil, že má skleník na farme;), pozerám, že si tu od januára 2016, no, počítam, asi v 2021 budeš mať vyšľachtený nielen šalát, ale aj vlčí mak, ktorý mi v skleníku chýba:sleepy:, a možno už pridajú aj baha-rastliny :p
   
  Naposledy upraveno: 24/7/16
 17. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Tak to tedy zírám xD Šlechtit mrkev jsem už viděla, ale salát? xD No, možná se do něj taky pustím, toho mám nejvíc, celých 21 tisíc (a pár drobných) xD
   
  DANKA722 tohle ocenil(a).
 18. čarodějka007

  čarodějka007 Imperátor fóra

  DANKA722 jsi lepší - ale taky na tom usilovně makám :p jen mi trochu klesla zásoba xD

  [​IMG]
   
 19. Sovinka

  Sovinka Velvyslanec fóra

  Já tedy po této anabázi s cibulí krok za krokem, až docílím to, co potřebuju, taky hodím pauzu. Proti růžím mi z cibule padá víc, růže se na mé farmě příliš neosvědčují, takže i když jsem v nich šlechtit začala a mám tam několik z těch málo významných bonusů, už zůstanou bokem a dokud nebudu mít karafiáty, počítám s pauzou. Jen proboha doufám, že neodemknu karafiáty dřív, než to cibule vzdá. Co bude za pár let, se uvidí :D, v dohledné době herního roku se salátem nebo senem nepočítám :D. Zato jsem doufala, že něco pošlechtím u špenátu a organické bavlny, jen jsem poněkud ztratila iluze, že by se mi dařilo co plodina, to plus mínus měsíc. Ano, takto jsem byla naivní... jak říkám, znaků počínajícího nervově degenerativního onemocnění stále přibývá.

  P.S.: Výše uváděné obrázky by měly ty správné grády, kdyby vyšlechtěné bonusy byly opatřené vykřičníkem. To by byla bomba. xD

  EDIT: Čaro, jsem v šoku, jak jsi dokázala docílit toho čísla nešlechtěným salátem. Neuvěřitelné xDxD. Jinak souhlas, sloty pro bonusy jsou jedna z mála investic florenových, která mi nyní přijde smysluplná a lehce ji plánuju. Zatím tam ale nemám co dát, tak mě nic netlačí. >:(
   
  Naposledy upraveno: 24/7/16
  skalara.v, kiki2305 a čarodějka007 tohle ocenili.
 20. čarodějka007

  čarodějka007 Imperátor fóra

  Sovinka, kdyby teda došlo k nějaké krizi a došel salát, tak si možná nějaký ten bonus i aktivuju :D.
  Ale jednak si držím u salátu zásobu jen 2 mega (rozdíl dopěstuju i bez rychleného skleníkového) a jednak mám aktivních ve skleníku jen 5 slotů a v těch mám momentálně karafiáty, růže a květák a teď do toho nehodlám rýpat.
   
  Sovinka tohle ocenil(a).