ST: Farmářský dům - škola farmářů - rady a zkušenosti mentorů a žáků

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem danda-vnovis, 15/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    kiki2305 tys mu poslala něco do začátku? Tak to moc děkuji :inlove::), je to opravdu skvělé kuřátko - šikovné, pracovité, zvídavé a také zdvořilé, což už je dnes pomalu vzácnost....Brzy o ně bohužel přijdu, protože maká opravdu jak úderník. Ovšem bude z něj výborný soused :)
     
  2. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Ano, to určitě bude :). No, moc jsem toho neposlala, měla jsem jen 4 volné licence-.-.
     
  3. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Ahoj. Jsem kuře, začala jsem hrát ve středu 13.ledna. Dnes jsem v 34.levelu, mám k dispozici celý les a na kontě přes čtvrt milionu - a to hlavně díky vám všem, kteří se o své zkušenosti dělíte s ostatními a nenecháváte si to jen pro sebe.
    Než něco vyroste, čtu diskuzi a učím se farmařit. Pěstuji a prodávám, pak zas koupím něco do úkolů a tím mám víc hvězdiček a další plochy a můžu víc pěstovat a prodávat. Zatím zvířata dávám jen na noc, přes den hlavně pěstuji a melu krmení na prodej. Ale opravdu se divím, že někdo koupí krmení pro obyčejná zvířata za tisíc krejcarů.
    V "restauraci" jsem dostala kombajn a koupila si k němu i ten na sázení, aby to šlo rychle. Ve městě jsem měla nabídku pro farmáře začátečníky na pomocníky na tři dny a dva stromy, tak jsem oželela 25 korun a koupila si ho. Jde to s ním rychle, zvlášť když mi sousedka poslala marmeládu na pěstování.
    Teď budu šetřit hvězdičky na ten ostrov, protože v úkolech mám papriku a banány a to roste jen tam.
    Ještě jednou díky za vaše rady. Mája
     
  4. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    krakoramaja tomu, že někdo koupí krmení za tisíc krejcarů, se přestaneš divit, až začneš šlechtit zvířata. Hodně hráčů ve vyšších levelech totiž mele jen superkrmivo a pokud potřebuje obyčejné krmení, raději ho koupí. Superkrmivo se totiž za krejcary koupit nedá, jen za floreny - a ne každý dává do hry reálné peníze. A namlet SK trvá dlouho.
    No a protože v pěstovacích akcích se dobře prodává hnůj, je potřeba mít zásobu krmení pro slepice a králíky - ono se ty krejcary vrátí, prodáš za draho hnůj a i ty slepice a králíky. Tato zvířata jsou zase potřeba do krmení pro anakondy a ty žerou jak nezavřené ;).

    Když budeš potřebovat, tady najdeš vždycky radu a pomoc.
     
  5. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    čarodějka007 - ja ti fakt tie tvoje kuriatka závidím. Viem, že si dobrá učiteľka, ale aj dobrá učiteľka musí mať žiačikov, ktorí sa chcú učiť. Ja som dnes svojim nemým kuriatkam poslala darčeky - stromy aj chlievy a čo myslíš? Ani muk! Nie to ešte, že ďakujem.
     
  6. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    LubicaKrakova taky mám kuřátka, která se mnou nemluví, ale hrají a kdyby něco potřebovala, tak se doufám ozvou. No a kuřátka, která se mnou mluví, se mají jako u mámy kvočny, od toho tu pro ně mentor je :). A já si komunikativních kuřátek považuju a když se nechají, tak je i trochu rozmazluju ;)
     
  7. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    krakoramaja - jsi velmi vzácné kuřátko už jen tím, že samo pátráš po informacích a hledáš
    je na fóru. Z mého pohledu jsi vzácný přírodní jev. Kéž bych dostal aspoň jedno takové!
    Pokud jde o krmiva na trhu, kolikrát se nestačím divit, že mimo jiné hráči kupují krmivo dražší než je to samotné
    zvíře na trhu. Vůbec je nenapadne, že si to zvíře mohou rovnou koupit a to ještě za nižší cenu.
    Přeji ti, aby se ti to nikdy nestalo.
    :D:D
     
  8. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Mikeši, děkuji za tvoje slova, až se červenám :). Možná to bude i tím, že jsem už správně "upečená", dnes opustím mentora. Byl na mě hodný, pomohl mi různými vylepšovadly i superkrmivem. V klíčových momentech poradil, jinak čtu a čtu a učím se ze zkušeností druhých.

    Pár mých zkušeností pro ostatní kuřata:
    Chtěla jsem být farmářkou a zatím, jak to tak vypadá, jsem mlynářkou a trhovkyní. Trh mě baví. Kde vidím málo položek, nabízím prodej a to vždy tak o pětinu menší cenu. Vím, není to zrovna "košér", ale potřebuji vydělat, protože ve družstvu už je 23 úkolů a některé takové, že tam budou strašit asi hodně dlouho. Takže musím vydělat na nákup toho, co zatím nemám. A že toho je - 6 stránek ve mlýně jen pro zvířata na farmu, z toho 18, které mohu už mít, ale 24 zvláštních! A kde je vzít, že? (Nějaká jsem dostala dárkem od sousedů i nesousedů teď během víkendu. Moc za ně děkuji, i za stromečky a podpůrná vylepšovadla.)
    Když narazím na zboží ještě levnější než mám, tak koupím, počkám až se cena zvedne a prodám. Jak vidím, jsem i překupník. Ale tímto způsobem jsem získala hvězdičky na celou mýtinu a dokonce už mám i tři plochy na Bahamaramě. Tam zatím na radu mentora točím jen skořici, je bodově z nabízeného nejvýhodnější a banány střádám zas na další plochu.
    Trh je třeba sledovat - co ráno stálo 800, večer je za 500 a další ráno za 1000. Neuvěřitelné, jak se ceny mění nabídkou a poptávkou. Na výstavní pohár kupuji levné plody, zatím mám 8. stupeň, u zvířecího jen 4., zvířata jsou na mě drahá. Úkol s kozím mlékem je splněný kvůli kombajnu. Kombajn je skvělá věc. Nemít ho (a produkty od sousedů), nevím, jestli bych s tím nesekla při zjištění požadavku 3000 brambor. Dokonce, když mi něco málo chybí do dodávky, dokoupím si to. Momentálně mám na kontě přes půl milionu. Až budu mít řemeslo, určitě je utratím za podpůrné produkty, ty jsou fajn, jde to s nima rychle. Na zprovoznění řemesel se už těším, ale ještě nevím, jestli nejdřív pekárna nebo marmeládovna.

    Celkově bych řekla, že hra je fajn, ale dost obsáhlá a je toho hodně moc, co musí člověk vstřebat. Mám na to čas, jsem na ID (42 let, RS), ale co děti ve škole nebo pracující, ti musí být vším novým, rychle se objevujícím, docela zahlceni. Ale možná postupují pomalu a stačí to vše vstřebávat.

    Takže - kuřata, snažte se! A mentoři, buďte na ně hodní :)

    PS: Právě teď ve 13.30 jsem vylétla do světa z pod ochranných křídel kvočny, tedy spíš kvočňáka. Byl to fofr, ani jsem to tak brzy nečekala.
    Systém mi hned nabídl možnost stát se mentorem, což považuji za dost velký úlet. Nemám potřebné zkušenosti, ani znalosti pro hru (byť by se jednalo jen o ten začátečnický kolotoč) a ani nic, čím bych kuřeti mohla pomoct. Tak toto mi přijde trošku nedomyšlené.
     
    Naposledy upraveno: 18/1/16
  9. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    krakoramaja - nenalézám slov [​IMG]
     
  10. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Snažím se, ale jde to čím dál pomaleji :)
    Jen bych opravila včerejší údaje ohledně úkolů v družstvu - není jich 23, ale 23 stránek po třech! Dnes už 24. Od začátku je tam 9 úkolů na cosi, co se pěstuje jednou za měsíc, jak jsem se dočetla. Z Bahamaramy jsou úkoly, které nejdou plnit, protože to chce nějakou trávu, která je ve chrámu až ke konci. Ale je tam papoušek, kterého lze mít téměř od začátku.
    Ne, nestěžuji si, dala jsem se na vojnu, holt budu bojovat. Spíš to píšu pro pochopení, že těch požadavků je od začátku strašně moc a nedivím se, že to mnozí vzdají dříve než se pořádně rozjedou.

    Co jsou mi ovšem platné statisíce na kontě, když mi chybí 100 tašek na postavení pekárny :). Tak produkty zatím kupuji.
     
  11. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    krakoramaja - ja chápem, že pre nováčikov je to teraz oveľa ťažšie. Keď som začínala je boli 2 plochy + park. Čo sme sa nažobronili, aby farmu rozšírili. Ono tá malosť farmy bola výhodou aj nevýhodou. Výhoda bola, že sme ju "obriadili" pomerne rýchle, nevýhoda - bodíky pribúdali pomaly. Dostať sa vtedy do 40 lvl trvalo oveľa dlhšie. A to nám tu ešte pršalo a vyplavovalo polia kedy sa tomu zachcelo. Hnoj nebol na hnojenie, ale na sušenie vyplavených polí. Dnes je plôch oveľa viac, bodíky idú rýchlejšie, ale vyžaduje to zase viac času a viac dumania, ak chceš postupovať, čo samozrejme chce každý,veď ide o hru. Ale vidím, že ty si na dobrej ceste a tvoj mentor ťa naozaj viedol veľmi dobre:):):)
     
  12. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Můj mentor byl v 98.levelu, takže určitě zkušený. Ale hodně jsem toho vyčetla v diskuzích a radách začátečníkům. Taky dávám na rady farmářky "čarodějky". Různé FAQ jsou užitečné, ovšem není nad vlastní zkušenost farmářů.
    No a právě teď peču své první dvě housky, na víc zatím není sůl. Hledala jsem jak si pomoci k nářadí a našla levné kravské mléko, dodala do příslušného úkolu a hurá! peču.

    Tehdy byly jen dvě plochy? To se toho asi nedalo příliš moc vypěstovat a nachovat zvířat. Zřejmě taky asi byly menší požadavky. Když vidím, že někde chtějí v 1.stupni úkolu 20 stromů a v jiném 100, tak to asi vyjadřuje ten poměr mezi tehdy a dnes. A měli jste čas na vybudování vztahu ke své farmě. Farmařili jste. Ze mě se stává obchodník, jak už jsem psala výše. Třeba švestky do krmení kupuji na trhu, protože mně to přijde výhodnější než stromečkem zabírat políčko, které mně ve výsledku dá větší zisk bodů i krejcarů. Třeba je to jen tím raketovým začátkem a jak to postupně půjde pomaleji, třeba si taky budu farmu šperkovat, jak to vidím na nějakých těch soutěžních fotkách. Je to krásné, co někteří farmáři dokážou vykouzlit.
     
  13. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    krakoramaja děkuji za uznání :). Pokud ti mé rady pomohly, je to skvělé. Jsem mentor začátečník a ani ve hře nejsem od začátku, hraju dva a půl roku. Možná je to pro moje kuřátka určitá výhoda, protože si moc dobře pamatuju svoje začátky a i svoje omyly - kdybych dnes začínala s novou farmou, leccos bych dělala jinak a to se právě snažím předat nováčkům. Je jen na nich, jestli těchto zkušeností využijí nebo ne....
    Já měla skvělého mentora a pak mi další farmáři hodně pomohli na chatu - ono i v levelu 40 a dál je ještě spousta fint, které je potřeba objevit ;).

    Mě dnes opustilo mé superkuřátko a stal se z něho dospělý soused-farmář, mám z něj velkou radost. Ve škole mám už nového žáčka a jsem moc zvědavá, jestli se mnou bude komunikovat...doufám, že ano....
     
  14. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Ono taky jde trošku o to, odolat lákadlům ve formě odměn z akcí. A že akce tu doslova prší. Ale jako nováček se člověk musí proti tomu obrnit a ne je sice přímo ignorovat, ale spíš si udržet nadhled a nechtít všechno. A naopak využít akce třeba k tomu, aby trochu ulehčil od krejcarů vyšším levlům a sám se napakoval ;)
     
  15. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    kiki2305 no teď se nováček může velice dobře napakovat na krmivu ....ale zase pokusit se splnit alespoň něco taky není špatná strategie. Akci sice neudělají celou, což není žádná ostuda, ale vyzkouší si, jak to funguje a každá další akce pak půjde o trochu líp...
     
  16. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Přesně tak to dělám i já - ač lvl 76, stále se počítám k nováčkům, hraji od září ;) - vždycky si vytýčím, co bych opravdu chtěla a po tom jdu. Zatím se mi podařilo dokončit jen jednu akci, tu s těmi houbičkami.
    Ale já měla na mentora smůlu. Jak už jsem se tu někde zmiňovala, byl to Němec a anglicky mluvil asi tak jako já, tedy nevalně. Tak jsme si jen navzájem vyměňovali dárky.
    Zase na druhou stranu jsem měla veliké štěstí na sousedy, kteří mi naprosto nezištně pomáhali radou i skutkem. Pořád doufám, že jim to budu moci časem alespoň trošičku oplatit.
     
  17. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Krmivo je výborné, od rána mé konto obnáší 7 číslic, což mi udělalo po týdnu hraní velikánskou radost. Další radost jsem měla ze stromečků na Bahamaramě. Večer jsem měla na umletí jedné té nejlepší návnady a protože "odvážnému štěstí přeje", tak jsem to zkusila. Jupí, dostala jsem tři chobotnice a nastalo dilema, jestli koupit stromky na farmu nebo na Baha. Zvolila jsem exotiku, i když tam mám zatím jen tři plochy (dnes snad pořídím čtvrtou) a místa moc není. Jenže nejbližší je banán a pak kokos, oba s málo body a navíc na trhu nejsou plody drahé. A teď ráno mně vyrostla Nektarinka, Budhova ruka XXL, Grep, Banán XXL a 2 Hvězdné, každý s jinou ohrádkou. To bylo radosti!
    Díky pár stájím a dárkům od sousedů jsem mohla udělat prostřední návnadu a zase mi to dalo 15 mincí, tak jsem koupila i stromečky na farmu, už jsou zasazené.
    Se sousedy je potíž, ovšem v tom dobrém slova smyslu, protože jich mám 18 a mohu poslat dárek jen pěti. Musela jsem si udělat seznam, abych spravedlivě všechny podělila. Aspoň jednou nebo dvakrát, pak zřejmě upřednostním ty, kteří mi v začátku nejvíc pomohli a dárky posílají pořád. Dokonce mně tři vysokolevloví napsali, ať posílám potřebnějším. Ti lidi tady jsou fakt úžasní!
    Píšu v začátku, ale tam jsem pořád, i když dnes poskočím do levelu 46 a na Baha do 17. Díky prodeji krmiva nakupuji na dodávky do družstva a tím pádem to jde celkem rychle. Jen kdyby ten mlýn mlel rychleji. Dokonce už došlo na to, že jsem pro sebe zapomněla namlít a to krmivo pro jednu moji krávu jsem za tisícovku taky musela koupit :D. Už chápu to, čemu jsem se na začátku divila.

    Toto vlákno je pro výměnu zkušenosti mentorů a kuřat, tak snad psaním nejsem moc mimo mísu, třeba si z toho některá kuřata taky něco vezmou.
     
  18. luba9

    luba9 Perspektivní autor

    Som tiež prvýkrát mentor,ale mám zlé skúsenosti s kuriatkami. Neodpovedajú, iba jedno so mnou komunikuje. A ja im stále píšem, až dnes mi odpovedalo ďalšie kuriatko a viete čo? "Čo chceš ty ******", tak čo by ste mu odpovedali?
     
    evainfo, ell1956 a Skeewe tohle ocenili.
  19. charlie.b46

    charlie.b46 Pilný autor

    Len nedávno som sa stal mentorom, chcem sa opýtať či môžem kuriatkám posielať marmelády čo dávajú BS.
    Remeslá sú až od 40 lvl., tak či ich môžu využívať ak majú iba lvl. do 40. Vopred vďaka za radu

    Edit: Vďaka za odpoveď. Kuriatko som upozornil, ale nereaguje na to.
     
    Naposledy upraveno: 22/1/16
    ell1956 tohle ocenil(a).
  20. Mortis21

    Mortis21 Guest

    Ahoj charlie.b46, řemeslné produkty lze samozřejmě využívat i v nižších levelech. Jen se Tví žáčci musí podívat do stodoly, do záložky Zásobárna. Příště se můžeš podívat na nejčastější dotazy o řemeslech.
     
    mendalam2 a ell1956 tohle ocenili.