ST: Farmářský dům - škola farmářů - rady a zkušenosti mentorů a žáků

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem danda-vnovis, 15/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím Casey, ne žádné varování nevyskočí. Tento technický problém je ve hře od roku 2010, kdy původní problém vznikl a pak už nebylo zřejmě jak problém řešit, protože by se novější nicky už vůbec nepřihlásili na svůj herní účet a těch nicků je tolik, že je technicky nemožné to mávnutím proutku opravit. Ten problém vůbec neměl nastat už v roce 2010. Nicméně, kdo má problém, může si vyžádat pomoc herní podpory. A když jsme u toho, tak by ani nemělo být možné použít víckrát stejnou registrační emailovou adresu (ale opět, tam byl nejspíš problém v tom, že při zabránění registrace víc jak jednoho účtu by hráč musel mít i pro každou hru od BP jedinečnou registrační emailovou adresu).
    Pokud si tě někdo zablokuje, nedostaneš info žádné. Aspoň z testu žádné info před rokem nedorazilo.
    Co RT sdělí se mnohdy diametrálně liší od reality a co si nevyzkouším, tomu zrovna moc neuvěřím :)

    danda
     
    mendalam2, babako a tomokoco tohle ocenili.
  2. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Pokud jde o blokaci, tak jsme to se sousedkou zkoušely - denně jí chodil z jisté farmy Vilda :D. Tak jsme testovaly, jestli když se zablokuje pošta, zablokuje se zároveň i posílání dárků. Výsledek: pošta zablokovaná, info žádné a dárky chodí dál...
     
    babako a tomokoco tohle ocenili.
  3. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Bohužel, Mikeš žádná důležitá data nedodá. Přišel jsem na to jednoduše. Nejdřív
    zprávy odcházely a bodíky se hezky připisovaly. Odešlo jich nejméně 5. Jednoho krásného dne
    konec a nic. Pochopil jsem, že kuře obtěžuji. Už si nevzpomenu, které z mnoha vyhozených
    kuřat to bylo.
    :D
    Málem jsem zabloudil v debatě o kuřátkách. Proč se vlastně mele o škole farmářů ve dvou vláknech
    současně? Mám z toho guláš.
    xD
    Ještě chci dodat, že jsem před časem dostal jedno velmi pilné a zvídavé kuře.
    Na hru pělo samou chválu, bylo nadšené jak je farma skvělá a super hra a bum.
    Je konec bez slůvka rozloučení. Teploměr se blíží ke kritickému bodu. Že by
    zaútočila opět ptačí chřipka?
    :D
     
    Naposledy upraveno: 11/1/16
  4. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Mikeš někteří mentoři asi ještě nezjistili, že existuje toto vlákno ;)xD
     
    kerryhill, babako a danda-vnovis tohle ocenili.
  5. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Tak jsem zkusmo koupila za 75 mentorbodů tého náhodného šlechtěnce :D No, nebyla to hnědá ovce, nýbrž "hnědý" chemlón :eek:
    A to se vyplatí....o_O Jinak kuřátka mám hezky zelená, leč nekomunikující. Zpočátku dvě tři otázky a pak nazdar bazar. Ani Ď....
    Ale co už, hlavně že hrajou ;) (levely 31, 22, 18 ). Posílám jim už jen dárečky ze systému (dvěma superko a tomu třetímu to střídám. Nenapsali, co by potřebovali.....už mně je trapné se pořád ptát). Kdyby byla lepší spolupráce, posílala bych zas víc :)
     
    Naposledy upraveno: 12/1/16
  6. jakrt

    jakrt Rádoby autor

    Ahoj, nedávno jsem se stala mentorem a teď potřebuji sama poradit. Mám kuřata, ale na moji zprávu reagovalo jen jedno - 12 lv. Za posílané bedýnky jsem u posílala nějaké řemeslné produkty. Může je využít, když je u řemesl. produktů poznámka od 40 lv?
     
  7. tomokoco

    tomokoco Velmistr fóra

    Využít je můžou, ale obchodovat s nimi smí až od levelu 40.
     
    mendalam2, Janké861 a Pitrýsek47 tohle ocenili.
  8. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    jakrt může, pokud mu dokážeš poradit, jak. Nechtěla bych být tvým kuřetem....
     
    honzi a tomokoco tohle ocenili.
  9. jakrt

    jakrt Rádoby autor

    čarodějka007: mám F 97, B 287, M5, P5, SPA4, K3, hraji cca 4 roky a myslím, že není ostuda se zeptat, když si nejsem jistá. Nikdo nejsme neomylní. Má kuřátka opravdu nemusíš litovat. Děkuji vám za odpověď.
     
  10. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Kuřata přece nemusí nutně komunikovat, pokud si vědí rady proč by se ptala. Pozdravím je, přivítám a je na nich co dál. Většinou hrát přestanou, jen jedno postoupilo dál a tím, že už hrál jeho bráška měl jasno.
    A když nekomunikují nebo je vidět, že teploměr klesá, je zbytečné jim posílat produkty, stačí věci z "tabulky".
     
  11. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Pitrýsek47 přesně...taky kuřátka nenutím, aby komunikovala. Pokud hrají, pošlu dárek ze školy a sovičku, aby kuře vědělo, že jsem na příjmu, když bude potřebovat - a je to na něm. Pokud komunikuje a ptá se, vysvětluju a učíme se postupně využívat "posilovače sklizně", jak se orientovat na trhu a v družstvu a taky kudy na fórum. Když dostanu složitější dotaz, mažu do FAQ, abych kuřátku odpověděla co nejdřív a co nejpřesněji. A pokud jde o řemeslné produkty, tak se moje komunikativní kuřátka ve škole naučí používat dýňovku, ovesný chleba s MJS, růžové želé a parfém. Kupodivu moje kuřátka nerada chlívky - systém asi ví, že máma kvočna je taky nemusí :D, ale jsem připravená i na poslání posilovačů chlívků a výroben...určitě to jednou přijde
     
    tomokoco, EdmondDantes a skalara.v tohle ocenili.
  12. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím, ono když nekomunikují, nemusí to být vždy tím, že nechtějí, ale tím, že poštu vůbec nedostanou, protože pošta skončí na jiném herním účtu (problém multi nicků v systému) a tím pádem nemají na co reagovat. Opakuji to hlavně proto, abyste jim nekřivdili.
    danda
     
  13. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    dando, mě je celkem jedno, proč kuře nekomunikuje - pokud hraje, posílám dárky podle svého uvážení - střídám chlívky, stromy, angoráky....akorát by mne zajímalo, jak si kuře vysvětluje, odkud se ty věci berou - pokud je tedy dostane a taky neskončí na jiné farmě. Což se asi taky může stát a bůhví kde dárky můžou bloudit - mě na farmě několikrát přistály "dárky" aniž by mi ze stejného zdroje přišla pošta. Toto je záhada, kterou mi zatím nikdo nedokázal vysvětlit.
     
    skalara.v a tomokoco tohle ocenili.
  14. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím čarodějko, no dovolím si skromně tvrdit, že dárky končí taky na jiném herním účtu a hráč vyššího levelu už nezpozoruje, že dostal třeba nějaký ten základní chlívek. V takovém případě i předměty z OaD končí na prvním nicku v systému, což ověřené máme. Běžné dárky jako například bedna s nářadím, přísady atd. tam končí taky.
    Jediné řešení je, aby se dotyčný hráč obrátil na herní podporu, jen se bohužel domnívám, že jen málo z nich si to přečtou na herním fóru a vy je těžko kontaktujete. Zpravidla tak věci skončí na mrtvých účtech a situace je opravdu bezvýchodná.

    danda
     
    evainfo a tomokoco tohle ocenili.
  15. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Ahojte, s prepáčením vstúpim do debaty. Ja tiež márne posielam správy mojim kuriatkam. Ale keď pozriem do odoslanej pošty, obálky sú otvorené. Teda predpokladám, že poštu si prečítajú. Alebo ani to nemusí byť pravda?
     
  16. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    dando ono taky ne vždycky stojí za to, zaměstnávat herní podporu. Pamatuju si na situaci, kdy mi z neznámé farmy přiletěl květinový trakař - a z neznámé tedy doslova, protože když jsem se pokusila na ten nick napsat, systém mi odpověděl, že hráč neexistuje. Dotazovala jsem se tenkrát tady na foru, jak je možné dostat dárek z farmy, ze které jsem nikdy nedostala žádnou zprávu a na kterou nemůžu napsat, protože neexistuje - vysvětlení se nenašlo....ale pokud se to stane znovu, obrátím se na podporu a to bude radosti ;)
     
    LubicaKrakova tohle ocenil(a).
  17. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím čarodějko, v takovém případě opravdu bližší informace opravdu zjistí jen herní podpora. Netvrdím, že je rozumné jí zahlcovat, ale v tomto případě se jedná o ověření přímo na herním účtu a to může provést opravdu jen podpora.
    Lubica mám ověřené, že to není pravda. To že máš obálku otevřenou ihned v odeslané poště si můžeš ověřit sama, nicméně mám zjištěno, že moje otevřená obálka neznamená otevřená obálka u kuřete, domněnka je opravdu chybná. Ta otevřená obálka je pouze pro tvůj herní účet, že zpráva v pořádku odešla z tvého herního účtu a pouze dorazila na místo určení.

    danda
     
  18. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    dandi - dík za odpoveď. No vidíš, aká som naivná. Kým som nebola mentorkou, tak som to nesledovala, lebo som si písala s ľuďmi, ktorí mi na správy odpovedali - jednoducho sme spolu komunikovali. Až u kuriatok som si to začala všímať a dúfala som, že správy aspoň prečítali. No teraz vidím - nula bodov.
     
    švestinka tohle ocenil(a).
  19. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    .... a pak že to nejde.... takto vypadá správná, dobře vedená škola :):p

    [​IMG]
     
  20. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Čarodějko, musím potvrdit, že tvé kuřátko, za které ses přimlouvala na fóru, je zdvořilé a komunikativní. Teď vidím, že je to dáno vysokou úrovní vzdělávacího institutu, který vedeš :pxD