ST: Farmářský dům - škola farmářů - rady a zkušenosti mentorů a žáků

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem danda-vnovis, 15/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    rastaman19 ne, posíláš to ze školy, tvoje zásoby to nijak neohrozí :D
     
    Skeewe, Myrtha1 a tomokoco tohle ocenili.
  2. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    rastaman19 - nie, posielaš to zo školy. Tvojich darčekov sa to netýka. Ak chceš kuriatko odmeniť nadštandartne, alebo mu pomôcť, môžeš poslať aj zo svojich darčekov.
     
    Skeewe, Myrtha1 a tomokoco tohle ocenili.
  3. Myrtha1

    Myrtha1 Pisálek fóra

    Děkuji za rychlé přijetí do školky.
    S nástupem den před silvestrem a levelem 2 to byla výzva, jak rychle to bude.
    Po počátečním školení a získaných 10ti Florinech jsem ještě stihl i pár promítání v kině a rychlý dokup starších dobrůtek v adventním kalendáři, speciálně sazeniček a TCH. Na začátek vysoce efektivní start, navíc pěstování akčních plodin od takhle nízkého levelu, šílené.
    Další levely a dokup vánočního cukrový v adventním kalendáři = další levely rychle po sobě. TCH dodaly pár vyspělejších zvířat na které sice nemám krmivo, ale pro urychlení teď zpočátku bodlo zase SK (sice to je plýtvání, ale to se poddá, hlavně, že jsou další BZ). Sazeničky potěšili také, XXL stromy pro nízké levely dodávají víc než dost a jeden Vonnící strom, paráda. Když k tomu přidám lístky z adventu a díky jim vytočený strašák Poga dávající 500BZ, není co řešit. Další skok, pomohlo pár nových sousedů po uklizení Divoké louky a jejím osazení akčním Ohňostrojovým květem i s další plochou na Lesní mýtině. Plnění zakázek v družstvu a Farmářské zakázky to urychlují tak, že je poledne po silvestru a ....
    [​IMG]
    ... další den, takže dnes je 2.ledna, akce podpořená MJSkou a cukino-jablečným koláčem slušně vynáší BZ. Těch pár co jsou potřeba k postupu o level se nabere tady dole šíleně rychle...
    [​IMG]
    Uvidím, jak to bude dál, zatím to sviští docela cool :p

    Svištění se nějak zpomaluje, je 3.leden, rozšíření lesní mýtiny a tím i užitné plochy, pár úkolů v družstvu + práce na stonku (šlechtění slepic, králíků, ovcí a získání netopýří jeskyně - šlechtění netopýrů bude ještě chvilku trvat, nejdřív první děsivka a to šlechtění asi nezískám tak rychle )
    [​IMG]

    Postupně se to zpomaluje a už máme pondělí 4.ledna, jak to vidím se školkou, asi se dalšího dne nedožiji ...
    [​IMG]

    ... takže to asi nechám v klidu dojet a po rozšíření lesní mýtiny, postupné a pozvolné aktivaci stonku se podívám i na řemeslo (marmeláda by bodla). Park stačí pro začátek jen v základní ploše, dokoupím až podle potřeby později. Bahama nespěchá a až tam už budu, nějaké ty produkty přijdou k duhu, nejspíš to tam ale pro začátek zalesnim banánama, to jede samo.

    Děkuji své mentorce sona1234 za vstřícnost a krásné dárešky, hodilo se všechno
    (jen výrobnu vajec mám v liště, raděj ty slepice za 400 prodám a koupím vejce po 200, navíc mi na jedno vejce výrobna spotřebuje ty slepice hned tři, snad jen v časovce do družstva "Palačinková bitva" se musí dodat vyrobená vejce, ale to také nespěchá)
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Přeji do nového roku všechno nejlepší Vám všem .

    p.s. čarodějka007, díky, sice to původně chtěla hrát manželka ale nějak ji to nechytlo (třeba si to rozmyslí ale osobně by mi to v rozehrané farmě nebavilo, ty začátky a postupné získávání z ničeho jsou na téhle hře nejlepší, pak si toho člověk víc váží).
    Hlavně jsem chtěl zkusit, jaké to je začínat, když vidím okolo tolik zombie kuřat.
    ;)
     
    Naposledy upraveno: 4/1/16
  4. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Myrtha1 ty jsi ale šikovné a pracovité kuřátko - takové bych také chtěla :)

    On ten rozjezd nemusí být vůbec pomalý, ani pro úplného nováčka, zvlášť když má někoho, kdo poradí. Já radím kuřátkům (pokud tedy komunikují a ptají se), aby na začátku pěstovaly pšenici, mlely krmivo pro slepice a prodávaly krmivo - a slepice.
    Pak se dají přidat králíci - ti jsou trvale za dost vysokou cenu a také radím vyrábět a prodávat krmivo pro krocany. Tam jsou jen vlašáky, výroba je rychlá a cena na trhu zajímavá...
    I kombajn na začátku lze získat - z družstva, stačí nakoupit pár vajec, dodat do úkolu a kuřátko může naskočit na kombajn...když chce, pošlu ovesný chleba a MJS a pak to odsejpá jedna radost...
    Takto se kuřátko naučí, jak si vydělat a i jak plnit družstvo...a za pár dní může samo do světa mezi velké farmáře ;)
     
    Naposledy upraveno: 1/1/16
  5. dismirus

    dismirus Vycházející hvězda fóra

    Mám dotaz, zda se někdo podíval na farmy uživatele lama.992, lama.993, lama.994 atd. Evidentně se jedná o jednoho uživatele, který zakládá tisíce nových farmy, přihlašuje se do mentor systému a dostana se do 7.levlu a pak už vůbec nehraje. Defakto tím likviduje celý mentorsystém, známá dostala toho žáčka také a rovněž potvrdila že vůbec nehraje.
     
  6. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    dismirus také jsem měla to "potěšení" nafasovat 2 kousky.... bohužel jsou tito hráči tupí a bezohlední, protože je ani nenapadne se ze školy odhlásit :(
     
  7. dismirus

    dismirus Vycházející hvězda fóra

    čarodějka007 - já v tom vidím schválnost a atak proti systému jako takovému. Neznám pravidla hry úplně, ale určitě se tam mluví o multiúčtech, dá se i zablokovat IP adresa (možná to nepomůže). Ale hlavně, RT tým by si měl uvědomit, že spousta hráčů jsou neaktivních a v životě na farmu už nevstoupí. Vychloubáním se, že mají padesát miliontého hráče není důvod k oslavě, protože min. 80% farem je buď neaktivních a nebo je udržují hrači, kteří mají dalších 100 farem.
    Nebylo by lepší takovou farmu po půl roce neaktivnosti zrušit. Já jsem si založil jen tak zhecu před 3 roky ještě jednu farmu, a když jsem se na ní nedávno přihlásil, nestačil jsem se divit, nezrušili jí.
     
    evainfo a Skeewe tohle ocenili.
  8. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    dismirus možná to je schválnost, ale atak proti systému bych v tom nehledala - pochybuji, že zrovna hráči, kteří zakládají stovky farem se stejným základem nicku (viz kapradi, lama, papir...) mají mentální kapacitu na promyšlený útok na systém. A zbavit se jich bohužel nebude tak jednoduché - pokud totiž pro každou farmu mají jiný e-mail, nejedná se o multiúčet a v pravidlech je, že hráč může mít více farem, ale nesmí spolu kooperovat. No a tím, že farmy nehrají, tak ani nekooperují a tedy pravidla neporušují.
     
  9. honzi

    honzi Komisař fóra

    já měl dvě lamy najednou - lama.940 a lama.941, po 12-ti hodinách jsem je smazal, ale od jedné lamy mi přišla bedýnka s body náklonnosti
     
    evainfo, Skeewe a LubicaKrakova tohle ocenili.
  10. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    ;) já zatím nevydolovala ani z jednoho kuřete tu správnou bedýnku ... jedno se snažilo, poslalo nářadí, ale od té dobu už ani ťuk, ani zpráva ... zatím jsou zelená, tak ještě počkám, teď asi slaví ještě vánoční a silvestrovké svátky xD
     
  11. honzi

    honzi Komisař fóra

    Jo, konečně... Jedno kře mi napsalo a poslalo bedýnku, další dvě postoupily.... Že by konečně někdo aktivní?
     
  12. -Kuteno-

    -Kuteno- Ikona fóra

    Ahojte.Moju školu už 3 kuriatka opustili.Teraz čo som dostal za nich iné tak tie vôbec nekomunikujú a podľa toho že sú v 3-5 lvly.Posielam im darčeky ale oni nepošlú ani kliniec.Asi ich vymením za iné je to s niektorými ťažké a s tým už nič neurobím.
     
  13. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    No aj ja som z mojich kuria na nervy. Zatiaľ sa mi podarilo len jedno. Bola zlatá, zaujimala sa o hru, pekne postupovala, dostávala darčeky odo mňa - aj nadštandart, vyletela z hniezda a je mojou susedkou. Všetko ostatné - odpad.Držím len kým sa nepripíše prvý bonus za darčeky (zo začiatku im posielam tie hodnotnejšie, neskôr hnoj) a SMS, to jeuž len o pozdrave a otáznikoch a potom vyhadzujem. Aj keď sú ešte zelení. Ak niekto stají v 2-5 lvl 3 dni - nehrá a hrať už ani nebude.
     
  14. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Já mám momentálně jedno kuřátko, které sice nekomunikuje, ale hraje, další, které nehraje a dneska jsem nafasovala toto:

    [​IMG] :cry:
     
  15. -Kuteno-

    -Kuteno- Ikona fóra

    čarodějka007 ja som také kurence dostával na začiatku mentorovania asi mesiac.
     
    LubicaKrakova a tomokoco tohle ocenili.
  16. Myrtha1

    Myrtha1 Pisálek fóra

    Jen se zeptám, jak je to vlastně s tím odměňováním ve školce?

    To, že posílám denně školní dárek "bedýnku náklonnosti", který neubírá z množství normálně posílaných dárků vím ( + mohu poslat i další dárek, třeba Parfém).
    Ale jak je to s komunikací? Jste jako mentoři oceňováni nějak systémem za posílání a přijímání pošty?
    Denně psát ahoj, když zatím nepotřebuji nic víc mi přijde jako spam, ale pokud za to nějakým způsobem máte body, stačí říct.

    Co se týče informací jak to v mentor systému a vlastně v celé školce funguje, nepřijde mi to moc přehledné.
    Chápu, že hráči kteří farmu neznají a tápou Vás zahlcují dotazy nonstop, také toho stále dost neznám (tedy "trochu").

    Vlastně když si to rozeberu, mentor by měl být "placen" za poskytování rad a vedení "nováčků", takže asi to s tím denním "otravováním" poštou přeci jen bude nějak provázané.

    FAQ co jsem si tady prošel mi přijdou až moc povrchní a tak budu rád, dozvím li se více od zasvěcenců. :D

    p.s. děkuji všem za vysvětlení

    p.p.s. a rozhodně jsem nechtěl, aby to vyznělo jako že "znám všechno" :D
    jen jsem chtěl říci, že už jsem farmu trochu hrál a základy nejsou složité, každá rada se cenní a jen hlupák je odmítá :)
     
    Naposledy upraveno: 3/1/16
    mendalam2, LubicaKrakova a tomokoco tohle ocenili.
  17. Jituna

    Jituna Velmistr fóra

    Ahoj Myrtha1, co se týká pošty, tak mentor je oceňován pouze za odeslání pošty a to jedné zprávy denně. Pokud ti pošle zpráv víc, je to bezva, že si spolu povídáte, ale bonus se mu započítá za jednu odeslanou zprávu denně.
     
  18. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Myrtha1 je to tak, jak je napsáno v FAQ - mentor dostane body za denní dárek ze školy a jednu zprávu denně a když pošle kuřátko tu kulatou bedýnku se srdíčkem. Ta bedýnka se srdíčkem je pro mentora nejlepší dárek, protože jak sbírá body, posouvá se v sociálním levelu a od levelu 3 může učit víc kuřátek. A také si nasbírané body může vyměnit za užitečnosti pro sebe a i pro kuřátka (například koláčky).
    Kéž bys měl pravdu a kuřátka psala a ptala se - to je pravý účel školy, poradit a pomoct na začátku hry, tak aby hra bavila a kuřátko postupovalo. Ve hře jsou různé finty, které se sice lze dozvědět tady na fóru, ale pro nováčka je lepší, když dostane konkretní radu a případně pomoc od mentora.
     
  19. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Myrtha1 - ono je to aj o tom, že síce mentor má bodíky len za 1 správu denne, ale ak kurča komunikuje, mentor vie, že pracuje. Možno sa ti zdá, že ovládaš takmer všetko, ale mentor má skúsenosti a často poradí v takých veciach, ktoré vo FAQ nenájdeš. A máš to rýchlejšie, ako všetko čítať. Ale samozrejme, že to musí byť mentor vo vyššom lvl. Teoreticky sa totiž môže stať mentorom každý od 41 lvl. A ak si komunikatívne kuriatko, mentor ti iste pošle cennejšie darčeky. Asi tak...
     
  20. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Myrtha1 ono je to tak, že hra je čím dál složitější a rozmanitější a pro skutečného nováčka může být frustrující, když zjistí, co všechno ve hře je a co nemá. A může to zabalit hned na začátku :(
    Také je docela důležité se správně rozhodnout, jak využít získané hvězdičky - jestli na aktivaci celé lesní mýtiny nebo na baharamu a prales. Ono je totiž velice lákavé, aktivovat baharamu, ale pak kuřátko zjistí, že se tam bude pinožit na malinkém plácku s cukrovou třtinou a to dost dlouho. Jediná pomoc je od sousedů nebo mentora s řemeslným produktem, který mu umožní rychlejší postup. Já radím napřed aktivovat celou lesní mýtinu a teprve potom baharamu - protože z různých důvodů je praktické mít na farmě k dispozici plnou plochu na pěstování. A pokud si hráč otevře baha až po levelu 40, má už možnost si kupovat alespoň jeden řemeslný produkt na rychlejší postup. Jenže aby na to měl, musí se napřed naučit, jak si vydělat krejcary....
    Toto je strategická hra a pokud má hráče bavit, musí si najít nějakou rozumnou strategii, jak postupovat - a i od toho je mentor. :)