ST: Farmářský dům - škola farmářů - rady a zkušenosti mentorů a žáků

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem danda-vnovis, 15/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    skalara.v - neboj, nie si v tom sama. Aj mne sa kuriatko vrátilo, dokonca s ospravedlnením, ale bodíky - žiadne. Ani za tie darčeky - tým nekomunikujúcim, ani za správy, ani za ich postupy. Tak nepostupujem ani ja. Už včera sa mi to nezdalo, ale dnes, po príspevkoch ostatných, som sa na to priam zamerala- a je to fakt - nepripisuje a nepripisuje. Ale je to nahlásené ako chyba. No dúfajme, že to vyriešia (asi až v pondelok) a nebudeme body tratiť.
     
    evainfo a skalara.v tohle ocenili.
  2. bludička49

    bludička49 Vévoda fóra

    No vidíte,to mě nenapadlo dát si na to pozor.Taky se mě zdálo,že ty body nějak nepřibývají.Snad to dají brzo do pořádku.
    Tak já už mám zase tři pracující kuřátka.Jedno se vrátilo asi po 14 dnech s omluvou,že tak dlouho nepracovalo.Všechna docela komunikují,jedno chce sem tam i poradit a hlavně všechna posílají bedýnky.Už mě chybí jen 159 bodů do 3 stupně.Když pošlou bedýnku,dostanou ode mě dárek,když ne,tak jen z mentor systemu.Ale dávají si pozor,aby každý den poslali.;):)
     
  3. bropyk

    bropyk Hrabě fóra

    Kdepak asi němečtí soudruzi udělali chybu ;). V mentorském systému měli jednu velkou chybu - tu sice opravili, ale další tam zase vznikli. Jsem zvědavý zda po opravě aktuální chyby zase nebude ta předchozí:p
     
    evainfo a tomokoco tohle ocenili.
  4. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    bropyk asi budeme mít možnost vést i postgraduální studium pro levely víc jak 40 - já už jedno takové kuřátko evidentně mám :D

    [​IMG]
     
  5. bludička49

    bludička49 Vévoda fóra

    To co moje kuřátko zameškalo za tu dobu co nehrálo,tak teď se pilně činí,dnes jsem odklikla už dva postupy,ale body pořád nikde,tak jsem opravdu zvědavá,kdy to RT napraví.
     
    evainfo, skalara.v a tomokoco tohle ocenili.
  6. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    [​IMG] ... no jak to čtu, je to stále dokola :sleepy: ... "dostaneš kuře a věnuj se mu". To snad všichni děláme, ale oni nás mají asi "na háku", nebo spíše nejsou v "obraze" a nebo je "obtěžují" hráči, kteří jsou hodně vysoko a je to deprimuje o_O ... Si myslím, že to není zrovna dobře promyšlené 8). Bych asi udělala automatickou "nabídku" novým hráčům (zelenáčům) xD ... "Chceš být rychle zařazený do hry? .. tímto dostaneš "kvočnu", či "kohouta" a zajištěný lepší postup, rady a pomoc ve hře jsou zaručené od zkusených hráčů. ..Ale dodávat hráčům "kuřata", o kterých nic nevíme a možná z toho mají legraci, protože s námi právě vedli před chvilkou "hovor" na forumu z jiné farmy jako vysoký level a známý hráč.
    Neumím podávat "návrhy" v sekci "Zlepšovací návrhy", ale by možná pomohlo dát návrh, kde každému "novému hráči" na farmu automaticky "naskočí návrh" ... chceš být kuřátkem a mít oporu? ... a k tomu nějaké vysvětlení, o co jde. Tím, že nováčci odsouhlasí, by možná byla větší náděj ke spolupráci ve farmářském domku s kuřátkami :sleepy:. By to neměl být žádný problém pro RT ... spíše velká pomoc v postupu nováčků. :p a tím i jiné výhody ....
     
    Naposledy upraveno: 21/2/16
    -Kuteno-, švestinka a KiQuSiQ tohle ocenili.
  7. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    evainfo a co bys chtěla o svých kuřatech vědět? Mají vyplňovat osobní dotazník? Když nováček s hrou opravdu začíná, tak o ní nejspíš neví nic - možná pár informací z nějaké reklamy, od kamarádů nebo pak z tutoriálu. Právě od toho je mentor, aby kuřátku osvětlil, co za hru farma je a jak funguje...
     
  8. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    čarodějka007: (si myslím, že moji myšlenku trošku přetáčíš, protože nepíši, že chci o nich všechno vědět) ... a o tom to právě je :). Nový hráč se přihlásí, má volno a tak to zkouší a zjišťuje, že je zde nějaká akce, o které nemá tušení (spíše o produktech, nějakých názvech chlívků, či rostlinek. Možná se mu to bude zdát komplikované a půjde si hledat jinou hru :oops:. Jsem kdysi taky tak hledala něco na odreagování :p.
    Ale když dojde nový hráč a se mu "ukáže nabídka" s určitou pomocí ... třeba klik "chceš být kuřátkem?" o které se postará zkušený hráč a rychle získáš výhody ostatních.... nebo něco podobného ... tím se nováček i zaručí, že chce pomocníka a bude s ním komunikovat ;)
    Myslím, že bych to jako nováček určitě uvítala, když mi někdo napíše .. budu ti radit, pomáhat a pošlu hned věci, které časem taky získáš ... no bude to trvat :D
     
    Naposledy upraveno: 21/2/16
    švestinka tohle ocenil(a).
  9. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    evainfo nemyslím si, že by se nám měli nováčci jakkoliv "zaručovat". Je to jejich čas a jejich volba, jestli je hra zaujme nebo ne a s tím musíme počítat.
    Když jsem já začala v květnu 2013, nevěděla jsem o farmě nic, jen to, že existuje....přihlásila jsem se do školy a měla asi veliké štěstí, protože mi systém přidělil mentora, který mne učil hrát a to tak, aby mě to bavilo. Nebyla jsem ve škole dlouho, ale zcela vážně mohu prohlásit, že za to, že se držím vidlí a hnoje už dva a půl roku, je zodpovědný můj mentor. A klidně ho prásknu - byl to BlackDragon a byl opravdu skvělý :).
    No a protože doučovat po levelu 40 mne nechtěl, začala jsem chodit na chat. A opět jsem měla štěstí, protože v té době chat fungoval jak herní chat má a chodili tam hráči, kteří byli ochotni poradit a pomáhat. Tam jsem pochytila hodně zajímavých a užitečných rad a triků, které mi farmaření hodně usnadnily - teď mají hráči k dispozici jen forum, ale kdo chce, najde i tady spoustu informací i pomocnou ruku...
     
    ell1956 a švestinka tohle ocenili.
  10. bludička49

    bludička49 Vévoda fóra

    Vím jak to evainfo myslí,ale určitě by stačilo,kdyby nová kuřátka,která mají už nějakou farmu a určité zkušenosti to napsali.Já teda to štěstí měla,jedno kuřátko hrálo už dřív,pak dlouho ne,tak pokud narazí na něco nového,tak se zeptá.U druhého to není první farma,takže zkušenosti má,tak se jen pozdravíme a prohodíme pár písmenek.Myslím,že to opravdu záleží na slušnosti kuřat.
    Teď se mě po dlouhé době připsalo 5 bodů,jak postupových tak do obchodu.Jen by mě zajímalo co bude s těma ostatníma,co se nepřipsaly.
     
  11. šebejda

    šebejda Baron fóra

    Dierdrie1
    i ty můžeš opustit svého mentora-> radím ti, udělej to, můžeš tím pouze získat:)
     
    ell1956 tohle ocenil(a).
  12. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    bludička49 přesně tak, záleží na kuřatech - a každý mentor má možnost si zvolit svůj text uvítacího dopisu a napsat tak, co uzná za vhodné a důležité. Další "návrh", kterým by měl nováček odsouhlasit, že bude chodit do školy, mi připadá kontraproduktivní. Navíc jsem přesvědčená, že většina by jen klikla a nečetla - podobně jako je to s odsouhlasením VOP ....schválně: kdo z vás podrobně četl VOP dřív, než je odsouhlasil, aby se dostal do hry?
     
    švestinka a ell1956 tohle ocenili.
  13. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    .... asi mám namísto normální školy universitu o_O [​IMG]
     
  14. farmarka_e

    farmarka_e Stálice fóra

    čarodějka: mně se to taky jednou stalo, měla jsem žáčka ve 42.lvl a pořád ve škole... napsala jsem na podporu, a bylo mi sděleno, že problém může být v tom, že na stejný email je registrovaná ještě jedna farma a taje zaseklá ve 4.lvl a systém to neumí správně vyhodnotit... nicméně během asi jednoho dne bylo kuře ze školy pryč, tak jsem myslela, že tomu někdo pomohl.... Ale po nějaké době (asi 3 týdny) se podpora ozvala znovu, že RT prověřil můj účet a že zjistili, že mě žáček opustil samovolně ve 42.lvl, body za postup se připsaly a že nepřišli na to, proč se to stalo a že je to ojedinělá anomalie.... jak vidím, tak až tak ojedinělá nebude...
    Jinak se mi dnes konečně připsaly body za postup žáčků, tedy za nový postup, uvidíme, zda budou schopni připsat zpětně i ty minulé nepřipsané.... každý bodík se hodí :)
     
    Janké861 a tomokoco tohle ocenili.
  15. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    farmarka_e děkuji za info, asi taky napíšu na podporu hry....pokud jde o body, tak je moc nesleduju a netuším, kolik by jich mělo být. Spíš mi vadí, že mám kuřátko v levelu 42 a už třetí den jedno volné místo - ovšem je pravda, že jsem tak nějak automaticky počítala s tím, že je to nějaký rozbitý a neuvažovala o jiných možnostech
     
    ell1956 a tomokoco tohle ocenili.
  16. bludička49

    bludička49 Vévoda fóra

    Tak už to konečně opravili.Připsali mě body do obchodu a taky jsem poskočila do třetího soc.postavení a hledají mě 4 kuřátko.Jsem napnutá jako kšandy,jestli zase dostanu hodné a pilné kuřátko,jako mám ty tři. :);):)
     
  17. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    taky se mi vše připsalo dnes odpoledne, postoupila jsem do 2 stupně mentora ... ale vyhodila jsem nekomunikující kuře a obratem bylo zase zpět ...
     
  18. .stazi.

    .stazi. Pisálek fóra

    Aj mne sa dnes pripísali body.

    Medvánek - aj mne sa to už stalo a odvtedy nedám hľadať nové kuriatko hneď ako vyhodím predchádzajúce.
     
    bludička49, Janké861 a ell1956 tohle ocenili.
  19. bludička49

    bludička49 Vévoda fóra

    Tak v mé oblasti asi došli kuřátka,zatím nic. :sleepy:


    Tak mám čtvrté kuřátko.Level 2,teploměr červený,bliká.Bylo přihlášené,tak jsem mu poslala uvítací dopis,neodpovědělo.No uvidíme jestli se probere nebo poletí.
     
    Naposledy upraveno: 24/2/16
    švestinka a ell1956 tohle ocenili.
  20. KiQuSiQ

    KiQuSiQ Znalec fóra

    Teeeda... dnešné nové kuriatko ma už aj stihlo pomenovať "šmejdom" a ešte je aj proti, že ma má medzi susedmi... -.- ja mu dám, o 12 hodín poletí! -.-