ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    slootr
    také jsem to včera na ofiku de fora četla. Zajímalo by mě, jestli opravdu se tato zpráva k naším modíkům nedostala, aby jí mohli předat nám hráčům. Jde naprosto o nepodstatnou informaci, že newsletter vyjde příští týden, ale podstatné je to, že ani u této nepodstatné informace není právě ta rovnost mezi jednotlivými hráči z různých zemí.
    A tady se divím moderátorům, že na tuhle hru přistupují a ve chvíli, kdy oni neumí tu hráčskou rovnost mezi jednotlivými zeměmi zajistit, že ještě navíc stírají ty, kteří se snaží pomoci těmi v éteru sehnanými informacemi. Neříkám, aby se porušovaly pravidla a dávaly se sem odkazy z těch stránek, které nejsou povolené, ale napsat, že se proslýchá nebo určitě se zvýší cena toho a toho a dát ostatním nápovědu, co asi bude, a to trestat - to je snad i k pláči. Kolik takových hráčů jsme tu měli a nebo máme, kteří se snaží nebo teď už nejspíš asi snažili nezískat výhodu jen pro sebe a naopak pomohli i ostatním?! Myslím si, že moc jich nebylo a téměř všichni tady z forma víme o kom je řeč.
     
    Naposledy upraveno: 31/1/15
  2. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Ahoj Lyzarko,

    info jsme dostali s tím, že můžeme a nemusíme uveřejnit a protože prostě info je opravdu nepodstatné, tak jsme ho nezveřejnili. Bo by si zase někdo z Vás stěžoval, že se toto oznámení překrylo jiné podstatnější ofi.

    A hrozně se mi líbí jak tu hráči z České lokace volají po rovnosti a pokládají se za hráče druhé kategorie. Projdi si zahraniční fóra a zjisti si kolik tato fóra pořádají měsíčně soutěží o ceny. A když už budeš v tom zjišťování, tak koukni na jejich ceny florenů, košů a dalších placených prvků hry. Co kdy jsme tě vzali za slovo a začali tedy prosazovat rovnost? Prozatím totiž neustále prosazujeme výhodnější ceny pro Slovenskou lokaci.

    No nicméně dnes směrem k RT putovala stížnost na nedodržování daných pravidel ohledně FarmOracula na některých oficiálních fórech hry a uvidíme co nám bude odpovězeno.
     
  3. alexandrakerulova00

    alexandrakerulova00 Hvězda fóra

    ono sa hovori-psi hlas do neba nedojde,tak si myslim,ze ani to nase frflanie nebude mat adekvatnu odpoved :cry:,ale co uz :music:,pohoda ,klidek,tabacek ;)
    a takto to bude vzdy
    co sa tyka tych cien za floreny,tak to je naozaj na zamyslenie
     
    lacrima tohle ocenil(a).
  4. slootr

    slootr Baron fóra

    Nojo, je to tak. My Češi máme vše levnější. Ovšem to je taky jedna z věcí, které nás řadí do té druhé kategorie. Pracuji v mezinárodní firmě a s tímhle se setkávám denně. Ale měl jsem pocit, že ceny pro jiné měny stanovil RT. Samozřejmě je to na hlavu postavené, protože kupní síla v Čechách a na Slovensku je zhruba stejná. Pro RT tým jsme ovšem my s korunou ti chudáci, kteří si na svých stromech natrhají míň ořechů na obživu.

    Je to pro nás výhodné, jakkoli je to nesmyslné. Ale tím se nezabývám, protože mám pocit, že tohle mohu ovlivnit zhruba stejně, jako to, co za nové nářadí bude padat z polí nebo jak dlouho bude zrát chameleon. Pokud má mod tým takový vliv, že nám nastavil takhle výhodné ceny, pak klobouk dolu.

    Fórum je pro mne zdroj informací. Jestli jsou tu hry, tak to je fajn, mod tým si za to zaslouží pochvalu. Nevím o nich, neúčastním se jich. Ale to je můj problém. Já tu jen hledám info o tom či onom. Chápu, že když je na rohodnutí mod týmu zveřejnit nebo ne, pak se to může zemi od země lišit. Ovšem že by nový příspěvěk v sekci Vývojářský blog (protože přesně tam ho ti nejmenovaní mají) zastínil jinou důležitou informaci - to byl asi vtip. :)
     
    Naposledy upraveno: 31/1/15
  5. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    pajda361
    souhlasím s Tebou v tom, že my v české lokaci máme koše a floreny lacinější než někde okolo. Nevím, jestli je to Vaše zásluha, tedy zásluha Vás moderátorů, pokud ano, jsme nebo alespoň já jsem za to vděčná, nicméně je třeba se bít ještě za hráče ze Slovenska, máme jedno forum a na něm české a slovenské moderátory, leč ceny rozdílné.

    Ale bohužel tato debata ohledně rovnosti vyvrcholila v to, co jsme určitě nechtěli, tedy v žalování na ostatní cizí fora. My si spíš přáli nebo nemůžu mluvit za ostatní, takže já jsem si spíš přála, aby i tady bylo v několika málo případech "přimhouřeno očíčko" a příspěvky, že v akci se objeví to či ono, nebylo důvodem k uzavření této sekce a bylo to v několika případech za měsíc tolerováno. Tolik akcí nemáme a myslím si, že určitě RT nesleduje a nepřekládá si každý náš příspěvek, jestli náhodou tam někdo nenapíše, že do akce budou třeba kačeny. Protože tam, kde není žalobce není ani soudce.
     
  6. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Slootr: podobné info bych já osobně dal do Ofi oznámení, kde byl hodinu předtím uveřejněn kalendář.

    Lyzarko:
    není to naše zásluha. A k dalšímu pravidla buď jsou a platí a nebo to nejsou pravidla. S "přihmouřením" očka v tomto bodě moc neuspěješ, tedy ne u mně. Jsem ochoten tolerovat ulevení si v případě, kdy se objeví vetší problémy ve hře, ale tohle by vedlo jen k tomu, že tu bude hráč potrestaný například za multipost poukazovat na to, že jiná pravidla (více bodovaná a tedy důležitější pravidla) tu nevyžadujeme nebo "přimuřujeme" oči.
     
    Pitrýsek47 a nanyblacks tohle ocenili.
  7. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    pajda361
    dobře, souhlasím s Tebou, že v případě přivření oka u jednoho by docházelo k tomu, že druhý hráč by se cítil poškozen. Na druhou stranu mně řekni, kde je výslovně uvedeno, že se zde v tomto vlákně nesmí uvádět, že sem měla sen, že bude do připravované akce třeba hodně slepic. Tedy do doby, než se chystal Black Dragon včera do peřin a napsal to co napsal.

    Nic, víc nemá cenu asi o tom diskutovat, každý máme na to svůj názor, možná, ale jenom možná, by si měl na to z pozice obyčejného hráče také trošku jiný pohled a byl si vděčný za každou informaci, která se k Tobě dostane trošku dřív než z oficiálního oznámení. A ani ne ze spekulantství, ale jen z prosté zvědavosti. Já už byla od mala dítko zvídavé, kladla rodičům různé otázky a jak je vidno, ta zvědavost ve mně je stále.

    Všem krásné sobotní odpoledne, loučím se, jdu dělat něco smysluplnějšího [​IMG]
     
  8. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Lyzarko: nemusíš mi to věřit, ale jiný názor bych na to neměl. Je mi to totiž jedno, tohle je pro mně hra a to jestli akci dokončím ve čtvrtek nebo v pátek je mi jedno (narozeniny stále ještě nemám hotové). Stejně tak je mi jedno jestli mám na kontě 20 nebo 50 miliónů KR nebo jestli postoupím v únoru či třeba v květnu. Farmu mám celkem samostatnou a trh ke splnění akce vlastně ani nepotřebuji, využívám ho minimálně a to nejčastěji k prodeji hnoje.
     
  9. silviec

    silviec Mistr fóra

    pajda361- mas svůj styl ve hre, někdo jiny, i ja, hrat to takto pro me nezazivne, jiz davno me farma nebavi, to si muzu malovat krouzky na papir, ale nic proti stylu nekoho jiného, ja se drzim toho , ze je to strategicka hra, a tim padem chápu a přikláním se k vyse napsanym prispevkum, mejte se hezky den
     
  10. ...Nepo...

    ...Nepo... Vycházející hvězda fóra

    losiksobik hneď ti môžem odpovedať na tvoju otázku: když jsem četla příspěvek ezzzra, tak mě nějako první napadlo, proč je to tady, proč to není ve FarmOraculu.
    určite si videla vo FarmOraculu, že keď tam hráči pridávali príspevky tak to bol problém a Oraculum prestalo prispievať.
    Druhý dôvod je ten, že do Oracula sa museli príspevky vkladať v básničkách, na čo ezzra nemala ani čas, a myslím si ani záujem.
    Chcela nám hráčom podať stručné info, kto tomu neveril, nemusel to ani čítať, ani sa podla toho riadiť. Ale boli tu aj takí, čo to ocenili.
    Nikdy to sem nepísala v tom zmysle, že to bude naisto, vždy to písala v zmysle špekuluje sa atď.
    a ešte jedna vec, som s ezzrou aj v súkromnom kontakte, a po tomto incidente už žiadne takéto info prídávať nebude, takže jediná vec čo nám tu zostala je FarmOraculum. ( takže vlastne nič )
     
  11. zuzas66

    zuzas66 Pilný autor

    ahojky. souhlasím s ...Nepo... orakulum vůbec nečtu. otevřu a zavřu básničky nemusím. hodně příspěvků od hráčů tu oceňuji. jen když někdo z moderátorů ví nějakou informaci a nedá ji do ofi. oznámení, ať je důležitá či ne, tím nás asi poškodí. každý hráč si udělá na ni vlastní názor.
    viz: posunutí téhle akce o den. kdyby se zde o tom nemluvilo hodně hráčů by nevědělo. žádné oficiální info. a změnit jen v kalendáři který je jen orientační nebylo šťastné řešení.
     
  12. ...Nepo...

    ...Nepo... Vycházející hvězda fóra

    Ludia tu vám chcem ukázať jeden jasný príklad a spýtať sa, v čom je FarmOraculum vlastne dobré??


    Rečníckou otázkou nám dal nejakú indíciu k akcii vo februári. ( dobre že to nebola básnička so 4 strofami )
    [​IMG]

    k čomu je to dobré, keď my už o tejto akcii vieme 2 dni??
    [​IMG]

    pomohlo by nám to v prípade, keď kalendár ešte nebýval, ale teraz je to podla mňa zbytočné.
    A o toto tu ide...na našom fóre máme povoleného len takéhoto nepresného informátora, ktorý často nič nenapovie a keď už hej, tak je to dávno niekde v offi...
    podľa jeho indícií sa na trhu nemôžem na nič pripraviť, viem len to, že sa budú predávať koše a viem aká bude grafika vypadávatka...s tým, či bez toho, som tam kde som aj bol :)
     
  13. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Včera jsem tak zčista jasna nebo omylem zabrousila na cizojazyčné fórum ( nevím, zda se to smí) a tam už kolují info k akci Valentýn. Rovněž šlechtění tam živě probírají. Obrázky tam také mají. A také spekulace, co že to vlastně bude potřeba dodávat. Nu, u nás nic takového není, tak počkám, až bude prázdný trh, a tím budu vědět, která bije.
    (Ale jelikož nechci dopadnout, jak sedláci u Chlumce, tak se pídím, kde to jde)
    Je mi z toho smutno:(
     
  14. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    ...Nepo... ber to tak, že když si budeš shánět informace sám, alespoň se pocvičíš v cizích jazycích, to taky není k zahození
     
  15. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    čauky farmaříci,
    budu-li vycházet ze slova fórum - máme prostor docela omezen.
    V první řadě,moderátoři nejsou jen moderátoři,ale i žalobci,soudci a vykonavatelé-ideálně inkognito- Nic proti nikomu z nich osobně,či jednotlivě. Mluvím o jejich práci jako celku,a vtom je ten problém.Sloužit se dá jen jednomu pánovi. Takže,buď hájím práva těch,nebo oněch.Na čí straně jsou ti naši,to nechám na každém z vás.

    Rád bych si myslel,že nové forum založil RT pro potřeby hráčů a i když první pravidla byla sice v detailech nejasná, v principu dostatečná.
    Bohužel,čím více se pravidla rozšiřovala,tím vic se začalo ukazovat,že forum hráčům moc sloužit nemá.

    Musíme psát jen k "tématu" vlákna - t.j až po začátku Akce (do té doby je zavřené). Vzhledemk tomu,že je to strategická hra,řešení jakýchkoliv nejasností,příprav a plánování je tak z křížkem po funuse.

    Nesmíme napsat nic,co jsme "někde" slyšeli a už vůbec na to odkazovat,či vložit obr.,kromě "povolených"(většinou zastaralých) informací. Jako vysvětlení je,že se nepravdivými informacemi matou hráči...co nato říci? Ty pravdivé nám zase chybí.


    RT můžeme jen chválit,napsat pravdu se nevyplácí. Asi fakt dělají co mohou, tak se kritikou cítí dotčeni.

    Mohl bych pokračovat,ale znám přísloví o házení hráchu na stěnu.Faktem však zůstává,že jsou tyto pravidla jen pro někoho a to jak v rozdílů zemí (národů),tak i jednotlivců. A pokud se toto vlákno zavře,můžete zavřít celé fórum. Offi informace mohou být i součásti přihlašovací stránky,či Novinek.
     
  16. k.vitek

    k.vitek Polobůh fóra

    Tédy, tédy, byla jsem ráda tento týden (kvůlivá služebním jízdám v tom krásném středo-moravském počasí), že jsem ráda a fórum jsem úplně vynechala... aspoň mně unikl ten informační chaos o_O
    Zlepší se to?
    Dobrou hru přeju!
     
  17. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Krásný sobotní večer přeji...
    No, nás hra baví,
    proto se každý snaží být o krok vpředu.
    My motivaci máme. Nechápeme často (hráče) co jim je jedno, jak hrají.

    Už to bohužel dávno není hra o pohodě.
    A tak se někdo snaží přinést informaci všem.
    Když je to pro hráče jednoduché, dají to sem.
    Málo kdo hledá vhodnou sekci. No na co? Když tam málo kdo chodí...
    Proč? No proto, že se hráči bojí aby něco někam, nenapsali mimo téma.
    Bojí se postihů? Protože se dají pravidla použít různě?
    A to je myslím i to jádro pudla.
    Všem dobrou noc přeji.
     
    Naposledy upraveno: 31/1/15
  18. losiksobik

    losiksobik Komisař fóra

    ...Nepo...: evidentně jsi nečetla zbytek toho příspěvku, který cituješ. Neboť ten byl právě směrovaný k tomu, že to patří do Oracula, ale že tam byli ti hráči vyhnáni, protože i když tam dávali příspěvky v rámci pravidel, tak se to někomu esteticky nelíbilo... a že pak se nesmí divit, že s tím jdou hráči jinam. už se tu několikrát diskutovalo, že takové vlákno, kde by si mohli hráči povídat a spekulovat, tu tím pádem není, pokud má být Oraculum básnické. Stejně tak že by bylo dobré otevřít vlákno k akci v okamžiku, kdy zveřejním informace, aby tam mohli hráči diskutovat o tom, jak se na akci pripravit. Jinak se tím zaplácává tohle vlákno...

    Jo a i když zvolil BlackDragon ostrý tón (na který navíc u něj nejsme úplně zvyklí), tak prostě pravidla porušena byla - já pod tím vidím i to, když se udělá obrázek ze zakázaných stránek:

    Co je zakázané na herním fóru FARMERAMA CZ uvádět?
    • informace čerpané ze zdrojů neuvedených v 1. bodě nebo v seznamu oficiálních Fan stránek hry Farmerama.

    Jo a mimochodem, za kolik máte hnůj? U nás je za 300 :)
     
  19. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Myslím, že o problému se nejlépe vyjádřil Casey27 v příspěvku 1331
    Za sebe můžu říct, že jsem dlouho hrála a znala jen chat, kam jsem záhy pro "moderování" přestala chodit a akce se mi nedařilo plnit, i když levelem bych měla levou zadní. Pak mi někdo poradil fórum a ejhle, akce jsem začala dokončovat! Takže informace jsou klíčové a pokud je někdo může mít a jiný ne, tak je ta hra nespravedlivá ve všech směrech - odměny z TS, TCH, číslo náhody a přístup/nepřístup k informacím. O čem pak to celé je?
     
  20. Petka03

    Petka03 Vycházející hvězda fóra

    Koukám že po pár hodinách je to tu stejné jako když jsem odcházela.
    V rámci autocenzury jsem teď vymazala celý dlouhý příspěvek k debatě, tahle diskuze se dostala někam, kam jsme možná ani nechtěli a ztrácí smysl. Podstatné už bylo vyřčeno, ve změnu ohledně informovanosti hráčů nevěřím, a vše navíc už jen brnká na nervy všem zúčastněným.
    Takže jdu spát a pevně věřím, že zítra si tu přečtu snad konečně něco jiného.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.