ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    Máš pravdu, mlýnek na maso se u mně v domácnosti nevyskytuje. Po tom co "naši" ,když vychovali tři děti a došli k přesvědčení, že každé dospělé dítě musí mít svoje vlastní prase a tím zabíjačku + ještě jedno společné, z kterého si nechají jenom půlku, protože pro ně to už stačí... ty rozebrané mlýnky, které bylo potřeba umýt a co v nich bylo... dnes si raději mleté koupím, i když tuším co za tím je:)
     
  2. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Troufám si tvrdit, že tu šišku borovou bych ještě umlela kdysi dávno jsem našemu invalidovi mlela psí suchary.
     
    milostivas, vilm4 a kiki2305 tohle ocenili.
  3. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Asi ste si nevšimly,že na mýtině je mlýn VODNí ! Jak známo,vody ubývá, tudíž mletí sóje pro vlky je bohapusté plýtvání touto kapalinou.
    Honěním kola naprázdo se voda čeří,aby koi kapři nelekli.Taky je to efekt pro turisty,neb kdo jiný by do takového lesa lezl,vždyť je tam jedinej strom a ještě k tomu moudrosti,což spóstě lidí nic neříká.
    :music:xD:p

    PS. Chudák pes,být invalida a ještě žrát suchary ze šišek...:wuerg:
     
  4. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Tak k tomuto poslednímu kroku ke kombinaci Legendy 30/30 nemám odvahu a dostatečně plnou stodolu. To 1% zvýšení pravděpodobnosti vypadávání mě moc nevytrhne (např. při požadavku 600 akčních vypadávátek za cca 6 dní to znamená, že by mi teoreticky mělo vypadnout tak o jedno vypadávátko denně navíc).
    Obdivuji tvé odhodlání a vytrvalost.
     
    milostivas, vilm4 a sněženka1950 tohle ocenili.
  5. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Díky za uznání :), potvrzuji, že přínos v podobě pajdátek je skutečně nulový. Mám teď opravdu srovnání, protože ke změně došlo v průběhu akce, kde pajdátka jsou. A můžu Tě ubezpečit, že jsem změnu nepozorovala žádnou. Takže pokud se do toho někdo nepustí jen tak pro zábavu a jde mu opravdu o vyšší vypadávání, můžu s klidným svědomím říct - nedělejte to, je to zhola zbytečné ;).
     
  6. Xenie6161

    Xenie6161 Komisař fóra

    Já jsem měla legendu tři roky asi jen na 20/30 a dodělala jsem jí jen díky kukačkám, když padaly ze všech stájí (a na trhu byly za babku). Bez nich bych to asi nechala být tak, je to fakt šílené množství zvířat. Ale ani při 20% jsem žádné velké problémy s padátky nemívala. Možná jiné farmy to mají opravdu jinak nastavené?
     
    milostivas, Prepperka a vilm4 tohle ocenili.
  7. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Báro - jsi si jistý, že pechfóglová mluvila o psovi ? :DxD
     
    milostivas, kiki2305 a vilm4 tohle ocenili.
  8. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Bedna na bedny vydala bedny.
    [​IMG]
     
  9. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    jan.svatek,kiki a ostatní....pominu-li,že je tam slovo "šance na vypadnutí",nikoli "zvýšeno vypadávání o..." stále budu tvrdit - dodělejte legendu do maxima.
    To ze dvou důvodů.Za prvé,pokud jsou to jen poháry,dávají bonus pouze na ploše kde stojí.Tj buď stěhovat,nebo pár % z plochy nestojí za to.Vyplatí se je vložit do legendy,aby byl bonus ze všech polí.A za druhé,1% je fakt nic,ale 30% je časem poznat.
    Uvědomte si,že v akci sklízíme v průměru 3x denně 3 až 6 ploch.Za 6 dní je to 18x šance na vyšší množství ze všech polí.
    Je to stejné,jako by jste řekli,na JC kašlu,5% mě nevytrhne.Jeden asi né,ale v poslední době jich (pouze na začátku akce)stěhuji 16 a místo 95-127 (podle toho jak utáhnou kohoutky),začínám s 290-380 kusy. O to míň pak spotřebuji SH až dozraje kaštaňák.
    Letadla jsem dodělal v pátek večer, dnes už mám cca 450 kanystrů navíc a pěstuji fazulu.Spotřeboval jsem cca 250 SK.Furt lepší než plnit na poslední chvíly,nebo řvát,že -nejde internet-musím do práce-v noci spím-jedeme pryč ap.aj.

    Skali -je to na pováženou.Vzhledem k tomu,že má zdravou kočku a píše o postižení..je nejisté čí to byl oběd.
    :music:
     
  10. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Krůto, neštvi nebo ti trhnu perutí! Měla jsem na mysli srovnatelnou tvrdost.
    Ty mixované suchary se týkaly mého byvšího buldoka. Teď mám zdravou kočku a zdravého špicovčíka. Těm nemixuju, neb se značně k lepšímu změnil trh s krmivem.
     
    milostivas, Skali a vilm4 tohle ocenili.
  11. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Baroland: S tím, že jde o pravděpodobnost a ne o záruku zvýšeného výskytu pajdátek máš samozřejmě pravdu. Sama jsem to tady už víckrát zmínila, že jde o 2 různé pojmy, na což se občas trošku zapomíná.;) Stejně tak s tou runou - stěhování Pohárů je neskutečný opruz, dělala jsem to tak dost dlouho, proto si teď považuji Legendy.
    Ale přesto, pokud má někdo runu 29/30 (nebo jak se to počítá, zkrátka tu poslední lajnu Výstavy nemá), tak je na tom prakticky stejně jako ten, komu se jí podařilo vylepšit na úplné maximum. Rozdíl v pravdpodobnosti ve výši 1% je vážně téměř neznatelný.
    Mmch, já klidně řeknu, že na JC kašlu a ani se při tom nezačervenám - já totiž žádného JC nevlastním :D
     
  12. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Poháry na maximu 30/30 visí na stromě už dlouho, takže by měly působit na vše a makat o 106. V praxi to vypadá tak, že letím poslední závod a ještě mi 5 xxl paliva chybí a nějaké 3-5 obyč na manévrování mezi odměnama. Akční je nachystaná, ale padat to padá málo, prostě mi to z polí nepadá, ani moje nejdelší senegalské proso (bér) a cukrmefloun se nepředají. Nicméně předpokládám, že to do konce akce stihnu, sic natěsno. Ovšem nemám prostoje a přizpůsobuju svůj čas hře! Což je také důležitá položka.
    Co se týká JC - horko těžko jsem posbírala kdysi 5 a dala každého na jednu plochu (teď na vodopády už dalšího asi neseženu a je to jedno, bo stejně se mi je nechce stěhovat a takhle to moc efekt nemá). Možná je uklidím do lišty, jestli to nebude bez nich lepší...
    Tož tak, nevím, jestli pohár působí na hřbitově, ale tam bych bez sousedů a přátel nedodělala žádnou akci s padátky, mám ze stejných plodin tak 1/2, max. 2/3 počtů, co si čtu na fóru.
    Plus žádné lepší přeskoky, když se kuknu na výčet plného tulidomku základních zvířat oproti jiným farmám, tak se vzteknu/zapláču dle aktuálního stavu mysli, s železnou pravidelností z balíčku tajemna jenom ta jistá novinka mimo náhodu a z 30 nic (teď se mi překvapivě vylíhla jedna žirafa a tak mám 2 a nevím, co se děje, je to nějaké podezřelé, ani jsem se pořádně nezaradovala). Ze 100+ poslaných vlaků zlatých a stříbrných nemám ani na Baha, ani na farmě všechny nové stromy. Do konce Farmeramy mě bude mrzet, že jsem zrecyklovala 100+ pokusů M na jezevce a ani jeden nepadl, zatímco většina na fóru měla v průměru jednoho každý 30. pokus.
    Konec fňukání a zpět k tématu:
    No a pak mi někdo něco vykládejte o píli a vlastních zásluhách, nebo významu legendy, když je náhoda cinknutá. Já věřím konspirační teorii, že velký význam má náhodné číslo přidělené farmě. Proti tomu procento legendy sem, nebo tam je okrajová záležitost.
     
  13. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Baroland - Samozřejmě mám splněnou Legendu na Stromě moudrosti na 29/30. Jen ten poslední krok v Soutěži zemědělců (zvířata z Farmy nebo z Baha v protihodnotě 4915200) prostě je tak náročný, že navýšení pravděpodobnosti o 1 % by bylo vykoupeno převelice draze. Holt kukačky "došly" (kdysi, jak si jistě pamatuješ, zprvu při zavedení kukaččích vajec během nějaké akce vyskakovala tato vejce při sklizni chlévů a já pak jednou zjistil, že mají slušnou protihodnotu a že jdou dodávat do Soutěže zemědělců - samozřejmě jsem se o tuto velice pozitivní skutečnost podělil na fóru - a nedlouho na to vymyslel RT kukaččí stáje a s automatickým vyskakováním kukaččích vajec byl konec).
    Takže na 14/15 v Soutěži zemědělců jsem se doslat právě pomocí kukaččích vajec a dále na 15/15 je to nesmírně "drahé".
     
    jana563, vilm4 a dasa1143 tohle ocenili.
  14. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Ono je tu dnes drahé vše,tedy,aspoň podle začátku hry.Když vznikly poháry stál Pes (nejlepší protihodnota)300-500 Kr.
    Z druhé strany lze využívat "dary" v podobě Krejcarů i na plnění úkolů.
    Já třeba denně nakupuji v obchodě po 100ks prvních 16 položek za cca 12tis..Stonek mě den co den dá min. 150tis.Jsou to peníze zadarmo, tak je utrácím na trhu za hybridy.Ušetřím SK a do úkolů mám BP (body protihodnoty).Za měsíc přibyde 48 000ks plodin co nemusím pěstovat a cca 500 000 BP.

    PS : Fóglová,Fóglová,je s tebou čím dál menší sranda...;)
     
    Naposledy upraveno: 10/9/17
    vilm4 tohle ocenil(a).
  15. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Dlouho jsem měla legendu na 28/30. Pak jsem jednou zjistila, že i když chovám minimálně, že mi to dá na další stupeň. A padátka začala padat víc. Dříve jsem bývala s akcí hotová tak 4. den, co mám legendu na 29/30 je to 3. den. Tak jsem se rozhodla ji dodělat celou, už jsem v půlce posledního stupně. Jestli bude více padátek netuším, ale vím, že druhý den po začátku mít akci hotovou nikdy nebudu, nemám JC. A protože mě na celém farmaření víc baví akce než hamtání krejcarů nebo položek do stodoly, tak je mi úplně jedno, jestli bude při plné legendě o padátko víc nebo míň. Hraji 20 měsíců a kromě toho prvního jsem zatím udělala akce všechny. Mám jen 4 stabilní sousedy, nové nepřibírám. Další 4 "přátele" při akcích střídám. Když za akci dostanu celkem 30 akčních dárků, vytrhne mě to při požadovaných počtech? No, nevytrhne. Koše nekupuji, tudíž všechno je vyskákáno z polí nebo stromů. Chlívky před akcí nedávám.
    Myslím, že do vánoc bych legendu mohla mít hotovou celou.
     
  16. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Nepochybuji, že Legendu budeš mít dokončenou mnohem dřív než do Vánoc :)
    Já ale přiznávám, že sice jsem vyprázdnila kotce na Bahamě, ale valnou část dodávky posledního úkolu jsem získala spíš čilým obchodováním. Stejnou strategii hodlám použít i na Křišťálové ostrovy - tam je těch potvor taky potřeba hromada a jak mám zvířata ráda, tady mě chov vůbec nebaví.
    Ale své sousedy musím ocenit, protože u mne dělají dárky docela významný podíl celkového počtu.
     
  17. medved222

    medved222 Analytik fóra

    Legendu jsem dodělala minulý týden díky mým favoritům, hrochům. Mají vysokou protihodnotu, nenáročné krmivo s poměrně krátkou dobou mletí. Tak mám u vodopádů "Hroší ráj" a taky zvěřinec zabydleli ti elegantní skokani do vody. Je to nejhezčí chlívek ze všech. Na počtu padátek jsem dokončení legendy ani nepozorovala, bojuji s nimi pořád. Při každé akci bourám všechny plochy povolené k pěstování, abych rychle napěstovala akční a pak točím dlouhodobky, pokud možno bez SH. Nemám kaštanový řádek ani zástupy JC, ale mám super sousedy, kteří mi hodně pomáhají. Nešel by podat nějaký návrh na zkrácení doby mletí krmiva u některých zvířat na Baha? Neustále přibývají další zvířata, jsou jich potřeba kvanta do úkolů i na šlechtění a ani super mlýn už to nezvládá.
     
  18. bbowling

    bbowling Hvězda fóra

    Nejlépe se pohár na zvířata dělal cca. před 5 lety, kdy při změně na Baha, palmpence za krejcary, došlo k chybě a Baha zvířatům záhadně zhruba na 10 - 12 hodin přibyly dvě nuly u protihodnoty a např. papoušek nebyl 264, ale 26400 a na trhu stál 100 Kr. Všiml jsem si toho náhodou, měl jsem asi v tu chvíli výhodu, že do toho můžu civět i v práci. 5 levelů poháru včetně posledního za 10 minut :)

    Dnes bych se na poháry asi vykašlal, daleko lepší jsou JC.
     
  19. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    To se ti řekne ale kde je brát?:cry:
     
    maribeja, vilm4 a -pechfógl- tohle ocenili.
  20. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Já osobně je v poslední době beru ve vzducholodi.Němci jich mají mraky,vlastně nejen oni a za nové stáje,stromy,nebo dekorky do stomku je klidně vymění.Já je zas dávám za růžovky,kus za kus. Každé OD mě jich pár přibude.Od té doby co Zlatí hybridi nejsou na trhu,je to jediná možnost jak je získat.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.