ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Časomíra? Čeho že jsem si to nestihla všimnout? Na PC mi bliká s různým upozorněním průběžně cca 6-8 oken, tak jsem tu farmu nějak nepostřehla...
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  2. malinkami

    malinkami Velmistr fóra

    zdarec 8)
    o_Otaky se vám tak špatně dá připojovat na farmu?? nebo jsem jediná, bo to tak flákám???o_O

    odpověď si přečtu asi tak za tři dny....což je většinou doba, po které se mi nakonec podaří dostat se na farmu...
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  3. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Mně se to seká už od rána, ale nevím jestli je to přímo hrou. U nás spravujou anténu na internet a signál mi tady kolísá jak šílený.
    [​IMG]

    Bomba že jo :)
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  4. malinkami

    malinkami Velmistr fóra

    aha....tak u nás asi taky opravují to samé xD
    a někde u Fulneku taky...páč tam známí maj ten sam problém xD...zřejmě je to celorepublikový problém:p
    uf...to se mi ulevilo 8)
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  5. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Keď tu debatujeme o všetkom možnom, tak ma napadlo - inšpirácia strombolou, prečo naši modíci robia 2 tabuľky voFAQ - v češtine a v slovenčine. Jednoduchšie a aj prehľadnejšie by pre nás bolo, robiť jednu tabuľku s českým a slovenským názvom. Totižto, ak hľadám strom (alebo zver) podľa českého názvu, musím ho vidieť aj vizuálne v tých dlhočizných tabuľkách, čo zaberá veľa času a potom ho porovnať s názvom slovenským. Keby to bolo v jednej tabuľke viem, že slovenský ekvivalent k istému stromu je .... Čiže nebehám po dvoch FAQ a tým nestrácam čas a aj náladu. Nedalo by sa to týmto smerom prehodnotiť?
     
  6. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Třeba nemají nic jiného na práci. Tohle dvojté pojmenování už se řešilo asi 843x. 2 verze FAQ se mi taky zdají zbytečné ale co jsem já. Jen obyčejný hráč a prd vidím do přesně a jasně definovaných pravidel jak a co má být na jakém fóru.

    Prostě to ber tak že tu jsou 2 komunity a tak jsou tu 2 FAQ.
     
    vilm4, kiki2305 a LubicaKrakova tohle ocenili.
  7. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Bezejmenný -

    dve komunity tu boli už dávno. Spojením českého a slovenského fóra vznikla jedna komunita, ktorá si rozumie. Jediné čomu nerozumie, sú rozdielne názvy stromov a zvierat, ktoré často krát, ani nepoznáme a dokonca ani nevieme, či sú správne preložené do toho, či onoho jazyka. Neviem, ako by sa na teba pozerali v obchode, keby si si trebárs miesto kešu orieškov pýtal plody obličkovca západného (dúfam, že som to nepoplietla).
    Ide vlastne len o to, aby sme mali menej hľadania my - hráči, ale aj menej práce modíci.
    Toť vsio.
    Dobrú noc.
     
    GordonSargent a vilm4 tohle ocenili.
  8. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Lubica,co ty si vlastně kupuješ u vás v obchodě,kešu,nebo obličkovec ?? xD
    Já jen,jestli ty názvy souhlasí,nebo si je někdo vymýšlí pro každou zemi zvlášť.
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  9. vilm4

    vilm4 Dozorce fóra

    Já si zas moc ráda čtu slovenské názvy,neboť jsou libozvučné.Pak hádám co znamenají-je to fajn hra,bohužel často prohrávám a nevěřícně čučím.
     
  10. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Já zas čtu ráda ěkteré knihy ve slovenštině (ony kdysi jinak nevycházely) - a když jsem se po revoluci dobrala k překladu českému, připadalo mi to takové fádní.
     
    jana563, vilm4 a kiki2305 tohle ocenili.
  11. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    ale zase jsi věděla o čem jsou xD
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  12. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Hele, krůto, my, co jsme byli odchováni na pondělních TV inscěnacích z Blavy, jsme po několika přečtených ságách ve slovenštině mrskali jazyk našich pobratimů jak Baťa cvičky. Tedy alespoň v písemné podobě.
     
    vilm4, zejdy66 a X-mole tohle ocenili.
  13. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Ale mne fakt ide len o to, že keď sa v bežnej debate napíše, že niekto hľadá strom nolinu (česky), ide o sloniu nohu, alebo akácia je na Slovensku žltý agát, žluté lopacho - žltý trúbkovec a jeho plodom je žltá trúbka atď. Ak chcem vedieť, čo vlastne chce, musím ísť do českého FAQ, nájsť si trebárs nolinu, pozrieť obrázok, ísť do slovenského FAQ a hľadať obrázok a potom sa dopátram k slovenskému názvu. Ak by vo FAQ boli pri sebe český a slovenský názov, pátranie by trvalo kratšie.
    No a na prečítanie ľúbozvučných slovenských názvov by tiež stačilo menej času.
    Ja rada čítam knihy v češtine, mnohé sa mi zdajú lepšie preložené ako do slovenčiny (ak ide o preklady) a ak sú originlne, sú určite lepšie ako v slovenčine. Pokiaľ sa v nich vyskytne slovo, ktoré by som ako jednotlivé nepoznala, z kontextu ho pochopím.
     
  14. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Možná by nebylo od věci, abychom založili česko-slovenský realizační tým a udělali si tu tabulku sami. To by mrkali na drát!
     
    vilm4 a zejdy66 tohle ocenili.
  15. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    >> Zase špatně <<

    Mimo BB nemá smysl nic šlechtit. Už při BB je to bída nejbídnější, natož mimo něj. Farmářskéí mince budou padat asi jako ty přeskoky takže i tohle je silně nevýhodné.
    Plácat SK na "možnost" a nebo "náhodu" mi nepřijde jako dobrý nápad. Když ještě připočtu že bych šlechtil mimo BB tak je volba jasná - IGNORACE !

    RT poslední dobou plácá páté před deváté a k tomu pletou ještě druhé přes sedmé prokládané třetím. Nerozumím už vůbec tomu o co jim jde.
     
  16. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Ale no tak, Bezejmenný, že nerozumíš o co RT jde?
    Vždycky a především o zisk bez ohledu na hráče.
    :DxD
     
    vilm4, -pechfógl- a skalara.v tohle ocenili.
  17. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Tak jasný, kdyby k tomu prdli BB, tak zájem nejspíš bude a mohli slušně vydělat. Taky příliš nechápu jejich myšlenkové pochody:eek:
    No, kdo nemá mince na vodopády, tak to možná ze zoufalství prubne o_O
     
    vilm4 a Apachie1 tohle ocenili.
  18. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Pruhovaná,
    kdo by byl tak zoufalej,že by dal 800 a více SK kvůli 400 (možných) mincí,které nota bene zas dají jen pár políček. ?

    Fóglová,klídek,sem většinou z československa,ještě rozumím.....;)
    A propó,nedělají náhodou ty tabulky naši modici ?
     
    vilm4 a skalara.v tohle ocenili.
  19. Esnyr

    Esnyr Aktivní autor

    I kdybych byl hodně velký optimista a byl mezi těmi komu hodně přeje ono "šťastné číslo", tak z kolikati šlechtění získám dejme tomu 200 mincí ?
    Z takových 700 až 800 nejmíň ?
    A teď si představte takového hráče jako jsem já, kterému při šlechtění vypadlo ze 100 pokusů neuvěřitelných 9 kupónů na dort. No a teď si spočítejte kolik šlechtění bych musel zadat aby mi vypadlo 200 mincí.
    Ty košíky bych nezaplatil ani ze 3 výplat.
    + samozřejmně není BB, takže bych to SK vyloženě vyhazoval oknem.

    EDIT to Baroland : ze 400 šlechtění (800 SK), 400 mincí ?? Ty seš velký optimista.
     
    Naposledy upraveno: 25/7/17
    vilm4, evainfo a skalara.v tohle ocenili.
  20. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Jak už jsem tady pyskovala, nedal ani ten jednodenní BB. Kdyby to spojili, houby by se jin stalo ahráče by namlsali. Takhle se budou jen jevit, proč že jim ty obchody jdou tak špatně.
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.