ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Receptář :)

    Babica by vás naučil vařit. Neznabozi.
     
  2. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Bezejmenný, tohle je debata o jídle .... Babicu a Láďu Hrušku nebrat. Umělé hmoty my farmářky neuznáváme - a fujtajbly nežereme :p
     
  3. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Babicu nebrat ? Toho úžasného kuchaře , prodavače lyží a umělce co bez jakéhokoliv zaváhání dokáže z hnoje udělat nejlepší dort na světě ?
    Tos ho teda urazila.
    Babica je můj vzor. Jen díky němu umím za pár korun vykouzlit nevídané věci.
    Láďa je spíše pro ty chasníky a selky ale Jirka je pro vyšší sortu lidí pravý hrdina.
     
  4. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Bezejmenný já ti nevím....kdybych se o něco podobného doma pokusila, bude ze mne brzy opuštěná ženská :D. Můj muž je spíš na jídlo, než na nevídané věci...
     
  5. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Babica ? To je ten dvorní alchymista jejího veličenstva Rudolfa II., že :D Není on z Hrdlořez ?xD
     
  6. Esnyr

    Esnyr Aktivní autor

    Není to tak dávno co jsem slyšel na adresu mistra experimentátora, umělce a dvorního alchymisty veleváženého gastroorangutána sira Babici, z úst svého bratra jen slova pohrdání a odporu.

    Dosti pomlouvání.
    Receptíky jsou zajímavé a určitě něco vyzkouším :)
     
  7. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Gastroorangutána xDxDxD Jsem mrtvá xD
     
  8. GordonSargent

    GordonSargent Imperátor fóra

    skalaro, musím Tě zklamat, bydlí v Záběhlicích, i když od Strašnic a Hrdlořez je to na dohled a tam provozuje svojí druhou nebezpečnou činnost pro lidstvo, prodejnu a půjčovnu sportovního vybaveníxD
     
  9. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Já už mám velikonoční nádivku v sobě, kopřivy vyrostly letos dost brzy. Toto jídlo se u nás neřídí svátky, ale správnou velikostí kopřiv.
    Pro nádivku jak do kuřete, tak volně do pekáčku je nejdůležitější pro zdárný výsledek správně namočit rohlíky. Moje maminka mě naučila, že netřeba šlehat zvlášť bílky, pražit rohlíky, důležité je odhadnout množství mléka s vejci a rohlíky nerozňahňat.

    Takže moje kopřivová byla:

    3 včerejší rohlíky na kostičky nakrájené jsem zalila 2 rozšlehanými vajíčky v mléce tak, aby byl úplně nasáklé, ale žádná tekutina nezůstala dole. Opatrně je spíš obracím, než míchám. Pak na másle na kostičky 250 g uzené kotlety a 250 g žampionů s pepřem a solí opražím a jak schládne, vrhnu do namočených rohlíků a lehce vmíchám spolu s čerstvými, akorát umytými kopřivami. Pak klasicky vymažu pekáček máslem a vysypu strouhankou a asi na 180 upeču dozlatova. Dělám vyšší vrstvu, jako třeba šunkofleky, takže tohle malé množství dám do 2 keramických rendlíčků, jednoporcovek. Ale větší množství jde i do jednoho většího pekáče. Kde se vzaly hříbky, to netuším, ale prostě se u nás tam dávají a bez nich to není ono velikonoční. Fotku jsem dala před časem do závisláků.

    V podstatě je to hodně podobné receptu od Já, akorát že namočím rohlíky do mléka s vejci a teprve do namočených dávám další ingredience. Ono totiž to nechám chvilku nasáknout, třeba doliju ještě mléko po pár minutách, zatímco opékám žampiony s uzeným.

    No a do kuře a vedle kuřete cpu nádivku jen rohlíky, mléko, vejce, trochu petrželky (nemusí být), hodně strouhaného muškátového oříšku a pepř, sůl, když tak špetku takového toho velmi známého polévkového koření v modrém pytlíku s kuchařem, původem z bývalé jugošky tuším, jak se vyhnout názvu už fakt nevím.

    Jinak o těch chlapcích, nemaje televize, mám jen zprávy z druhé, třetí a jiné ruky. A dle diskuze tady, ani v tomto případě jsem o nic nepřišla, že jsem si nikdy televizi nepořídila.
     
  10. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Flexko - ukládám si :D A právě papkám ten tvůj mazanec - ještě teploučký a musím říci, že výborný :inlove:
    Děkuji Jájince i tobě - jak se mi to podaří, tak dám vědět ;)
     
    vilm4, krakoramaja a anickamalirka tohle ocenili.
  11. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Babica bydlí v Hostivaři,. to je jasné.
    Jinak nádivku dělám z toustového chleba, mírně opečeného v toustovači, tím zabráním rozňahňání. Uzené obírám z žebírek a přidávám anglickou slaninu. No a letos poprvé módní hit - medvědí česnek.
     
    Naposledy upraveno: 16/4/17
    Trepifajksl, vilm4 a skalara.v tohle ocenili.
  12. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Fóglová,módní hit je jedině pro pražáky.Nám roste kósek od baráku a od března je v hájku živěji než v putyce. Já ho dříve mixoval s osoleným olejem na pastu,ale dnes raději dělám tinktůru (do amundzenky).
     
  13. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Milej růženo, až budu mít chalupu a za ní hájek, taky budu trhat a vyrábět. Takhle jsem odkázána na farmářské trhy. Mimochodem, Amundsen je taky módní hit, i když už nedestilujeme a přicházíme k hotovému. Dávat do něj česnek, to je pomalu znesvěcení obojího.
     
  14. hullk1

    hullk1 Stálice fóra

    ty akce moc prehanite nemate neco lehciho? tyhle akce je moc ryskantni a nato nemam cas tolik rostlin a yelenin vy steto teda mooooc vylepsili to teda koukam jak nejakej vyyyyyyyr
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  15. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    hullk1 - tak ti nevím, souvislosti s ostatními příspěvky hledám lupou, asi jsi jinde, tady se převážně dávají recepty. Leda by ti přišlo, že pechfóglová dává do oběda moc kopřiv a česneku medvědího a tím že ten žvanec vylepšila až moooc, a že by to chtělo něčím odlehčit žebírka a slaninu, což zase ale podle mně už udělal Baroland svou tinktůrou do amundzenky. Jestli ale svou reakci myslíš na právě probíhající akci, napiš to do vlákna o ní. ;)
     
  16. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Stálé zdraví vespolek, tak už jsem pil ve slivovici ledacos a jako znesvěcení mi to nepřišlo, něco se mi jevilo jako normální - rozinky, máta peprná, třezalka. Nad něčím jsem se ofrňoval - bon pari, zajímavý byl experiment s kořenem hořce ( nesmí se ho tam dát moc). Medvědí česnek se mi krásně rozrostl na zahradě, a to rovnou na dvou místech, dcera si z něho dělá pesto, ale do alkoholu? Já ho raději v jídle.
    Díky za receptíky, už jsou stažené... ještě vyzkoušet.
     
    vilm4 a skalara.v tohle ocenili.
  17. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Druid.Panoramix medvědí česnek v alkoholu je zdravá výživa pro ty, co tvrdí, že nepijou xD. My ostatní si to rozložíme - napřed papu a pak frťana....
    Ale teda hodit bon pari do slivovice - to může udělat snad jen militantní abstinent o_O
     
  18. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    No, někdo dá klidně do kořalky i kobru.
     
    Trepifajksl a vilm4 tohle ocenili.
  19. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    :) kobru bych chápala, dokonce jsem to i ochutnala a není to špatné pití...ale dát umělohmotné bonbony do slivovice je zvěrstvo. Já je používám, když peču perníkovou chaloupku a potřebuju udělat barevná okýnka - do vykrojeného okýnka hodím kousek bonbonu, ono se to v troubě rozteče a spojí s těstem....
     
  20. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    čarodějka - vždycky když jsem v TV viděla nějaké zvíře či jeho část naložené v alkoholu, tak mě zajímalo jestli se to nějak promítne na chuti. Podle mé logiky to je jen vizuální efekt, takové placebo. Ale ty, když jsi to chutnala, to víš i prakticky. Bylo v tom alkoholu cítit nějaké to masíčko či něco jiného z hada vyluhovaného? Jinak jsi teda odvážná, já bych do ochutnávky tohoto typu asi nešla. To když už alkohol, tak ať v něm plave hruška.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.