ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    pijavice - hrůzo-senzační strašák na stonek nepatří. Pokud nehraješ dlouho, tak všechny strašáky mít nemůžeš. Hraji rok a čtvrt a taky mi jeden chybí, už v mém začátku ve hře nebyl.
     
  2. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Cudáčku Baro, stejně tě tam sežerou. Sice vědecky, ale výsledek bude stejný. Jo, k tomu buřtguláši, nezavrhovala bych ho. Když se udělá s uzenou paprikou, je to ňamka.
     
  3. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Hele zlatíčka když jsme u toho papání-prosím má někdo dobrej a rychlej recept na chleba v troubě(pekárnu nevlastním)jojo kovářovic kobyla chodí bosa:p
     
    vilm4 a marketka47 tohle ocenili.
  4. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Domácí chlebík jako od babči :)

    1 kg hladké mouky
    6 dcl vlažné vody
    2 lžičky soli
    2 lžíce kmínu
    1 kostka 42 g droždí
    2 lžíce oleje
    1 kostka cukru
    Vejce na potření
    kmín na posypání

    Do vlažné vody dej kostku cukru (od oka, malou lžičku), rozdrob droždi a nechej až droždí nakyne.
    Do mísy dej mouku, sůl, kmín a pořádně promíchej. Přidá se olej a kvásek z vody a droždí. Vypracuješ si hladké těsto, přikryješ utěrkou a nechej na teplém místě kynout asi 45 minut
    Nějakou šikovnou formu (třeba plech, nebo klasickej brutvánek) vymastíš sádlem a na něj položíš bochánek z vykynutého těsta a nechej přikryté utěrkou zase kynout asi 30 minut.
    Předehřej troubu na 225°C, bochánek na povrchu mírně nařízni ostrým nožem, potři rozšlehaným vejcem a posyp kmínem, pak dej píct do trouby na 15 minut, potom teplotu sniž na 200°C a dodělávej cca 25 minut (stačí spíše hlídat až bude zlatavej)

    Rychlejš to asi nepůjde.
    Ňam, ňam :inlove:
     
    Naposledy upraveno: 14/4/17
  5. Ahoj, jen doplním toho BezJména - vřele doporučuji pořídit si přímo chlebovou mouku, je běžně k dostání v kterémkoliv super; hyper marketu. A když už by ses chtěla věnovat pečení chleba častěji, tak mohu poskytnout návod na domácí kvásek (holubem)
    Případně využít tzv.: "kváskovou mapu" - stačí tohle zadat do vyhledávače a v tvém bydlišti se ti určitě ozve nějaký chlebopekař amatér. Kvásek rád daruje - alespoň tady u nás to tak chodí a navíc někteří nadšenci mají kvásků i několik druhů.
     
  6. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Růžový plantážníku, již se těším, jen se teda optám, kdy asi tak plánuješ odevzdat svou spanilou tělesnou schránku vědě? Abych to stihla, než půjdu do důchodu....xD
     
  7. pijavice

    pijavice Zelenáč fóra

    Ahoj krakoramaja hraju tuto hru už šest let.Tenhle strašák ,kterého mám v inventáři je úplně stejný jako na nebi.Chybu udělali Administráti.
     
    vilm4, marketka47 a Y_n_O tohle ocenili.
  8. čarodějka007
    přece bys neochudila mediky? Na takovém tělíčku by se mohli opravdu leccos naučit :D
     
  9. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    pijavice - máš pravdu, že vypadá stejně. Tedy skoro stejně, protože Strašidelný strašák patřící do stonku se strašáky má červenou čepičku a Hrůzo-strašný má černý kloubouk a dává téměř 4x tolik bodů jako Strašidelný. S tolika body za 1x1 ho mám na ostrově, v liště by mi ho bylo líto.
     
  10. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Bezejmený-moc dík,jdu na to:p
     
    vilm4, skalara.v a marketka47 tohle ocenili.
  11. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Já od jisté doby používám recept ny chlebánky od Amálky. někde to tu je, mně se to nezobrazuje "z bezpečnostních důvodů". Ono asi nehrabe jen RT.
     
    vilm4 a marketka47 tohle ocenili.
  12. fiorelino

    fiorelino Aktivní autor

    Zdravím vespolek...potřebuji nějakou dobrou duši co má zkušenosti ze skleníkem a poradí mi a podělí se se svými zkušenostmi..poštou prosím..děkujiii ;)..ahoj Jana...a omlouvám se jestli to sem nepatří...
    edit: už jsem našla vlákno kde píší hráči své zkušenosti,omlouvám se..jdu studovat
     
    Naposledy upraveno: 14/4/17
    skalara.v a vilm4 tohle ocenili.
  13. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Ještěrko-budˇ jeden příspěvek vymaž nebo si je sluč aby nebylo bubu;)
     
    vilm4, marketka47 a Jonsdorf tohle ocenili.
  14. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    fiorelino
    ... Jukni sem KLIK
     
  15. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Jéééé, čarodějka stále hraje......a já myslel,že už je buď v důchodu, nemá prostředky na Pomocníky,nebo jsme ji přestali bavit.
    Těžko říci kdy nastane oný čas.Právě provedená palpace nic neodhalila,likvor neprosakuje,takže musím čekat až dostanu placet od nejvyššího.I když...teď jsem si uvědomil,KOMU bych se mohl dostat pod kudlu a začínám uvažovat o nějakém kryogenickém projektu.
    Za pár stovek let přeci jen budu ještě vzácnější.
    :music:
     
    vilm4, skalara.v a marketka47 tohle ocenili.
  16. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Bezejmenný, zruš vysvětlování toho pod čarou, prosím. Na Ty, co Tě atakovali, a jim podobné, to stejně nezabere... a ruší to příjemné linie prvotního podpisu ;)
     
    vilm4 a marketka47 tohle ocenili.
  17. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Y_n_O : neodvolám !!!!!
    Jsem hrdý prudič ale někdy je potřeba vysvětlit že jsou věci jinak než se zdají být.
     
  18. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Bezejmenný-právě se chleba dopekl a super,všichni chválí,tak posílám pochvalu i tobě za vynikající recept:inlove::inlove:
     
  19. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Mrtví prd ví :p
     
  20. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    [​IMG]

    Zase do teho mosejó répat. Tož ale chalani, už stačilo né ?
     
    vilm4 a marketka47 tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.