ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Milý Mikešku, mám pro tebe jdnu cennou radu: Vykašli se na podporu, máš před sebou jedinečnou příležitost obrátit se na dalajlamu, dokud tu je.
     
  2. Daffson

    Daffson Pisálek fóra

    Jelikož jsem byl z podpory upozorněn na nahlášení z jednoho ticketu (Ticket#2016101837012408 ), publikuji zde odpověď, která byla na tento ticket poskytnuta, abych předešel dalším nedorozuměním. Týká se uveřejněného oznámení, které se setkalo s nevolí některých uživatelů fóra.
     
  3. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Kouknu po delší době na fórum a nestačím se divit co je to tady za debatu.

    Tak předně bych chtěl zdělit že nejsem žádná socka která by musela prohlížet každou korunu a přemýšlet za co ji utratit a přes to, nikdy nebudu podporovat žádnou charitu.

    O takové organizace by se měl starat stát a ne obyčejný člověk kterého napřed odírají v práci (a jsem přesvědčen o tom že 90% pracujích by si za svoji těžkou dřinu zasloužilo větší plat než tu almužnu kterou dostávají) a pak ho ještě odírá stát, který mu sebere další peníze kvůli milionům poplatků, daním, placení kdejaké blbiny (zkuste si někdy zjistit kolik zaplatíte jen za to když chcete stavět domek a garáž) a když už si jeden myslí že má všechno v cajku, umře mu třeba máma a vyplázne polovinu úspor za dalších pár povinných poplatků.

    Z tohoto důvodu nikdy svoje těžce vydřené peníze nikomu nebudu posílat.
    Jestli si kvúli tomu o mě někdo bude myslet že jsem šmejd kterému je osud nějakého zvířátka ukradený, tak je mi to úplně jedno.
    Mám právo být šmejd a plně ho využívám.

    Jóó až budu na výplatu brát státem neustále uváděnou průměrnou měsíční mzdu ve výši 27 000 káčé, tak klidně budu každý měsíc přispívat třetinou platu na cokoliv. Bohužel jsem se k této částce nikdy ani nepřiblížil.

    PS / dodatek / poznámka / úvaha / názor :
    Tohle celé přispívání na neziskové organizace je ošidná věc. Já jako normální občan střední evropy který má v průměru z ostatním světem nejmenší výplatu, mám dávat tisíce korun různým dobročinným organizacím, zatím co stát vydává miliony korun na filmy které jsou hrozné a z 99% sra ... a do kina na ně jde pár lidí. Jo když je státu milejší vyhazovat peníze na rozvoj české kinematografie .........
    Zjistěte si třeba kolik peněz stál film Saxána a lexikon kouzel - 50% tohoto rozpočtu pochází od státu.
    Taková částka by dokázala živit 10 útulků po dobu 5 let.

    A já mám ze svého platu někomu něco dávat ?? tak to pardon ale ne.

    --------------------------------------------------
     
  4. vavovi

    vavovi Stará škola

    Ahoj nechtěla jsem se původně do této debaty zapojovat, ale svým způsobem musím souhlasit s Bezejmeným.
    My máme doma 100 (slovy sto) zvířat. Ano některá jsou hospodářská k užitku, ale máme útulkového psa, příkopové kočky a každý kdo se chce zbavit kotěte ho k nám dotáhne, některá se mi podaří udat dál k jiným majitelům, ale v přechodné době je musím krmit, odčervovat a odblešovat a to něco stojí. Kdo mi na to přidá? Samozřejmě je mi líto těch zavřených zvířátek, ale to by mělo jít na vrub nezodpovědných majitelů, kteří si pořízení zvířátka dobře nepromysleli a posléze se jich zbavili.
     
  5. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    Daffson - a jakou jinou odpověď od podpory očekávat, když přiznávají podřízenost? nedělala jsem si žádné iluze, a tak nejsem zklamaná, spíš je mi líto těch, kdo onu odpověď vytvářeli a snažili se vyvolat zdání, že je vše v pořádku ... jsem přesvědčená, že řada hráčů v té odpovědi uvidí rozpory a nepřesnosti stejně jako já ...
     
  6. Esnyr

    Esnyr Aktivní autor

    Není náhodou zveřejňování tady těch ticketů porušování pravidel ?
    Když to tu zveřejní hráč, tak hned dostává kapky a výstrahy.
     
  7. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Čisté to není, to je jasné - už jen proto že když něco vypadá jako ... třeba koza, tak to taky je koza :)
    No a chápu tě Bezejmenný - mám podobné myšlenkové pochody, ale na charitu občas přispívám (k průměrnému platu se taky nepřibližuju), jen ale malými částkami. O to taky jde - když pošle 100 lidí pár korun, je z toho mnoho.
    Téhle ale nepřispěju - je to... třeba koza... :-D
    Ať udělají s Bigpointem akci, když to bude mazel, třeba koupím, a ať se spolu o zisk rozdělí.
    Jinak tady budeme mít za chvíli záplavu rekam na neziskovky. A nemyslím v kině.
     
  8. silviec

    silviec Mistr fóra

    Mas pravdu, ja uz také jsem zdrzenliva, zvlast po te co jsem se dozvěděla o tech trech s korunami na hlave.Kazda babicka jim da aspoň 50ti korunu a to mi znamy-zajistoval tu akci-řekl, ze si poradaji ti z vrsku obrovsky raut v praze, vino pod 1500kc za lahev nenajdes, jak se za ne stydel.Tak jiz mi dva roky po sobe na dveře nepisi.
    PS. kazdy asi vi kdo vlastní nejvetsi neziskovky na svete)).
     
    dana9494, tydýtková a marketka47 tohle ocenili.
  9. ajtyk

    ajtyk Velmistr fóra

    Jen nerada se zapojuji,
    také nesouhlasím s postupem RT a nejen v této věci
    a rovněž bych zrušila jakoukoliv podporu neziskovek z daní poplatníků,
    ale také bych poprosila, aby toto téma skončilo.
    Je příliš navinulé politikou a ta mi leze krkem a jsem ráda, že hra plyne bez ní
     
    Naposledy upraveno: 19/10/16
  10. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    :) ok, za mne můžeme diskusi o onom oznámení i o zveřejnění tiketu zde ukončit, stejně to tady k ničemu nepovede, prostě "psi štěkají a karavana táhne dál", i když bez nás by nebyli ani ti ostatní ... já ovšem pokračuji v řešení mimo toto fórum
     
    dana9494, tydýtková a ajtyk tohle ocenili.
  11. libor10

    libor10 Pisálek fóra

    Týjo to tu je ale počteníčko :D Člověk tu den není a takováhle diskuse :) Já osobně si myslím, že takovéhle příspěvky sem nepatří>:( A myslím si, že je čas změnit téma jak navrhovala ajtyk :) Takže co na vás vykuklo z akčních TCH? :D
     
    dana9494 tohle ocenil(a).
  12. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Nemám rád, když mi někdo brnká na city a pak mi strčí číslo bankovního účtu pod nos.
    Na charitu, tedy jejich organizace, které z příspěvků žijí a neprůhledně s nimi hospodaří,
    nepřispívám a sbírky na všechno, o co by se měl postarat stát, ale nepostará, mi vadí.
    V tomto případě jsem se ale pozastavil:
    Přispívali jsme na obnovu Nepálu a mám dojem, že ještě na jednu akci
    v zahraničí, na jejíž název si momentálně nevzpomenu.
    Někdo rád, někdo s připomínkami a někdo vůbec.
    Je to svobodná vůle každého.
    Proč ale tolik humbuku, když se má přispět na naše psy a kočky u nás?
    Zvířata náš zavedený systém nezmění a jsou odkázána jen na naši pomoc.
    Kdyby se rovnou do prodeje dal pro hráče nějaký zajímavý předmět bez dlouhého projevu,
    byl by to zřejmě i pro mne přijatelnější způsob. Toť vše.
    :)

    Edit
    ajtyk - říkáš celé letošní navýšení důchodu? Nó, moc toho sice nebude,
    ale každá koruna dobrá. Škrábat tě ale nebudu, to musíš přispět sama
    a dobrovolně.
    xD
    To nemáš utrácet po hospodách. Ve "večerce" tě panák vyjde levněji.
    :D
     
    Naposledy upraveno: 20/10/16
  13. ajtyk

    ajtyk Velmistr fóra

    Mikešku,
    já na kočičky přispívám dle svého uvážení a beru si je z útulku, prostě ráda vidím situaci na vlastní oči,
    a jestli nemám pravdu, tak mě škrábni a já pošlu celé mé letošní navýšení důchodu ze zákona kam budeš chtít
    :D:p
    EDIT
    Mikeš- popravdě já tu sumu propila,
    putykář mi za to nalil 1/2 malého panáka vodky a celá hospoda si mohla postupně čuchnout
     
    Naposledy upraveno: 19/10/16
  14. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Medvánek tato debata opravdu smysl nemá a také nemá cenu se tím vysilovat. Pro sebe jsem zhodnotila situaci následovně:
    - dostalo se nám názorné ukázky, že pravidla fora neplatí pro všechny uživatele stejně a svým způsobem je tím popřena rovnost hráčů
    - ti, kteří zde o sobě tvrdí, že smyslem jejich působení zde je bdít na dodržováním pravidel, podle mého názoru selhali a ztratili u mne kredit
    - nadále tedy nejsem ochotna brát je jako respektovanou autoritu
     
  15. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Ahoj, to mi tady hlava nebere, buď jsem momentálně nebo mentálně zavostalej, ale nerozumím tomu.
    Jistě, že je podpora podřízená... někomu, to nemusejí přiznávat, je jen součástí ... něčeho.
    Kdo dá, tak dá, kdo ne, tak ne. Snad má většinou každý rozum v hlavě a kdo ne má opatrovníka ,-)
    Mnoho humbuku, tak jako s tím mlýnem (a nedám pokoj) ,-)))
     
  16. doben

    doben Ikona fóra

    Podle mě stačilo zavést do hry řádek s dekorkama nebo zajímavého mazlíka a určitě by přispělo hodně lidí, navíc by se to obešlo bez téhle diskuze. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že něco podobného se uskutečnilo i u jiné hry, která má o dost více aktivních hráčů než Farmerama a nikdo nic nenamítal. Kdo chtěl přispěl i když věděl, že za to nic nedostane. Celkem se divím, že má s vámi Daffson trpělivost, kdybych byl na jeho místě, tak už máte příspěvky smazány a na účtech banány. (naštěstí nejsem) Přece by se vám taky nelíbilo kdyby vám návštěva mluvila do toho co máte mít doma a co ne. (nejsem si jistý jestli je to úplně přesné přirovnání, ale nic lepšího mě nenapadlo) Je mi jasné, že tento příspěvek nebude mít pozitivní ohlasy, ale jsem rád, že jsem ho napsal, protože se mi opravdu nelíbí co tu někteří napsali. Taky už bych se zase posunul v této diskuzi někam jinam. Takže z TS nic, protože jsem nekoupil a TCH momentálně nemám na skladě žádné.
     
  17. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Tak reklama či upozornění na neziskovku mi nevadí. Nic mě přece nenutí "přispět". Že to je tak trochu citové vydírání? Myslím si, že když to má člověk v hlavě "srovnaný", tak ho takový postup (zveřejnění odkazu zdánlivě odporujícího pravidlům na diskuzním fóru) nemůže rozhodit.
    Je to podobné, jako když zazvoní za dveřmi nejmenovaní "vyslanci jediné pravdy" a hlásají, že ON je naše jediná spása. Vždy jim odpovím, že s nimi souhlasím, ale že jsem již "ovečkou" jinde a přecházet k nim nehodlám. A máme pokoj.
    A tady taky - mnozí z nás mají doma nějakého toho "miláčka" ať už z útulku nebo z ulice, takže tím nepochybně "přispěli" na dobrou věc (a jak tu čtu některé příspěvky, někteří mají doma skoro ZOO). Takže přispívat na nějaký útulek nebo jinou neziskovku nemusí.
    Vždy je důležitější konkrétní pomoc, i když finanční injekce podobným organizacím je taky vhodná. Nicméně při přímé pomoci, je-li možná, nedojde k rozpuštění této pomoci mezi různé "filuty", kteří se za neziskovku mohou schovávat. Tím neříkám, že jsou všichni "filutové". Jen tvrdím, že přímá pomoc je vždy lepší než nepřímá (finanční).

    Obecně platí: Svět je takový, jaký si ho uděláme. - Měňme ale své blízké okolí (svou rodinu, obec, komunitu apod.), protože každá taková byť i malá změna (k lepšímu) nakonec pomáhá uskutečnit i změny větší.
     
  18. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Co se akce Cat Planet týče, před časem se tu objevilo promo od Daffsona. Přihlásila jsem se - a dlouho nic. Až teď. Dostala jsem dopis do e-mailu, což považuju za normální. Přečetla a zvážila. Ale když jsem tentýž text četla na ofiku z farmy, zarazilo mě to. Tohle fakt nemá se hrou co dělat. Myslím, že to věci spíš uškodilo než naopak a navíc ty žabomyší spory kolem....
     
    Apachie1, Trepifajksl a dana9494 tohle ocenili.
  19. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    No, ale o to přece jde :) Když někoho tyto organizace osloví jednotlivě, tak ta osoba přispěje nebo ne, v každém případě je to koncový bod. Ale teď, když Daffson napsal příspěvek, už se kolem toho vede debata druhý den a příspěvků na dané téma jsou 2 stránky. Nejrůznějších charit jsou mraky a splývají jedna s druhou. Daffsonovi se podařilo minimálně tady na foru CatPlanet úplně odlišit - a stačilo mu k tomu pár odstavců ;)
    Mimochodem, právě porušení pravidel ve prospěch něčeho pozitivního vede k rozvoji společnosti v dobrém slova smyslu. Může být totiž impulsem pro změnu pravidel nesmyslných, hloupých nebo přežitých.
    Já Daffsonovi za tohle fandím i když je mi jasné, že tenhle názor jde trochu proti proudu ;)
     
  20. losiksobik

    losiksobik Komisař fóra

    tedy tolik novych prispevku... a ja cekala, ze se tu bude zurive debatovat o vykladu VOP :¤)

    EDIT: Mikesi, ja prave mela pocit, ze ten dodatek docela meni to, o cem se tu diskutovalo predtim :¤) a ze je toho najednou vyrazne mene, ceho se bat :¤)
     
    Naposledy upraveno: 20/10/16
    tydýtková a Mikeš tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.