ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Vaňková je skvělá, k Vondruškovi mám trochu rozpolcený vztah - na jednu stranu se mi líbí žánr historické detektivky (vím, že nepíše jen to, ale je to jeho vlajková loď ;)), na druhou stranu jeho pojetí historie mě moc neuchvátilo. Z některých jeho knih jsem třeba měla dojem, že dynastii Přemyslovců přímo nesnáší.
    Loukotková pro mě nic moc (při vší úctě k paní spisovatelce, protože psát umí), ale ač bych to do sebe neřekla, ráda čtu Jane Austenovou.
    Flexka: doufám, že to označení kravina napatří mému milovanému zaklínači, Geralt je má nejoblíbenější literární postava :p Ale spíš tedy Geralt z původní série povídek, ta sága ho posunula trochu jinam (a moc mu to neprospělo ;))
     
    .Večernice., lacrima a danda-vnovis tohle ocenili.
  2. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Já zas u Vondrušky nechápu, že vystudoval historii, protože někdy píše naprosté historické zhůvěřilosti - svoje o tom ví moje astrální dvojče, která mi jeho díla darovala v internetové knihovničce a pak toho trpce litovala, protože jí každé dvě hodiny přistála v počítači stížnost, co zas ten trouba napsal blbě.:p
    No a taky jsem zapomněla na Star Trek, Případy bratra Cadfaela, Sackett´s, verneovky, J.M. Trosku (a HalekýnyxD).
     
    .Večernice. a lacrima tohle ocenili.
  3. Mikeš

    Mikeš Titán fóra

    Přišel jsem se mrknout, o čem to tu klábosíte. Viděl jsem.
    Pro ty, co místo knih louskají už jen staré snáře, to rozhodně není.
    Odcházím.
    :DxD
     
    evainfo, fugger64 a lacrima tohle ocenili.
  4. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Pechfógl: On to určitě dělá schválně - sice moc nevím proč, ale historik prostě nemůže mít takové mezery. Asi je to nějaký autorský záměr, který jsme při své nevzdělanosti nepochopili :p
     
  5. flexka

    flexka Hrabě fóra

    kiki2305 - Geralt určitě není kravina, asi není moje nejoblíbenější postava, jenže to má chudák z toho, že vždycky blbě dopadne pro své altruistické jádro, tak nějak se v něm trochu vidím a tak ho nemůžu mít až tak ráda :p, jak by se mohl mít dobře, kdyby byl trochu víc sobec a bezpáteřný?
    Jo a napiš mi prosím holoubkem, jak chápeš tu loďku po zásahu vidlema, máme na to doma dost rozdílné názory 8).

    A jestli myslíš Tandaradei! - tak to jsou jedna vedle druhé špičkové povídky a už je ta brožovaná knížečka celá rozpadlá a zežloutlá, jak ji můžu číst dokola.

    Spíš jsem myslela kravinami další věci, kterých jsem přečetla moc a nezůstali v paměti ani hrdinové, ani autoři.

    Nedostižný vzor a nekonečný obdiv chovám k Nefer Nefer Nefer - kdybych aspoň milióntinu jejího talentu a povahy měla, hned by mi na světě bylo určitě líp, bohužel, nebylo mi dáno.
     
    .Večernice. tohle ocenil(a).
  6. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    kikki: Obávám se, že může... ondyno tvrdil v denním tisku, že Desatero je vynález křesťanů.
     
    kiki2305 a lacrima tohle ocenili.
  7. Pajda361
    A.C. Clarke, R.A. Heinlein - mńamky -a co Janusz A. Zajdel, S. Lem, O. Neff, V. Páral, S. King, ty taky můžeš?
     
    .Večernice. tohle ocenil(a).
  8. jana563

    jana563 Dozorce fóra

    Taky miluju Soudce Ti,ale jen od Gulika.Tolkien se taky krásně čte.
     
    .Večernice. tohle ocenil(a).
  9. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Co mi to zas lita po farme za vzducholod? 1.4. uz snad neni, ne? Da se to nekde vypnout?
     
    .Večernice. tohle ocenil(a).
  10. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    matlafous123 - A jsi si jistá, že to je vzducholoď? Nemůže to být jarem probuzená moucha létající kolem monitoru? Anebo máš nějakou protekci, protože mě na Farmě žádná vzducholoď nelítá. ;)xD
    pechgfógl - tak ono je otázkou, co skutečně řekl a jak to napsal kreativní novinář, po senzaci bažící a snažící se článek za mrzký krajíc chleba prodat a vydělat na chléb vezdejší. Nebyl by první, ani poslední..... nejeden člověk s novináři, zejména s těmi, co publikují a netu, měl problém. Konec konců i Vondruškova manželka je historička, takže tam by snad měla fungovat i nějaká kontrola či dozor. ;)
     
    Naposledy upraveno: 3/4/16
    .Večernice., lacrima a Pitrýsek47 tohle ocenili.
  11. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Druid.Panoramix Copak jsem nalita, abych nepoznala rozdil mezi mouchou a tou otravnou veci, co tu litala na aprila? xD Prudilo me to na vsech plochach, neslo na to kliknout a zmizelo to, az jsem restartovala hru.
     
    lacrima tohle ocenil(a).
  12. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Asi V.I.P. vzducholoď pro super TGC hráče :D
     
    matlafous123, jana563 a lacrima tohle ocenili.
  13. duna.duna1

    duna.duna1 Mistr fóra

    A mne este stale poletuje.....xD

    [​IMG]
     
    danda-vnovis, kometak96 a kiki2305 tohle ocenili.
  14. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    duna.duna1 že ty nemáš vyčištěný počítač ? :pxD ....takové extrabuřty, to jen tak každý nemá
     
    jana563 a kometak96 tohle ocenili.
  15. duna.duna1

    duna.duna1 Mistr fóra

    No co Ti poviem Carodejko.....kazdy ako si zasluzi....xD

    A pc bol vycisteny, kanon na vajcia som nemala ani na ploche, takze to nedalo az tak vela prace....:p
     
    lacrima, čarodějka007 a kometak96 tohle ocenili.
  16. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Druid: Tak já jsem ještě nemoderní novinář, který věří na takové duchy jako je autorizace článku...:cry:
    A co se vzducholodi týče - každému 1. apríla lítalo po městě hejno, jenom mně jedna jediná mateřská, která se, trefena, rozpadala na malé vši. To je mi taky podezřelé. Vlastně je mi to jedno....
     
    kometak96 tohle ocenil(a).
  17. fugger64

    fugger64 Komisař fóra

    ooops.... tak jste mě vydeptali intelektuálnem, že jsem si vytáhl Mikulášovy patálie.....8)
     
    .Večernice. tohle ocenil(a).
  18. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Čistit můžete jak chcete, vzducholoď je spojená s touto dekorací

    [​IMG]
     
  19. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    pajda361 Ja si to rikala, ze se ta potvora objevila potom, co jsem placla to "X" na ostrov pokladu. Pockej, chces rict, ze tenhle efekt bude pachat ta dekorka stabilne?
     
  20. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Krásný den vespolek, ale Mikulášovy patálie vůbec nebyla špatná knížka, četl jsem ji jako dítě školou povinné a jména Goscinny a Sempé nadlouho uvízly v mojí hlavě, stejně tak i jména některých hrdinů - Mikuláše, Vendelína, Viktorína i toho šprta a žalobníčka Celestýna. A pak se objevily komiksy, tenkrát ještě v ABC - John Carter, Příběhy Thuvie z Ptarhu, Ztracený svět a spousta dalších. Sešitově začal vycházet Asterix a Obelix - doposud moji favorité, i když ti nejstarší jsou pochopitelně nejlepší. Jo, science-fiction a fantasy, tam bylo autorů, které jsem rád četl, ale pořád mám v hlavě Stanislava Lema a jeho Příběhy pilota Pirxe a Solaris a Terryho Brookse a jeho Shannarovu kroniku (nedávno zfilmovanou jako seriál, ale s knížkou se to nedá srovnat), ale i jiné - třeba Roger Zelazny a z našich třeba Žambocha s Kulhánkem. A tak bych mohl pokračovat dál a dál, ale za oknem se dělá krásný den a tak to odpoledne vidím na zahradu, už se mi zase šikují záhonky na všechno možné, dnes prohážu kompost a napustím přehrádky na potoce, obnovím bylinkové šneky..... a pak už jen startovní výstřel a ten maraton s názvem Práce na zahradě může začít.
    Takže se mějte krásně, užívejte sluníčka a večer zase tady.
     
    .Večernice. tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.