ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Ahoj všem, vy jste nějací sečtělí ,-) to já se s rozečtenou knihou Tajemství abatyše z Assisi asi nechytám a k tomu Mrkev miluje rajčata (tajemství úspěšného zahrádkáře) :D
     
  2. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    fugger64 - tak ona by to byla nuda, kdybychom četli všichni to samé. Takto je to rozmanitější a byl tady v jednu chvíli skoro Čtenářský kroužek. xD;) To máš tak, někdo má rád vdolky, jiný zase holky. Tobě se líbí Kafka a já si libuji v Robertu van Gulikovi a jeho soudci Ti. Teď v něm pokračuje Fréderic Lenormand, ale není to ono.
     
  3. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Clive Cussler a jeho dobrodružné romány (mám zatím koupeno 11 knih)
    Jeffery Deaver a jeho krimipříběhy (mám zatím koupeno 7 knih)
    To momentálně u mě vede.

    Jinak asi před 4 lety, jsem četl všechny knihy o Kvítečkově a Neználkovi a celé té partě človíčků. Děti to baví i když jsou to knížky staré snad 40 let nebo kolik.
     
    Pitrýsek47 tohle ocenil(a).
  4. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Tak zrovna A. C. Clark je moje krevní skupina a není z toho žánru jediný. Rozečtenou knihu tu mám taky a určitě na to mé fantasy nikdo zvědavej není :)
    Nicméně mě teď zaujalo filmové zpracování TWD a dřív sem hlavně četla komixy třeba s takovými hrdiny a nehrdiny jako je Lobo - Kostěj nesmrtelný, Hellboy nebo Johnny Nemo tu stejně asi nikdo nezná. :D

    PS: kiki toho mám doma všechny díly a z práce sem dostala jako dárek Hobit aneb cesta tam a zase zpátky. Rozečtenou mám knížku Hvězdný prach od Neil Gaiman :)
     
    Naposledy upraveno: 2/4/16
  5. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Já na ně zvědavá jsem, taky čtu fantasy :) Všechny výše zmiňované knihy jsem četla, ale kam se hrabou na Pána prstenů ;).
     
    danda-vnovis tohle ocenil(a).
  6. fugger64

    fugger64 Komisař fóra

    Druid.Panoramix: já neřekl, že se mi líbí....ale některé věci je dobré mít přečtené....8)
     
    Pitrýsek47 tohle ocenil(a).
  7. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Tak jako fatální paradox zjistím ve 2:35, že knížku, kterou mám rozečtenou, dávají v TV jako fantasy film. Pravda, už je po boji a po filmu, ale stejně :D
    No skladiště 13 to dneska jistí :)
    Dobrou všem D.
     
    tydýtková tohle ocenil(a).
  8. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Z té válečné: Hájili jsme hrad?
    Vondruška - hezké, ale dělá fatální chyby.
    fantasy: Zelazny: Amber
    komiks: Astérix
     
    tydýtková tohle ocenil(a).
  9. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Vůbec nemám ponětí vočem to tady melete. Mám jen Birlibána a bohatě mě stačí. xD

    Co se týká scifi,musela nám v dětství stačit Běhounkova Akce L a Třískova trilogie o Marsu . Pak samozřejmě Rodokapsy (později Karavany ) a skončím u skript.
    Těch pár tisíc výtisků z místní knihovny,co jsem si za těch cca 45 let vypůjčil komentovat nebudu,tak dlouhé zdejší vlákno není.Asi naštvu fóglovou,ale k jednomu se přiznám.Čím více jsme se stěhovali,tím méně knížek nás doprovázelo.Vyřazoval jsem je, nehledě na žánr, podle roku vydání,dnes mám jen ty co končí 18.. a věřte,moc by vás jejich čtení nebavilo.
     
  10. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Aby ses nedivil - zrovna jsem dočetla Zbraslavskou kroniku xD A kupodivu se mi četla líp, než životopis posledních Rožmerků od V.Břežana, ta jeho čeština mi místy připadá skutečně nesrozumitelná a některé věty si musím přečíst podruhé a pomalu, abych zjistila, co vlastně říká.
    Ale uznávám, že rok vydání mají pozdější - původní rukopis skutečně nevlastním :D
     
  11. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Kiki2305: kdysi jsem četl sebrané spisy Václava Beneše Třebízského a ta čeština mně opravdu někdy dostávala. No nic naštěstí mně nikdo nikdy nenutil louskat Vergilia v originále i když pád hodin Latiny jsem protrpěl, ale tohle bych nedal.
    Druid.Panoramix: nevím proč, ale Vondruška mi nějako nesedl, ale za to Vaňkovou jsem přelouskal snad celou.
     
    kiki2305 tohle ocenil(a).
  12. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Já měl spíše na mysli kancionály,missály,tractatus speculativo a pod. Ovšem proti gustu,žádný dišputát :p
     
  13. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Nojo, nojo, tak jsme tu všichni vzdělanci. Já v bezmocnici v zoufalství přečetla sebrané spisy Aloise Jiráska....
    A dámy, na něco jste zapomněly - copak Loukotková?
    Tihle starší autoři - abych nepřesně citovala Marka Twaina (u něj se to týkalo Němců), že když se rozmáchnou k souvětí, začnou podstatným jménem, obletí zeměkouli a vynoří se z druhé strany se slovesem v zubech....
    Baroland: Začínají 18 nebo končí?;)
     
    tydýtková a kiki2305 tohle ocenili.
  14. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    pechfógl - Jirásek a jeho kompletní spisy ležely v knihovně a nevím proč měl jsem raději Palackého a jeho Dějiny národa českého v Čechách i v Moravě, které jsem našel v knihovně u dědečka. Ale miloval jsem jeho zápisky o tažení československých legionářů Ruskem a jejich cesta zpět do vlasti a ještě více jeho povídání, i když nebylo vždycky veselé. V nočním stolku měl legionářskou literaturu ( mj. Medek, Langer a další) a Bibli kralickou, ale k tomu jsem se dostal později.... prý všechno má svůj čas. A měl pravdu, přesně tak to bylo.
    pajda361 - tak o Vaňkové ni slova sporu, popsala dobu vrcholného středověku u nás naprosto famózně.
     
  15. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Druid - mluvím o nemocnici, tam jsem byla ráda i za Marii Majerovou. Kdyby tam byl Placký, tak tam ležím dodnes a čtu a čtu... Vaňkovou miluju a obdivuju její rozhled - nejen co se historie Evropy, ale i jiných světadílů týče.
     
    Druid.Panoramix tohle ocenil(a).
  16. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Aha, ale to jsou výjimečné situace, kdy je člověk ve stavu, že sáhne po knize, která by za normálních podmínek byla neakceptovatelná. Na tyto situace jsem měl připravené magnetické šachy a pár knih, ze kterých šlo přehrávat a analyzovat partie, ale je mi jasné, že každý nehraje šachy. Ale doktoři nechápali.....
     
  17. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Před,pechfóglová před.Nejsem zběratel,když vidím rok 1713 zafunguje pracovní nasazení pro investice.xD
     
  18. flexka

    flexka Hrabě fóra

    Díky, druide, to je přesně ono a pak tam chodil po pláži oblečený jak lovec Pampalini, už mi paměť zapla :D, už ten seriál vidím před sebou.
    JJ, pechfóglová, Amber jsem taky přelouskala všechen a jak stárnu, tak už na intriky nemám nervy, v podstatě je to takový slabý odvar Hry o trůny (knihy nemám, protože jsem viděla polovinu jednoho dílu seriálu a udělalo se mi blbě).

    Je to celkem sranda, já začínala na mayovkách, pak hltala Francise, mezitím veškerou zoologickou naučnou literaturu a po výšce jsem vyfasovala partnera s fantasy knihovnou - takže jsem se vrhla na Zeměplochu a zaklínače a v rizikovém těhotenství přečetla každou kravinu, co mi přišla pod ruku, ono nic jiného jsem nemohla dělat.
    No a jelikož reálný svět za moc nestojí, tak už čtu jenom Krause a kupodivu Kulhánka, ona tam sice teče krev proudy, ale v podstatě je to červená knihovna s upírama ;).
     
  19. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    ;) patřím k těm, co přečtou vše od jízdního řádu po kuchařku ... přednost dávám nyní ale dobré detektivce či politickému thrilleru, občas sáhnu po něčem těžším - z poslední doby mě zaujala třeba teorie chaosu :p ... prošla jsem ovšem několika etapami - nechyběla scifi, červená knihovna, "zvířátková" etapa, různé záhadologie atd. xD
     
  20. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Toz rozsirim trochu Vas ruznorody okruh: Za me, co se soucasne doby tyce: Wilbur Smith, Jeffery Deaver (oba bohuzel uz dosli a zadni novi jeste nevysli), Joe Nesbo, Adler Olsen, James Cobb, Frederick Forsyth, Henning Mankell, John Grisham, Peter May, Lars Kepler a mohla bych pokracovat dalsimi. Co bylo za tech desitek let zpatky precteno, k tomu se nema cenu vracet, co bude az me pusti detektivky a thrillery tezko predvidat :) Ceho se ale obavam je, ze velikost nasi malomestske knihovny bude za chvili nedostatecna, protoze diky sve praci prectu cca 5 (prumerne 400 strankovych) knih tydne, takze momentalne hltam vicemene zatim neprozkoumany knizni svet severske detektivky a jsem s nim nadmiru spokojena.

    Medvánek Teorie chaosu je vyborna! Uz ji mam nejakou dobu prectenou, ale stava se mi cim dal tim casteji, ze se mi sama pripomene pri ruznych realnych situacich (predevsim tedy efekt motylich kridel).
     
    Naposledy upraveno: 3/4/16
    .Večernice. a danda-vnovis tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.