ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    fugger64 - rozumné rozhodnutí. Ty by jsi ji trávil jedem, ona by si zvykla a nejenom, že by byla kousavá, ale byla by i jedovatá ... a mám obavy, že tady by nepomohlo ani mléko z jednorožce. O náplastech a flastřících z banánů či jiné zeleniny či ovoce nemluvě. ;)
    Že Ty máš v rodokmenu, kromě jiných, i legendárního kapitána Achaba? xDxD
     
  2. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    No jestli jo, vsadila bych spíš na ozubenou skalaru - vzpomeňte si, jak Achab dopadl :p
     
  3. fugger64

    fugger64 Komisař fóra

    Druid.Panoramix: kapitán Achab mi neříká vůbec nic, znám jen krále Achaba, který měl za manželku Jezábel, a to nemám...
    Možná, že má pravdu Pajda, že netřeba lahvičku otvírat, že po ní skalára chňapne tak jako tak a těma zubama jí rozkousnexD.
    Venku je nádherně, tak na to tady kašlu a odjíždím na výlet.... Matlafousovi jsou už určitě dááááááááávno v lese:). Matlafous včera psala, že ztratila hlas, tak nebude rušit lesní zvěř a třeba i pan Matlafousak bude mít klidný weekendxD
    Kiki2305: a jak dopadl ten váš Achab?
     
    skalara.v tohle ocenil(a).
  4. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    fugger64 V lese jeste nejsem - decko tu ma dneska kamarada a vcera hrali Minecraft ani nevim do kolika (to uz jsem spala), tak pecu zatim babovku, cekam az se vychrapou a pak ulitam do lesa. Btw hlas se mi sice vratil uz skoro do normalu, ale pan Matlafousak uz bude mit od dneska klidne vikendy urcite vsechny...
     
  5. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    fuggere - nehonil on se ten Achab za bílou velrybou ? :pA jestli se nemýlím, dopadl špatně ;)

    Jéé, Pajdo, kde máš ty úžasný banány? Se mi moc líbily o_O Tak aspoň, že nám zůstala akční panda Danda :)
     
  6. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    :p možná pajda už ty banány rozdal ... kdopak dlouho mlčí?
     
    skalara.v tohle ocenil(a).
  7. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Kapitán Achab se rozezlil na bílou velrybu, která mu ukousla ruku a jal se ji pronásledovat stylem buď ona nebo já. Nakonec to byla plichta - on ji trefil harpunou, ona ho stáhla do hlubin. Hrál ho Gregory Peck.
     
  8. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    pechfógl - ruku ? Já myslela nohu. No to je fuk, co mu ukousla, stejně ho dostala ;)
     
  9. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Četla jsem to, když mi bylo třináct a viděla asi taky tak. No hlavní je, že do penálu nešel celej.:p Nelíbilo se, bylo to moc zdlouhavý.
     
    skalara.v tohle ocenil(a).
  10. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Já se přiznám, že jsem to nečetla, ale kdysi dávno viděla. No, ale to ještě ptáci chodili pěšky xD
    A taky mě to nenadchlo...
     
  11. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Vy kulturni barbari! Moby Dick pripravil Achaba o nohu, ne o ruku! :D
     
    danda-vnovis tohle ocenil(a).
  12. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    No, a von měl pak dřevěnou, no že jo xD
     
  13. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    skalara.v Jj, bionicke v te dobe jeste nebyly k dostani 8) Btw luxusni avatar! ;)

    EDIT: Nejak se pres ten atlas ve 4. ukolu nemuzu od rana dostat - hrozna otrava ty chybejici kytky:music: Do lesa pozde, venku krasne, na farme nebude dalsi 4,5 hod. do ceho pichnout vidle, tak jdu konecne dodelat schody na terasu (zabijime se tam uz od podzimu).
     
    Naposledy upraveno: 2/4/16
    skalara.v tohle ocenil(a).
  14. skalara.v

    skalara.v Orákulum fóra

    Matlafous - taky mohl mít kolečkové křeslo, ale to by zase na rozbouřeném moři nebylo moc praktické :eek:

    Taky půjdu něco dělat, třeba uklízet :wuerg:
     
  15. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Nač kolečkové křeslo, když mu chyběla jen 1 noha? :eek::p

    fugger: Tak než jsem se sem dostala, už ti odpověděli jiní :) Ano je to tak - dopadl špatně a přiznám se, že jsem mu to přála.
     
  16. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    Přeji krásné a slunné odpoledne, tak zahrádka dnes opatřena a více již nic rozdělávat nebudu a tak si trošku zafarmařím tady a půjdu si ulovit něco dobrého k večeři. Mě ten kapitán Achab napadl v souvislosti s tou harpunou.... film Bílá velryba s Gregory Peckem z roku 1956 jsem viděl a mě se líbil ( mmch, hodnocení ČSFD 80%)- zajímavě řešené téma pomsty, ale nevnucuji ho nikomu. Tento rok na Oskarech byl film s podobnou tématikou - V srdci moře, viděl jsem, efekty dobré, ale celkově slabší, čekal jsem od toho více( hodnocení ČSFD - 70%).
    Abych se přiznal, tak jsem měl banán k snídaní s bílým jogurtem a kukuřičnými lupínky a ten banán rozhodně od pajdy nebyl. xD
     
  17. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Já film neviděla, znám jen knihu, ale přiznávám, že mě příliš nenadchla. Asi nejvíc mi tam vadilo to, že celkově tam nebyl nikdo příliš sympatický a kapitán Achab na mě působil spíš jako psychopat - ale taky jde pouze o můj názor, který bych nikomu nevnucovala.
    Zaujalo mě ale, že skutečná bílá velryba doopravdy existovala a dokonce jí pojmenovali tak nějak podobně (Něco Dick). Navíc na svojí dobu ta kniha dost dobře zná život velryb - no asi jen vorvaňů, ale stejně to tehdy nebylo tak úplně obvyklé.
     
  18. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Jo, kniha - většinou je to záležitost překladu. Já měla nějaký prvorepublikový, takže archaický, pak vyšla Bílá velryba v té slavné sérii KOD a to byla taková převyprávěnka pro mládež - a pak už snad ani ne. Takže to mládež nadchnout ani nemohlo.
     
  19. Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix Hrabě fóra

    No, základem obou filmů byla kniha Hermana Melvilla Bílá velryba, ale ten starší film se spíše zaměřil na akt msty kapitána Achaba za zranění, které utrpěl od Moby Dicka (Mocha-Dick),bílé velryby či spíše bílého vorvaně, a svým způsobem kapitán Achab psychopat doopravdy byl a ani se mu nevidím, když přišel o nohu smysl svého života pak viděl jen v hledání pomsty a smrti bílé velryby za každou cenu. Ten novější film se zaměřil spíše na příběh velrybářské lodi Essex, která byla potopena vorvaněm v roce 1820 - kapitán lodi se jmenoval Pollard a jeho první důstojník Chase a právě od Chaseova syna dostal Melville zápisky s příběhem o lodi Essex, včetně následné anabáze tří velrybářských člunů, které zůstaly na vodě po potopení Essexu. Hodně naturalistické, ale podle pravdy.
     
    kiki2305 tohle ocenil(a).
  20. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Jo, to je ono, Mocha Dick, nemohla jsem si vzpomenout, díky.
    S tím překladem je to ale fakt i dobrou knihu může špatný překlad úplně pohřbít. Ovšem ty prvorepublikové bych nezavrhovala (ani ty ještě starší), na svou dobu byly excelentní. Ostatně např. nejlepší překlad Cyrana je od Vrchlického a to už je opravdu hodně dávno.
    Kdyby si někdo dal tu práci a přepsal ("přeložil") tyto překlady do současné češtiny, možná by to nebylo na škodu. Ale zase u mnoha knih ten archaičtější jazyk je součástí koloritu, tak to nejen nevadí, ale spíš podporuje pocit z té knihy.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.