ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Hele, že se na to nevykašleš - se železem a nádržema to bylo zrovna tak, dneska s nima můžeš dláždit Staromák.
     
  2. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    pro některého z Farmerama moderátorů:
    Ahoj,
    kdysi dávno se zde objevil tvůj /Petz/ (z důvodu velké "vzdálenosti" ve vláknu citovaný) příspěvek na téma MENTOR systému.
    Chci se zeptat:
    1) Je něco nového? ANO - NE
    2) Pokud snad někdy bude obnoveno přidělování mentoringu, budou nějakým způsobem upřednostněni hráči, kteří se do mentor systému přihlásili hned zkraje a dosud neměli to štěstí být vybráni, nebo budou nadále upřednostňováni stávající mentoři (ti evidentně nemají problém s přidělením nováčka)?
    3) Výhody získané z mentoring systému (jistě samotnými mentory obtížně vybojované, ale na rozdíl od mnohých jiných měli tu možnost) nejsou zanedbatelné. Nepřipadá ti náhodou celý systém tak trochu jako pověstné letadlo?
    4) A pokud ano (tedy pokud je to svou podstatou letadlo), je to slučitelné s právními normami platnými na území ČR (o ostatních zemích EU nepochybuji)?

    Ptám se tímto způsobem proto, že mě neměnná hláška v mentoring systému, kterou vidím od jeho spuštění, a vědomí, co jsem mohl (býti "vyvoleným") za tu dobu získat (např. druhého dráčka - to vím z diskuze zde na fóru), docela štve.
    Vím, že ty výhody jsou nepochybně pracně vybojované, ale kde jsou "rovné šance" v přístupu do některých možností hry, u kterých nebylo dopředu avizováno, že jde o své druhu loterii (podobně jako kolo štěstí například), a které podle základních informací nejsou za úplatu (to že mají určité výhody VIP hráči, s tím lze jen souhlasit, ti si ty výhody zaplatili, ale toto není ten případ.).
    Děkuji za odpověď a na závěr malou prosbu: Doufám, že budete tlumočit tento (jistě nikoli ojedinělý) názor Realizačnímu týmu.

    Honza
    PS: Sem jsem svůj příspěvek napsal, abych se pokusil znovu rozproudit diskuzi nad tím, co jistě mnohé z nás trápí, a co je jednou z možných příčin, proč hráči odcházejí - Farmerama není totiž již tak zábavná, jak byla dříve. I pro nás na vysokých levelech se totiž vše stává složitějším a nepřehlednějším...
     
    Naposledy upraveno: 21/5/15
  3. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Tedy Jene Svátku tyjsi ale čísílko! Takovýhle otázky u nás kladl naposledy tvůj jmenovec Hus - a jak to s ním dopadlo? Fakt si myslíš, že ti někdo z RT, natož Varun, Liška Ryšavá odpoví? O tom, že mu
    tvůj vzkaz modíci s chutí předají, nepochybuji, jsou to Češi a hráči.xD
     
  4. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    jan.svatek
    rozproudit diskuzi a následně report s nespokojeností předat modíky realizačnímu týmu je tak asi jediné, co se může v oblasti mentor systému podařit. Protože to další záleží na úplně jiném, který si možná report přečte a tím to skončí. Nebudou se přeci zabývat něčím, kde stráví spoustu času a nebudou mít z toho ve výsledku oni ani korunu, zde naopak něco totiž získává hráč. Výhodnější je čas věnovat novým stromům, novým stájím, novým zvířatům ke šlechtění, jelikož tady všady na ně kouká vidina zisku z tajemnic a superkrmiva. A na vlastní oči poznáváme, že se tomu věnují velmi pečlivě. Dokonce tak pilně, že ani nezaznamenali, že dávno prošel čas, kdy vycházel newsletter.

    A souhlasím, že tato hra je čím dál tím víc složitější. Tak se vůbec nedivím začínajícím hráčům, že začnou, hrají chvíli a nechávají toho. Dokládá to velký počet kuřat právě ve Farmářské škole, jejichž teploměry po přidělení mentorům už svítí červeně. Hráči, kteří hrají od samého začátku nebo s nějakým zpožděním, tak se s novinkami, které přicházejí do hry seznamují postupně, kdežto nováčci do toho spadnou rovnýma nohama a valí před sebou takovou hromadu nesplněných úkolů, že to zákonitě musí odradit. Ale mají tu výhodu, že nejsou žádným způsobem s tou hrou spjatí, na farmě téměř nic nemají a tak toho prostě nechají. Ti co hrají déle už nad opuštěním hry přemýšlejí, protože tomu věnovali čas, mnohdy i nějakou tu korunu a mnohdy tu získali i přátele a známé. A to se pak tak lehce ze dne na den opustit určitě nedá [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 21/5/15
  5. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Pokud si dobře pamatuji už Suomi kdysi napsala,že mentoring se dává k ledu. Vy si ale raději pamatujete to předchozí prohlášení o tom,že bude modernizován. Přímo ukázkový důkaz jak naděje umírá poslední. Z jednání RT v poslední době je možné,že další diskuze povede ke zrušení stávajícího systému.Pak budete brblat úplně všichni.
     
  6. mamča50

    mamča50 Imperátor fóra

    Na mentora jsem se přihlásila hned, jak se mentoring rozběhl, ale také jsem nebyla mezi vyvolenými. Byla škoda, že po nějaké době se neukončilo mentorování těm (třeba po 3 měsících nebo nějaké době), kteří ho obdrželi a nebyli nahrazeni dalšími. Určitě by bylo více spokojených farmářů, protože dárky, které dostávají, tak si někteří mohou nechat jenom zdát!!!Tak uvidíme, čím nás RT překvapí, ale kdo to ví odpoví mi na otázku.......;););)
     
  7. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím, odpověď zkrátím, je to jednoduché, neexistuje koncept, co s mentoringem, jak s jeho obnovou či updatem. Takže neděje se nic a dít se ani nebude, prozatím.
    Navíc už není ani takový příval kuřat do školy, takže je jasný, že nová koncepce musí mít hlavu a patu a vyřešit různé problémy v mentoringu a to nebude ani trochu jednoduché. I proto si myslím, že leží celý projekt u ledu. Pokud na to jakkoliv budeme tlačit, je to jednoduché. Mentoring bude kompletně deaktivován. To je jediné rychlé řešení, které RT umí.

    danda

    PS: nemáš zač jan.svatek, ráda bych dala lepší, ale bohužel nemám.
     
    Naposledy upraveno: 21/5/15
  8. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Teprve nedávno jsem zabrousila hlouběji do vláken týkajících se návrhů hráčů... a zastyděla jsem se.... Jsou tam některé výborné věci a přitom pro ně hlasovalo málo lidí, takže šly k ledu. Tak jsem si vlákno Aktualizace a nápady a teď i Herní feedback dala do sledovaných.
    Furt na něco brblám a přitom jsou tu hráči, kteří se snaží něco vymyslet (a někdy je to stojí i dost práce) a nikdo je nepodpoří. (Teda někteří samozřejmě ano - díky za ně.)
    Tááákže odteďka slibuju, že se budu účastnit každé ankety na aktualizaci !
    PS: Teď tam je zrovna hlasování o kupování vody rovnou z mlýna od farmarky_e.
    ;)
     
    Naposledy upraveno: 21/5/15
  9. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Děkuji všem za odpovědi. Jen malá poznámka pro -pechfógl-: čárku nad "a" někde ztratili mí předkové (asi vlivem některého rakouského matrikáře) ;)
    Tedy jsem Svatek a nikoli Svátek...
     
  10. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Mně se tedy nezdá,že by přísun kuřat nějak polevil! Kdykoliv vyhodím hráče,dostanu nového! Spíše se mně zdá ,že jim leží v žaludku odměny mentorů! Hlavně zajíc Hopsálek.Je pravda,že také trošku polevil,ale sem tam donese pěknej dárek! A když si to člověk trochu hlídá má po určitou dobu ušáky dva!
    Ale jak už tady napsali nademnou, z mentoringu jim nic nesype,tak nějaké nápravy se jen tak nedočkáme.To dříve bude spuštěnej korálovej ostrov!:eek:
     
    janajenka a Lyzarka tohle ocenili.
  11. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    Také jsem od samého začátku přihlášená a mentorem dodnes nejsem. Nijak se kvůli
    tomu nečílím , jen mám svůj osobní názor na další z nespravedlností v této hře , proto
    když mentor systém stopnou úplně, bude jen dobře. Stávající mentoři ( a teď se jim to
    líbit nebude) si už "nahrabali" dost a není myslím vůči ostatním přihlášeným k tomuto
    systému spravedlivé , že oni se mentory nestali a výhody nemají. Pokud tedy nemá
    být nastálo opět zvýhodňování jen některých hráčů, je lepší mentora stopnout .
    Tak a teď mi můžete spílat...xD
     
  12. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Mám rovnaký názor ako pajaable. Tento spôsob mentorstva je absolútne nespravodlivý. Neviem aký by bol problém v tom, že keď si odchová mentor kura, posunie sa mentorstvo ďalšiemu.Viem, že teraz je problém v získavaní nových hráčov - nevydržia túto hru hrať dlho - ale je to skorej problém celkového nedobrého nastavenia hry. Myslela som, že mentori sa budú točiť, ale oni to nastavili tak, že ak raz si - tak ním zostaneš.Tí ostatní nemajú šancu. A tu nejde len o to čo si kto nahrabe, ale možno dobrý mentor dá aj motiváciu kuraťu k pokračovaniu v hre a tým udrží pre RT, alebo Varuna potencionálneho platiča.
     
  13. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím, ať už zde naše názory budou jakékoliv a to chápu obě strany (jak tu, která mentorem není, tak i tu, která mentorství získala), vždy bude mít konečné rozhodnutí RT - a to zatím rozhodlo hodit mentoring k ledu, takže je stejně zbytečné se zde bavit o něčem, co nezměníme. V plánu není ani ta deaktivace, o které tu píšete. Opravdu je to u ledu a tam to zatím zůstane.

    danda
     
  14. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    to Baroland: ad Z jednání RT v poslední době je možné,že další diskuze povede ke zrušení stávajícího systému.Pak budete brblat úplně všichni.
    Malý dotaz, ty jsi mentorem nebo podobně jako asi většina z nás pouhým "čekatelem"? :)
    Honza

    A s tímto lze jedině souhlasit. Co je mi platné, když mi někteří sousedé psali, že bych byl dobrým mentorem... ostatně rád poradím každému, kdo o to požádá a podělím se o nemalé zkušenosti...
     
    Naposledy upraveno: 22/5/15
  15. flexka

    flexka Hrabě fóra

    I když mentorem nejsem, tak jsem se dnes dohrabala do 90. levelu a na stole u Kubíka mám rozdělaný červený balíček se zlatou stuhou a z něj 4 SH a lístek na kolo, jako obvykle. Pořád mi tam visí, že za 5 dní dostanu balíček "produktivita". Vím, že se na to už někdo dřív ptal (ale nedohledala jsem to) - proč jsem ten balíček nedostala a co v něm vlastně je? Díky za odpověď.

    Díky Ria30 - ale dokonce jsem se teď přihlásila a odhlásila a nic, tak zkusím podporu, co na to řeknou.
     
    Naposledy upraveno: 22/5/15
  16. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    jan.svatek - i jiní...
    Ano jsem mentorem,stop,byl jsem mentorem.
    V začátku jsem tuto možnost využíval na full. Dosáhl 5.lvl získal Dráčka. Pak začal systém upadat."Kuřata" nekomunikovala,když jsem je vyhodil a vzal nové,byl jejich teploměr už v červeném. V poslední době celý mentoring jel jen na MÉM posílání dárků,od kuřat jsem neviděl ani jeden. Přípomínám,snažil jsem se s nimi komunikovat. Po celou dobu jich bylo opravdu jen pár,který měli zájem o hru a mělo cenu se jim denně věnovat.
    [​IMG]
     
  17. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    jan. svatek: Omlouvám se (polehčující okolnost: mám souseda, který se jmenuje Svátek) - a k těm předkům: Můj dědeček měl otce závodčího c.k. monarchie, který se stěhoval z místa na místo i s celou famílií. Měl osm dětí - a téměř každé se jmenovalo jinak, podle toho, jak byl pan farář vožralej, když je zapisoval do matriky.
     
  18. Ria30.

    Ria30. Guest

    Ahoj flexka, z bonusového balíčka by si mala dostať :
    [​IMG]
    90. - 100. level = 2x Dýňová marmeláda, 2x Ananasové pečivo, Bonus 24 hod. + 50% BZ
    Je možné, že si po dosiahnutí 90.lvl hru nereštartovala, a tým zrejme systém ešte zmenu nezaregistroval.
    Viac o darčekoch od Kubíka >tu<
    Peknú hru prajem
     
  19. -fannylove-

    -fannylove- Aktivní autor

    To by mě zajímalo kdy zas vyjde nějaký Newsletter producenta, zatím se v těch posledních jenom omlouvali furt.. Si dávají nějak na čas, jako s tím ostrovem už.. :sleepy:-.-
     
  20. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Ahoj a k čemu ho potřebuješ? Ke čtení "ničeho" nebo spíš k vyjádření nad další prací RT? Nemyslím, že se něco výrazně změní ekonomika je složitá a brzy to taky nebude;)
    Já se spíš děsím toho, kolik zde bude kritizujících příspěvků a až nechutných. Připadá mi, že někteří hráči se jen třesou aby mohli to pomyslné "kladivo" spustit (neber si to osobně).

    pajaable: ahoj, tak na to nemám slova
     
    Naposledy upraveno: 22/5/15
    pajaable a -Jara05- tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.