ST: Debata o všem možném

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem libakos, 27/1/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Kulasec04

    Kulasec04 Vycházející hvězda fóra

    Mimochodem, jak se všichni mračí, že stonek nefunguje tak, jak bylo inzerováno v okamžiku koupě: Mám stavební spoření, na něm sjednaný úrok 2%. No a nedávno mi přišel kulantně napsaný dopis, že se změnila doba a že mi mění úrok na 0,05%. Co udělám? Nic, protože právníci našli nějakou skulinku ve VOP a zkrátka "kliente, vyliž si ..." A myslíte, že sníží úroky klientům s úvěrem? Ani omylem!

    To je asi tak všechno, co napsat ke světu byznysu.
     
  2. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    Pokud něco takového bude, připojuji se .


    P.S.
    Před chvílí jsem se také bavila. Na emailu jsem měla elektonické vyúčtování za odběr el. energie. Vše v pořádku do té doby, než jsem se podívala na nový předpis záloh. Přestože dubnovou zálohu mám uhrazenou (hradím vždy 3.den v měsíci) a také už započítanou do vyúčtování, v novém předpisu záloh po mě chtějí dubnovou zálohu znovu . Předtím byla splatnost záloh každý měsíc ke 4. dni v měsíci, teď splatnost posunuli na 28.den v měsíci a tím pádem po mě chtějí dubnovou zálohu ještě jednou. Už jsem poslala z účtu na čez on-line reklamaci, tak jsem zvědavá. Rozhodně nejsem ochotná platit v jednom měsíci dvě zálohy.
    Zloději a vychcánkové jsou jak je vidět všude.
     
    Naposledy upraveno: 17/4/15
  3. Kulasec04

    Kulasec04 Vycházející hvězda fóra

    Petice probíhaly v Německu a obávám se, že sice byly vzaty na vědomí, ale nebyl na ně brán zřetel ...
     
    -Jara05- a Julinka11 tohle ocenili.
  4. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Můžeme plakat,můžeme prosit,můžeme se i rozčilovat,ale to je tak všechno co můžeme...slova klasika.
    Já dodávám,že věci mají jen takovou hodnotu,jakou jim přisoudíme.Z tohoto pohledu je to bezcenná hra.
    Já zde sice také frflu,ale spaní mě to nenaruší, neříkám,že je hra nuda, stále se těším na nové výzvy !
    Dnes jsem koupil svou první Oskeruši za 1200 a Baobab za 3900,-.,tak na co bych měl stromy? Sice by se hodila ještě tisícovka od každé,ale taky to jde.
    :D


    Kulasec -nezapoměl jsi napsat,že jsi naspořil cílovou částku ? Tím ti "skončilo" -stavební- (protože úvěr je jen do výše cílové) a máš s toho pouze -spoření-.Též tě nic nebrání přeúvěrovat půjčku na nižší úrok,dokonce i u té samé banky.Tímto žádnou banku nebráním,jen není vše černé a bílé,je potřeba znát detaily.
    pajable - zálohy jsou pasé... vkládej tu částku na spořící účet, jednou za rok vyber a pošli čezu. z dnešních úroků sice mít moc nebudeš,ale čez ztratí od tebe i to málo.To platí pro celé inkaso,spočítej si roční rozpočet domácnosti a máš z něj 2-3% navíc.
     
    Naposledy upraveno: 17/4/15
    -Jara05- a pajaable tohle ocenili.
  5. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    Baroland... to jsem už měla, tenkrát mě okradli (bylo by na dlouhé povídání), přestože jsem měla smluvně ošetřeno, že budu posílat ne měsíčně, ale jednou za půl roku(na rok mi to nechtěli udělat), přesto mi několikrát přerušili dodávku, že nemám zaplacenou měsíční zálohu, a to se zálohy na půl roku platily dopředu. Je to banda podvodníků. Teď chtějí dvě zálohy v jednom měsíci..to je nad moje chápání.
    Počkám, co mi odpoví, v každém případě se s nimi třeba zase potkám na půdě Energetického regulačního úřadu . Již v minulosti jsem se obrátila na oddělení ochrany spotřebitele právě kvůli problému, který výše popisuji a vyhrála spor. Tak se tam sejdeme znovu, pokud se s nimi nedomluvím.

    Ani jako důchodkyně se nenechám šidit! xD
     
    -Jara05-, ananuki a skalara.v tohle ocenili.
  6. Kulasec04

    Kulasec04 Vycházející hvězda fóra

    Baroland: Kdepak, cílové částky jsem zdaleka nedosáhl. Jediné, čeho jsem dosáhl, byla šestiletá doba spoření ... Ale to je asi přirozená vlastnost. Co pro mě není výhodné, toho se chci co nejrychleji zbavit. No a co výhodné je, toho se držím zuby nehty a dělám mrtvého brouka ...

    pajaable: Záloha je vždy pouze záloha. Na konci zúčtovacího období se případný přeplatek/nedoplatek dorovná. Já tímto způsobem pravidelně platím pouze 10 záloh ročně, neboť první dvě jsou vždy hrazeny z přeplatku za minulé zúčtovací období ...
     
  7. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    Kulasec ... já tady řešila něco úplně jiného, ne počet záloh, ale přehmat čezu - 2x požadovanou zálohu v jednom měsíci, víš...nebo čezu také vyhovíš a zaplatíš dvě zálohy do měsíce xD..určitě ne. Jistě jde o chybu , ale faktura má být bez chyb , proto to řeším reklamací...ale sem to stejně nepatří, jen jsem se zmínila, že se krade všude. xD

    A večer teprve dokončím akci, ještě chybí chmel .;)

    P.S. Kulasec ... blázníš ? xD 3 000,- jsem zaplatila na začátku dubna a na konci dubna už chtějí další dubnovou zálohu, ale už zvýšenou na 3500,-Kč. Celkem 6500,-Kč dát v jednom měsíci za elektřinu ?.... tedy uhlobaronka nejsem ..xD
     
    Naposledy upraveno: 17/4/15
    ananuki a mituli tohle ocenili.
  8. Kulasec04

    Kulasec04 Vycházející hvězda fóra

    Opakuji, záloha je vždycky pouze záloha. I když je zaplacená dvakrát, nikam se neztratí a nikdo jí neukradne. Na konci roku bude akorát větší přeplatek.

    Tím nezpochybňuji, že v tom nemá dodavatel energie bordel, ale o peníze nepřijdete i když je zaplatíte dvakrát.
     
    Pitrýsek47 a mituli tohle ocenili.
  9. m2707

    m2707 Znalec fóra

    Téma stonek:
    V reálném životě si něco koupím a pokud to nefunguje nebo neplní tu funkci, kterou má, jdu do obchodu nebo pošlu zpět a vrátí se mi peníze.
    Farma je také svým způsobem obchod- koupila jsem stonek, který nefunguje tak, jak měl. Proto chci, aby si ho RT vzalo zpět a vrátilo mi peníze- třeba ve florenech.
    Je v moci modíků toto přeposlat nebo musím psát na podporu?
    Díky;)
    P.s. Myslím, že toto by ocenila většina farmářů. Máme se tu chovat slušně, žádné vtipy lehčího rázu, nenapadat se navzájem- jinak jsme potrestáni, tak ať se chová RT také slušně.

    danda-vnovis- t
    u adresu najdu kde, prosím?
     
    Naposledy upraveno: 17/4/15
  10. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Ajaj,to je zase treskavo,zaloha sem,zaloha tam,furt to jsou moje penize,ja bych se taky sprajcla,ikdyz vim,ze one neprijdu,ja jsem se s nimi taky hadala a to ,kdyz si je nechali a zdelili mi,ze z toho vemou na dva pristi mesice,maji se me zeptat-- jsou to moje chechtaky,k RT nemam co rici--pac me to uz s nimi neba>:(,zlata stara farma,ted akorat prehazuju farmu,nevim kam co nacpat,(mam malo mista)pritom se mi stromky,zviratka moc libi a dekorky to same,ale bohuzel mista malo,uz taky od RT nic necekam a zacinam si zase hrat jak ja chci-halt Krkonosky kohat(parez,samorost) teda podle sveho,tak se mejte a hezky vikend:inlove:hlavne zadny stres,je jaro
     
  11. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Zdravím m2707, bohužel v naší moci to opravdu není, i když já osobně bych ráda umožnila nespokojeným hráčům stonek vrátit. Jenže se obávám, že ani herní podpora v tomto nepomůže, protože podle VOP není možno zaplacenou věc vrátit. Jedině kdo může rozhodnout je realizační team hry a to globálně. Pak vidím jedinou šanci, napsat dopis na adresu ve VOP a dožadovat se reklamace.

    danda
     
  12. dohousli

    dohousli Rádoby autor

    No, a kdo si teď přečte znovu pravidla VOP, která neuváženě odklikl?
     
    -Jara05- tohle ocenil(a).
  13. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    dohousli kdo neodklikl VOP, nehraje...je to jednoduché, kdo oklikl, ten hraje a bylo tu kolem toho dosti debat, takže každý si je snad přečetl
     
  14. dododo53

    dododo53 Expert fóra

    Ano, ale možná, že během času doznala pravidla určitých změn (ne zrovna pro hráče pozitivních), ale nikdo na to nikde neupozornil. Prostě máte si každý týden znovu zopakovat pravidla, jinak jste v pytli a dobře vám tak.
     
  15. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    Naposledy upraveno: 17/4/15
    pajaable tohle ocenil(a).
  16. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Ahoj, tak z jiného soudku. Kdo se chce pobavit a má možnost navštívit kino a v něm shlédnout film Shaun the Sheep ať tak učiní :) Vtipné, stylové. A pokud je někde poblíž (třeba toho kina) KFC kupte si dětské menu a k němu vyberte figurku ovečky. jsou pěkné všechny, ale u mne zatím"vede" ta s natáčkami (má tři), je pěkně tlusťoučká a po zapnutí svítí namodralým světlemxD Zvlášť upotřebíte u počítače a nepotřebujete ani pravidla a peníze vložíte do reálného zážitku a "odměny".

    m2707
    jak už jsem psal, nejlepší by bylo vyslat delegaci (nejlépe tříčlennou)a podmínkou jsou vlaječky ČR, v podobě odznáčku, látkové... fantazii se meze nekladou
     
    Naposledy upraveno: 17/4/15
  17. m2707

    m2707 Znalec fóra

    ´danda-vnovis- to myslíš napsat na tuto adresu?
    Luxemburg, 24.06.2014
    Bigpoint S.à.r.l. and Co, SCS
    EBBC D
    6 D route de Trèves
    L-2633 Senningerberg
    Číslo v obchodním rejstříku: R.C.S. Luxembourg B 167809
    DIČ: LU 26337827
    Jednatelé:
    Bigpoint S.à.r.l.
    Xavier Soulard
    EBBC D
    6 D route de Trèves
    L-2633 Senningerberg
    Pokud tam napíše ale jen jeden člověk, tak dopis hodí do koše a jede se v podvodném jednání na hráče dál.>:(
     
  18. veselékopýtko

    veselékopýtko Aktivní autor

    A z úplně jiného soudku. Jsem brouzdala po trhu, že bych jako ještě nějakou kozu či prase pustila do světa a tomu snad ani neuvěříte. Nakoupila jsem vagón prasátek, kozenek a pštrosů a to vše, prosím, za babku :music:. Se někdo už asi hódně naštval a rozprodal stodolu, bo to nemá čím krmit, když mlýn nemele a nemele :D
    Děkuji mnohokrát té dobré dušičce :inlove:. Věř, že přišli do dobrých rukou, asi je pošlechtím.
    V tom fofru jsem nezaregistrovala ani nick, ale znělo to nějak cize
     
    Naposledy upraveno: 18/4/15
  19. dohousli

    dohousli Rádoby autor

    Dandulko a jsi si jistá, že víš, co jíš? Jí, když navštěvuji KFC, Donalda apod, vím docela jistě, e jím polystyrén. Ale v pohostinství nebo u Vietnamce, tam už pochybuju. Třeba věhlasný Katův šleh bych si v životě nedala a v pondělí ani francouzské brambory nebo knedlíky s vyjíčkem a uzeninou. O polévkách se ani nezmiňuji (když ti ji přinesou jen vlažnou, máš jistotu, že je trochu nakyslá či zavání- proto není teplá, to by čichové buňky okamžitě zkolabovaly).
     
    pajaable, danda-vnovis a evainfo tohle ocenili.
  20. petrasimpaj

    petrasimpaj Pisálek fóra

    Ahoj nevím jestli píšu na správné místo ,ale chci se zeptat,jestli někdo neví ,kdy bude další akce Obchodovat a Darovat? díky za odpověď Petra
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.