ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. danielka0000

    danielka0000 Stará škola

    Krásné popolední,teda koukám a nestačím se divit.Jste vážně hrozně šikovní.Já si troufám zatím jen na pletýnky,bulky na hambáče,ale chleba to je jiný levl.To už musí být člověk vážně šikovný.:)
     
    Naposledy upraveno: 21/5/22
  2. DANKA722

    DANKA722 Ikona fóra

    čaute, nádherné chlebíky:p, chutné aj cez obraz;)
    a miláčikovia, čo robia?
    [​IMG]
     
  3. moncicak7070

    moncicak7070 Vévoda fóra

    Skali
    Ten chleba vypadá naprosto dokonale, nepošleš mi prosím recept :inlove:

    DANKA722
    Holčička nebo kluk ? Boží :inlove: Já mám Čerta a Andulku, ale vesnické miláčky
    [​IMG]
     
  4. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahojte farmáčata :)
    moncicak70 - posláno ;)

    Kočičáky máte krásné. Našemu prďolovi je už 14 let. Doufám, že s námi ještě pár let pobude. Před chvílí si nacpal pupík a šel chrápat do své kukaně. On vlastně chrápe skoro pořád :D
     
  5. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Moje Cecilka je také spíše Lenochod, než kočka. Ale vzhledem k tomu, že pět let žila na ulici, tak chápu, že si teď užívá pohodlíčka tří různých "bytů," pravidelného jídla a taky chápu, že se se mnou nebaví, když vidí, že se oblékám a jdu pryč :inlove:
     
  6. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Tak to mě Cipísek vždycky ukecává, abych nikam nechodila, tak mu musím slíbit, že zase přijdu a samozřejmě důkladně podrbat (no a plná miska je podmínkou). Po návratu mě vítá radostným pokřikem a utíká do kuchyně zasednout k lednici, bo ví, že dostane zase nažrat xD
     
  7. moncicak7070

    moncicak7070 Vévoda fóra

    Když přijdu z práce tak mě také vítají, protože vědí, že bude něco dobrého. Ale teď jsem doma tak se mě moc nevšímají, půl dne prospí a pak courají po zahradě. No a já v noci hulákám na celou ulici, aby šli milostivě domů xD. Oni nechodí na ulici, jen k sousedovi na telku - voliéra s andulkama :inlove: a v noci spí s námi v posteli
     
  8. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Ahoj Skali mohl bych taky poprosit o recept,pekárnu nemám ale já si to uplácám ručně jako všechna těsta,,děkuji
     
  9. danielka0000

    danielka0000 Stará škola

    Ahoj Skali, mohu se prosím přidat a poprosit taky o recept? Pekárna mi odešla a tak jsem se naučila těsta dělat hnětačem. Koukám, že kočičky jsou oblíbené. Máme jednu, cca 8-9 let, dokáže si sjednat respekt, ale jinak je to zlatíčko.
     
  10. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahojte farmáčata, tož to šoupnu sem a kdo chce, nechť si to uloží, že jo :D

    Kmínový chleba

    450 ml vody
    2 PL balsamica
    2 PL oleje
    410 g pšeničné mouky
    210 g žitné mouky
    60 g celozrnné mouky
    Sáček sušeného droždí (7 g)
    2 lžičky soli
    1 lžička cukru moučka
    Do pekárny nejdříve tekuté ingredience, poté mouku, doprostřed udělat důlek, do něho droždí a to zahrnout moukou. Do jednoho rohu sůl, do druhého cukr. Spustit program na těsto (1,5 hod), poté přidat 2 lžičky kmínu a špetku- dvě špetky oregana. Spustit program podruhé. Z hotového těsta zpracovat bochník a dát kynout na plech s peč. papírem (přikrýt utěrkou) na 30 minut. Předehřát troubu na 250°C. Vykynulý bochník párkrát naříznout a potřít vodou s octem (0,5 hrnku vody + cca PL octa) a dát péct na 250°C na 23 minut. Pak chleba zase potřít a stáhnout teplotu na 180°C. Péct dalších 45 minut (potírat co 10 minut vodou s octem). Upečený pecen dát vychladnout nejlépe na mřížku (ev. na prkýnko).

    A kdyby měl někdo z vás receptík na nějaký jednoduchý a časově nenáročný koláč s jablky a drobenkou a třebas i tvarohem, tak se pochlubte, prosím. Na ten mám chuť už dlouho ;)

    smoulinek123 - to vypadá moc dobře, dej nám sem receptík, prosím :)
     
    Naposledy upraveno: 22/5/22
  11. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Tož to tu je.

    Těsto
    • 3 žloutky
    • špetka soli
    • 80 g moučkového cukru
    • 70 g rozehřátého másla
    • 1 lžička vanilkové esence
    • 200 g mouky
    • 5 g prášku do pečiva
    Jablečná směs
    • 5 jablka
    • 10 g kukuřičného škrobu
    • šťáva z 1/2 citrónu
    • cukr


    Jogurtová směs
    • 300 g řeckého jogurtu
    • 15 g kukuřičného škrobu
    • 3 bílky
    • 100 g cukru
    Postup.
    Nejdříve si oddělíme žloutky od bílků. K žloutkům přidáme sůl a moučkový cukr. Dobře promícháme. Následně přidáme vanilkovou esenci(nemusíte), máslo a promícháme. Přisypeme mouku a prášek do pečiva a vypracujeme těsto. Těsto si vyválíme a rozdělíme na třetiny. 1/3 uložíme do mrazáků. Zbytek těsta namačkáme do plechu vyloženým pečícím papírem. Jablka si omyjeme a nakrájíme na malé kousky. Vložíme je do mísy, přidáme 10 g kukuřičného škrobu a šťávu z citronu. Promícháme. Takto připravenou jablečnou směs přendáme na pánev, přidáme cukru a na středním plameni vaříme za občasného míchání (zaleží jake mate jablka já mám co se rozpečou tak že jsem je nevařil a dal rovnou na těsto). V míse si smícháme jogurt(tvaroh) a kukuřičný škrob.
    K bílkům přidáme sůl a začneme šlehat pomocí mixéru. Postupně přimícháme i cukr. Do takto vyšlehaného sněhu přimícháme směs z jogurtu(tvarohu).Na těsto navrstvíme jablečnou směs a uhladíme. Následně přidáme jogurtovou směs a uhladíme. Na povrch nastrouháme zbytek zmrazeného těsta. Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů 35-40 minut.Ale zaleží jakou mate trubu,hlídat a nelelkovat u teho.
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 22/5/22
  12. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    smoulinek123 - děkuji, už jsem si to uložila. Některé věci nemám, tak dokoupím. A místo vanilkové esence bych tam mohla šoupnout asi vanilkový cukřík, že jo. Až budu mít volný víkend, mohla bych to prubnout. Teď mám plnou troubu - něco ve stylu "buřtů na pivu" a na plechu už pod utěrkou kyne bochníček, tak mám o zábavu postaráno ;)

    Edit: A včera večer jsem dodělala konečně poslední pampeliškové medíky
    pampelišky.JPEG Pořád je co dělat :cry:
     
    Naposledy upraveno: 22/5/22
  13. smoulinek123

    smoulinek123 Hrabě fóra

    Skali ta esence je na vuni nic víc ale mužeš si to upravit jak chceš ty a ty jablka dej vice klidně 5 kusu ,já čím více tím lepe to chutná ale to asi víš,jablka su dobrá všude .
     
  14. danielka0000

    danielka0000 Stará škola

    Krásný sluníčkový den ,i já přispěji troškou do mlýna.
    Smetanový koláč s ovocem:
    200 g zakysané smetany
    200 g polohrubé mouky
    1 vejce
    80 g cukru krupice nebo třtinového(já dala třtinový)
    80 ml oleje
    1 PDP
    Vše se smíchá vařečkou ,pekla sem ve velké remosce ,pečící papír a na něj vylila těsto.Posypala mraženým ovocem,jahody,rybíz červený i bílý ,borůvky .Posypat drobenkou /3 lžíce pol.mouky ,3 lžíce moučkového cukru ,2 lžíce oleje nebo másla/.
    Jinak recept je pro formu 28 cm a pekla sem cca 40 min.
    Snad se bude někomu hodit ;).
     
  15. vilm4

    vilm4 Dozorce fóra

    Tak já se také podělím o vyzkoušený recept.
    Jogurtový koláč:1 kelímek bílého jogurtu
    1 " pískového cukru
    1a půl kelímku hrubé mouky
    1 vanil.cukr
    prdopeč
    2 vejce
    Všechno smíchat,nalít na máslem vymazaný a hr. moukou vysypaný plech,poklást ovocem,zasypat drobenkou.Nejlepší je s rebarborou,meruňkami,borůvkami,švestkami.Podle toho,co právě zraje.
     
  16. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahojte,
    no vida, paráda děvčata, ukládám obojí a děkuju za inspiraci :D
    Teď už jen dvě ruce a trochu času. To pude ;)
     
  17. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Ahojda Holky...
    Tak tady pokus číslo 6. Složení je trochu rozdílné než tady už máte, ale o to lidovější na téma staročeský chléb.
    I když tam přidávám něco co tam nikdo zatím nezkoušel dávat, to je sojovka kvůli barvě, dva druhy kmínu a sádlo.
    A aby nebylo jen u chleba ale i k chlebu tak tady máte trochu dvoudení uzené za sobotu a neděli před a po...
    :);):D
    Dobrou chuť...

    [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    :D

     
    Naposledy upraveno: 23/5/22
  18. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

  19. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Peťo, u Jonsdorfů v Mostě doma :) GPS bude muset poslat pan domácí, já znám jen lokalitu ;) Ale vypadá to krásně, připadá mí, že to i přes tu síť voní xD

    EDIT: ty fotky jsou jak ve hledačce, najdi 5 rozdílů xD Nějaké šrůtky už zmizely, asi hned po prvním dnu na košt :)
     
    Naposledy upraveno: 23/5/22
  20. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    No,pri tej vzdialenosti ma prešla chuť,to kým by som došiel odtiaľ domov,môžem sa rovno vrátiť! :D
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.