ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Také přeji všem krásné jarní sváteční dny
    [​IMG]
    Evi, já bych to zasadila v zahrádce a příští rok by na jaře normálně kvetly, ale pokud nemáš možnost to vysadit někam ven, tak bych zákazníka asi poslechla a celé (i s listy) bych to seřízla tak na cenťák - dva a asi omezila na nějakou dobu zálivku, ať si odpočinou.
     
  2. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    evainfo: tak jak píše dinoalesi. Jsou to rychlené narcisky, které nemusíš přesadit hned po obdržení, jen dát do vhodného obalu (pěkného), vykvetou (jejich doba je ale krátká, zvlášť v teple). Nech je zatáhnout (listy zežloutnou), můžeš i zastřihnout. Hned znova nepokvetou. Až třeba před vánocemi (zase rychlené) nebo na jaře.
    Můžeš pak (až si vytvoří dostatek zásobních látek z listů do cibulek) cibulky vyndat ze země a někomu je darovat, pokud nemáš zahrádku. Když ano, vysadit na podzim do záhonu.
    Edit: :D teď mě napadlo, jestli ten dotyčný, nesmýšlel jako my. Po odkvětu a odpočinku přesadit, pokvetou znovu, tak jak píšeme. Možná jsi špatně pochopila, nevím ;), rozhodně bych nikdy žádnou kvetoucí rostlinu nepřesazoval.
     
    Naposledy upraveno: 2/4/21
  3. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Ahojky a děkuji za rady :) řekl že to mám přesadit do většího (když to donesl v kelímku, kde bylo jen trošku hlíny pod cibulkami) a až to všechno odkvete, mám to seříznout. No co já věděla kde to cvaknout, květy nebo listy? xD :p
    Tak teď už snad vím, ostříhat kousek nad cibulkami a zalívat jen nepatrně ?

    P.S. Ještě mě napadlo co ty cibulky, nevadí, že trčí ven, nebo je mám zakrýt? :D



     
    Naposledy upraveno: 2/4/21
    vilm4, marketka47 a dinoalesi tohle ocenili.
  4. modro.ocko22

    modro.ocko22 Velvyslanec fóra

    [​IMG]
     
  5. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    To se tak rychlí, jen v kelímku, a cibulkám stačí klidně jen voda a trochu zeminy ke kořínkům. Nevadí, že trčí ven. Právě, že dekorativní obal vše zakryje a kouká jen nadzemní část, někdo dá kolem cibulek trochu mechu. Všechno cvakni, hlavně odkvetlé květy (úplně i se stonkem) a listy ne moc na krátko, z něčeho musí čerpat zásobu na další kvetení (uloží ji v cibuli).
    Nepatrně zalívat, zežloutnou a pak už nechat odpočívat.
    Jestli máš balkón dej je tam, ale ne když bude mrznout (nejsou v zemi).
     
    Naposledy upraveno: 2/4/21
    vilm4 a evainfo tohle ocenili.
  6. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Také přeji veselé velikonoce.​

    [​IMG]
     
  7. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Také jsem dostala jednu Covidovou a ptačo chřipkovou zprávičku ;)

    Hody, hody, doprovody,
    já jsem ten váš zajíček
    co vám nosil na jaře
    vždycky spoustu vajíček.
    Letos nikde v okolí není žádná slípka,
    protože je skolila asi ptačí chřipka.
    Takže na mě nečekejte
    nemám s čím bych chodil
    Budu ležet v pelíšku
    a vypínám mobil
     
  8. maruska1955

    maruska1955 Pisálek fóra

    Krásné velikonoce, krásné prožití jarních svátků a hodně radosti z probouzející se přírody a hodně zdravíčka to Vám všem Maruška
     
    vilm4 a evainfo tohle ocenili.
  9. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Ahoj.Posledné dni to tu žije!!8)
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  10. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    Ahoj po delší době,
    poslední půl rok jsem měla úplně jiné starosti než-li farmu, ač jsem v tichosti sklízela, akce robila, ale chuti ani času se mi nedostávalo.
    Šťastné a chmurné chvíle se střídaly jako aprílové počasí.

    Dostavba baráčku, stěhování na svatého Martina, tedy to to letí, za týden to bude již pět měsíců co bydlíme ve svém. Přijde mi, že jsem za posledních pár měsíců zestárla minimálně o tři roky. Zvratů co se dělo bylo hojně. Velké pozitivum jest, že má babulenka bojovala jako lvice a svůj boj o život vyhrála ve velmi perném souboji se nám po čtyřech měsících a o pětadvacet kilo lehčí, konečně vrátila domů. Když si vzpomenu jak nám dva dny před Vánoci řekli, že se již nevrátí a dnes nás už zase peskuje jako před nemocí, Ty mi upeč mazanec, Ty zase beránka a dala bych si vaječnou tlačenku.... Neuvěřitelné, co Vám budu vyprávět, jsem šťastná jako blecha.

    Moc se těším na jaro, ale počasí je bláznivé a zase jako před devatenácti léty to vypadá na novou sněhovou peřinu přes noc. Vím to na den přesně, protože jsem měla svatbu a nezapomenu jak jsem se klepala zimou ve svatebních šatech :D :D ...
    Minulost se opakuje :)))

    Vyhlížím 12. dubna jako o život, snad se v tento den konečně navrátí Pepča do školy, už nějak nemám energii všechno dávat, léta přibývají a dlouhodobě už vyučování nedám. Můj den má pouze 24 hodin, ale 8 hodin mi spolkne práce, 2 až 3 hodiny obsluha vojenské vývařovny bo mě jinak sežerou za živa, další 4 až 5 hodin výuka Pepči, minimálně 2 hodinky kolem baráčku a taky musím spáááát. Bože smiluj se a dej zdravého selského rozumu těm, kteří rozhodují o datumu otevření škol.

    Ale jinak musím říct, že jsem opravdu šťastná,
    nejen že zítra oslavíme 19. let od svatby, ale lidi, já si už dělala na zahradě buřty a to hned dvakrát,
    snídaně na terase (čti velká bahnivá lázeň, plná kamenů a terasa v nedohlednu :D) prostě pohoda.
    Už žádný panel. už jen má zahrada :)

    Chraňte se, opatrujte, mějte se rádi, zdraví Ančíííííí (čti šťastná Ančííííí)​
     
    Naposledy upraveno: 5/4/21
  11. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Prosím,prosím-já lama v zápase se sekající farmou zlikvidovala takovou pěknou dekoraci obytnou botu 1x2,zažádnou cenu si nemůžu vzpomenout jak se jmenovala ani v jakém ukolu byla ale je to tak kolem vánoc.Už tu štourám hodinu a nic.Pomocte prosím:cry:
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  12. Dave Lister

    Dave Lister Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj mituli, botové dekorky jsme mohli získat při akci Ubikace obojživelníků. Ale tato akce nebyla na vánoce. Snad je to tedy ono :oops:


    Ať vás síla provází na všech cestách
     
    vilm4 tohle ocenil(a).
  13. mituli

    mituli Polobůh fóra

    Ahoj Dave,jsi zlatíčko.Jmenuje se to fajnový botový bungalov--už je na majáku.Já sů tak spokojená,hned mám lepší náladu:inlove::music:DÍKY
     
    vilm4 a Dave Lister tohle ocenili.
  14. Dave Lister

    Dave Lister Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    mituli, tak to jsem rád, že se podařila najít. Není zač ;)


    Ať vás síla provází na všech cestách
     
    mituli a vilm4 tohle ocenili.
  15. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Tak jsem při O&D poslala, co jsem poslat měla do soutěže, co jsem v liště našla, poslala jsem taky. Nemám licence, posílala bych další...
    Mějte se, Anickomalirko, Pavlínko, ty jsi opravdu anděl mezi námi a drž se ty s rodinou a především i babinka :inlove:

    No a vlastně držme se my všichni, zubynehty... 8)
     
    Naposledy upraveno: 11/4/21
  16. vilm4

    vilm4 Dozorce fóra

    Poslední příspěvek v neděli-tady je mrtvo jak na Volšanech.
     
    Y_n_O a Peto121 tohle ocenili.
  17. Peto121

    Peto121 Ikona fóra

    Posledný príspevok v stredu- už aj modíci dávajú výpovede.Nie je ani s kým pokecať.8)
     
  18. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Ahoj,nejde ani tak o pokec jako o čas,jsme přeci důchodci a přesto nás RT honí od čerta k ďáblu ve 3 akcích najednou a to už je na nás asi mocxD;) Pochopitelně to nemyslím doslova;)
     
  19. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Mno, tak jeden příspěvek bych měla. Existuje seriál Luther. Dřív prošel bez povšimnutí (psal se rok 2010). Dnes je pranýřován, protože hlavní hrdina, ač černoch, nekonzumuje etnická jídla a nemá stejně barevné kamarády... Připomíná mi to situaci z filmu "Zúčtování v Malém Tokiu," kdy se Dolph Lundgren, alias detektiv Chris Kenner, američan vychovaný v Japonsku, diví svému parťákovi, synovi Bruce Lee Brandonovi, alias detektivu Johnu Muratovi, že nezná základy japonských tradic. Líbí se mi jeho odpověď, nepamatuji si přesně: "Můj táta je zubař, vyrostl jsem v Americe na hamburgrech a Disneylandu." Njn, ale oni si tenkrát dělali legraci, teď jsou na to úřady...
    Pechptáče by k tomu taky určitě měla peprnou připomínku...
     
  20. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Jo, dnes si dělat legraci se nevyplácí, ale je to všechno v lidech, svět je vzhůru nohama. Proto je lepší na zahrádce poslouchat ptáky :p.

    Edit Y_n_O: Já už to ani nečtu, taky bych se rozčílil, stačí mi jen titulek ;).
     
    Naposledy upraveno: 16/4/21
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.