ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Pitrýsku přesně ji jsem měla na mysli, pejsková v růžovém županu, veterinářka na odpočinku. :)

    Bítlsák vyzmizíkoval v srpnu, už mi ty jeho příspěvky začínají chybět. :cry:

    Moc z aktivních farmářů na fórum nepíše, mají zřejmě soukromé skupiny, kde se scházejí 8)
     
  2. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Mně poslední dobou není do žertu, tak se držím zpátky. Jízlivé ani humorné příspěvky mi nejdou z klávesnice ani z duše.:cry:
     
  3. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Krásný dník závisláčkům :) ač nepíši, určitě čtu a sleduji (občas opožděně) ... jen je toho tady opravdu nějak málo a dnešní nelehká situace se hlásí nechtěně i v našich farmičkách :oops: mám teď týden nucené dovolené .... jsem v létě zaskakovala a zaskakovala a zaskakovala a teď jsem našemu vedení hned padla do oka xD a prý si musím dáchnout :p jsem si to tedy rychle všechno rozvrhla ....


    pondělí ... dneska začnu asi takto :p [​IMG] :p


    úterý .. snad v plné síle popojedu a dáchnu si
    v rámci podzimní únavy na 100% :)


    [​IMG]

    středa .. no taky je rozhodně udělat něco pro tělo ... ať nám hezky jede xD

    [​IMG]
    čtvrtek .. úklid ... vážně nejvyšší čas se do toho pustit ;)

    [​IMG]

    pátek ... ten chce jako vždy nějakou zábavu xD

    a když jsou teď zavřené hospody, nezbývá, než improvizovat ...
    hudba dle vlastního výběru 8) :p můj výběr raději nezveřejním, no asi poznáte xD

    [​IMG]
    sobota ... tak co je nového ve světě? ... je potřeba i toho vzdělávání,
    statistiky nárůstu dnešního problému, možností a pravdy,
    no nic nového ... ukázka že se stále žereme navzájem xD
    [​IMG]
    neděle .. blíží se pracovní proces, brzy vstávat a příprava ... mi je to teď asi jedno xD
    hlavně si užít poslední možnosti, flákačku a hlavně nikoho při tom nerozčílit :p

    [​IMG]


    Tak už chci určitě klídeček ... ostatní otázky na farmičku přes holoubka :p

    [​IMG]


    Doufám, že videa vidíte, mám je stáhnutá z Pictu a prý nejede dobře :p
     
    Naposledy upraveno: 20/10/20
  4. vilm4

    vilm4 Dozorce fóra

    Y_n_Oušku,vždyť to cigáro musí být bio,když krabička stojí stovku!
    Evičko-ten tvůj videotýden je perfektní!To musí každému zvednout náladu.Už jsem se dívala 3x a pořád se tomu chechtám.
     
  5. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Nevidím nic, jen písmenka a smajlíky :p

    Edit: Asi na Marsu :D podpisy vidím, ale ten Mileny ne. Banána? Pořádek musí být, zřejmě byl opodstatněný ;).
    Hodil jsem na hlavní 36 sazenic a 12 stájí (tajemných) to se těším na výsledek :).
     
    Naposledy upraveno: 19/10/20
  6. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Pitrýsek47 kde hraješ, že ostatní to vidí ;)
     
  7. Milena1952

    Milena1952 Analytik fóra

    Tak já se taky hlásím. Jsme vpořádku a sem občas zaskočíme. Jendovi/ to je pes/;)
    je už půl roku a je to uličník. Já jsem nikdy moc nepsala a když jsem dostala přes léto banána, tak už mě to úplně odradilo.
    A....asi nejenom mě..
     
  8. medved222

    medved222 Analytik fóra

    Zdravím, psala bych, psala, ale není čas. Jsem noční můra, ale momentálně mám obrácený režim. Minulé pondělí ráno dorazil vnuk na distanční výuku ( tu minulou k nám chodil celou), měl batůžek a v něm pyžamo, kartáček na zuby a plyšáka. A že by jako rád u nás i přenocoval, jestli to mamka povolí. A od té doby se u nás zasekl, protože u dcery v práci je přímo zamořeno koronavirem. Tak držíme ochranný ostrůvek a ani dcera k nám nechodí. Vnuk zabydlel obývák a já chodím do postele podle něho, protože nemůžu na počítač. Dopoledne okupuje počítač on a odpoledne vyrážíme na houby, pouštět draky, uklízet zahradu atd., aby byl na vzduchu. Tak taky není čas.
    Jinak podpis Mileny ani videa Evičky taky nevidím (její podpis ano).
     
  9. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    [​IMG] ... hezké studené ráno všem :) tak jsem se koukla na to úložiště mediadisk.cz, chvilku mě trvalo se tam zorientovat, ale ranní kafíčko pomohlo xD tak snad už je všechno vidět - nebo né? [​IMG]


     
  10. medved222

    medved222 Analytik fóra

    Zdravím a Evičko, vidím, super.
     
  11. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    evainfo, tvoje videjka mne udržela dnes v noci vzhůru při čekání na poslední sklizeň u letadel. Pouštěla jsem si je kolem dokola, i když na další kartě, taky mi to z pictu nešlo. Hlavně se mi moc líbí čtvrtek :)
     
  12. mituli

    mituli Polobůh fóra

    evainfo-tleskám,super,hned mi je líp:inlove:
     
  13. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    xDxD vidím, já vidím i nějakého kamaráda podvraťáka :D perfektní.
     
  14. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Jste mě moc potěšili, bo nové úložiště mě dalo zabrat víc, než jsem se tu jako na oko zmínila xD :p
    Ynočko .... teda fakt nevím, co se ti líbí na uklízecím čtvrtku xD asi ta kočička, co zatím stále vymetá za mě, ale teď je mi jasné, že mi to určitě půjde líp s takovou podporou :inlove: ;) ... ale zatím je úterý :music:
     
    Naposledy upraveno: 20/10/20
  15. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Duchodci si tady promitaji takove pekne filmy a do komiksarny ani odkaz nedaji.... teda styd se, ty opice jedna! ;)
    Paradni kousek, evainfo - pobavila jsem se moc xD
     
  16. astrid888

    astrid888 Polobůh fóra

    Matlafúzik, vďaka za info v komiksárni. Ja sa väčšinou mihnem na fóre, iba keď píšem v "podpisovni" a zmiznem. Všetko do radu čítam, až keď mám viac času. Ale teraz mi zvedavosť nedala a musela som nakuknúť, čo sa tu deje. Evičkainfo opäť nesklamala, pred časom sem takéto zábavné obrázky dávala častejšie a tak dúfam, že túto tradíciu obnoví. Je fajn, že to na celom fóre ožíva ;o))
    Evi, paráda, konečne vidím ;o) xD ..matlafúzik, nie že to zas "zneužiješ" xD
    ( si musím dávať pozor na všetko čo napíšem ...kam tento svet speje?:eek: :p )
     
  17. anickamalirka

    anickamalirka Hvězda fóra

    Ahoj vespolek :)

    dneska jsem hodila na plochu všechny možné tajemnice a nestačila jsem se divit, co já už z různých akcí pootevírala skorosojek... to je nespočet a dnes se mi jedna skorosojka konečně uhnízdila na mé farmě doprovázena bílým topolem. Joj jsem juchla jak malé děcko. Slyšel to Pepča a začal lítat po bytě a radovat se se mnou..

    Měla jsem vám radost, že speciální školy nezavřely... ale radost mi dlouho nevydržela... v sobotu, když jsem dokončovala osazení svítidel na baráčku, volala paní učitelka... a oznámila mi, že musí Pepík do karantény. A tak mám zase trojmo doma distanční učení...
    Ale osobně mi velmi vadí systém, jaký je nastaven z KHS, jelikož dělám v přímé péči, doptávala jsem se, zda nemám být v karanténě také. Bylo mi odpovězeno že ne, na což jsem odvětila, ale já docházím do rodin ke staříkům 90+ velmi, velmi a ještě jednou, velmi rizikové skupince. A oni opět.. že se tím nemám trápit a dál pokračovat v práci a vyčkat jak dopadne synkův test. Dle výsledku prý budou jednat dál.

    No nic znechucená "ne"logikou jsem se obrnila a vyrazila ne nejen orouškovaná FF2 respirátorem, ale aj se štítem a dvojí vrstvou rukavic. Nerada podceňuji situace... abych mou "ne"vinou způsobila komplikace mým klientům. Sice Pepánek nemá žádné příznaky, ale ten potenciální strach visí ve vzduchu...

    Takže farmáři a farmářky, držte se v této podivné době, neklesejte na mysli, veselte se ať vás to neporazí
    :inlove::inlove::inlove::inlove:
    Ančíííí​
     
  18. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    1. [​IMG] Krásný dník závisláčkům :)

    A že je dnes středa podle mého rozvrhu a jsem jen na tom cvičení xD - jinak bylo vážně poctivé a to je fakt - (nákupy – celé tělo, třetí poschodí bez výtahu a dvě plné tašky – hlavně nohy i tělo, umytí nádobí a úklid po nákupu – ruce a tělo, farmička – myš a ruka :D
    A že je ta děsivá akce, jsem si dnes vymyslela děsivé, plněné bramboráčky k obědu :inlove: … fakt vážně a už jsem jimi nacpaná xD
    Všichni plněné bramboráky znají, ale i tak posílám jiný a vyzkoušený recept … třeba vám zachutná.

    Ingredience:
    Olej … farmářská slunečnice, nebo řepka olejná.
    Brambory … z farmy, či hrůzostrašná tykev, nebo ječící tykev, ale z ní se musí vymačkat hodně šťávy.
    Majoránka, sůl, pepř, česnek, vše z farmy.
    Vajíčka … strašidelná slepičí, nebo pštrosí farma – ta nedoporučuji, jsou moc veliká a brambory se stihnou rychle utopit:eek: :cry:

    Plňka do bramboráčků:
    Cibulka … určitě vlastní z farmičky ;)
    Maso … plecko z ďábelského psa, nebo Franská ovce – ale ta se dusí mnohem déle ... je jako šlauch :oops:
    Pórek … lze nahradit svírající trávou, nebo pavoučím kapradím.
    Hříbky … trochu plísňových hříbků, dá se použít i z houbového pralesa, ale ty tak nevoní.
    Rajče … stačí 4kusy vampýřích rajčat a jedno hrůzostrašné rajče dodá vážně gurmánský požitek :D jenom se dost těžko a dlouho chytá ... potvora jedna zubatá :oops: :mad:

    Paprika … určitě z farmy, pro gurmány paprička habanero, ale je hodně pálivá, tak snad nepatrnou maličkou špetičku :p


    Postup:

    Cibulku orestujeme, vhodíme maso psa, či franské ovce a rychle přikryjeme pokličkou (pro nás) z ochranných důvodů, vážně moc důležité!! Je i vhodné pustit nahlas hudbu – rádio, zprávy v televizi a podobně, či si zazpívat :music:

    Po puštění šťávy z masa ho podlijeme nachystaným vývarem z kostního keře a pomalu dusíme do měkka.
    Když je maso téměř měkké, přidáme ostatní ingredience – tedy hříbky, rajčátka, papričku, pórek a to proto, aby se již moc ke konci nedusili, neměkli, ještě se v závěru hýbali, a hlavně v hotových bramboráčcích stále křupali ;)


    Pro hodně silné gurmány vřele doporučuji přidat při požití plněného bramboráčku i francouzský kousanec ... bramboráček sám několikanásobně naskočí, chuť je mnohem intenzivnější a hodně rychle reaguje xD :p no chce to i nachystaný pohotový mobil ..


    Ale důležitý gurmánský prvek - když si odkrojím plněný bramboráček, musím na jazyku cítím chuť a hlavně pohyb daných ingrediencí,
    pokud se tak nezadaří, je potřeba příště dbát na přesné pokyny :p

    Tak přeji dobrou chuť, jsem se fakt nacpala k prasknutí a všechno se ve mě hýbe xD
     
    Naposledy upraveno: 21/10/20
  19. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Evi, ty musíš zpátky do pracprocesu co nejdřív, ty se nudíš xD Děkuji. :inlove:
    Jsem zvědavá na můj oblíbený čtvrtek, co z toho uděláš ;)
     
  20. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Dnesni den? Jdu si k vam pobrecet :cry: Vstavam v 5, v 5:30 jsem v praci, zkousim si delat kafe. Volaji chlapci, ze ztratili SPZ na aute, takze hops do druheho auta, dojet pro maly technicak a druhou SPZ, po prijezdu nalodit nekoho do tretiho auta a vyslat do Brna na urad. Dalsi nekolik hodin visim na telefonu neb se nam jaksi zhroutily interni systemy, druhym uchem posloucham kdo co dneska potrebuje. Nasledne se snazim vyresit s dodavatelskou firmou dodavku detekcni barvy (jde to ztuha), nez me prinuti konverzaci ukoncit hasici - vedle nas hori autoservis (cirkus). K obedu si necham dovezt kruti jatra s opecenyma bramborama, zkusim je do sebe nahazet driv, nez se zas neco semele - marne neb prichazi zpravy o lockdownu. Nooo, to je bomba, v servisu mame nekolik veci, ktere nutne pristi tyden potrebujeme. Tisknu nejake nesmysly pro kluky na druhy den, hazu po nich platebni kartu, at si zbytek vyridi sami, skacu do auta a jedu do servisu. Dozvidam se, ze mam do sve V70ky narvat jednu sekacku, 4 krovinorezy a 20 l oleje. Capnu sekacku, jeden krovinak, vyklopim to doma v garazi, otocim se pro dalsi 3 kusy. Ejhle, zapomela jsem na olej. Vybehnu schody, ptam se doma kdo chce co v obchode... Dite lezi v posteli a breci bolesti (bricho). Detska doktorka v nouzovem rezimu funguje do 12 hod. Rikam diteti, at se oblece, jedu pro olej, cestou se snazim dovolat do jihlavskeho spitalu. Dozvidam se cosi o zeleny a cervenych zonach, blablabla, kecy v kleci,... zajima me, kdo se mi sakra podiva na dite a vsechny zony jsou mi ukradeny. Pres parkoviste u spitalu projizdime kolem covid stanu, kde se pomalymi pohyby astronati premistuji od jednoho auta ke druhemu. Mirime ke vchodu, dvere se automaticky oteviraji a pred nimi dve pretlakove komory s napisem cervena zona/zelena zona. Koukam na to, jak jelen, pak mavnu rukou, tu saskarnu obejdu a rikam si, ze si aspon vydesinfikuju ruce (nadoba s desinfekci prazdna). Na vratnici sedi 3 osoby, ptam se kam s ditetem. Dostavam odpoved: na chirurgii. Ty kraaaso, jsem asi uplne blba, ze nevim, ze na chirurgii. Jenze v tomhle nevestinci o osmi patrech je milion chirurgii a uz zacinam penit, kdyz jeste slysim: zaplatte si 90 Kc u automatu. To je fajn, kdyz penize bezne nepouzivam. Dojdu k bankomatu, ktery na me vychrli, ze min. castka je 500. OK, to jsem zvedava, jak si s tim poradi menicka. Nooo, slusny - osliku otres se a jsem o pul kila v desetikorunach tezsi. Na urgentu sedi 3 osoby za sklem s nohama nahore, bez rousek, zato s rohlikem v dutine ustni, jinak nikde nikdo. Komu ze chybi ten personal, kdyz v prazdem jihlavskem spitale sedi 3 lidi na vratnici a dalsi 3 na recepci? A to jsem usla sotva 100 metru. Kvuli tomu ja tu dneska litam, jak mokrej hadr na podlahu, aby to mohl zitra pan plukovnik zavrit? Pecka!
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.