ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. vilm4

    vilm4 Dozorce fóra

    Veselka-kéž by bylo víc takových lidí jako ty-božích bláznů(v tom nejlepším slova smyslu)!Máme 2 kočky,které k nám přišly a zůstaly.Hned jsme jim vysvětlili,že když tu chtějí být,tak jedině kastrované.Máme tady úžasnou veterinářku,za kastraci jsme dali 4 stovky-neuvěřitelné.Po vsi běhá koček a kocourů hafo,domorodci je nechávají množit a tvrdí,že je kastrace proti přírodě!Houby s voctem!Je jim líto těch pár stovek,hamounům!Mně to taky neublížilo,naopak mi hysterektomie zachránila a prodloužila život.Držím ti palce a obdivuji tě.
     
  2. Jara268

    Jara268 Dozorce fóra

    Ahojky, doma mít kočky nemůžeme, ale na zahradě se nám pravidelně dvakrát denně sejde 5 - 7 koček a kocourů ze sousedství, protože vědí, že na ně čeká sedm misek s baštou. Nškteré jsou polodivoké, některé z domků v okolí.
     
  3. Veselka

    Veselka Rádoby autor

    matlafous123 Možná, že to tak jak píšeš/píšete je, ale ta pointa je jiná. Jde prostě o to, že zvířata (ono se to netýká jen koček) kvůli některým lidem, pro které je slovo kastrace sprosté slovo, zkrátka naprosto zbytečně trpí.
    Ta částka o které jsem psala, nebyla za ta dvě koťata, ale za jednu z těch dvou březích kočiček, která přežila a stále ve zdraví žije a podstatně menší část z toho na její koťátka, která však na svět ani nestihla podívat.
    O penězích jsem psala jen pro představu a že to jsou výdaje, které by vůbec nemuseli být, kdyby se ti, kteří s klidem nechávají kočky množit, chovali zodpovědně.

    vilm4
    To mě hřeje, když vím, že jsou lidé jako Ty/Vy. Vždycky, když ztrácím naději, mám pocit, že všechno je zbytečné, tak takoví lidé jako Ty, mi dodávají sílu a vůli to nevzdávat :).
    A je to tak, kastrovat se dá za pár stovek a když už ne přímo od veterináře, tak jsou organizace, někde i obce, které na kastraci podstatnou část přispějí.
     
    Naposledy upraveno: 21/5/20
  4. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Teď mě neberte moc vážně, ale když vykastrujeme všechny kočky, žádné nové nebudou, kdo bude lovit myši? Dravci nestíhají ;)a taky jich ubývá.

    Nejsem proti kastraci, naopak, sám mám psa retrívra zl.(12let) a kočičku exoťáka(15let) vykastrované, jsou spokojení. Navíc kvalitní krmení, pravidelné očkování a odčervení....Za pakatel to nebylo, ale to je na zodpovědnosti každého, kdo chce vlastnit nějaké zvířátko, tak jako u všeho co děláme, a ti nezodpovědní byli a budou vždycky. Někdo dá peníze za kastraci jiný za farmu:D a tady je plno lidí, kteří zvířata a vůbec přírodu mají rádi a je to vidět i z příspěvků na fóru a podle toho se k nim chovají.
    Jéjej a co zatoulaných koček a kocourů se u nás uživilo :) a i sousedé se o ně postarali, momentálně se tu pohybují 2 kočičky a 3 kocouři, kteří našli majitele,volně se pohybují, vracejí a jsou vykastrovaní. Pochytají dost myší, ale taky ptáčků a dokonce ještěrky, jak jinak, jsou k lovu přizpůsobeni.

    A ani MatýskoKam. se nechová proti přírodě. O kočičky se stará, koťátka jsou prima u dětí a volně je nevypustí, rozdá, tak ví asi komu a kdo o ně bude pečovat. Jsou to tuláci od přírody, ale rádi se vracejí.
     
    Naposledy upraveno: 22/5/20
  5. jindrasofr

    jindrasofr Stálice fóra

    Myslím si, že vše je o lidech a v lidech... někteří jsou zodpovědní a přistoupí k novému zvířátku jako k novému členu rodiny. Na druhé straně jsou tací, kteří zvířátko berou jako momentální nápad nebo zábavu, která když je přestane bavit, tak se jí zbaví. Vyhodí z auta, uváže u stromu...Ano, je to hrozné, je to lidský tvor, který si to nezaslouží. Naši předci určitě ke zvířatům přistupovali zodpovědněji. Na druhou stranu nebyla taková informovanost a žádost trhnu o nové přírůstky, nový trend, zmenšování plemen na trpasličí, polidšťování psů i koček. Protože jsem milovnicí westíků a jednoho doma mám, zajímá mi téma psů. Můj je s papíry né z žádné množírny. Když si čtu na stránkách milujeme westíky diskuzi, někdy bych brečela za napadání některých lidí, že jedině pes s papíry je ten správný, se zárukou zdravého růstu a kvality. Myslím, že vždycky to tak není. Na druhou stranu mi prostě někdy chybí vidět krásného českého voříška :) Ale jak píšu je to o lidech a v lidech, naštěstí těch lepších, kteří se o své miláčky starají do posledního vydechnutí a nelitují vydaných peněz za jejich léčení je určitě víc než těch které stejně nezměníme, ale můžeme si tu o nich jen psát... Krásný den
     
  6. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Jsem dost blazen na to, ze seberu uplne vsechno opustene. Vypiplali jsme i 2 srncata potom, co jim mamu tahali jezedaci z listy (jestli si vzpomenu vylovim nekde fotky) a kdyz ctu, kolik je u vas volnych kocek, to bych jich uz mela plny barak. U nas ve vsi se fakt ale nic takoveho nedeje. Za 20 let jsem poprve pred 2 rokama sebrala prvni a jedine kote, ktere behalo 3 dny za lidma po namesti, jinak aby clovek shanet kotata na internetu. Zato psu uz mi teda proslo rukama nepocitane,.... hlavne z mnoziren RTW, ktere prodavaji psy za pul darma uplne kazdemu a kdyz vam dovezou 1,5 letou rotvicku, ktera ma 8 kg, to byste nekomu prelamali obe ruce lopatou.



    Zaruka zdraveho rustu a kvality je jedna vec (vetsina chov. klubu se snazi z chovu opravdu vyrazovat v ramci bonitaci jedince, kteri prenasi nejake geneticke vady - at uz fyziologicke nebo povahove (napr. agresivitu). Druha vec je ale celkovy zdravotni stav slechtenych zvirat. Chovala jsem 20 let RTW s PP, o vsechny jsem prisla do 6ti let na rakovinu. Jenze u tech bez PP budes mit krom rakoviny i podkusy, dysplazii kycelnich a loketnich kloubu a dalsi zdravotni a povahove problemy. Ja uz od slechtencu dala ruce pryc a sahla po pariovi (prarodice ma jako divoce zijici odchycene v Negevske pousti v Izraeli, kde probiha prirozeny tvrdy vyber tzn. prezije ten nejzdravejsi a nejsilnejsi a ten se muze mnozit).
     
  7. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Na vesnici je bohužel k domácím zvířatům přístup poněkud jiný - kočky a psy holt přejíždějí auta, střílejí pomatení myslivci, tráví je chemikálie. Stejně jako dělá málokomu potíž vzít králíka za uši, v horším případě useknout mu hlavu sekerou.... novorozená koťata a štěňata se jednoduše utopí. Cože - dát to očkovat nebo kastrovat? Lufťačko pitomá! Čímž se omlouvám všem osvíceným....
     
    vilm4 a evainfo tohle ocenili.
  8. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    -pechfógl- Tim "u nas ve vsi" jsem myslela mesto s 5,5 tis. obyvateli, ale jinak mas pravdu - i nase babka pred 30 lety kotata topila v kyblu, co si jako dite pamatuju, jenze to jsem tak akorat mohla drzet klapacku nebo pres ni dostat taky. A taky kraliky brala klackem za krkem a slepice sekerou - tak to proste je, kdyz to nechces zrat zive :D;)
     
  9. vavovi

    vavovi Stará škola

    Zdravím do závislákova

    Zvířata mám ráda, ale nejsem zas až takový kočkomil, aby mi na mikrovlnce seděly 2 kočky za televizí jedna a nedej bůh, aby mi to lezlo po stole, takže do baráku kočka nesmí, ale můžou vegetovat na dvoře.
    Máme mini statek a většina lidí si myslí, že na statku musí být bezpodmínečně 25 koček a 12 kocourů a koťat nepočítaně. Proto se velmi často stává, že ráno otevřu dveře a po dvoře běhají 3 koťata, která někdo přehodil přes plot nebo za vraty je krabice a tam se tulí dalších 5 koťat. Tak a teď k jádru pudla, každou tu kočinu co přijde, odbleším, odčervím a nakrmím. Opravdu nehodlám dávat prachy na to, abych každý rok nechávala kastrovat 12 koček a kocourů, kteří se nakonec odstěhují na druhý konec vesnice nebo nedej bože vběhnou pod auto. Dovedu si představit investovat své těžce vydřený peníze ve fabrice úplně jinak. A když se u nás náhodou objeví nějaká „záchranářka“ koček a začne mi tu vykládat, jak špatně se o kočky starám a klidně vyhrožuje veterinou a jinými orgány, tak jí řeknu, ať otevře kufr, že jí tam ta nadělení klině naházím, tak milá záchranářka vymázne za dvora jako namydlený blesk.
    V podstatě jsou 2 možnosti buď kočeně dám šanci na život a ať si s ním udělá jak myslí a nebo jak, už tu pechfóglová nadhodila s nimi rovnou dojít k rybníku.
    Zrovna je to tak 14 dní se u nás objevila černobílá kočička, prošla odblešením a odčervením, dostala žrádýlko a když se tak zamyslím tak už jsem jí od včerejška neviděla. Kdybych jí nechala ještě kastrovat tak, tak pro mě jsou to vyhozený peníze, které jsem mohla použít třeba na boty pro některého ze svých synů.
    Jinak celkově proti kastraci jako takové nejsem. Když vím, že zvíře nemám na chov tak proč ho nevykastrovat, ale kastrovat každé přitoulané zvíře na to opravdu nemám a tiskárnu na peníze také ne.
     
  10. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Jo jo, zvířata to s lidmi nemají lehké.
    Jediné co je může těšit že tu na zemi jsou a budou déle než homo-sapiens.
    A nikdo mi nepřesvědčí že tomu bude jinak...​
     
  11. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

  12. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Ona ten obrázek prostě nedá a nedá..!
    :D
     
  13. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Ahojte všem,
    tak jsem si početla... A veselka: kočiček mám 6 - 3 kočky a 3 kocourky. Ťapička je droboučká a už 3 letá, koťata neměla a není kastrovaná. Jen Viki a Mimi. Koťata šla vždy do dobrých rukou, u mnoha z nich mám zprávy, jak se mají. Většinou velmi dobře.... tam kam šla, jsou rozmazlovaná moc. Např. Mikešová je Boženka, je prostě boží - má svou bednu, svůj pelíšek, své škrabadlo .... atd.... paní jí má jako třetí. Mého milovaného Čertíka mi srazilo u baráku auto, akorát šel domů.... Kulíška, jeho maminku někdo otrávil, Mimi přišla přiotrávená a kluka kocour minulý týden také. Vážně si myslíš, že na statek jako "krávu - 526 m čtverečných jen stavba" stačí jedna kočka? A vykastrovaná??? To jsem si mohla dovolit v řadovce. Tam jsem měla jen jednu a kastrovanou.. Takže občas si i to kotě sama nechám, místo té, o kterou mě někdo připraví.... Jak jsem psala výš, Německého ovčáka si nepořídím, proč? Vím, že bych na něj neměla čas. Yorkšíráka nemůžu kvůli kočce, je velmi dominantní. Atd. uvažuji nad tím, co ano, co ne. Nesuď, když nevíš. Např. dnes leje, mohou si zalézt do sena, přesto je nechám v teple a suchu na chodbě (5 x 5 m). Jinak jdou na noc ven. Atd.... Na vesnici je to prostě jinak. A v řadovce to bylo město 5,5 tis obyvatel.
    No a jinak dnes jsme běhali snad 5 x ven, kačena běžce má 5 kačátek, po 3 letech, už jsme si říkali, že je kačer starý... zabít to nedokážu, takže prostě dožijí. Noo, kachna je táhla domů a po schůdcích nevylezla, honem ven, pochytat a dát ke kachně. Zítra jedou pro pletivo, aby nezdrhala.... 50m.... musí ho tam hned dát, sedí ještě dvě... malý pekáček - tedy plech na vodu, aby se neutopila, dovnitř kurníku - jsou společně se slepicemi - ty mám 4 a kohouta, bo virus neumožnil přikoupit 5 slepic a kohouta.... - jsem dávala 4 prkýnka a střešní tašku na schůdky, aby mohla všechna ven.... jedno je malinké, tak uvidíme, snad zůstanou všechna.... pak se tu placatí čínská kačena, potřebuji kačera a není k sehnání.... Honza sjíždí inzeráty... a do Karlových Varů (300 km) fakt nepojedu. A mám tam tátovu 18 letou kočku Mouru.... ta si k nim zaleze chrnět, v zimě kolikrát u nich spí, neloví je.... Je polodivoká. Zvyklá u drůběže, i když pelech má na půdě nad koupelnou. Na dvorku mám německého ovčáka, táty, je mu 16.... už je hluchý jak poleno... má stařeckou demenci, dokud chodí, pije a žere, tak tu bude.
     
  14. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Jonsdy - no, nedám. Už jsem se zaregistrovala v úložně, ale ten obrázek zasmolenej tam nedostanu a ne a ne!8) Proč to sakra nejde jednoduše zkopírovat a vložit?>:(
    Pro kočkomilky - Boženka mi přinesla svoji druhou myš. Moc jim to spolu slušelo, ale vypakovat je obě zpátky do přírody....:sleepy:
     
    Naposledy upraveno: 24/5/20
  15. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Hezký večer všem
    tahle debata je na dvě strany. Kdo má jakékoliv zvíře jako domácího mazlíčka , má se o něj starat se vším všudy.
    Kdo, hlavně na vesnici chová králíky tak jim dá samozřejmě za uši a prodá nebo upeče v troubě-stejně jako husy, kačeny, prase, ovce atd-.Slepice snáší vajíčka-domácí jsou lepší- a až přestane snášet, je z ní príma polívka.:(;)
     
  16. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    U nás tedy žádná slepice v kotli neskončila - všechny měly hrobečky pod jabloní. Zato u sousedů jela katovna na plné pecky - slepičky do sekyrárny, králíci za ouška - vždycky jsem si brávala dovolenou, když začali. Naposledy proběhla exekuce, když paní sousedka zjistila, že by měla dát zvířátka očkovat - pět korun za injekci proti moru. Propočítala to a zjistila, že by to vyšlo tak bratru na pět stovek, tak raději koupila truhlicový mrazák, vrazila ho do garáže a zaplnila. Jo, ono se řekne: Vždyť ty taky jíš kuřátko, prasátko, telátko z velkochovu, a víš, co tam se děje? Bohužel, vím. A jíst jen zeleninu - víte, jak trpí květák, když mu rvete kořínky?:oops:
     
  17. alexandrakerulova00

    alexandrakerulova00 Hvězda fóra

    [​IMG] alebo asi takto ;)
     
  18. Jara268

    Jara268 Dozorce fóra

    :)
    Vegetarián ze mne asi nikdy nebude a zvířata mám ve své hlavě rozdělená na mazlící a jedlá. Je fakt, že při "plnění mrazáku" jsem mimo, ale králík v troubě mi už tolik nevadí.
     
  19. Milena1952

    Milena1952 Analytik fóra

    Tak vybírám pejska vhodného do paneláku. Aby byl klidný, neštěkal a vešel se.
    Těžko budu hledat nového kavalíra, Beníčka. Toto plemeno je hodně nemocný.
    Kdo mi poradí?
     
    evainfo a vilm4 tohle ocenili.
  20. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Měla jsem dvě fenečky shih-tzu a pouliční směs-postupně-. Obě byly v paneláku spokojené a nezlobily ani když nebyl nikdo doma.:p;)
     
    evainfo a vilm4 tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.