ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Asi jsem to napsala blbě, tohle je literatura faktu. Jinak se seriálem jsem na konci 5. sezóny, šestku budou teprve točit. V knihách jsem u Vepsáno krví mého srdce, víc už tady nevyšlo. Zato se autorka pokusila o vedlejší řadu s lordem Johnem ale je to otrava. Pak existuje ještě předehra Panicové o Jamiem a Ianovi, když sloužili ve Francii a Dávám ti své tělo - Gabaldonová v ní popisuje, jak psát erotické scény aby to nebylo klišé a banální. No a Jamie je prostě Jamie - i když onehdy slavil 50. narozeniny a vypadá furt na třicet. To že si občas nasadí cvikr, jako že blbě vidí, věrohodnosti stejně nepomůže.
     
    vilm4, evainfo a Y_n_O tohle ocenili.
  2. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Nenapsalas to blbě, já jsem blbě odpověděla, reagovala jsem na poznámku o tom, že je to na vlně popularity seriálu...
    A taky nic dalšího nemohlo vyjít, páč nic dalšího od roku 2014 nenapsala...
    A Sam Heugan je ročník 1980, kvalitně vyvedený, tak mu to s tím stářím fakt moc nejde ;)
     
    vilm4 a evainfo tohle ocenili.
  3. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Taky jsem to tak četla od pechfóglinky a řady seriálu Cizinka jsem koukla 2x, pro mě dobře natočené, no ke knihám jsem se nedostala, není kdy číst i když moje mládě má něco víc z toho doma a určitě je to lepší zážitek. Jak přijde další moribundus a budu nucena být doma, se na ty knížky s radostí vrhnu xD no nejsem silná čtenářka, zatím ...

     
    Jonsdorf, vilm4 a Y_n_O tohle ocenili.
  4. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Já se nedívám na Cizinku, sleduju Outlander s titulky, protože originál je originál. V Samově - Jamieho případě, několikanásobná pravda :inlove: Tohle kdybych sledovala s dabingem, tak bych si už mohla pustit v dabingu i cokoliv s Connerym a mít poloviční zážitek.
     
    vilm4 a evainfo tohle ocenili.
  5. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    evainfo: Mám to v počítači, jestli chceš, přepošlu, ať to nemusíš kupovat nebo půjčovat.
    Y_n_O: No já na to taky koukám s titulkama, to víš, originál sípot je originál. A Jamie měl 30. dubna narozky, jak jsem zjistila na fanstránkách, kam si pro ty čerstvé titulky chodím. No, už má taky po záruce....xD
    Dnešní poznámka: Tak jsem zjistila, že dneska na farmě pokračuje "Nasolený prase" - úplně jsem to zazdila.
     
    Naposledy upraveno: 8/5/20
  6. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Knížky, knížky, knížky....
    Kde na to berete čas?
    Co mám dnes uvařit k obědovi neporadí žádná...
    Rád bych klídek ale do restaurace k jednomu stolu se nevejdeme!
    A rozsadit nás, to by vypadalo jako v tom filmu o Hujerovi!
    Do pr-kna! Zatracenej prckatej kojonavirus!!
     
    Naposledy upraveno: 13/5/20
  7. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Ahoj dnes peču krůtí stehýnka a k tomu št'ouchačky:p
     
    vilm4, evainfo a Jonsdorf tohle ocenili.
  8. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Tedy to bych měl taky mastnou hubu od ucha k uchu!
    :D
    U nás se dělá rajská polévka s masovými kuličkami a sladký sen.
    Tedy... Dukátové buchtičky se šlehaným krémem (dva druhy)
    Svíčková mi zase neprošla!
    Taky sem navrhoval místo jídla běh po ciklostezce, hned na to sem byl z kuchyně odvolán na neurčito!
    A přitom jak rád vařím tak rád běhám a ono prd...
    xD
     
  9. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Zdravím do Závislákova. Neradujte se, nezbavili jste se mne, jen pořád nemám doma připojení. A hned tak mít nebudu, penízky utíkají na všechny strany, síť musí počkat. Tímto se omlouvám sousedům za neposilani dárků. Buďte všichni zdraví a hrajte si, ať nemáte čas zlobit xD
     
  10. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Ynočko
    a Ty nemáš mobilní data?
    I ty můžeš v případě že nemáš možnosti pevného připojení propojit s PC (notebook)
    Který se připojuje přes konektor USB (napájecí kabel)
    Dnešní data se pohybují docela levně a neomezeně, jsou i dostatečně rychlé.
    Stačí jeden telefonát s operátorem se smlouvou nebo v dané internetové samoobsluze rozšířit.
    Taky můžeš i přes telefon či tablet a aplikaci puffin připojit.
    Samozřejmě je lépe mít placenou verzi puffin než free verzi.
    Free verze nese nutnou reklamu a chybí některé funkce.
    Pokud bude někdo chtít rád poradím...
    ;)
     
  11. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Y_n_O: zdravím, kam jsi se přestěhovala do Vystrkova? Napřed vymetá kouty v obchoďáku a teď tohle :) no měj se, ať jsi zase brzy akční ;)
     
  12. Milena1952

    Milena1952 Analytik fóra

    Ahoj. Po dlouhé době opět píšu. Chtěla bych se podělit o bolest, která nás postihla. Náš pejsek Beník nám navždy odešel.
    Byl hodně nemocný. Kdo má pejska, tak to pochopí. Říkali jsme si, že už si pejska nepořídíme. Je nám už kolem 70let.
    Ale po měsíci se nám natolik stýská, že už sháníme nového.
    Tak to je vše u nás. Hra na farmě a lidi , kteří hrají, mě tak nějak drží.
    Tak jsem se rozepsala. Zdravím všechny a pěknou hru. Milena
     
  13. modro.ocko22

    modro.ocko22 Velvyslanec fóra

    Ahoj Mileno,to jste vydrželi dlouho,mě když umřel Bertík(bylo mu 5 1/2 roku s PP)přešlechtěný pejsek,už když jsme si ho kupovali tak nebyl moc drahý a to mě mělo asi trknout,že není něco v pořádku:(Ale byl dokonalý a já jsem brečela týden a musela si hned koupit nového a měla jsem obrovské štěstí,že jsem z Jablonce sehnala Ruskou barevnou boloňku,je to 5 let a teď už bych si ji nemohla dovolit za ty ceny co jsou na trhu za 12000 a více a když je bez papírů tak je to vlastně kříženec jak jsem byla upozorněna(neuchovněný pes s PP a neuchovněná fena s PP když mají štěňata tak jde o množení tudíž jde o křížence,takže bacha na to,taky jsem to nevěděla.Přeji ti ať koupíte nebo vezmete z útulku bezva parťáka,bez psa je hrozně smutno a on tě donutí chodit několikrát za den ven i když se musím přemáhat(po borelioze mám následky),tak bych bez parťáka nemohla žít:inlove:
     
  14. Milena1952

    Milena1952 Analytik fóra

    modro.ocko22 - Je jeden velký problém. Pejsci nejsou. Děti jsou dlouho doma a tak , aby je rodiče zabavily,
    kupují jim zvířata. Asi, až půjdou v září do školy, počítám, že je budou vyhazovat. Tak jak to bývá po vánocích.
    Kdybych si mohla vybírat, ráda bych Shih-tzu. Jsou to brý zdraví pejsci a klidný. Ale brala bych i jiné klidné plemeno. Menší, protože žijeme v paneláku.
     
    evainfo a vilm4 tohle ocenili.
  15. modro.ocko22

    modro.ocko22 Velvyslanec fóra

    Jasně,mohlo mě to napadnout i když po pravdě bydlím v zástavbě,kde je i hodně dětí,ale zvýšený výskyt psů jsem nijak nezaznamenala.Klidné a nelínající plemeno jsou např.bišonci,maltézák,havaňák a podobná plemena,ta moje princezna je taky malá váží 4 kg,nelíná,perfektně se udržuje srst a hlavně neštěká a to vůbec,je to milovnice lidí a psů,prostě antidepresivní psík,toho bys sehnala,ale jak už jsem psala jsou drazí pro mě,každý to máme jinak,když jste 2 tak to nebude takový problém.
     
    evainfo a vilm4 tohle ocenili.
  16. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Já budu mít štěňata Jokšíra Karla II
    Kdyby byl zájem?
    Pokud tedy ta plyšová kačenka do toho přijde..?
    :D
    Podívejte na fešáka, kouká jak kdyby rozuměl česky!

    [​IMG]

    Holky...
    Je to život a už když prvně hladíte chlupatého kamaráda musíte počítat s tím že jednou bude i poslední.
    Navíc si myslím že psí život je krátký jen proto, že mají určitě krásnější psí ráj a všichni se tam prostě těší.
    Tak jim to neberte a přejte jim to...​
     
  17. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Ahoj, no je smutné ztratit kamaráda chlupáče.... Já tedy přišla vždy o kočičku... pejska jedině yorkšíra, už jen proto, že je malý. Pak německého ovčáka, sem by se hodil, ale ten potřebuje výcvik a čas... to už takové terno není. No a jako třetí plemeno kanadsko-americký ovčák.... je víc k dětem. Jinak jsem jsem chtěla i československého vlčáka, jenže ... umíněný paličatý "vlk" a k tomu stejná panička , to by asi nedělalo dobrotu. Tak mám kočičky... obyčejné, domácí... koťata rozdám, a těch svých 6 vekobytových si rozmazluji.
    No a co nového u nás? Musím k soudu, jedna umíněná a zlá osoba mi už 12 let různě znepříjemňuje život... teď má zase důvod, co se jí rádoby naskytl.... Je pravda, že jí vadí i to, že ještě žiji. -.- Jak to říkala Sidova babička: "Protivný babky žijou nejdýl" - v jejím případě je to věčnost.
     
  18. Veselka

    Veselka Rádoby autor

    MatysekKamilek - vidím, že na máte do jisté míry zvířata ráda, ale znepokojuje mě Váš přístup ke kočkám, jak říkáte obyčejným domácím.
    Píšete o tom, že koťata rozdáte. Nezlobte se, nechci vyvolávat spory, ale nemůžu Váš příspěvek jen tak přejít. Věnuji se aktivně záchraně zvířat v nouzi, zejména koček z ulice většinou nemocných a když čtu o tom jak lidé rozdávají koťata, chytá mě vztek, protože právě kvůli takovému jednání, je to víc práce než radost a nikdy nekončí.

    Většina koček z ulice jsou ty tzv. darované do dobrých rukou, protože se ztratí, omrzí nebo je novému majiteli líto dát peníze za veterinu atp.. O tom, že téměř všechny nejsou kastrované není třeba ani diskutovat a tak mnohé z nich ve špatné kondici opakovaně rodí koťata, dokud jim síly stačí. Nekastrovaní kocouři jsou v tom zrovna tak, jen jim ta koťata nezůstanou. Není výjimkou, že kočičku srazí auto nebo někam spadne apod., často dlouho umírá, spoustě lidí je zatěžko zastavit a kočku vzít alespoň k veterináři. Pokud má taková kočka koťata tak ta bez mámy v nízkém věku umírají dost bolestivou smrtí.

    Mezi venkovní kočičí populací jsou bohužel až moc rozšířené kočičí infekční nemoci, jako je např. Felv, FIP, FIV, panleukopénie, kaliciviróza atd., všechny ty nekastrované volně se pohybující kočky tyto nemoci mezi sebou dál roznášejí a je úplně jedno jestli jde o kočičího bezdomovce nebo domácí kočku s volným pohybem.

    Každé kotě, takhle namnožené a dané do dobrých rukou, vezme domov hned dvěma potřebným kočkám. Ta první je v útulku, protože smůla zůstáváš a ta druhá na ulici, která se, alespoň do útulku, nemá jak dostat, je obsazeno. Každé takové kotě jen zvyšuje mezi lidmi pocit, že kočky jsou bezcenné a je jich tolik, že pro mnoho lidí nestojí za to se o ně řádně starat, natož zodpovědně kočky adoptovat, protože jak se říká "stačí si stoupnout na náměstí a hned máš koček na každý prst a zadarmo.

    Ta problematika je složitější, tohle jsou jen základní věci. Mě stačí se jen ohlédnout, jen od loňského roku k dnešnímu dni jsem pohřbila 36 koček a koťat. Možná si řeknete, že když mi jich projde rukama tolik, tak jsem už otupělá, ale nejsem a je jedno jestli jsem o kotě či kočku pečovala dny, týdny nebo měsíce či roky. To nehraje roli, protože to bolí vždycky. Některým jsem neuměla jinak pomoct než je nechat uspat, pokud jsme to vůbec na veterinu stihli, jiné měli šanci a dostali veterinární léčbu, u některých byla úspěšná a ty si užili i třeba nějaký ten den v dobrém navíc, ale u některých šance klesla na nulu a uspání bylo vysvobození. Je toho spoustu co bych chtěla říct, ale je mi hodně těžko. Stačí, když si vzpomenu na koťátka, která nechal majitel kočky vědomě namnožit, bez testů, prostě kočku "oprskl" nějaký kocour. Kočička měla komplikace při porodu, které za 20 let, co to takhle se svými kočkami praktikovali, nezažili. Koťátka pomalu umírala, protože péče o čerstvě narozená koťata není vůbec jednoduchá. Převzala jsem do péče dvě poslední, jedno koťátko bylo už téměř mrtvé, nestihla jsem vůbec dojet domů, i když to nebylo daleko. Druhé mi umřelo na ruce o několik hodin později :(.

    Odchycené dvě vysoce březí kočičky. Jedna měla komplikovaný porod, který málem nepřežila. Péče o tuhle kočičku a její koťátka mě za první dva týdny, co jsem jí měla u sebe, stála víc jak 7 tisíc, času nepočítaně. Kočička přežila a naštěstí se těší dobrému zdraví, ovšem její koťátka se nedožila ani jednoho týdne i přes veškerou péči, kterou jsem jim dnem i nocí dávala.
    Druhá kočička krásně porodila, ovšem u všech koťátek se projevilo onemocnění, které jak se ukázalo, měla i ona. Bylo to buď je všechny nechat uspat a nebo se pokusit léčit, zmírnit důsledky, dokud mají vůli, chuť a sílu žít dokud se nemoc nestane kritickou kdy by už jen přežívali a nežili. Rozhodla jsem se proto druhé a tak bylo s podpůrnou léčbou dobře, dokud se nemoc nepřihlásila o slovo a umírali mi pod rukama jeden za druhým včetně svojí kočičí maminky.

    Nekastrovaný hluchý kocourek, který se kdo ví jak ocitl sám v lese, kde jen čekal na smrt. Pravděpodobně se vytratil za kočkama a netrefil domů. Jela jsem pro něj, hned jak jsem se o něm dozvěděla, protože paní která ho našla, prostě "nemohla". 80 kilometrů tam, 80 zpátky. Vyjela ještě jiná paní, chvíli jsme ho hledali, jak jsem se na něj podívala, viděla jsem, že už je to zlé, přesto jsem doufala. Dodýchal mi autě ani za deset minut. Ani netroufnu odhadovat jak dlouho tam, bez jídla, bez vody, bez pomoci, ležel, ale že to bylo víc než 5 dnů bylo jasné.

    Takových zážitků mám jen od loňského roku neskutečně moc a jen kvůli lidem, kteří nekastrují a případně pak rozdávají koťátka. Nemám útulek, nejsem v žádné organizaci, která by mi na pomoc přispívala. Ani si nechci stěžovat na to, co dělám. Dělám to protože je to potřeba, ale stěžuji si na lidi, kteří tohle způsobují a hájí se tím, že je všechno v pořádku, protože oni vždy koťata rozdají.
    Není to v pořádku.
     
  19. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Co dál? A jak z toho ven? Nechal bych to na matce přírodě (ve většině případech), jak to dělali dřív? Dnes by se dostali až k soudu....nic se nemá přehánět samozřejmě.
     
  20. matlafous123

    matlafous123 Živoucí legenda fóra

    Veselka Muj nazor je lehce realistictejsi, aneb jak rika Pitrýsek47..... ale nechci se vubec zapojovat do debaty samotne, jako spis do zpusobu prezentace problemu s kastraci kocek. Osveta je dobra vec a urcite neni zbytecna i v pripade, kdy prakticky strilis v teto cilove skupine "slepejma", ..... jen zpusob jejiho podani je, podle meho nazoru, trochu nestastny a o jeji ucinnosti bych si dovolila osobne pochybovat, protoze jestli vypravis, jak jsi dala 7 tis. za lecbu 2 kotat, ktera nakonec posla, tak si 99% tve cilove skupiny poklepe za tvymi zady (ne-li primo pred tebou) na celo, protoze za 7 tis. budou mit co zrat jejich 2 deti, 4 kravy, 12 slepic a 21 kraliku dalsich 14 dni a celou prednasku pusti z hlavy driv, nez mrknes, natoz aby te brali vazne. Nic ve zlem, ale tyhle vsuvky jsou dost kontraproduktivni.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.