ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    To mi připomíná...

    Šly panenky silnicí, silnicí, silnicí
    Potkali je balíci, balíci dva.

    Tedy prostonárodní lidová, někde ze středních Čech ve městečku s poštou.
    :D
    Jo a "Žlutý pes" to nehraje...
     
    evainfo, dasa1143 a Y_n_O tohle ocenili.
  2. Liborzh

    Liborzh Zelenáč fóra

    • Nevkládej více příspěvků pod sebe. Pokud chceš něco dopsat, použij u příspěvku volbu "upravit". Děkuji Skali
    *** odstraněna dublovaná citace. Skali
    Ahoj.
    Je to již 10 let co jsem ji hrál naposledy, a za tu dobu jsem vše zapoměl. Prosím o radu jak poslat zprávu a kde najít přátelé. Děkují za pomoc. libor205p

    Ahoj.
    Hledám nové aktivní sousedy.
    Děkují.
    ***sloučeny příspěvky
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 25/11/19
  3. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Liborzh - si na nesprávnom mieste. Skús debatu o všetkom možnom a pri susedoch "Hľadám susedov".

    -pechfógl- - ja tomuto nerozumiem - buď máte v ČR ešte horšie zdravotníctvo, ako u nás, alebo je tam iný zádrhel. Moja svokra v lekárskej správe mala napísané, že pokiaľ budú akékoľvek problémy, má sa ihneď hlásiť na klinike. Problémy neboli, ale predpokladám, že by ju určite vyšetrili ( nemusel by to byť ošetrujúci lekár).Pri jej relatívnej takmer slepote ( jedno oko 70%, druhé 100% zatiahnuté šedým zákalom), sa operácie absolútne podarili. Popri tom, skutočne dbali na to, aby na druhý deň po operácií videla. Bola vždy na druhý deň na kontrole. Pri tom 100% oku ju operovala primárka ( je možné, že si chcela dokázať, aká je dobrá, ale fakt to vyšlo.) Moja 90 ročná svokra vidí ako špión ( čo ma občas ser...inká, lebo vidí prach aj tam, kde ja ho nevidím). Nepotrebuje bríle, ale preto, že bola na ne zvyknutá, sme jej kúpili slnečné. Dnes už nepoužíva ani tie ( veď prečo? - slnka je málo :) )
    Magdi - prosím, nezanedbaj to. Ak prídeš o zrak - si hotová. Naháňaj lekárov, bi sa ako lev! Nenechaj sa odbiť - nikým a ničím. Rieš svoj problém -aspoň ten, ktorý je akútny. Ja som tiež ten prípad, ktorý ide k doktorovi len keď mi horí za zadkom a tiež som si toto leto prežila svoje...
    Prosím, rob pre seba to najlepšie! Si predsa rozumná ženská!!!
     
  4. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    No, už je to lepší, asi na to druhé očko přece jen půjdu. Ovšem nastaly jiné zimní radovánky: čubky začaly hárat. Takže jsem doma s ve dne v noci kvílejícím psem. A jestli vyrazím na operaci a nechám ho tu samotného, tak už se snad ani nemusím vracet. On řve vždycky, když odejdu, tentokrát to bude nejen steskem, to by ho přešlo, ale i těma čubama. A to si baby nenechají ujít, aby mě neosočily. Sice mi na něj dohlíží hodná sousedka, ale je tak moc hodná, že si z bab nic nedělá a vesele ho puoští ven, aby se proběhl.Což by byl úplnej Armagedon. A navíc, hned následující den, první středa v měsíci, je dopolední kafíčko (=domovní schůze). Pavlač bude mít v rukou silné zbraně a já budu ještě zblblá a oslepená....Z toho fakt není východisko.
     
  5. jindrasofr

    jindrasofr Stálice fóra

    Vím jaké to je, u nás taky hárající čubičky chodí volně a my co máme pejsky je vodíme na vodítku aby náhodou ... holky značí vesele vše a náš Árny se pak přisaje na značku jak vysavač a dostat ho domů je nadlidský úkol... Naštěstí nevyje, ale smutnej je tedy dost
     
  6. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    jindrasofr: Nojo, ale ty máš pejska lehkého, přenosného, já osmnáctikilového mazlíka, co si jen omylem myslí, že je jezevčík.
     
  7. jindrasofr

    jindrasofr Stálice fóra

    pechfógl : náš Árny taky není žádný prcek :), je sice papírový, ale jeho tatínek i maminka byli trošku větší, tak nám náš miláček trošku přerostl... nemá sice 18 kg, ale 11 kg má. A o westikách je známo, že si myslí, že jsou velký jako vlčáci a proto se do nich taky klidně bezhlavě pustí...
     
  8. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Krásné ráno všem, tak se s vámi podělím o příběh....
    Včera jsem byla s kluky u mudr, malou měl tatínek, finanční situace vážná, dumám, jak ze 2500 se udržet ještě 10 dní, syn oznámil, že do školy potřebuje 300 + by se měl platit bus do divadla.... Hlavou letí kde co, a v rádiu hlásí... je právě 9 hodin, 26. listopadu 2019... zprávy... Tak říkám Kamilovi, víš, co je dnes za den, jóó teď to říkali a čumí do mobilu lovíc pokémony....Odpovídám, no to taky, ale dnes by jsme měli s tvým tátou 20. výročí svatby, ani toho by se nedožil.... debata uzavřena.
    Domů se dostanu něco ke druhé hodině, zařízeno vše, hlavu jak pátrací balón... na stole dva dopisy.... /první myšlenka - on mi je nerozdělal? Protože já rozdělávám veškerou poštu automaticky - když jezdí, kromě soukromé a ta mu nechodí, úřední všechny/.... kouknu - kooperativa ... do háje, něco tam chybí, už to vidím.... Nůž, rozdělám první dopis, z pojistného, Os účet bude vyplaceno 34000 pozůstalým dětem na účet blabla... Druhý, šetřením blabla bude dětem vyplacena částka.... poněkud vysoká. Cože!? To je blbost, čtu znovu, to není možný... čtu potřetí.... Jdu do obýváku, zapnu notebook... chlap se ptá, děje se něco? Tak mu říkám, nic, dostanu ... tisíc! Cože? To je blbost ne? Si to přečti.... Jdu se mrknout na účet... Tak to buď v klidu, to tam nebude.... Vážně? EX nám poslal dárek, já mám na účtě ... tisíc!!!!! Včera pak sedím hodinu, čučím na papírový výpis a konstatuji, v životě jsem tolik neměla, plánů bylo a teď nevím co s tím!!! Btw, ne vše mi zůstane, budu muset do banky zaplatit za něj nejspíš úvěr, co měl pojištěný - na to ty peníze jsou. Otázka je kolik, kam, a jestli musím... je tam značně zavádějící věta - měl by být hrazen.... No tak čekám, co mi řekne notářka.... Nicméně, nic to nemění na tom, že dárek to je móóc hezký, i když nejspíš jen na chvíli....
     
  9. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Tak to tedy gratuluji i když peníze přinášejí radost hlavně když jsou a jak vidno není nutné zkoumat z čeho.
    Ono vyžít z dvou a půl tisíce by byl vetší zázrak, bez radosti ale s potleskem.
    Bez peněz jde přežít jen na opuštěném místě mimo civilizace.Všude jinde je dnes potřebujete více jak kyslík.
    Vůbec nechápu jak mohli lidé bez nich dříve žít...
    :)
     
    Naposledy upraveno: 28/11/19
  10. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Kdy dříve, myslíš? V pravěku? Tam toho moc nepotřebovali ,-))), ale jak začal směnný obchod už to frčelo ,-))) a jak se říká Bez peněz do hospody nelez.
    Edit: no právě nebyly by hospody, takže peníze jsou potřeba ,-).
     
    Naposledy upraveno: 27/11/19
    Y_n_O a matlafous123 tohle ocenili.
  11. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Ale ne, co výčepní, kuchař a pan vedoucí?

    Panebože!
    Když by nebyly peníze nebyly by hospody.
    o_O
    To by byl klid a mír i v řadě domácností...
    :D
     
    Y_n_O a matlafous123 tohle ocenili.
  12. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Pitrýsek, Jonsdorf: Myslím, že celou situaci výstižně mapuje písnička Voskovce a Wericha: Když ještě civilizace nebyla.... V současné době si ji ráda notuji. Co mi taky zbývá, že?
     
  13. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    MatýskoKamilková, z dřívější smutné ztráty je zisk a dobrý den. To je krásná rovnováha.

    Pechptáče, ty jsi záškodník, sem si tu hru stáhla (knižně nemám). A s tím "co mi zbývá" se ztotožňuji.
     
    ašada01 a Jonsdorf tohle ocenili.
  14. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Y_n_O: To ano, jen ještě potřebuji jednu bitvu vyhrát.... zatím protistrana vede, ne o moc, ale vede....
     
    ašada01, Y_n_O a Jonsdorf tohle ocenili.
  15. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    • Nepiš dva příspěvky pod sebe, pokud chceš cokoliv dodat nebo dopsat použij prosím tlačítko Upravit. Děkuji Natali
    MatýskoKamilková, nějak bylo, nějak bude. To tak prostě je. Držím pěsti. :inlove:

    Jdu si fňuknout :cry: I když budu mít mulipost...

    Jak jsme emigrovali, teda migrovali na nově zabezpečené fórum, všichni jsme přišli o tituly. Ne že bych nebyla uživatel, ale ta legenda fóra se mi moc líbila :cry:
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 9/12/19
  16. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Zato to slovíčko, co je nahradilo je takové.... vachrlaté, že?
     
  17. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Zírám, nevěřím svým očím a to vidím dobře ,-) super podpis pechfógl, pták se proměnil a blik, blik je optimistické ,-))

    Edit: no v češtině to zrovna nejlíp nevypadá, fantazii držím na uzdě ,-:
     
    Naposledy upraveno: 9/12/19
  18. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Pechfoglinko, kdyby mi tam místo User (což je uživatel) napsali Loser (ztroskotanec), tak se nezlobím, to by mi bylo šité na míru ;)

    EDIT: Pitrýsku, v češtině to tak nějak vyjadřuje postoj majitelů k nám, co to hrajem, ale jazyková bariéra je velká, tak tam chybí to tak si na... místo U 8)
     
    Naposledy upraveno: 9/12/19
  19. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Nóó...
    Pořád lepší jak kdyby tam bylo něco jiného, těch variant je co hrdlo ráčí.
    Berme tento rozkazovací způsob že je opravdu něco v jiném jazyku.
    Ono to taky na rozkaz někdy opravdu nejde..!
    :D
     
  20. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Pitrýsek: To víš, whiskey zvedne náladu i tomu fóglovi.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.