ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. lott_lott

    lott_lott Stará škola

    Já bych Vánoce taky nerušila, i když je mám, bohužel, spojené s dvěma nejvíce traumatickýma událostma v životě a vždy se mi tím připomenou. Snažím se to "přeonačit", že ty události dopadly dobře, i když to vypadalo moc bledě, tak vlastně ukazují, že naděje je vždycky ...ehmm...někdy to funguje, někdy ne. Dítka ale Vánoce zbožňují a když vidím to natěšení na stromek a dárky, vzpomenu si na ty svoje dětské a zalije mě vlna štěstí a volnosti, bezstarostnosti ... dětství :inlove:
    Takže i letos budu zvonit za Ježíška, péct cukroví a poslouchat u toho, jak manžel s dětmi hrají a zpívají koledy ... a když se objeví hnusné myšlenky, tak je pošlu na onu místnost a spláchnu ;)
     
    Naposledy upraveno: 6/12/18
  2. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Nemyslela jsem zrušit vánoce jako takové, myslela jsem svoje soukromé, nemám v sobě kouzlo vánoc , mám dva syny, tři moc šikovná vnoučata,samozřejmě peču, chystám ale všechno jde nějak mimo mě. Ráda je vidím, těším se na ně ale ten můj člověk chybí a proto bych vánoce zrušila.:(:p;)
    Jinak v dětství i potom byly vánoce krás
    Já jsem ve své pračce s termostatem normálně zavařovala. Nastavila jsem teplotu, dala sklenice, vešlo se jich tam 20 a bylo to rychleji než v hrnci s teploměrem. Samozřejmě šel nastavit i čas.:)
     
    Naposledy upraveno: 4/12/18
  3. herda21

    herda21 Expert fóra

    dasa1143 Inu, rozumím ti. A chápu, že sdělení, že nejsi sama, komu někdo bolestně chybí, ti stejně nepomůže.... S tím se bohužel musí každý srovnat sám a dle svého....

    Ó, na to zavařování jsem úplně zapomněla...:D No jo, máš ty pravdu.... Zkrátka byly jsme holky šikovné, uměly jsme věci všestranně využívat....

    Edit: Lidičky v tom množství předpotopních chlívků se mi nějakým záhadným způsobem objevil poník :music:. A ve stromech druhý jilm...
     
  4. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Na zavařování jsem taky zapomněla - a po exitu miniprsčky si ji ještě vyžádal soused, který v ní jakýmsi způsobem (nechtěla jsem vědět jak) připravoval prdelačku. Moc dobrá byla, akorát do ní vůbec nedával majoránku a česnek.
    K vánocům: Já je vždycky cítila. Vůně jehličí, pečení, vosku ze svíček, františků a purpury - vždycky jsem chtěla spát u stromečku, i za cenu toho, že byl v nevytopeném pokoji a zimy byly dost výživné.
    To ráno 25.12. bylo nádherné - jehličí, stromeček, babička už pomaličku pekla husu na Štěpána, k snídani bylo kakao a vánočka.... jo, kdeže loňské sněhy jsou.
    Teď mi přibyl další problém. Pes se začal přesrsťovat, a to tak, že jestli mu mám věřit, letošní zima bude stát za to. Jenže on trouba pelichá v chuchvalcích, trousí je kolem sebe, sousedi si stěžují (ať, dlouho sousedy stejně nebudeme) a celkově vypadá jako prašivej. Já ostatně taky, prostě to z oblečení nesundáš. A z jídla to taky nedostaneš. Venčím ho brzy ráno za tmy, krátce v poledne a pak zas dlouze večer za tmy. Prosím vtipálky z řad diskutérů, aby mi nedoporučovali drátěný kartáč, rukavice, izolepu apod.
     
  5. Ahoj pechfóglová
    ne, kartáč ani izolepu nedoporučím tobě, ale pro pséka bych vřele doporučila sušenou mořskou řasu (lze pořídit v zooprodejnách či na netu) ale ne tablety, opravdovou sušenou. A rozhodně bych přidala ještě tabletu zinku denně a biotin (obé lze pořídit v lidolékárně - není třeba chodit k zvěrolékaři. Mí goldeni také přesrsťují a ano, je to peklo, chlupy i v neotevřených konzervách xD
     
  6. Beznoska

    Beznoska Velmistr fóra

    Hi,hi taky mám někde chlupy a to se nepřesrsťuji :)
     
  7. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    herda: Už jsem to tu psala, jsem Grinch a nemíním se ve finále změnit jako on... nebavily mne moje dětské, snad bavily moje děti ty jejich, aby jim nebylo líto, že nemají to, co ostatní; asi ano, protože obě moje dcery jsou Vánoční teroristky, ta mladší se dokonce snaží přeonačit svého anglického přítele, že dárky se dávají čtyřiadvacátého po večeři, ne pětadvacátého ráno. A nejdůležitější jídlo je kapr se salátem, ne nadívaný krocan a pofiderní pudink(g) ;)...jinak je to pro mne každý rok úplně stejný den, jeden jako druhý. Někdy je to pondělí, středa, pátek, někdy neděle... tož asi tak... já tomu, co jsem napsala, rozumím, ostatní nemusí. Já jen abyste nemysleli, že jsem úplný morous a s nikým se nebavím...

    *JÁ*jo a pechfóglinko, sušená mořská řasa se dá koupit i v prodejnách zdravé výživy, nebo prodejnách pro mlsouny, buď jako sypká přísada do polévek nebo jako lisované plátky na suši... 8)
    Omlouvám se za multipost, ale editace příspěvků nejsou vidět...
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 6/12/18
  8. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Mořská řasa funguje na padání chlupů? To jsem nikdy neslyšela;)
     
  9. Y_n_O
    sloučila jsem to, pro pořádek ;)
    Tak určitě se dá pořídit mořská řasa i v humánních prodejnách potravin, ale tipnu si, že ta "zvířecí" je o hodně lacinější než ta, určená pro potravinářské účely. Ono abychom pechfóglovou nezruinovali před Vánocemi :D ;)
    dasa1143
    jj, mořská řasa se opravdu přidává do krmné dávky a opravdu podporuje rychlou výměnu srsti a má vliv na lepší kvalitu i vzhled.
    zinek a biotin (neboli vitamín H) též.
     
  10. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    dasa1143

    Ano-ano, řasa učinkuje jak má.
    Důkazem jsou ryby a třeba i savci jako jsou verlyby, delfíni či kapustňáci...
    Nikde ani chloupek.
     
  11. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Radku, opět sto bodov, kytičku a tuš :) Chceš kytku nebo zase věnec? ;) Ale s nápisem už se matlat nebudu, musela jsem si znova kreknout fotokrám, bo abgrejd a na mou verzi to nějak divně reagovalo xD Zvykám si na pár nových nebo přestěhovaných funkcí...
     
  12. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    No jo no, to jsem celý já.
    Přeci nebudu doporučovat na padání chlupů že nejlepší je vysavač...
    To zná přeci každý.
     
  13. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Díky, řasu na suši shodou okolností mám, jen nevím, jak ji tomu psovi nacpu do zobáku - on je sice vděčnej strávník, ale nevím, jestli skousne i tohle.
     
  14. čauky -pechfógl-
    možná ti někdo poradí lépe, ale já osobně odměřím dávku sušené mořské řasy do granulí, zaliji horkou (ne vařicí) vodou, nechám cca 20 - 30 stát a potom předhodím psům. Mořská řasa "voní" po rybách, takže by s tím neměl být problém.Pokud krmíš konzervami, nebo vařenou stravou, zvolila bych podobný postup. Nasypat do krmné dávky, přelít trochou horké vody a po vystydnutí předložit psékovi. Jestli je alespoň trochu "žravý" měl by to zbaštit celkem ochotně. Nó a jestli máš řasu na sushi tak pak jí asi budeš muse nějak rozmělnit :) ;)
     
  15. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Vysavač, kartáč a mořská řasa-možná, zkusím- snad fungují na normálního psa ale na psa se srstí cca 30-40cm nefunguje nic, leda si zvyknout a vytahovat chlupy s jídla atd. Zrovna jsem dávala vnukovi ochutnat ořechy, zatím nenaplněné a vytáhla jsem z jednoho dva chlupy, jeden bílý a druhý půl na půl. Máme zlatíčko dvakrát čistokrevné, samojed a bordelka:(:cry:xD
     
  16. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Můj je taky dvojctihodnej - dlouhosrstý jezevčík a špic.:p
    Jinak jsem se v něm hluboce mýlila, mořskou řasu na suši žere po plátech přímo z ruky - což nepochopím.:music:
     
  17. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    dasa1143: to jsi na tom stejně, jako *JÁ*ja... bysem tipovala, že její goldeni mají tu línací srst taky dlouhou...

    pechfóglinko: asi uznal, že to potřebuje...
     
  18. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Kvůli chlupům jsem si pořídila vždy nelínacího psa - westík je v tomto jednička, nikde ani chloupek vypadlej, jen když přijde ze střihání, tak občas někde něco zanechá. A kvůli vlasům, které nám nejvíc vadily v jídle jsem šla na 3 cm sestřih i já a nelínám
    xD
     
  19. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Ale westík je teriér ... nič proti nim, teda pokiaľ nevadia večné súboje kto je veliteľ a kto "radový vojak" xD Pudlík je tiež v tomto smere (srsť) dobrý variant.
     
  20. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Milka66 Prvního jsem měla velkého bojovníka a neposluchu, ale ten druhý je naprostý zlatíčko, ten nemá povahu westíka jak ten první, sice je odvážný, ale zároveň milý a velice poslušný. Je to jak u lidí, jak se kdo povede. Nikdy bych nevěřila, že druhého pejska budu mít dokonce raději než toho prvního, sice jen o ždibíček, ale přeci. Pudlíci taky nelínaj
    ;)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.