ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    [​IMG]

    Advent by měl být jako dveře v srdci, to proto abys mohl vejít nebo otevřít vždy když někdo zaťuká...
    R.A

    Krásný první advent přeji všem.

    [​IMG]
     
  2. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    herda21: to zvládneš... já už teď vím, ačkoli mám doma strašného rebela, tak 13.12. na besídce budu tajně schovávat slzy... ten starší by si všimnul a prohlásil by "áá zase želva"... co jsem ale postřehla, je stejně citlivý jako maminka, bude mít život na chlapa těžší... :oops:
     
  3. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Tak jak hospodyňky, máte napečeno? Já už mám perníčky, pracny, rohlíčky a v lednici je těsto na linecký a na pudingové, kterým udělám asi jiný tvar, aby se poznaly od lineckého a jsem na ně moc zvědavá, je to letošní novinka tady podle nápovědy. V plánu mám ze zbylých bílků ještě ořechovky - místo kokosu ořechy - a muž bude vytlačovat vosí hnízda, ale na ty je času dost. Ale té mouky a cukru kolem, asi pak přijde na řadu trochu dát kuchyň do pořádku, ale nebudu to přehánět, chci si ten adventní čas taky trošku užít v klídku a pohodě a to samé přeji Vám všem
    :p:music::D
     
  4. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Predovšetkým aj ja sa pripájam s prianím krásneho, v pokoji prežitého prvého adventného dňa (teraz už vlastne večera). Ako tak čítam, pre niektorých by Vianoce mohli byť už skoro budúci týždeň, ako to máte nachystané. Ja som so sviatočnou náladou dosť podľa počasia a dnešok bol tu u nás veľmi smutný - mokro, hmla, topiaci sa sneh, zima lezúca až pod kosti. Tak som sa len venovala manželovi a farmičke (poradie sa priebežne menilo) a zostáva mi dúfať, že slnko vylezie a ja nájdem elán na domáce predvianočné prípravy.
     
  5. Iwuska

    Iwuska Stálice fóra

    Krásný Advent důchodci vinšuji
     
  6. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra


    [​IMG]

    Krásný, adventní večer přeji pohodářům,

    všem domácím mazlíčkům

    a farm hospodářům.


    [​IMG]


    [​IMG]



     
  7. herda21

    herda21 Expert fóra

    MatysekKamilek herda21: to zvládneš... já už teď vím, ačkoli mám doma strašného rebela, tak 13.12. na besídce budu tajně schovávat slzy... ten starší by si všimnul a prohlásil by "áá zase želva"... co jsem ale postřehla, je stejně citlivý jako maminka, bude mít život na chlapa těžší... :oops:
    Ach, jak moc chápu, o čem mluvíš.... Můj syneček vystupoval odmala jako veselý, bezstarostný, velmi činorodý a samostatný (ve druhé třídě si zařídil tábor a přišel s prosbou pro souhlas, že může jet, pro podpis a penízky )...mnohokrát mne však udivil, jak citlivě a moudře zareagoval ve vypjatých situacích již jako malý a to mu zůstalo. Ač vystupuje rozhodně a ví, co chce, je velmi empatický, má dobré srdce a je na něj spolehnutí. A když vidím, jak vlídně a moudře vede svého malého kloučka broučka, hřeje mne to. Někdy mne svými názory dokáže překvapit tak, že si říkám - kdo je tady vlastně učitel a kdo žák? Inu, učíme se navzájem :) Líbí se mi chlapi, kteří jsou navenek tvrďáci, ale samet v očích prozrazuje ryzí srdce...
    Za slzy se stydět nemusíš, mladý těmi svými slovy jen takticky kryje svou citlivost, aby si jako "chlap" nezadal... :)

    P.S.: Vystoupení dopadlo moc hezky. Ráda pro sdružení Zvoneček vystupuji, protože smekám před lidmi, kterým život naložil nepříznivý, těžký náklad a oni se přesto dokáží usmívat....
     
  8. lott_lott

    lott_lott Stará škola

    Ahoj všem závislákům. Včerejší adventní neděli nám vylepšila pračka, která z bílých triček vyrobila černě puntíkaté. Dnes jsem volala na servis a je to olej z ložiska, výměna cca 6000,-, takže se s pračkou rozloučíme. Mám vztek, osm let není moc a měla by vydržet déle, ale takovou sumu za opravdu nedám. Budu si teď muset na farmě utáhnou opasek :) když budem kupovat novou. Ach, ach, to ten advent pěkně začal :(
     
  9. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Taky přeji všem hezký advent:inlove:
    Já osobně se těším na 2, ledna až bude po všem.:(
    Jinak dnes jsem udělala těsto na perníčky a ořechy, zítra upeču, rohlíčky a linecké příští týden a potom už jenom zlatá kolečka a bílkové kokosky. Tím končím.:p;)
    Osobně bych vánoce zrušila:)
     
  10. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Lott Lott..
    Ahoj...
    A to se nikdo z rodiny nenajde kdo umí vyměnit těsnění?
    Koupit ho dnes není problém do jakéhokoli stroje.
    Výměna taky není složitá. Pokud je to jen to těsnění?
    Problém může být jen u toho jak je pračka stará. Aby bylo ještě na skladě?
    Jak píšeš osm let je na dnešní výrobce dost, u některých značek i obdivuhodné!
    :D
     
  11. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Herda21: gratuluji k úspěchu... syn teď překvapil, nechce žádného Mikuláše, jen kalendář. Prý mám koupit jen Adélce... Na otázku proč, odpovědět nedokáže... tak nevím.
    lott-lott: To mě mrzí, pračka je velmi důležitá... my měli jednu značku přesně 2 roky a 1 měsíc. Pak selhala, oprava 8000,-. Nedala jsem to, za deset tisíc si koupila jinou značku, bývalý ji má dodnes. S Honzou jsme kupovali tu samou značku, máme ji 9 let, jediné, co jsme nechali opravit, byla hřídel za 4000,- nicméně, až odejdou ložiska, nemá cenu do ní investovat a budeme muset koupit novou.
    dasa1143: docela s tím souhlasím, zrušit Vánoce, každý rok to zkouším nějak okecat. No neprošlo to zatím ani jednou. Jinak já se už 4tý den přemlouvám, abych udělala citrónovou a pomerančovou polevu, slepila linecké a udělala čokoládu.... moc se mi nechce. No asi zítra... dneska jsem měla dost práce venku, protože pršelo a to je na některé práce velmi vhodná doba.
     
  12. lott_lott

    lott_lott Stará škola

    Jonsdorf

    Já tomu nerozumím, ani jsem netušila, že je možné, aby do pračky odkudsi tekl olej a dělalo to takové obrazce na prádle (mimochodem nejdou vyprat, což jsem dnes zkusila u sestry a i když jsem to prala na 90°C, tak tam puntíky zůstaly :(
    Volala jsem do servisu a tam hned řekli, že jsou to ložiska, cenu a že se to nevyplatí.
    Mně se to dlouho nezdá, první pračku jsme měli 12 let a stejné značky jako je tato. Ta se rozloučila elegantněji - bouchlo to a začalo se z ní čadit :D
    Myslela jsem, že ložisko jsou nějaké jakože "kuličky" a ne těsnění. Ale stejně manžela k opravě nedonutím, není žádný kutil :)
     
  13. herda21

    herda21 Expert fóra

    MatysekKamilek
    dasa1143: docela s tím souhlasím, zrušit Vánoce....

    To néééé! Holkyyyy o_OAč na mne v tom období velmi dopadá splín a takové nějaké divné bolno, od začátku prosince si toho času užívám. Striktně jsem si zakázala honit se s cukrovím, takže jen osvědčené vanilkové rohlíčky podle receptu z dětství, ručně připravované, žádný strojek, a slepované linecké, stačí na provonění bytu a mlsání. Stejně jsem poslední kousky uložené v mrazničce dojídala během září xD....
    Nazdobené městečko, jarmark s litím olova, horkým punčem či medovinou a další dobrotkami. Útulný, nazdobený byt - tradičně strojím mrňavý stromeček v sobotu po jarmarku a mám ho do půli ledna... na mé narozeniny koncem ledna už ale musí být vše připraveno na novou etapu :)
    Období medoviny, svařáčku, když se mi bude chtít, budu pokračovat ve zvelebování bytu, když se mi bude chtít koukat na filmy či poslouchat hudbu, budu koukat a poslouchat. Těším se na třídění papírků s mými záznamy a myšlenkami, zkusím vyrobit další prezentace a něco nového namluvit (tak člověk aspoň trochu odolává nevítaným myšlenkám)... zahrada odpočívá, tak jen procházkou ji zajít pozdravit a zkontrolovat, zda je vše vpořádku a zanést něco těm malým opeřeným ukřičencům a pak si prochladlá doma uvařit skvělý horký čaj....
    S dětmi ve škole zpívám koledy a adventní a vánoční písně, v loutkovém divadélku se dvakrát týdně bavíme s kolegy reakcemi a hláškami malých návštěvníčků při představení s vánoční tématikou....

    Pro mne je to od útlého dětství období, ze kterého dýchá útulnost a teplo....Přicházím domů ze sáňkování, celá naše banda vylezla se sáněmi téměř až na "veselský kopec", kde kluci sáně pospojovali do vlaku a šupajdili jsme po cestě, na které tehdy žádná auta nejezdila, dolů do města a skrze něj až do jeho dolní části za mlýnem, kde se sáně zastavily. Rozesmátá s červeným nosem i tvářemi, promáčená od sněhu....božíčku, ještě teď cítím tu bolest, když mi máma máčela ruce a nohy ve vlažné vodě, abych rozmrzla...a stejně jsme šli další dny znovu a znovu. Pohádky v televizi a na štokrdleti v zápecí poslech čtení na pokračování v rádiu.... Doma vůně cukroví a hypnotizování rukou mámy, abychom nepodarky mohli (se sestrou a tátou) zlikvidovat v našich mlsných hubách....Táta něco vyráběl, nebo hlídal troubu, nebo pomáhal s něčím staříčkovi, nebo s námi vyváděl blbinky.... A když k tomu přijela babička Petronila..... Ojoj, krásné vzpomínky :)

    Není nutné se honit, to je jen v hlavě - tohle musím a ještě tohle musím stihnout....Nikoliv, nic nemusíte.... Důležitější je pohoda a nálada, kterou vytváříte.... Tak hlavu vzhůru a nemručte, buďme rádi, že Vánoce, ať už z křesťanského hlediska či jako svátky slunovratu, oslavovat můžeme, že máme kde a čím je uvítat...:inlove:

    EDIT: Tak proto se pan prodavač na mne tak podivně nevěřícně kouknul, když jsem se ho ptala, zda nezná někoho, kdo by mi opravil pračku. Bylo jí 17 let....:DNu, jistě je vám jasné , že už mám několik let jinou...
     
  14. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Lotíčko...
    Ale zase bude nová pračka a to je taky pěkné.
    Já koupil pračku asi za 18 tisíc, takovou tu co si nikdo nevšimne že se pere.
    A u té třeba převody nejsou protože motor je přímo prací buben. A tak tam není ani to těsnění.
    Byla na ní velká samolepa se spícím miminem.
    Jako že pračka není vůbec hlučná...
    A opravdu!
    Nejde pomalu ani slyšet!
    Tak jak poprvé prala musel doma každý smeknout klobouk!
    Jenže, nějak Japonci zapomněli na to, že i když na konci praní zahraje krásnou melodii dle výběru, hraje jako ranní budík nějakého tvrdého spavce!
    Vypnout to nejde a tak máme před ní klobouk stále už jen na hlavě!
    :D
    Apropo...
    To co nejde u Tebe z toho prádla vyprat se jmenuje lidově (šmír)
    Ten vzniká při dlouhodobém tření i u ložisek.
    Ten se z prádla velmi těžko odstraňuje.
    A myslím že odstranit běžným praním ani nejde protože to jsou vlastně mikročástice kovu.
     
    Naposledy upraveno: 3/12/18
  15. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    lott-lott: skvrny od oleje vždy namažu klasickým jarem na nádobí a vyperu s běžným pracím práškem na 60*C. Pokud zůstanou, tak zopakuji. Napodruhé tam nejsou.
    herda21: Vánoce jako takové pro mě byly dlouho svátky hektické a čas hádek. Ať doma (rodiče a do toho babka... nakonec většinou táta "zařval" a byl klid) nebo pak s bývalým. První klidné Vánoce jsem měla s Honzou. Přijel večer 24.12. Mates (4 měsíční) spal, kluci byli u táty a tady nic, svátky jsem vzdala. Neprošlo to. Blbnuli jsme do rána. Kluci přijeli domů a koukali. Oči jim zářili a poprvé byli klidné a pokojné svátky. Máme je tak pokaždé, jen kluci vyrostli do "telecích" let a hádají se a provokují, hrůza děs. Oni z toho vyrostou. Ale než dorostou, bude ještě mnoho zbytečných hádek o hlouposti. Snad přece jen dospějí v parťáky a budou mít mezi sebou vztahy jako mám já s Jirkou a Honza s Věrkou. Mají vzor. Druhý, kde si to mohou okouknout je já verzus Mirek a jejich táta s bráchou.
    Dnes jsem řešila blbou záležitost. Kamil byl pak značně naštvaný, že Mates žaloval. Nicméně jsem mu k tomu řekla svoje. Pokud se to nebude opakovat, nemám co řešit. Ovšem chtít po někom, aby si ve vzteku uvědomil a přemýšlel nad tím, co chce druhému provést, jak by se cítil on sám je ehm... tak trochu nesmysl. Uvidím zítra ráno, jak bude syn reagovat. Tedy jestli ho potkám. Zítra se nejspíš pustím do toho cukroví... tak nějak mě snad nic nebude rušit.
     
  16. ašada01

    ašada01 Polobůh fóra

    Na svoji první pračku jsem si vystála v roce 1985 několika hodinovou frontu Než na mě došla řada, měli už jen se sušičkou za 10.500,-, tehdy téměř celoroční plat. Koupili jsme ji za novomanželskou půjčku, poslední splátku jsme platili po revoluci. Nelitovala jsem, byla jsem s ní nadmíru spokojená. Před pěti lety odešel nějaký převod, přestal se točit buben. Říkala jsem si, to se snadno opraví. V opravně si dvakrát nechali zopakovat rok výroby a pak se mi vysmáli. To po nás chcete náhrádní díly po 28 letech, to jste se zbláznila. Tak ji nahradila jiná. Pere dobře, ale už je taková nějaká lagricovější, nevím, jak dlouho vydrží.

    .
     
  17. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Ašajdi...
    To bude tím že dříve i když tomu ve všem nebylo stejně se vyráběly produkty na výdrž.
    Dnes je tomu naopak, kdyby ne, nebyla by práce.
    Byla by nezaměstnanost a velmi-velmi draho.
    Každé zřízení nese své.
    Dnes o tom můžeš svobodně napsat.
    A to je zatím u nás asi tak všechno.
    Horší je, že dnes pokud chceš znát pravdu musíš nevěřit ničemu.
    Krásnou dobrou noc...
     
  18. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Nějak mi to tady teď splývá, protože jsem zase usnula u klávesnice... Njn, nenaspala jsem moc o víkendu, moc her, moc seriálů... xD A v práci klasické pondělí.
    Ale herdi, já bych taky jako MatysekKamilek zrušila vánoce. A vymyšlený svátek Valentýn. Když se máme rádi, nepotřebujeme k tomu befel... sejdeme se, když máme všichni čas. Dřív to bylo o těch Vánocích, ale ta doba je pryč... a dárek můžu milovanému člověku dát kdykoliv během roku, protože chci, nemusí být čtyřiadvacátého prosince ani čtrnáctého února, krucipüsk :cry: A to velká část těch, co dárky kupují na jeden i druhý svátek nevědí, kdo to byl, ten Valentýn, proč jsou Vánoce, které slaví ... Vadí mi to a nejsem věřící...
     
    Naposledy upraveno: 3/12/18
  19. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Tak já se taky rozplynu.... Moje poslední vánoce se konaly v roce 1995, následujícího ledna babička, hybatel a vánoční anděl odešla navždy. Pak už to celé, když se taktovky ujala moje matka, byl každoroční kravskej dostih, kterej nešlo vyhrát. A taky děti už byly velké, takže co.... Letos budu trávit vánoce v novém bytě, bohužel, jak to zatím vypadá, mezi nevybalenými kartonovými krabicemi. A je mi to šumák. Bude-li fungovat počítač, abych si mohla pustit muziku, bude-li fungovat topení, aby bylo teplo, budu-li mít rozsvícených pár svíček - co mi chybí? Dárky teda ne. Cukroví: zítra peču zdejší vyhlášené perníčky a linecké, případně slepované. Má to trošku vadu na kráse, všechno bude kulaté, protože jinou formičku jsem v tom bordelu nenašla.
    K té pračce: Milióny let jsem vystačila s pračkou MiiniRomo a snila o automatické. Pak mi svitla naděje - objevila jsem obchod s bílou elektronikou, kde se prodávaly spotřebiče s povrchovou vadou, ale plnou zárukou. Takže jsem si pořídila lednici sovětské výroby, což snad ani nebyla lednice, ale maskovanej tank, co měla nahoře, kam jsem nedohlédla vylitý bezbarvý lak. U mně vydržela dvaadvacet let, pak si ji za obecného jásotu odvezli ukrajinští brigádníci na ubytovnu. No a pak jsem natrefila na pračku s velkým P, lehce z boku ťuknutou. Byla moje, stála v předsíni a čekala na mistra odborníka. Dva dny před jeho příchodem jsem se zhroutila a skončila na tři měsíce v nemocnici s velice nejistou prognózou. Celou dobu jsem personál včetně pana profesora ujišťovala, že to dám, protože chci v nové pračce prát. Taky vydržela přes deset let, pak zkolabovala a opravář ze mně dělal blba, že jsem si koupila model určený pro zahraniční vývoz, takže náhradní díly neseženem.... Vybrakoval díly, které byly funkční a už jsem ho nikdy neviděla. Následující pračku mi do penzionu nepovolili (za rok už to možné bylo) s tím, že máme obecní. Což je takovej vopruz, že raději chodím špinavá. Ale teď, když se stěhuji, mám koupelnu, která s pračkou počítá, ba přímo k ní vyzývá dvěma instalovanými kohoutky. Dohodla jsem se se synem, že jim koupím pračku se sušičkou a oni mi laskavě poskytnou svou tři roky starou. Než mě přejde euforie, budu prát a prát a prát.....
     
  20. herda21

    herda21 Expert fóra

    Y_n_O Nějak mi to tady teď splývá, protože jsem zase usnula u klávesnice...... Ale herdi, já bych taky jako MatysekKamilek zrušila vánoce. A vymyšlený svátek Valentýn. Když se máme rádi, nepotřebujeme k tomu befel... sejdeme se, když máme všichni čas....

    Ale já přece vůbec nepsala o dárcích a scházení se... ani se mi nelíbí, když je mi dáno něco befelem....
    Nejsem zrovna slavicí typ, ale lidé od nepaměti se radovali ze slunovratu....a to je sakra důvod. Bez Slunce, jeho tepla a světla bychom zde nebyli, takže.... Ostatně netrvám na tom, aby můj názor byl brán jako směrodatný, je prostě můj :) a já se vlastně hlavně bránila tomu zrušení.... A pokud někdo chce Vánoce ignorovat, rozhodně se na něj nebudu dívat skrz prsty, je to jeho rozhodnutí, jeho životní postoj, z něčeho pramenící...... :)

    Ynonko, vážně nevěříš v nic? Měla jsem za to, že každý v něco věří, aby měl život smysl, takže se považuji za věřící ( ač nejsem nábožensky vychována a s náboženstvím polemizuji...) a hledající; nejspíš věčně hledající, protože čím více nacházím, tím větší mám pocit, že vlastně nevím nic...a nejspíš ani nebudu:cry:

    Pechptáče, jsi můj člověk - v mojí milé "miniromovce", která prádlo i vyvářela, když bylo potřeba, jsem mému synečkovi prala od jeho narození až po dobu jeho studií. Svou první automatku jsem si pořídila tuším tak v roce 1997 (?)...
     
    Naposledy upraveno: 4/12/18
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.