ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Pitrýsku, šlehačkové znám, párkrát jsem ho už také pekla a bylo mňam... ;):)
    Prepperko, dám ho sem zítra, to budu mít více času...:) Já pudink právě taky miluju a tohle cukroví je prostě mňam... ;)xD
    Jondý, to mi děláš schválně? Takové chutě... xD Tak to si budu muset najít a vyzkoušet... Pošlu Ti to expresem... Vlastně nemusím, jsi za plotem... xD Při prvním hledání mi to našlo film... xD
     
    Naposledy upraveno: 28/11/18
  2. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Markétka47: Ten tvůj Čárlík vedle u Astrid mi připomněl Rudolfa II. v hermelínovém plášti (viz Werich). to musí být lupínek. A jinak: Nabyla jsem pocitu, že bydlíš na Benešovsku. Tak jestli jo, brzy budeš mít novou sousedku v Poříčí nad Sázavou, 15. prosince se stěhuju. Jaké jsou zimy tam u vás na Aljašce (to abych si oblékla teplé prádlo)?
     
  3. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Ververko když hledáš v googlu něco konkrétního, zadej hledaný název v uvozovkách.
    Strejda googlů bude hledat přesně to co chceš.
    Když je to bez uvozovek, strejda hledá každé slovo zvlášť.
    :)
    A ještě smutná zpráva holky.
    Odešel nám děda Lubin.
    :(
     
    Naposledy upraveno: 28/11/18
  4. zdravím -pechfógl-
    ty tři tečky před horkým punčem měly jen naznačit, že jsem přemýšlela, co bych si tak ráda dala. Jsem čajová, takže jako první volba by byl dobrý čaj, ale ten punč mi k Vánocům tak nějak líp sedí. :)
     
  5. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Bítlsáku, předpokládám, že tato finta funguje i na Seznamu... (ROFLMAO)

    Nemyslíš tenhle... [​IMG] , myslíš toho pana herce...
     
    evainfo, kerryhill a Jonsdorf tohle ocenili.
  6. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Ynočko...
    O reklamním hlídači od seznamu nebudu raději ani psát.
    To je někde až čtvrtá cenová!
    Pokud prohlížeč tak samozřejmě od strejdy gůgla Chrome.
    Všechny ostatní od něj přejímají data.
    Když tedy píšu o internetovém prohlížeči tak jen a jen o Chrome.
    A pokud používá někdo jiný je to jeho věc.
    To že někdy i on udělá chybu je úplně normální, chyba však je většinou mezi židlí a klávesnicí.
    :D
    Ano tak. Lubomíra Kostelku.
    No od Ladi to nahoře pěkně dostane,kde je tak dlouho!
     
    Naposledy upraveno: 28/11/18
  7. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Já jsem se o tom psovitém "prohlížeči" zmínila záměrně, pořád ho spousta lidí v mém okolí (bez rozdílu věku) využívá jako jediný dostupný zdroj informací po síti... ;) Marně jim budu vysvětlovat, že jsou ve školní knihovně ZŠ s cenzurovaným obsahem a jinde je ta knihovna o móóóc větší...
    On si nevšimne, jak dlouho čekal, tam ten čas strávil určitě ve velkém stylu jako tady a teď jen rád uvítá parťáka :inlove:
     
  8. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    děti, hoďte mi sem odkaz na ty Pitrýskovy perníčky, než zabalím formičky, abych ještě napekla.
     
  9. Apachie1

    Apachie1 Velvyslanec fóra

    pechfógl: ahoj, také jsem ho hledala, tak tady je #625
     
  10. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Tak děcka, na dnešek jsem si naplánovala pohodu, vše jsem si nachystala večer, s tím, že s malou si navozím dřevo, nachystám topení, pak uspím a sfouknu další 1-2 druhy cukroví (včera jsem stihla vanilkové rohlíčky, pomerančové rohlíčky a kuličky s lískovým oříškem - pečené)... změna plánu už v 8:15.. Malá mi vylila na stůl těsně vedle PC kafe, tak naházet pračku, kočka zapráskala záclonu, lezla ke květináči na okně, takže sundat a vyprat... Adélku nenapadlo nic lepšího než pomáhat uklízet, takže bordel 3x takový a všude její otisknuté ručky.... vše utřít, atd.... nerozčiluji se, to nemá cenu, ale to dřevo jsme stihly, pračka doprala, záclona schne... jen to kafe si musím uvařit až teď.... Naše malá "katastrofička" spí :inlove:, tak ho snad nevylijexD
     
  11. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Zdravím přátelé...


    MatysekKamilek i ostatní...
    Doufám že budou fotičky toho vonícího cukroví?
    Kdo by se chtěl vymlouvat že to neumí upnout, rád poradím jak na to.
    Telefon který umí udělat fotičku má doma taky už naprosto každý?
    Přenést a upravit není taky žádný zázrak, není potřeba žádný speciální program.
    Navíc jsou stránky které vám obrázek zmenší i na požadovaný formát a vizuálně upraví.
    Nechte nás taky sakra ochutnat i třeba něco co neznáme...
    :):):)
     
  12. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Jonsdorf: Noo, já mám důchodcovský, takový ten, co má to SOS tlačítko .... (nekecám!)

    Ale syn má Lenovo, dotykový.... chlap zase Samsung J3... ;)
     
  13. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    pechfógl:ahoj,ano ta flekatá hrůza je - né lupínek,ale přímo lupen a obrovskýxD Je to psík vnučky Markétky,ale...já bydlím nad nimi,takže jsem pro něj vždy po ruce.Když je snacha v práci a vnučka ve škole.A občas i víkendy,když jsou tam co on nemůže (koně)Když mi odešla Kikina,tak jsem se zařekla,že už žádný pes. Koupili mi kočku,mimochodem krásnou,ale já alergička astmatička,tak jsme si nějak zdravotně nepasovali.Museli jsme ji vrátit. Rok byl klid a pak přišel do rodiny Čárlík a je povyražení,pro celou rodinu.On se snaží být hodný,poslušný,(ale vždy se mu to nějak vymkne) milí,veselí, je mu rok,takže je ještě hrozný janek.A má snad 7- dmí smysl;)nebo co? jakmile jdu jíst,tak se objeví za dveřmi a vehementně se dožaduje ke mně,když říkám vehementně,tak ano se vším co k tomu slovu patří,škrábe na dveře,kniká a když ani to nepomáhá,tak začne štěkat.Tak to je jisté,že ho pustímxDOn jinak běhá venku po zahradě,doma je všude;)
    No a to tvoje stěhování do Poříčí bude jen k dobru,je tam krásně,Posázaví je nádherné,bydlela jsem v Jílovém teď jsem u Říčan,není to daleko a zima ? tam také tak hrozná není,neboj nezmrzneš a ani nezapadneš sněhemxDa psíkovi se tam bude líbit.A Praha se ti už nelíbí? Co na to sousedky?Tak ať se ti tam dobře a spokojeně žije;)

    Zrzinka11: Neboj neukamenují tě.Znám a také je dělám,pod názvem banánky,po uležení jsou moc dobré.
     
    Naposledy upraveno: 29/11/18
  14. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Zdravím...:music:
    Jondý, mě to pobavilo...xD Po dlouhé době něco hledám a strejda gůgl mi najde něco jiného... Chytrej chlap... xD Lubomíra Kostelku jsem měla ráda... Mlsat se Ti zachtělo, máš křiknout přes plot... xD
    Jak jsem slíbila tak házím recept... Přesný název je Pudinkové sušenky...:)

    Ingredience:

    300 g polohrubé mouky
    200 g cukru moučky
    150g másla
    5 balíčků pudinků (příchuť dle vlastního výběru)
    půl sáčku prášku do pečiva
    2 vejce

    Postup:

    Z mouky, cukru, másla, pudinkového prášku, prášku do pečiva a vajec vypracujeme hladké těsto, které dáme alespoň na 1 hodinu do lednice. Podle chuti můžeme nejprve těsto vymíchat nejprve bez pudinku, potom ho rozdělíme na dvě nebo tři části a do každé části přidáme pudinkový prášek s jinoupříchutí. Vychladlé těsto vkládáme do masového mlýnku, na který jsme si připevnili ozdobný nástavec na cukroví a vytlačujeme. Vzniklé kousky zformujeme např. do tvaru esíčka nebo rohlíčku a položíme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme 10 - 12 minut v troubě předehřáté na 180 stupňů. Po upečení posypeme moučkovým cukrem nebo pokapeme čokoládovou polevou.
    Já jsem použila vanilkový a čokoládový pudink. No a chystám se je pokapat čokoládovou polevou pokud je do té doby nesním...xDDoporučuju si nejdříve přečíst postup než se do toho pustíte;)
    Jedna fotečka pro představu... Snad bude chutnat a neukamenujete mě...;)

    [​IMG]
    Markétko, ono to má asi více názvů, já je našla v jednom časopise jinak bych asi na ně nenatrefila ;) Možná by mě časem napadlo pověřit strejdu gůglaxD
     
    Naposledy upraveno: 29/11/18
  15. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Zrzinka11: tak přesně tenhle recept měla matka pod názvem strojkové a babka zase pudinkové slepované /slepovala je rybízovou marmoškou a do půlky máčela v čokoládě/ ....
     
  16. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Zrzí těch možností ve vyhledávání je daleko více.
    Info jak a co najdeš následovně, napiš do adresního řádku Vyhledávání na google

    A recept díky a známe.
    ;)
    Jen zase napíšu: Nech tu čokoládu napokoji!
    PS: Pěkný pekáček..!
    :D
     
  17. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Brej večír, ač ty svátky nemusím, alespoň se tady zastavíte 8)

    Trošku z jiného soudku, i když se to taky toho blázince týká... dcera měla v plánu pověsit záclony. Kočičí smečka měla plány vlastní...


    [​IMG]
    Vlevo Anakin, odshora Manka (našli ji v lese), Young Man Rimmer, damzel Kochanski, Greedo. Největší kocour si vždycky zabere ten nejmenší prostor xD
     
  18. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Ynočko je vidět že si vaše kočky rády šplhnou...
    :D
    To ty naše smečky si vždy natáhnou kožich uprostřed místa kde se chodí!
     
  19. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Jondy, to jen zkoumali nového potfora v teritoriu :D
    Pořídila jsem si maličkou svítilnu s LEDkou... protože když ráno vstávám do práce, po cestě na WC a do koupelny bych o ně postupně zakopla o všechny... Manka mi spí na prahu, Greedo na skřínce vedle dveří, takže když otevřu, skočí mi přesně do prvního kroku, kdy tu hastrManku překračuju... a než projdu předsíní, přijdou rekognoskovat terén ti ostatní... :)
     
  20. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Markétka47: O Posázaví vím hodně, měli jsme chatičku u Pyšel, než Moskali zabrali (doslova, teď je tam ruská děrevňa), proto tam mířím zpět. K Jílovému jsem jezdila, ještě než byli Nedvědi slavní, tehdy bydleli v Lukách pod Medníkem (Franta tam snad bydlí dodnes, Honza v Čerčanech...) Prostě ten kraj, kde ses batolila jako nemluvně, už si neodpářeš, i kdybys za mořem byla. A konečně, Říčany nejsou tak daleko od Prahy ani od Poříčí, 15 km bych to odhadla a měli jsme tam veterináře.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.