ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Čočka na Nový rok, ne na svátky... A ano, řízek je řízek a salát bez mrkfe, hrachu a čehokoliv dalšího; u nás jen erteple, cibulka a nakládaná okurka; samozřejmě ještě vajíčko, půl napůl majonéza s tatarkou, dosolit, dopepřit a přimíchat trošku másla z dopékání "žízků" v troubě - jedno, jestli kapřích, kuřecích či prasátkových, musí se to dovoňat...
     
  2. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Jej... tak my máme salát pěkně kalorickej... brambory, mrkev, petržel, celer, hrášek,cibule, okurky, vejce, salám, majolka, hořčice, sůl, pepř.
    Nejstarší si loni dělal svůj salát, no nic pro mě.. brambory, cibule, trochu pepře, soli, majolky a finíto... brrr. -.-
     
  3. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    A taky se dají do bramborového salátu přidat sardelky a tvrdší rajčátka....
    Hele a co takhle čočka doměkka uvařená, tatarkou zahuštěná se zeleným pórkem, šunkou a křenem promíchaná?
     
  4. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    -pechfógl-: No rajčátka bych si i dala... rybišky néééé
    Jéé, to neznám.... by mohlo být dobrý.... matka kdysi vařila čočkovou kaši....zahušťovala čočku jíškou.... :) k tomu opečenej salám nebo volský oko....
     
  5. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Jondý, já je valím taky... Revoluce ve stravování.... Nejdříve si myš chyť a pak uvidíš jestli budeš mít jestě hlad... To víš, nová doba...xDxD
    MatysekKamilek, tak to je skvělé odůvodnění.. xD Asi jí ta myš nenechala klidnou...;) Takhle to znám taky, u nás se takto také čočka dělala a vlastně občas dělá...
    evainfo, právě, že jich je tolik a člověk někdy neví jaký a na x způsobů... Ale u nás vyhrává vepřový...:)
     
  6. dasa1143

    dasa1143 Ikona fóra

    Jejda, jste jak naše super hyper, taky už mají vánoce. Peču už jenom asi 6 druhů a začínám po Mikuláši perníčkama, potom ořechy atd.....;)
    Kocoura mám na všechno možné jenom ne na myši, zrovna letos se "urodily" bohatě, dnes už sem vyhodila dvě, ještě že fungují pastičky.;)
    Stejný salát jako pechtfoglová dělám ale z barevných fazolí.;)
    Hezký skorovečer všem:p;)
     
  7. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Hola hej, dobří lidé, jsem jaksi zmatená. Je eugenie plod stromu eugenie? Byla jsem si jista, že jednu mám, ale nemůžu jí najít. Jak se to sakra jmenuje a kde to roste?
     
    kerryhill, Y_n_O a marketka47 tohle ocenili.
  8. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    evičko ty máš teda kočku akrobatku
     
  9. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Pechfóglinko, je to přesně tak - plod eugénie je z eugénie a roste na bahamě
     
  10. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra




    [​IMG]


    Hezký dníček všem :) je tu plno dobrých mňamek ...

    Tak čočku můžu s čímkoli a jakkoli.
    Jsem podle někoho dělávala rychlovku ... vypražená cibulka,
    kousky uzeného (obíračka z kostí je šťavnatější), přidat uvařenou čočku v osolené vodě, polít smetanou
    (sem zamíchala i uzený strouhaný sýr) a šup na chvilku do trouby.
    Vyzkoušela i s kyselým zelím a oboje byla mňamka :p.


    -pechfóglinko- ... rybičky né xD vždyť je kapřík
    , ale ta čočka s křenem, šunkou,
    pórkem a tatarkou může být supr, ... určitě to zkusím.


    Saláty jsme dělali různé, ale zůstali nakonec u klasiky. Jeden - salátovky, kořenová zelenina,
    hrášek, vajíčko, okurky, majonéza, pepř, sůl a Áďulka ho umí tak úžasně dochutit,
    tak ho dělá každý rok jen ona, hlavně je ho hodně a berou si i domů :).
    Druhý s převařenou cibulkou v sladkokyselém nálevu a s bazalkou (když je čerstvá, nemá to chybu) ...
    nic víc tam vážně nechceme. A na kapříka se moc těším, když jsem si ho dala během roku,
    tak to už na vánoce nebylo ono ... jiné ryby ano, ale kapr jen jednou do roka :p


    [​IMG]


    Y-n-O jsem si zvědavě tu pohádku Coco stáhla, podívala a docela jsem u ní zasmoklila :p moc hezké a dojemné ...
    Pohodičku ke zbytku večera a já si jdu konečně přečíst novou akci.

     
  11. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    evainfo, asi jsem rozmazlený divák, za mne fakt nic moc. Jak jsem už napsala - neurazilo, nenadchlo. Ale jsem ráda, že jsem někoho pošťouchla ke sledování i jiného žánru, než jsou detektivky 8)
     
  12. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Páni ... občas mám i jiné chutě a asi mě u té pohádky Coco kromě hezkého a živého podání chytla ta touha hrát na kytaře ... mě jako malou na ní učil hrát bráška a potom mi ji daroval. Má několik desítek roků, stále ji udržuji u odborníků a Áďulku jsem na ní učila taky hrát. Dokonce jsem někde našla i staré sešity s vlastními pokusy jednoduchých skladeb ještě ze školy .. no holčičí romantika a o ničem :D. Ale jednou za rok mám splíneček a zabrnkám si Rosu na kolejích a jiné vybrnkávačky tehdejších hitů :p. Jsem s bráškem prošla hodně skvělých čundrů.
     
  13. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Taky jsem chtěla umět hrát na kytaru. A moc... Jenže dohromady s klavírem to prostě podle paní učitelky nešlo xD "Na klavír musíš mít v prstech cit, na kytaru mozoly." xD Tak jsem to nahradila foukací harmonikou a akordeonem, aspoň, piáno na čundry fakt tahat nešlo... Ale někde v hospodě občas stálo...
     
    Naposledy upraveno: 7/11/18
  14. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    Zdar Holky...
    Tedy tady je nějaké ticho!
    Stalo se něco?
    Za chvilku jdu do práce a nemám co číst.
    I v práci jsem přečetl taky vše, zbývá jen telefoní seznam...
    :(
    :D

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 9/11/18
  15. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    xD zdravím, jse se lekl, takový lízanec od kozy Lízy potěší ,-)))
    Nejsem holka, ale přišel jsem mrknout na zvířátka a on tenhle vítací ,-) tak jsem zareagoval.
     
  16. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Bítlsáku, co by se stalo, zřejmě už všude vypuklo to vánoční šílenství, tak na tlachání v Závislákově není čas... 8) A já si tady sama se sebou dopisuju dost často, tentokrát se mi do toho nechtělo ;)
     
  17. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    Radku hezké kůzle
     
  18. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    Honzulí...
    To není kůzle ale je to ukecaná koza....
    :D
    Inočko...
    Taky je dobré dopřát si trochu klidu a né se upéct a douklízet do úmoru.
    Vánoce přeci nejsou o úklidu a honění kolem kamen.
    Já jsem zdárně dokončil úpravu koupelny a tímto může letošní rok končit.
    Vánoce kde jste.
    Jo a o dárky mám také postaráno.
    Když jsem si přečetl co kdo chce, vyvěsil jsem parte že Ježíšek spáchal sebevraždu.
    :D
     
    Naposledy upraveno: 9/11/18
  19. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Jonsdorf, to já vím, že vánoce jsou svátky klidu, potkávání se, povídání si... ale někdo holt musí napřed vygruntovat celej barák od střechy po sklep, nashromáždit tunu zásob, aby ty svátky patřičně uctil :) Každému, co jeho jest... Nikomu to nezazlívám, gruntujte, pečte, já, Grinchmadebycz, to neřeším 8)
     
    kerryhill, evainfo a Jonsdorf tohle ocenili.
  20. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra


    "A přece se točí..."
    No co nadělám, úplně celá moje máma...
    :D
    Ta dostala novou obří postel, to Ježíšek ještě stihnul.
    A vypadá na ní jak vosa na bonbónů.
    :D
     
    Naposledy upraveno: 10/11/18
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.