ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    -pechfóglová- : to nebylo hezké ji neupozornit na padající "nebezpečí", ale asi bych také s klidem pozorovala.... kdy se také něco takového naskytne, že...

    *JÁ*: no, sice máme dvůr velký, ale tak nějak nejsem zastánce velkých plemen, výjimku tvoří ovčáci, jinak co mám zkušenost, nejlepší hlídač je klasický vesnický oříšek.

    Zrzlinka11: Jj, jsou doma mícánci... a máš pravdu, Viki se při mrouskání hrozně mazlí a tulí, plete pod nohy... no děs, Mimi je dominatní a protivná, vzteklá. No dnes ráno jsem ji chtěla odstřelit, ve 4 ráno (tudíž ve 3) packama leštila okno a mňoukala, přitáhla koťatům myš!! Tak jsem musela vylézt z postele a pustit ji domů... grrr.... Do toho ten můj chrápal - motorovka hadr, malá se vzbudila a Mates kňoural, že ho bolí noha... No a v půl 6 té mi malá oznámila, že jako už spát nebude.... Fááákt jsem se vyspala :oops:xD No a jako bonus ráno vezu na šestou na náklaďák .... snad na úterý se aspoň trochu vyspím, nikam nevstávám. :)
     
  2. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    MatysekKamilek: Od včerejška jsem si zakazovala těšit se, že si ráno o hodinku déle přispím, nebylo to nic platné. V půl sedmé Boženka začala sekýrovat, kde že je snídaně. Nezbylo, než vstát a vztekle jí předhodit kapsičku. Pejsek, když to viděl, začal se radovat, že se jde ven. Nezbylo, než se oblíct a ít ven. Pršelo, hned u vchodu jsem vlítla do louže a namočila si boty...... Nebím, kdy má být na Letné přehlídka, ale očekávám, že za chvilku začnou nalítávat ze Kbel grippeny.
    A k té sousedce: Ona je to taková paní milostivá, která se s nikým nebaví, protože jí není dost dobrý. Tak proto jsem mlčela, když s půlkou grilovaného kuřete na klobouku plula slavit.
     
  3. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    pechfógl - tys vlastně udělala dobrý skutek. Kdybys zavolala a ona koukla nahoru, mohlo dojít k popření tvrzení, že pečení holubi nelítaj do huby :D
     
  4. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    krakoramaja: xDxD

    pechfógl: ehm, také se dařilo, jak tak koukám, tak děti a zvířátka ohled na změnu času nemají.... A s tím těšením... ještě mě to nepřešlo... těším, že mi chlap přijede domů, do ty doby, než zalezem do pelechu, usne téměř okamžitě a chrápe (hned bych ho vystřelila do náklaďáku, ať si nocuje tam). Těším se, že tu bude 14 letý syn, po pěti minutách v autě, kdy se s 9 letým zhádaj pomalu do krve, bych je expres nacpala tatínkovi... atd. I když jisté těšení mě přešlo... neplánuji, netěším se na akce, co kde najdu, protože se vždy zákonitě něco někde poguánuje a chlap se nevrátí, aby šel s námi. Akci pro děti tak z 95% absolvuji, co vyberu pro nás z 95% vzdám.
     
  5. Casey27
    tedy... ta je božííí :inlove: takovou bych si dala z fleku říct. Bohužel, dřív nebylo kde a teď už na takovou pejsku není čas. Aby takováhle pejska byla co k čemu, chce to alespoň 2x v týdnu (minimum) na cvičák a na to nemám už ani čas a asi už ani dost fyzických sil. Ale je (byla) opravdu krásná.
    P.S.: Hledala jsem nějakou hezkou fotku, našla jsem jednu kde jsou oba.
    [​IMG]
     
  6. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    *JÁ*... vypadají, jak, když se usmívají :), že tys jim řekla "SÝR" xD

    Jsou nádherní ;)
     
  7. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    *JÁ*: Jsou hezcí, ale já bych si nedal říct. Nojo, když já jsem na ty molossy a ještě se sraženou hubou a krátkou srstí ,-) No k tomu času... já měl asi dřív štěstí na zvířata. Tuhle krasavici jsem si pořídil v době kdy jsem ještě nebyl lazar a moc času taky nebylo. Takže max po práci vypadnout ve dvou do polí se proběhat a nebo k lesu. Cvičák u mě nehrozí... naštěstí byla chápavá a základní povely co jsem potřeboval pro společenské plemeno se naučila hned. NEbylo potřeba ani mluvit.. stačilo se jen podívat a nebo ukázat. Co si pamatuju, tak mě neposlechla jen 2x. Jednou jsem ji přivázal před obchodem k pořádnýmu stojanu na kola a měla tam zůstat. Jí se to zdálo už dlouho (u kasy fronta), tak za mnou přišla do obchodu i se stojanem ,-) No a podruhý na procházce se rozhodla prozkoumat zajímavej objekt víc zblízka, než sem jí dovolil. Naštěstí se zastavila cca 10m před a nechápavě si prohlížela ječící madam s ječícím "psem" kolem krku místo šály ,-) Fakt byla jinak zlatá... opravdu byla hodná, citlivá, něžná poslouchající na slovo... to nebyla ironie v předchozím postu. Kočkám pomáhala s koťatama, hračky od štěněte měla do posledního dne... žádnej likvidátor. Jen si moc nepohrála s ostatníma psama... to mě dost mrzelo... kdykoliv sme někoho v okolí potkali a já se zeptal necháme je proběhat, tak se ozvalo nééééé a rychlej přesun jinam. Já jí vždycky říkal, že se nemá tak těšit a usmívat se od ucha k uchu ,-)

    [​IMG]
     
  8. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Casey, to jsou ty rozdíly ve vnímání toho, co je hezké. A zakořeněné předsudky... a vůbec... Měl jsi doma krasavici roztomilou... Ty si prostě umíš vybrat. Nebo ony tebe... ;)
     
  9. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Mívala jsem buldoka, což je zvláštní způsob psa. Fakt Brit a nezkazil ho ani eurobuldok, kterého k nám šíří Němci. Tenhle byl dost fantastickej už tím, že si moje matka umanula, že především ji bude poslouchat. Vřdycky k ní zvedl ten svůj zoufalej (ne)čumák, upřel neštastný oko a pak se pomalu obrátil a šel si po svejch. Braly ji mory a usoudila, že pes potřebuje výcvik. A kdo že s nám bude chodit na cvičáK? No já ...Přes týden makat jak Kaplanova turbína, po večerech dokončovat školu. V sobotu ne se věnovat rodině, ale mazat se psem na cvičák. A po návratu překopat zahrádku, protože to na mně čeká. Tak jsem zavolala na cvičák a zeptala jsem se, jestli mohu přijít se psem na základní kurz. No samozřejmě, zaradoval se cvičitel, sdělil mi cenu, čas a nejlepší spojení. A nakonec padla jen tak mimochodem otázka: A co je to za plemeno? Anglický buldok. Na druhém konci bylo ticho a pak se ozvalo: Víte, buldok se dá vycvičit, pokud chce, ale ještě jsem takového nepotkal. A měl pravdu. Můj mazlíček se nevycvičen ve zdraví dožil čtrnácti let. Tím cvičákem bych asi zkrátila život jemu i sobě.
     
  10. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Hezký večer,lidičky jak já rozumím Casey27 ani si neumíte představit.Když byl ještě manžel živ,dělal u bezpečnostní agentury,a tak že musí mít psa:) Vždy jsme mívali ovčáky,ale jemu se zalíbil rotwailer.Tak jsme si vzali Nessinu.Od 2 měsíců,si ji vychoval,chodila sice na cvičák,ale jen chvíli,ona to ani nepotřebovala,poslechla na slovo,byla schopná se snad zastavit v letu,prostě lepšího psa jsem nikdy nepoznala.Jednou měla 4 štěňátka,měla málo mlíka a tak jsem jezdila z práce 3x denně je přikrmovat,ještě,že jsem tenkrát dělala u soukromníka a on měl pochopení:)povedlo se je odchovat, (v paneláku v bedně)Odešla v 10 letech,obrečeli jsme ji všichni.Pak už jsem kvůli věku a nemoci takové plemeno nemohla mít (škoda,a pak ,že bojové plemeno;))Zlatíčka to jsou. Je to v lidech a né ve psovi. A ani nevíte jak jsem byla ráda,že ji mám,když byli ty moji 3 pacholci v pubertě a měli roupy se pošťuchovat,uměla je srovnat do latě,že byli jak milius. A uměli spolu neskutečně řádit všichni 4.Vždy mezi ně vlítla,rozházela a spokojeně si mezi ně lehla.A to jsme bydleli v paneláku.Rotťáci moc neštěkají,oni hned startují.Tak že jste mi vaší diskuzí připomněli jedno období mého života. No a pak jsem dlouho nic nechtěla,pak jsem si vzala čivavku,když ji chtěli nechat utratit,že už je stará na štěňata a to jí bylo 7 let (asi už jim nestačil počet štěňat,2x do roka)A měla jsem jí ještě 8 let,nežli odešla a teď má vnučka tohohle čivaváka Čárlíka.:)A naše výtvarnice milá mi ho vložila do podpísku;)
    Tak jsem to tak nějak potřebovala někomu říct,nezlobte se,že jsem vás s tím čtením unavovalao_O
     
    Naposledy upraveno: 29/10/18
  11. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Ach jaj, milá marketko, to si už za tie roky mohla zistiť, že v tejto komunite spomínanie na našich štvornohých anjelikov nikoho neunavuje, pre Teba to bola spomienka a pre nás zas niečo nové, čo síce aj trošku rozsmúti, ale zároveň poteší. A vzhľadom na blížiace sa Dušičky nepoznám ani lepší termín, kedy si zaspomínať nielen na ľudí, čo nám už odišli, ale aj na zvieratká, čo nám darovali svoju lásku a kopec radosti, no už s nami nemohli dlhšie byť.
     
  12. Casey27
    jo, naprosto rozumím, já molossy taky myyyluju. V mladších letech jsem měla a cvičila psy pro ostré zásahy. Žádní "rukávníci" to nebyli, šli opravdu natvrdo. Byli to němečtí boxeři (dva; žíhaní) a pár NO. A jo, také reagovali na pohled či kývnutí. A jo, mám podobný zážitek jako ty s tím stojanem xD jen nešlo o sámošku, ale o Ovoce - zelenina.
     
  13. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Zdravím :music:

    Prepperko, u nás je, jdi na místo, ale to na mě kouká stylem jdi si tam sama a když jí to říkám potřetí se zvýšeným hlasem tak se jako sesbírá a pak tam odkráčí... Myslím si, že to i tak zkouší... Je úplně jiná než ti předchozí rotvíci a vše s ní je skoro poprvé... Je to mazec s ní... Občas jsem z ní na větvi...
    MatysekKamilek, to je dobře, že jsou mícánci doma v teple :) Právě každá kočka to má jinak...xD Jak jsi se vyspala?

    Mě se vždycky líbili rotvajleři, jsou to takoví medvídci... Proto je Džesía čtvrtá v pořadí, i když jsem původně chtěla zase psa, který by se jmenoval Ceasar, ale bylo mi řečeno, že bych ho dost porovnávala s Těkvíkem (Princem)... A když jsme u těch vzpomínek.... Jednou večer jsem šla s Těkvíkem ven po 22.00 h., dali jsme si naší trasu a pomalu se vraceli domů, někdo šel za námi a celkem delší dobu a já pořád čekala až nás předejde a ono pořád nic, místo toho se dotyčný na nás začal lepit a já zpozorovala jak je Těkvík dost nervózní... Najednou nás dotyčný předešel a hnusným úlisným hlasem se zeptal jestli nemám zapalovač než jsem stačila cokoliv říci, Těkvík se neudržel a vystartoval na něj, měl košík, skočil na dotyčného, ten se svalil na zem a Těkvík nad ním stál a vrčel... Dotyčný se zmohl jen na to, že prý je nějaký ostrý... Byla to nějaká pochybná existence... Strhla jsem Těkvíka, řekla mu dost, moc se mu to nelíbilo a mazala pryč, dotyčný se sesbíral a já slyším jak na někoho, kdo byl schovaný za autem na parkovišti, volal tak se to nepovedlo... Nechci domýšlet, co měli ti dva za lubem... Těkvík byl úžasný, povely mu šly samy od sebe, chápal je napoprvé a neměl ani mimutu na cvičáku... Dokonce se naučil odmlouvat a když jsem mu dávala povel tak štěkal a chtěl hned piškot... Škoda, že odešel tak mlád... Jednou jsme potkali muže zákona a ti se nad ním rozplývali a chtěli ho půjčit do jedné nejmenované lokality... Byl to mazel a úžasný pes... S ním jsem se nebála kamkoliv a kdykoliv jít, protože od té doby mě chránil a moc se mu nelíbili kapucatí.... Ve tmě byl hodně ostražitý... Ale co dělal, když neměl košík, vzal si vodítko v půlce do tlamy a vedl mě... Krásně si přitom vykračoval... Druhý konec vodítka jsem samozřejmě držela já.... Nebo stál packami opřený o rám okna pokud bylo otevřené dokořán a štěkal na lidi jak a kudy mají jít... Řídil provoz na chodníku... Jedna vzpomínková...

    [​IMG]
     
  14. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Teda ti pochybní existencové museli být hodně mdlého rozumu, když šli přepadnout ženskou s (promiň Těkviku) baskervillem. Já bych to udělala, leda, kdybych vedla na řetěze medvěda kodiaka. Trošku mi připomněli tu dvojku lupičů ze Sám doma....xD
     
  15. Ahoj Zrzinka11
    fotka je asi staršího data, je to tak? Ten ostnáč je pro parádu? :)
     
  16. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    JÁ: Může být. Když jsem ho navlíkla našemu Průšvihovi, všichni se k němu chovali (i ke mně) s respektem. Netušili, že je to naprostej gaučo.
     
  17. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Zdravím, také jsem se chtěl zeptat, jestli je pro parádu nebo na co?
    Nelíbí se mi to ,-)
     
  18. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    No nevím. Vzhledem k tomu, že na fotce u Zrzinky je pejsek který už nežije, a fotka je pro ni vzpomínková (+ krásný text o něm), tak vzít její příspěvek za negativní konec se zas nelíbí mně. Nepřijde mi to vhodné. Svůj názor jí říct můžete, ale jindy, třeba za den dva. Ne hned po takovém příspěvku. To mi nepřijde moc empatické když doba z prodlení tu nehrozí.
     
  19. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    pechfógl, když jsem na to koukala zpětně tak jsem si taky říkala, že moc rozumu mít nemohli... Lupiči ze Sám doma... xD

    Ahoj Já,
    fotka je stará přibližně 4 roky... Ten ostnáč měl jen na focení, protože jeho masivní bílý kožený obojek byl mokrý, tenkrát se v něčem vyválel... A já ho chtěla jen vyfešákovat na focení... :) Občas měl i kšíry... :)
    Pitrýsek, jen na focení ho měl...:)
    Prepperka, ;):)
     
  20. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Prepperka: ale no tak, proč jako? Zrzinka vysvětlila a je to v pohodě, nemusíme pořád jásat a byl to dotaz ,-)))) za den za dva? věci se mají řešit pokud možno hned.

    Edit: pro Zrzinku určitě suprový pesan, já je zase tolik v oblibě nemám stejně jako tyhle obojky a právě on bije do očí nejvíc, jinak mu sluší ,-) proto ta otázka když je pes prima, proč tohle ....
    Aha asi jsem zapomněl, že jsou Dušičky, tak pardón omluva koho se to dotklo, nemám ve zvyku omílat a rozmělňovat to, co bylo výše napsáno a rozplývat se ....
     
    Naposledy upraveno: 1/11/18
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.