ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    No čo, zamilovala sa do Teba a presne vedela ako docieliť, aby mohla zostať - šikovná a múdra mačička, žiadna čierna sviňa :D:inlove:, však Astridka Ti ju dala aj do podpisu :)
     
  2. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    pechfófl: tak se tu řehtám jak kůň... chytré zvíře, holt si tě vybrala....

    No a ještě u nás je oblíbená hláška /vždy trefně pronesená/, stojící ve dveřích, zjišťující, jaké je počasí, pozorován psem, někdo pronese: Zima, že by psa nevyhnal, Džony, vypadni. (Má místo u bráchy ve vytápěné garáži, takže si zaleze tam.... No a když je bouřka (nebo rachejtle), tak mu zaleze do ložnice k posteli, fakt se šíleně bojí)....
     
  3. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Milka:Ale ona tak opravdu vypadala - celá černá, bílý límeček, manžetky a , že zacházím do intimit, tak i tanga. Jestli to u vás není zvykem, tak u nás se fotbalovému rozhodčímu říká(správněji řve) právě tak.
    MatysekKamilek: I naše Čajda se bála, jenže vždycky se rozhlédla, kdo za to může, usoudila že já a šla mě pokousat. Zato jiná ,příslušnice psího rodu,Ťapinka, ta se tak příšerně bála bouřky i rachejtlí, že bouřku vycítila tak tři čtyři hodiny předtím, než k nám dorazila. To už byla zalezlá pod počítačovým stolem a já volala na rodinu: Zavřete skleník, otevřete sudy na vodu, bude pršet!
    No a s tou garáží: Jeden můj kamarád si pořizoval argentinskou dogu a chovatel mu říkal, aby si rovnou najal garáž na auto, protože v té původní bude mít tu dogu a navíc lednici tak velkou, aby se do ní vešla půlka krávy. Kamarád to podcenil a pak litoval.
     
  4. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Pechfóglinko, jen doufám, že hafan konzumuje i naše evropská chovná plemena skotu a je mu jedno, jestli dostane maso ze starého volka nebo z doslouživší dojnice. Krmit tu obludku jen (ač u nás chovanými) argentinskými býčky by bylo na Chocholouška a rodinný bankrot 8)
     
  5. Y_n_O
    ;) ...sím tě, argentinská doga přece musí být krmena argentinskými býčky... to by byla národní urážka, cpát jí českou vydojenou Madlu (nebo Stračenu) xD
     
  6. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Ale holštýnskou nebo anguse by asi taky skousla. Já už s ním nejsem v kontaktu, ale myslím, že ten chovatel, když mu radil, že si má pořídit druhou garáž, mu nepřímo naznačoval, že by mohla skousnout i toho jeho rovera.
    !JÁ": Jo, kdyby českou stračenu. Dovoz z Polska....
     
  7. -pechfógl-
    argentinky se mi moc líbí, krmit je je ehm... náročné, ale ujišťuji, že kmit dva retrievery to je taky síla.
    Retřívři (podle mých dlouholetých zkušeností) mají anatomické zvláštnosti
    a) mají "duté" nohy. b) žaludek mají i v hlavě c) sice patří k masožravým šelmám, ale (a to je ta výjimka) jsou všežravci. A je jim srdečně jedno, zda-li jde o českou strakatou, shorthornku, gallowayku nebo polskou domácí :D
     
  8. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    *JÁ* jak duté nohy? Probíhají ti snad doma zdí? o_O
     
  9. Prepperka
    ne xD ale ukládají potravu i do těch dutých nohou ;)
     
  10. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Jinými slovy:pPopelnice de luxe. :p Taky mám doma jednoho, špicovčíka. Říkáme mu Luxor - ne podle pražského paláce knih ani egyptského města. ;)
     
    Naposledy upraveno: 26/10/18
  11. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    MatysekKamilek, tak to ju... Občas se stane, že se lidé spletou, co to vlastně je jestli kočka nebo kocour... xD Já mám 2 vykastrované a kocoura taktéž, když na ně přijde to období tak jsou strašně mazliví, to je pak pronásledování na každém kroku a věšení se na nohy... xD Ony to vycítí a své blízké se snaží zachránit... ;) No, to ti věřím, že to bylo hrozný lovit koťátka skoro v nepřístupném prostředí... Hlavně, že jsou už v teple všechna... Uvidíš, třeba se ti do třetice poštěstí a budeš mít kocoura dlouho... ;) Přesně, kdo by tam lezl dobrovolně... ;)
    Já, ty jsi mě pobavila - duté nohy... xD
    Pechfóglinko, vidíš jak tě ta čiči měla ráda...xD;)

    To by mě zajímalo kam se řadí rotvajler, mám v pořadí čvrtého a i když se přejí tak má hlad, neví kdy má dost... Do 5 minut žebrá u stolu a zkouší na mě ty své psí oči.... A to už nemluvím o tom, že třeba celý den nejí, protože si myslí, že dostane něco lepšího... Sní na co přijde a vůbec neřeší, že to k jídlu není... Takže jak slyším, že mlaská či chroupe tak zkoumám, co zase má v tlamě což se jí pochopitelně vůbec nelíbí, ale ví, že si na mě nepřijde...
     
  12. Zrzinka11
    udělám výjimku, (po 35 letech pejskaření) jsem se odnaučila dávat rady, zvláště nevyžádané.
    Své (všechny) psy jsem milovala, pečovala o ně a starala se, jak nejlépe jsem uměla a mohla. Ale platilo pravidlo - disciplina a pevná pravidla. Nikdy, opravdu nikdy, jsem nekrmila psy "od stolu", v době, kdy rodina sedí u stolu jsou psi na svých místech. Dostávali (a dostávají) krmení pravidelně, vždy večer mezi 17:30 - 18. hodinou. Asi jsem měla štěstí, protože mí psi vždy zbaštili to, co jim bylo předloženo, pokud ne, miska jim byla odebrána a do dalšího krmení nic nedostali a když píšu nic tak opravdu ani pamlsek. Tento systém, pokud je dodržen vede k tomu, že pes nežebrá, baští to, co se mu předloží. Oba mí momentální pesové jsou velmi dobře vycvičeni a mají skvělou povahu tak i přesto je zásadně venčím s košíkem. Ne proto, že to požaduje obecní vyhláška, ani proto, že bych si myslela, že by mohli někoho napadnout, ale proto, že lidé jsou prostě... čuňata. Takže bez košíku ani krok :D
     
  13. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    *JÁ* doufám že když pejskařkuješ,tak bys také mohla mít nějaké krásného malého živého pejska
     
    evainfo, kerryhill a marketka47 tohle ocenili.
  14. Honzulka05
    pejskařím a jo, mám malé pejsky dokonce dva, jeden váží 41 kg (pes) a fenka váží 27kg - je to "dost malé"? :D
     
  15. Zrzinka11

    Zrzinka11 Vévoda fóra

    Já, to máš dobře zařízené tak jsem to taky chtěla, dostává též pravidelně a jídlo jí odebírám posledních 14 dnů pokud to nesní...:) No, když byla malá tak jí táta prostě párkrát od stolu dal i přesto, že jsem protestovala... Myslí si, že co je na stole, je její a v nestřežené chvíli to švihne... Ani ne za 2 měsíce jí budou 2 roky... A je celkem tvárná, poslouchá s radostí, občas to zkouší... Teď fakt nevím jak jí to odnaučit... Asi se zeptám známého psovoda... A když jsme u košíků tak já bez košíku taky nevyjdu, válí se tam toho dost... Co komu upadne...
     
    Naposledy upraveno: 26/10/18
  16. Honzulka05

    Honzulka05 Titán fóra

    *JÁ* a jak dlouho máš ty pejsky
     
    evainfo, marketka47 a kerryhill tohle ocenili.
  17. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    *JÁ*: Kdyby to bylo nedostatečně malé, tak mám pro Honzulku hezkou fotku mé nebožky.... hodná, citlivá, něžná poslouchající na slovo. A pokud se nepletu, tak hlásná trouba má taky nějakýho pišišvora.... ND myslím? ,-)

    [​IMG]
     
  18. Prepperka

    Prepperka Hvězda fóra

    Zrzinka - na takovéhle případy máme doma zajetý povel: "jdi si někam lehnout!"

    V překladu to znamená: přestaň mi furt courat za zadkem nebo škemrat nebo jinak votravovat, najdi si místo které se ti líbí, tam si lehni a zůstaň tam dokud je třeba xD
     
  19. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Casey - Uff, ešteže pes nevie čítať, toho pišišvora by ťažko odpúšťal xDxDxD
    Z fotky tá citlivosť, neha a poslušnosť priam vyžaruje, ani si to nemusel písať :D.

    Prepperka, tak na takéto povely reaguje manžel, kým sme mali psa (v manželovom nežnom oslovení dominovalo slovo "psisko" - bola to ratlíčka, mimochodom), tá vyžadovala povel presnejší a jednoznačný, inak si urobila po svojom. Po piatich minútach splneného povelu si po svojom urobila aj tak :p.
     
  20. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Já mám dva povely: Jděte si hrát ven! a Kdo bude řvát, nedostane večeři. Pro informaci: Nefungují.
    Jinak, ohledně toho, co jsou pejsci ochotni sežrat: V ulici máme poštolky a holuby. Většinou to dopadne blbě pro holuby - a jejich zbytky by můj pejsánek hrozně rád.... A mám taky sousedku, která ta nebohá ptáčátka krmí. Na římsu jim dává zbytky jídla, většinou špagety, ovesné vločky a kosti od kuřat, která vaří svému pejskovi. Ptáci neznají pravidla stolování, takže to všechno padá do ulice. A to je potom hostina... A taky mám sousedku, která každý týden o víkendu cupitá do kostela. Vždycky se vyfikne ve stylu první republika a na hlavu narazí klóbrc. Jistě pochopíte mou dětinskou radost, když jsem se vracela z venčení a viděla, jak se jí na něj ze čtvrtého patra snáší kuřecí stehýnko a ovesné vločky. Pámbu mě potrestá, ale neupozornila jsem ji. ;)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.