ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    My máme doma nejraději morčata. Jsou malá, skladná a málo toho sežerou. A dají se taky suprově ochočit, a projevují radost divokým kvíkáním při otevření lednice, při příchodu domů,... přijdou mi taková interaktivní a milá.

    Ale klidně bych se nebála i dalšího pejska. Kdyby se vzal z útulku nějaký vážně klidný a ve vyšším věku, tak pes mi přijde ideální. A ty starší už málo kdo chce, takže by tím i pomohla dalšímu. A i ta interakce se nedá srovnat ani s tím morčetem. Zkuste se jen tak "pro srandu" podívat na web nejbližšího útulku, třeba vám tam některý chlupatec padne do oka.
     
  2. jj, morče je také dobrá volba ;)
     
  3. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Králíček je dobrá volba, morče se špatně mazlí a v noci dělá hluk a starší lidé s tím spaním mají problém... vlastní zkušenost s fretčí klecí za dveřmi, taky jsou to noční stvoření xD
     
  4. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Nic ve zlém, ale jak fóglová popisuje situaci nejlepší by byl velký plyšák. Na mazlení super.

    Edit: jo jo králíček není špatný tip, ale pěkně se motá pod nohy, plyšový pes umí i štěkat a chodit, taky kočička....podává tlapku atd. a nejsou všechny na baterku, zase jsou dražší.

    Edit: no právě, je zvědavý a ta paní není nejmladší, víc o ní nevím jen z příspěvku, to to ještě schytám ptáková dnes nemá náladu, bere si vše moc osobně ,-)
     
    Naposledy upraveno: 17/10/18
  5. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Pitrýsku, ale není živý... a králíčci jsou skoro jako plyšáci, buď spí, nebo usnou, když je hladíš...

    EDIT: štěká, mňouká, ale je to na baterky... králíček se tedy pod ty nohy motá. Ale sám od sebe, že je zvědavý... není program 8)
     
    Naposledy upraveno: 16/10/18
  6. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    My měli i králíky a moc nám k srdci nepřirostli. Na mazlení ti naši moc nebyli. Přetrpěli ho, ale nadšení nebyli. Zato morčíky si dcera ochočila úplně suprově, spali jí ve vlasech, spokojeně "vrněli" když je drbala a i když je pustila po pokoji, tak je jemným zaškrábáním na koberec přivolala k sobě jak pejsky. Pouštěla je i venku na trávě a nikdy jí neutekli. S králíkama se nám tohle nepovedlo. Ale možná jsme jim jen tolik nerozuměli, a tak nebyli tak ochočení jak by mohli.

    Noční rušení od morčat neznáme. Dcera je měla v pokoji přímo vedle postele roky a nestěžovala si. Ale možná to bylo tím, že se jim přes den dost věnovala, takže v noci ještě rádi naspávali co přes den zanedbali. Anebo měla tvrdé spaní. Každopádně u nás tohle problém nebyl.
     
  7. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Já mám náhodou náladu tak akorát. -.-Morčata prý jsou zasviňáci, králíček je prý v tomhle lepší. Navíc si myslím, že paní přetrpěla smrt jak kočičky, tak pejska - a králíček, byť teplokrevná mrška, by byl v tomhle ohledu přijatelnější. Otázkou je, jak ten zakrslík vyroste. Mám zkušenost s miniprasátkem, co mělo nakonec stopadesát kilo (skončilo u souseda v garáži, kde měl napřed chlívek, pak katovnu) a afghánkou kozičkou. Ta skončila u starosty, protože měl statek, kde se mezi kravama celkem ztratila).
     
    astrid888, kerryhill a herda21 tohle ocenili.
  8. -pechfógl-
    nooo, zakrslý králík koupený od chovatele by měl dorůst (opět ale záleží na rase) cca do velikosti většího morčete nebo asi tak měsíčního štěněte středního pudla :)
    Tabulka č. 1 – Uznaná zakrslá plemena králíků
    PořadíPlemenoZkratkaSrstHmotnostUšiBarvy
    1.HermelínHenormální1,00–1,25 kgvzpřímené, 5–5,5 cmbílý červenooký (Heč), bílý modrooký (Hem)
    2.Zakrslý barevnýZnormální1,00–1,25 kgvzpřímené, 5–5,5 cmrůzné – černí, červení, modří, s kresbou, …
    3.Zakrslý strakáčZstrnormální1,40–1,60 kgvzpřímené, asi 6,5 cmbílý základ, barevná kresba (hl. černá)
    4.Zakrslý rexZRexkrátká1,20–1,40 kgvzpřímené, 5–5,5 cmrůzné – bílý červenooký, červený, …
    5.Zakrslý liščíZLidlouhá (pesíky)1,20–1,40 kgvzpřímené, 5–5,5 cmrůzné – bílý červenooký. žlutý, …
    6.Zakrslý saténovýZSasaténová1,00–1,25 kgvzpřímené, 5–5,5 cmrůzné – červený, …
    7.Zakrslý beranZBnormální1,50–1,75 kgsvěšené, 22–28 cmrůzné – černý, činčilový,
    strakáč



     
  9. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    A co se takhle zeptat přímo té paní, co (a zda vůbec něco) by chtěla?
     
  10. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Zbytečná mise. Paní si ke mně před hodinkou přišla vypůjčit postroj, neb jí její veterinář přinesl pětiměsíční jezevčici. Buď je blb ten veterinář, nebo kdo? Paní je přes osmdesát.
     
  11. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Bez komentáře ,-))))))
     
  12. -pechfógl-

    -pechfógl- Živoucí legenda fóra

    Tak hádejte, kdo má doma to štěně "na hlídání"?:p
     
  13. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Kašpárek? 8)
     
  14. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    -pechfógl-že by ty?;)Jo jen malá připomínka,nevím kdo mi psal,jestli jsem si jistá s Čárlíkem,že u mě neskončí?xDNeskončil,jen je u mě víc jak domaxD
     
  15. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Já jen pro doplnění, abyste si nemysleli, že si dělám legraci, pokud mne paměť neklame, pechfóglinčin hafušák nese jméno Kašpar. A u nás taky jeden kocour přijal roli hlídače a vychovatele pro náhodné spolubydlící - dočasná bezdomovecká koťata 8)

    EDIT 0:05: no nic, tady zase všichni zalezli s kalendářníma ovcema do rakví... jdu se podívat na další díl The Last Ship, neb mám zaseto i nakrmeno... snad tu zítra, vlastně dnes, někoho najdu.. Broudonoc :)
     
    Naposledy upraveno: 18/10/18
  16. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Zdravím. Normálně do tohoto vlákna moc nepíšu, asi proto že jsem sice důchodce, ale ne závislák ,-) A když už sem se tady projevil, tak to bylo kvůli čičině, ať už jsem jen chtěl popsat nějakou její kulišárnu, poradit a nebo poprosit o pomoc ohledně sehnání krmiva. Spousta z vás se mně ... teda hlavně jí snažila pomoct a přáli ste nám ať je tu co nejdýl. Proto si myslím, že bych Vám měl oznámit, že dnes ve 14:50 jsem ji musel nechat odejít, ikdyž to ani jeden z nás nechtěl a bojovali sme co se dalo. Byly to skoro 3 roky stresu, nervů, starostí a o financích už ani nemluvím, ale udělal bych to znova. Protože tam bylo i spoustu veselých a krásných dnů, které za to stály. Nebyla jen zvíře, ale přítel který mě podržel svou přítomností v těžkých chvílích a vím že by za mě i dýchala. Snad to tak cítila i ona a měla hezký a spokojený život co to jen šlo. Tímto bych chtěl ještě jednou všem co pomáhali poděkovat a popřát těm co mají nějakého chlupatého parťáka, aby je tento den potkal co nejpozději. Protože s jeho odchodem odejde i kus vás a nastane hrozná prázdnota. Rozhodně si nepřeji žádné reakce na tento post ve formě.... to je mně líto, to mě mrzí a pod.... prostě jen cítím "povinnost" Vám to oznámit a předejít i budoucím dotazům jak se má. Kdo chce, tak si může na její památku dát paňďuláka a kdo nemůže tak třeba stylově hrnek uro čaje ,-)
     
  17. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Casey27 - tak já to zkombinujiu a dám si hrnek čaje s rumem - jak na památku tvojí kočindy, tak té naší - odešla do kočecího ráje před dvěma týdny. Chybí nám. Sice máme ještě kocoura, ale ten nedává pac (ona uměla) a hlavně mě nevítá u dveří, když dorazím z roboty, ale v klidu se válí na posteli a zadek milostivě zvedne až když jdu do kuchyně (bo co kdybych mu chtěla něco dát třeba z ledničky, že jo) :)
     
  18. Y_n_O

    Y_n_O Živoucí legenda fóra

    Cha, to já mám tu naši kočičí smečku málem na hlavě a řvou za dveřma už když vystoupím z výtahu :) Ale je pravda, že když mají doma některého z dalších páníčků, uvítá mne jen Greedo, to je kocour ňuňací, já ho pohladím a vždycky mu říkám, že je ten nejhloupější kočičák na celém světě a on u toho, trubka jedna flekatá, ještě vrní jak pominutej 8)
     
  19. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    Skali: Jj to jsou dva typy koček ,-) Jedny tě mají rády a těší se na tebe... a ty druhý tě mají vlastně taky rády a těší se na tebe, ale protože si zdroj jídla ,-) Mmch tak mě napadá upozornit, že nikdo opravdu nemusí vymýšlet a rozhodně mně nabízet třeba králíčka, morče atd.... ,-) Že jsem číče pořídil kamarádku Hydru jsem tady už psal a dával i foto, ale že jsem pak Hydře pořídil kamarádku Tydru ví jen pár lidí, takže se opravdu nebudu cítit osaměle a nudit se nebudu ,-) No nakonec je z Tydry Mirda (je to ona) a po jídle jí říkám Grep ,-) Tak třeba mě jedna nebude brát jako ledničku ,-) Hydrant už trochu vyrostl a začímá mít rozum a Mirda to je zatím kočičí telátko ,-)

    [​IMG]
     
  20. Skali

    Skali S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Casey27 - ale já nechcu být lednička :cry:
    Ba ne, kocour mě miluje a je na mně od malinka dost závislej. Furt mi leze na klín. Vydrží klidně čtvrt hodiny sedět a hypnotizovat mě, jen abych si ho vzala. Kde myslíš, že zrovna teďka chrápe :D K páníkovi moc nechodí a přitom kapsičku dává většinou právě on. Když jdu na balkón, sedí celou dobu poctivě u dveří, tiše mňouká a hlídá, kdy půjdu zpátky a je nervózní, když jsem tam dlouho. Čerti vědí, co se mu honí v makovici. A ráno je nešťastnej, když jdu do práce (leda, že by se bál, že mu odchází ta lednička :eek:)
    Je mu 10 a už je taky trochu línej (trochu dost). A povahově je dost flegmatik (a nebo není z nejbystřejších - ono se to někdy těžko rozeznává xD)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.